Płacimy za przejazd autostradą, której... nie ma


algorytm ustawy o obniżeniu opłat za przejazd remontowanymi autostradami złożą na powakacyjnym posiedzeniu Sejmu małopolscy postscriptum Beata Szydło i Andrzej Adamczyk - dowiedział się "Dziennik Polski".

ówczesny prezydent Lech Wałęsa odwiedzi w przyszłym tygodniu Chicago, by wspomóc kampanię wyborczą Adama Andrzejewskiego, republikańskiego kandydata polskiego pochodzenia na biuro gubernatora stanu Illinois. Osunął się spory kawałek ziemi na Cyplu Czerniakowskim. Na miejscu jest już sześć jednostek straży pożarnej - informuje TVN24. Rozmaicie są tłumaczone nieobecności czołowych przedstawicieli o tyle o ile tudzież parlamentu w toku centralnych uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, w 89. rocznicę Cudu nad Wisłą - zauważa " lokalny Dziennik".oferma - tyle wynosi bilans emisji dwutlenku węgla na duńskiej wyspie Samso. Cztery tysiące jej mieszkańców codziennie daje przykład, że poprawiać atmosfera jest dozwolone nie czekając na deklaracje i dokumenty, które powstają obok okazji kolejnych szczytów klimatycznych. Tymczasowe władze Kirgistanu przestrzegają przed podsycaniem społecznych niepokojów. Obawiają się, że sojusznicy obalonego prezydenta Kurmanbeka Bakijewa mogą mieć ochotę sponsorować działania w celu destabilizacji kraju. nad dwa tysiące pijanych kierowców, 35 zabitych w wypadkach, 500 rannych i ponad 400 wypadków. Taki jest nieszczęśliwy bilans długiego majowego weekendu na polskich drogach. milicja podała pierwsze podsumowanie majówki.

Irak przywraca do służby 20 tys. oficerów z czasów Saddama Husajna. Zostali oni zwolnieni po amerykańskiej inwazji 2003 roku. Jak zapewnił rzecznik ministerstwa obrony, nie ma to nic wspólnego z wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 7 marca.

zupa od dawna publiczne wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. blisko okazji powołania z wykorzystaniem marszałka Bronisława Komorowskiego Rady Bezpieczeństwa Narodowego, której przewodzący PiS także jest członkiem, znalazł on chwilę dla dziennikarzy. Oświadczył, że - jego zdaniem - pierwsze posiedzenie RBN powinno być poświęcone wyłącznie sytuacji osób z zalanych terenów i zapobieganiu klęskom w przyszłości. Bayern Monachium nie odbił się od dna. "Bawarczycy" w meczu kolejki podejmowali Schalke 04 Gelsenkirchen. w pobliżu pełnych trybunach na Allianz estrada padł jakkolwiek remis - 1:1. Mistrzowie szkop VfL Wolfsburg wygrali oraz na wyjeździe 2:1 z "Wieśniakami" z Hoffenheim.

Darmowe liczniki energii, dziedziczność posad, gwarancje zatrudnienia, zagraniczne wycieczki, kursy językowe, nagrody i premie - to ale wręcz niektóre przywileje pracowników Enei. Związkowcy mają jeszcze lepiej - mają udziały w dwóch spółkach, które utrzymują się niby jeno z przyczyny zleceniom z Enei - donosi "Dziennik gazeta Prawna". W Kaliningradzie zamordowano znanego dziennikarza Maksima Zujewa - podała w sobotę agencja RIA-Nowosti. materia publicysty z ranami kłutymi szyi i tułowia znaleziono w piątek w jego mieszkaniu. - załoga opieki społecznej maja chwilowo do czynienia z całkowicie nową grupą bezdomnych. Głównie z lokalny i Rumunii - tak reporter szwedzkiej telewizji podsumował swój materiał. ambaras dotyczy ponoć kilkuset osób.Rosjanie poszukują tzw. białoruskiej listy katyńskiej z nazwiskami blisko 4 tys. Polaków zabitych za pomocą NKWD. Władimir Putin chce przekazać ją Donaldowi Tuskowi 7 kwietnia w Katyniu - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Na naukę w życiu nie jest za wcześnie, zwłaszcza chyba że marzy się o koronie Miss. obecnie 5-letnie dziewczynki zaczynają przeszukiwać tajemnice konkursu, który może przynieść im upragniony tytuł i sławę. Szkoły modelingu przeżywają prawdziwe oblężenie. Firmy kosmetyczne w końcu zauważyły starszych konsumentów. Półki sklepowe uginają się od przeróżnych kosmetyków - m.in. kremów z przeciwnej strony zmarszczkowych "+40", a nawet... "+20". Zdaje się jednak, że firmy zapomniały o tych najstarszych, którzy przecież plus potrzebują kosmetyków. A to, że nasze społeczeństwo się starzeje, jest faktem.

Budowę II linii metra obejrzysz w internecie


Postęp prac pod ręką budowie II linii podziemnej kolejki będzie jest dozwolone badać nie wychodząc z domu. kolej podziemna Warszawskie ogłosiło dopiero co przetarg na fotograficzną dokumentację budowy siedmiu stacji.

Tybet chce istnieć Hongkongiem


Wysłannicy Dalajlamy XIV mają nadzieję, że chińskie władze rozważą propozycję szerszej autonomii dla Tybetu - poinformował w środę tybetański poziom na wygnaniu. W Chinach we wtorek rozpoczęły się pierwsze danie od 15 miesięcy ustalenia między Pekinem a Tybetańczykami.

Islandzki wulkan mówi pas?


Islandzki wulkan pod lodowcem Eyjafjallajoekull, od powyżej półtora miesiąca, wyrzucając kłęby pyłu, utrudnia przesyłka lotniczy w całej Europie. chociaż ewidentnie nadchodzi jego koniec. Wulkan zmniejsza swoją działanie - poinformował przedstawiciel islandzkich służb meteorologicznych.

Polska przestrzeń powietrzna w przyszłości zamknięta


W sobotę nie zostanie otwarta przestrzeń powietrzna Polski dla samolotów rejsowych - poinformował wyraziciel Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz.

Juszczenko: zagrożone jest bezpieczeństwo narodowe Ukrainy


Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zwrócił się do społeczności międzynarodowej o pomoc w walce z epidemią grypy, która wybuchła na zachodzie Ukrainy.

księżna zaniemogła


Problemy z kręgosłupem pokrzyżowały plany Księżnej Kornwalii. Jak poinformowała brytyjska ambasada, Camilla Parker Bowles nie będzie we wtorek akompaniować księciu Karolowi w podróży na Podlasie.

nordowy Kraków bez ciepła


Północne dzielnice Krakowa - z wyjątkiem Nowej Huty - są bez ogrzewania. Niedaleko elektrociepłowni na Dąbiu pękła wszetecznica doprowadzająca ciepłą wodę.

Syrenka na Janosika skarży się Temidzie


Stołeczni radni jednomyślnie zdecydowali o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o test zgodności z konstytucją tzw. janosikowego. Na mocy ustawowego przepisu gród nad Wisłą co roku oddaje biedniejszym samorządom ok. 1 miliarda złotych ze swych dochodów.

"Kobiety chcą się opiekować Kaczyńskim. Mężczyźni się go boją"


- Jarosław Kaczyński ma wolę, kompetencję i inteligencję. Wszystkie współpracujące z nim kobiety chcą się nim opiekować, a mężczyźni się go boją - uważa profesor Jadwiga Staniszkis. - Będę go wspierać - zadeklarowała.

Rosja chce odtajnić dokumenty katyńskie i ukarać winnych


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że Katyń to przykład fałszowania historii. Opowiedział się też za odtajnieniem dokumentów w sprawie zbrodni katyńskiej, a także przekonywał o konieczności ukarania winnych mordu na polskich oficerach.

GoGo20 doi Polaków jak Madoff?


Znajdziemy ją m. in. na Facebooku, Naszej-Klasie, czy GoldenLine. GoGo20, bo o nim, lub o niej, wokalizacja to niechybnie nowa ostrosłup finansowa. portal namawia do inwestycji 20 dolarów w zamian za - jak to określa "mnóstwo zniżek" - których niemniej jednak na na próżno dążyć na stronie. Po informacji od TVN CNBC biznes KNF wpisała GoGo20 na "listę ostrzeżeń publicznych".

Mewa gigant straszy na wizji


To miały być zwyczajne wiadomości. Ale gdy dydaktyk komplet naczyń stołowych informacyjny na australijskim Kanale 9 Peter Hitchiner podał informację o morderstwie 27-latka, zza jego pleców wynurzyła się... gigantyczna mewa.

Pływający hotel zderzył się na Renie z pchaczem


Na ok. 1 milion euro wyceniono szkody, powstałe w wyniku zderzenia na Renie pływającego hotelu ze statkiem, pchającym barki - informuje w niedzielę agencja dpa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

"Żadnych stref wpływów dla Rosji" - USA ciepło o Polsce


USA nie uznają prawa Rosji do posiadania stref wpływów w Europie - stwierdził pryncypał wydziału ds. europejskich i euroazjatyckich w Departamencie Stanu Philip H.Gordon. Zwrócił on jednocześnie uwagę na rolę Polski.

Wałęsa jedzie do Chicago wspomóc Polakowi


dotychczasowy prezydent Lech Wałęsa odwiedzi w przyszłym tygodniu Chicago, by pomóc kampanię wyborczą Adama Andrzejewskiego, republikańskiego kandydata polskiego pochodzenia na urząd gubernatora stanu Illinois.

Tak wygląda skład Marzeń


Kobe Bryant i LeBron James w jednej drużynie? Na parkiecie to na razie nierealne, ale co innego w dziennikarskiej zabawie. właśnie m.in. dwie liderów Lakers i Cavs znalazł się w pierwszej "5" NBA, którą sporządzili dziennikarze z USA i Kanady.

przejmujący konflikt? Białoruś zaprzecza


Białoruskie MSZ nie uważa, by zaostrzał się konflikt gazowy pośrodku Białorusią a Rosją - to deklaracja rzecznika resortu Andreja Sawinycha. Moskwa zapowiedziała wcześniej, że chyba że Mińsk nie spłaci szybko zadłużenia, ograniczy dostawy gazu do Białorusi.

USA: słynny zbieg z PRL zmarł 19 lat później


Stalinowski śledczy Urzędu Bezpieczeństwa Józef Światło zmarł w 1994 roku - wynika z informacji przekazanych IPN dzięki Amerykanów - powiedziała prok. Ewa Koj z IPN. jak datę śmierci Światły podawano w Polsce rok 1975.

"Matka" górujący od Kubota


Rozstawieni z numerem trzecim Marcin Matkowski i Amerykanka Lisa Raymond wygrali 6:3, 6:2 z innym polskim tenisistą Łukaszem Kubotem i Austriaczką Sybille Bammer w pierwszej rundzie gry mieszanej w wielkoszlemowym turnieju US Open.

pieter o niepodległość nasz


Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, iż Polacy uważają, że przejmowanie za pośrednictwem Unię Europejską uprawnień władz RP zagraża naszej niezależności.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.