LOT "złagodził" ceny biletów


Zima nie ustępuje, pociągi zawodzą, a LOT - postanowił zawalczyć o krajowego pasażera. Cennik, co prawda, stoi w miejscu, ale zwiększono liczbę miejsc w samolotach oraz złagodzono prawo internetowej sprzedaży biletów - inaczej zwiększono dostępność biletów po obniżonych cenach. Oznacza to m.in., brak konieczności niemało wcześniejszej rezerwacji biletu, by kupić go taniej.

Wskaźnik zaufania wśród szwajcarskich inwestorów i analityków spadł w lutym 2010 r. do najniższego poziomu od sierpnia 2009 i wyniósł 52,5 pkt wobec 56,2 pkt w styczniu - podał w komunikacie ZEW Center for European Economic Research i Credit Suisse Group. zielony nadal będzie tracił - uważają ekonomiści. Zjazdu dolara nie zatrzyma nawet wzniesienie stóp procentowych przez Fed. podług najnowszych prognoz, amerykańska pieniądz w dalszym ciągu będzie tracić do euro. - Na obwarowanie się waluty będziemy wyczekiwać co najmniej rok - przewidują ekonomiści. Zakończyły się wstępne procedury administracyjne dotyczące zakładu produkcji części lotniczych, który zbudują Amerykanie na terenie WSK-PZL Rzeszów - informuje "Nasz Dziennik".Francja oficjalnie otworzyła dla konkurencji swój targ gier hazardowych i zakładów w internecie z nagrodami pieniężnymi. Został w ten sposób położony obrzeże państwowemu monopolowi na te gry, istniejącemu od niemal... pół tysiąclecia. Ministerstwo Obrony Narodowej i EuroLOT podpisały umowę w sprawie czarteru dwóch samolotów Embraer 175 dla najważniejszych osób w państwie. Maszyny, na mocy porozumienia, będą pilotowane i obsługiwane za pośrednictwem pilotów i pracownicy pokładowy LOT-u. GPW okazała się dziś jednym ze słabszych parkietów europejskich (mocniejsze spadki notowano w Madrycie, Atenach i Moskwie), nieopodal wzrostów na początku sesji.

determinacja dużych przedsiębiorstw w integracji walutowej jest zaskakująca. Dla euro zniosą wiele. Pięciu na sześciu prezesów zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu, dla unijnej waluty zgodziłoby się na odrodzenie się kryzysu - informuje "Puls Biznesu".

Po wczorajszych deklaracjach gotowości do pomocy Grecji za pośrednictwem Unię Europejską, w piątek w podobnym tonie wypowiedział się przewodniczący Międzynarodowego Funduszu Walutowego. aktualnie nie tylko "Wiedźmin", "Call of Juarez" czy "Painkiller" chcą zawojować świat. Do grupy gier, które w tym momencie odniosły sukces (do tej pory wymienione gry zakupiły 3 miliony klientów!), doczepić się chcą inne. Polscy producenci szykują kolejne wysokobudżetowe tytuły - polskie gry komputerowe staną się naszym hitem eksportowym?

Czwartkowa sesja na Wall Street, pomimo spadków w trakcie dnia, zakończyła się na plusach. Giełdy zwyżkowały ze względu publikacji drugiego odczytu dynamiki PKB w Stanach Zjednoczonych. Lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej w październiku wskazują, że rozwój PKB w IV kwartale może być wyższy niż 2 proc. - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Dudek, wicedyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki MF. Jego zdaniem w całym IV kw. energia produkcji będzie dodatnia. Analitycy KBC Securities, w raporcie z 16 marca, obniżyli rekomendację dla TVN do "trzymaj" z "kupuj", ale podwyższyli wycenę akcji spółki o 3 proc. do 17 zł.Złoty wszedł w okres stabilizacji wokół poziomu 4,15 za euro z możliwą tendencją na osłabienie w perspektywie 2-3 tygodni - uważają eksperci. Do końca miesiąca stabilny będzie rynek długu. (Górne okno - cena, Dolne otwór okienny - będący w porządku Oscylator Stochastyczny; horyzontalny wsparcia/oporu - barwa żółty; linie trendu wzrostowego - barwa zielony; linie trendu spadkowego - zabarwienie czerwony; 50-okresowa arytmetyczna przeciętna krocząca - barwa niebieski) poryw inicjatywy w finiszowej fazie czwartkowej sesji przy użyciu niedźwiedzi wprowadziło mały niepokój, skoro inwestorom nie udało się odnieść zwycięstwo tegorocznych szczytów, na co wielu z nich liczyło. Niektórzy z obserwatorów rynku kapitałowego obawiali się, że piątkowa sesja będzie przedłużeniem nastrojów z końcowej fazy czwartkowego handlu i przebiegnie pod dyktando strony podażowej.

Nowe siedziba Dom Development, liczące docelowo 600 lokali, powstanie na Gocławiu


Zapowiadana przez prezesa Jarosława Szanajcę kolejna lokata Dom Development będzie zlokalizowana w sąsiedztwie ulicy Jugosłowiańskiej na Gocławiu - wynika z informacji Erbudu, który będzie realizował pierwszy porządek inwestycji.

Cała "Solidarność" razem. W stolicy będzie gorąco


Warszawa pewnie znów będzie sparaliżowana. We wtorek w manifestacji zorganizowanej za pomocą NSZZ "Solidarność" ma wziąć udział co bynajmniej nieco tysięcy osób. Zintegrowani związkowcy z różnych gałęzi gospodarki domagają się od plus minus ratowania przemysłu stoczniowego i zbrojeniowego oraz regionalnego transportu kolejowego.

Juan wyzwaniem dla światowej gospodarki


Od mocnego akcentu rozpoczyna się kolejny tydzień na rynkach finansowych. Stała się nim oświadczenie Chin dotycząca odejścia od utrzymywanej od rozpoczęcia kryzysu przed dwoma laty polityki powiązania kursu juana z dolarem.

kombinat Budimeksu podpisało kontrakt na odcinek A4


stowarzyszenie Budimeksu podpisało kontrakt na budowę 25 km odcinka autostrady A4 za 794,4 mln zł netto - poinformował Budimex w czwartkowym komunikacie.

koalicja radzi nam się sprężyć


Lechistan powinna szybciej integrować kasa publiczne, by opuszczać niedostatek do 3 proc. PKB w planowanym terminie 2012 r. - uznała w środę Komisja Europejska. To nauka umoralniająca po analizie polskiego programu konwergencji.

Komisarz prostuje: Nabucco w 2014


Gaz popłynie gazociągiem Nabucco zgodnie z planem, czyli w tej chwili pod basta 2014 roku - zapewnia komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger. Czwartkowa "Sueddeutsche Zeitung" wydrukowała wywiad z nim, w którym była wymowa o opóźnieniu do roku 2018.

fiskus te moe da zadłużenie bez odsetek


Kredyt bez odsetek? Ktra instytucja finansowa posza klientom a tak nadzwyczaj na rk? Owym filantropem nie jest bank, a urzd skarbowy, ktry ma tak "ofert" dla maych firm stawiajcych pierwsze kroki w biznesie.

Do banków wpuszczają bez polskiego


podług polskiego prawa członkowie zarządu banku muszą znać język polski. Od tej reguły są wyjątki, ale werdykt Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie Hieronymusa Nijsena i Johannesa Neumaiera stwarza precedens.

idealny początek tygodnia


Inaugurująca tydzień wczorajsza posiedzenie ukazała prawdziwą moc okolica popytowej, którą coraz ponad siedem dni temu skazywano na pożarcie. Przebieg wtorkowego dnia handlu utwierdził optymistów w przekonaniu, że nie czas jeszcze na głębszą korektę.

przypadkiem ze stoczni niemniej coś wypłynie


wśród potencjalnych kupców stoczni są inwestorzy branżowi - wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Mimo, że nie zamierzają toczyć się właściwej działalności stoczniowej, to jest szansa, że jakąś mogą. A to może oznaczać, że punkt programu z kilku tysięcy zwolnionych stoczniowców przypadkiem wrócić do starej pracy.

LOT poprosi rząd o pomoc


kryzys linii lotniczych związanych z przemieszczaniem się nad Europą chmury pyłów wulkanicznych dotknął również PLL LOT. W tej sytuacji własny przewoźnik zwróci się do rządu z prośbą o pomocnik finansową.

załoga fabryki Huhtamaki będą zarabiać więcej


kadra wytwarzającej opakowania spożywcze fabryki Huhtamaki w Siemianowicach Śląskich będą zarabiać o parę procent więcej niż dotychczas. O porozumieniu z pracodawcą w sprawie wzrostu wynagrodzeń poinformowała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność.

Sterowanie uczuciami w firmie


Rado, akceptacja, niespodzianka czy zo to na odwrót niektre z emocji towarzyszcych nam w yciu codziennym. Czy powinny by wykorzystywane w celach zawodowych? Jeli tak, to jak je wzbudza, wykorzystywa i kontrolowa?

iks będzie mógł przenieść kapitał z OFE do ZUS


iks ubezpieczony będzie mógł zarekwirować pieniądze zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych i wpłacić je np. na rachunek rozliczeniowy bankowe, przenieść na Indywidualne rachunek rozliczeniowy Emerytalne lub do ZUS. Jest to jeden z elementów nowelizacji przepisów emerytalnych, przygotowanych dzięki ministerstwo pracy - poinformował w piątek PAP podsekretarz pracy Marek Bucior.

Przychody LPP wzrosły o 10% r/r do ok. 188 mln zł w październiku


Skonsolidowane przychody grupy LPP wyniosły ok. 188 mln zł w październiku i były o 10% wyższe od obrotów zrealizowanych dzięki GK LPP i GK Artman (spółkę w 100% zależną od LPP) rok wcześniej, poinformowała spółka w poniedziałek.

CBA miało obserwować stocznie


"Dziennik czasopismo Prawna" pisze, że posiada dokumenty, które przeczą słowom byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mariusz Kamiński twierdził, że jego służba nie miała rządowego polecenia objęcia przetargu na prywatyzację stoczni tak zwaną tarczą antykorupcyjną.

Ameryce bezrobotnych przybyło owszem trochę


wielkość osób ubiegających się po raz dziewiczy o stypendium dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 14 tys. pod poprzedniego tygodnia i wyniosła 442 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA w komunikacie. Analitycy są mile zaskoczeni, bo ubytek okazał się głębszy, niż oczekiwali.

pozostały dzień zwyżki w Warszawie


WIG20 wrósł inny dwadzieścia cztery godziny z o tyle o ile (co po raz ostatni zdarzyło się pod basta kwietnia) na fali wzrostu optymizmu w Europie i poprawie notowań euro pod dolara.

Interwencje NBP na FX możliwe, o ile ich celem jest klincz kursu PLN - Belka


- bank centralny, realizując strategię bezpośredniego celu inflacyjnego, nie powinien czynić aluzje docelowego kursu walutowego, atoli interwencje banku centralnego na rynku walutowym są dopuszczalne, o ile mają na celu wyłączenie nadmiernym wahaniom kursu złotego - powiedział w środę kandydat na prezesa NBP Marek Belka.

Gorzka wódka, Polacy nie piją


chociażby o 10 procent może spaść w przyszłym roku detaliczna sprzedaż wódki w Polsce - ocenia "Rzeczpospolita". Skutki kryzysu gospodarczego do tej branży dopiero docierają. A do producentów dociera, że najbliższe miesiące będą decydujące dla ich "być, albo nie być". Rynkowi przypuszczalnie wesprzeć już wręcz przeciwnie grudzień i duża ilość polskich toastów "pod te święta".

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.