Wałęsa jedzie do Chicago wspomóc Polakowi


dotychczasowy prezydent Lech Wałęsa odwiedzi w przyszłym tygodniu Chicago, by wesprzeć kampanię wyborczą Adama Andrzejewskiego, republikańskiego kandydata polskiego pochodzenia na urząd gubernatora stanu Illinois.

Do dzień dzisiejszy do XVI Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Lublinie, czyli e-sądu, wpłynęło 180 tys. e-pozwów, z czego 142 tys. zaopatrzono w tym momencie w ukaz zapłaty - informuje "Rzeczpospolita". W 98 proc. spraw nikt się nie odwołał, wyroki nabrały mocy prawnej i nadają się do egzekucji komorniczej. Watykan przyznał, że założyciel zgromadzenia Legioniści Chrystusa ojciec Marcial Maciel Degollado, zmarły w 2008 r., dopuścił się skandalu "najcięższego i niemoralnego zachowania", "licznych przestępstw" i prowadził "życie pozbawione skrupułów". Pakistańscy pogranicznicy już zasiadali do wieczornego posiłku, gdy potężna wybuch zdmuchnęła ich posterunek na granicy z Afganistanem. Co najmniej 18 osób zginęło.Jest ciemnoniebieski, błyszczący i nieoceniony ok. 10 milionów euro, ale najważniejsze jest, do kogo należał. A jeździł nim sam Adolf Hitler. w tej chwili mercedes rocznik 1935 ma nowego właściciela. - Słuchacze Radia Maryja są potencjalnymi darczyńcami Orkiestry. Jeśli uda się, np. stu tysiącom, zohydzić Orkiestrę, to jest szansa, że w miejsce na Owsiaka, wpłacą na Rydzyka - pisze Marek Siwiec na blogu w Onet.pl. Do wstrząsu wtórnego o sile 4,5 stopnia w skali Richtera doszło w stolicy Haiti Port-au-Prince skoro tylko czwórka dni po tragicznym trzęsieniu ziemi, w którym mogło wykitować nawet 200 tysięcy osób.

W kanadyjskim Quebecu odnaleziono zwłoki czteroosobowej rodziny, której dom wpadł do leju krasowego, powstałego podczas osunięcia się ziemi - poinformowały miejscowe władze.

orkan Jimena, który osiągnął już niejako 5, najwyższą, kategorię w skali Saffira-Simpsona, zbliżał się w poniedziałek do wybrzeży meksykańskiej części Półwyspu Kalifornijskiego zagrażając miejscowościom popularnym wśród turystów zagranicznych. Miejscowa ludność szykuje się na paroksyzm żywiołu. USA mogą (raczej) wzdychać z ulgą. - Jestem gotowa na 99 procent. dopuścić się wszystko, by wystartować - powiedziała kontuzjowana gwiazda narciarstwa alpejskiego Lindsey Vonn. Śliczna, ale przede wszystkim niezwykle utalentowana narciarka ujawniła, że stosuje nowatorską kurację z użyciem... sera.

ajerkoniak Romana Polańskiego zaoferuje w poniedziałek "bardzo, nader wysoką sumę" w gotówce w zamian za zdjęcie reżysera za kaucją z aresztu w Szwajcarii - podała w niedzielę jedenasta muza Sky cytując francuskiego adwokata Polańskiego Herve Temime. "Rzeczpospolita": Ludowcy byli bliscy wyjścia z rządu po tym, gdy Donald Tusk powołał Radę Gospodarczą. W wieku 77 lat zmarł we wtorek po długiej walce z nowotworem mózgu amerykański senator Edward Kennedy - podały waszyngtońskie media i rodzina.Kandydat PiS na prezydenta nasz Jarosław Kaczyński prezentuje się jak polityk roztropny i nadrabia w sondażach - pisze niemiecki kronika "Die Welt". Według gazety szok po tragedii smoleńskiej mógł poskromić jego dyplomatyczny temperament. Poprawność polityczna odbija się ponadto na popularnym amerykańskim święcie Halloween. niemało szkół w USA zabroniło uczniom konstytuować masek z popularnych horrorów, a także strojów które mogą dotknąć czyjąś rasę lub religię. O najbliższą czas przyszły Jerzy Dudek nie musi się martwić. Polskiemu bramkarzowi kontrakt z Realem Madryt wygasa w czerwcu, ale - jak twierdzą holenderskie czwarta władza - zainteresowany rezerwowym Galaktycznych jest Feyenoord Rotterdam, z dyrektorem sportowym Leo Beenhakkerem.

Rada obwodu na Ukrainie żąda przeprosin od Polski


Jak poinformował portal "Kresy.pl" , "Rada Obwodu Tarnopolskiego przyjęła dzień dzisiejszy uchwałę w której domaga się od nasz "oficjalnych przeprosin za czystki etniczne dokonywane przy użyciu Armię Krajową w latach II wojny światowej na etnicznych ziemiach ukraińskich".

Łódzkie: Utonęła 10-latka i ratujący ją wędkarz


10-letnia panna oraz ratujący ją wędkarz utonęli w zbiorniku wodnym w miejscowości Chabielice (Łódzkie) - poinformowała w środę policja. dwójka inne dziewczynki, które wpadły do wody, udało się uratować.

Psy pogryzły dziecko i policjanta


kupa agresywnych psów zaatakowała idące z matką trzyletnie dziecko. jak na asystent ruszył policjant, zwierzęta rzuciły się również na niego. Całemu zajściu przyglądał się właściciel czworonogów, który - jak twierdzi policja - nawoływał je do ataku. Pogryzione milusiński i urzędnik państwowy trafili do szpitala.

Staruszka zagryziona przy użyciu psy sąsiada


73-letnia białogłowa została najprawdopodobniej zagryziona z wykorzystaniem psy. ścierwo mieszkanki Budziszowic w województwie łódzkim na polu opodal domu znalazł jej mąż.

YouTube nam pokaże


YouTube - największy portal udostępniający w Sieci pliki video - już lada dzień ma się wystawać rentownym przedsiębiorstwem. Cel ten ma znajdować się realizowany z powodu współpracy z mediowym gigantem Time Warner.

jeżeli żujesz, uważaj na zmarszczki


Chirurdzy plastyczni ostrzegają: ustawiczne żucie gumy prowadzi do powstawania zmarszczek. Dotyczy to przede wszystkim okolic ust - podkreślają.

Stasiak: werdykt Tuska doraźna i nerwowa


naczelny prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak komentując decyzję Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich w 2010 roku ocenił, że charakteryzuje ją "jakaś straszna doraźność i nerwowość".

złocisty próbuje odbić kredyt


Spada porcja walutowych kredytów mieszkaniowych w portfelu wszystkich kredytów hipotecznych. Na wystarczy listopada 2009 roku walutowe kredyty stanowiły 63 proc. wszystkich kredytów mieszkaniowych, podczas gdy na basta 2008 roku - 70 proc. - wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. - nurt ten chociaż może się uprzedzić - zaznacza sterownik

PiS: dysputa może w tej chwili pod koniec tego tygodnia


basta tego tygodnia, albo początek przyszłego - to, według sztabu Jarosława Kaczyńskiego, najbardziej możliwy prekluzja debaty kandydata PiS z Bronisławem Komorowskim. - Od dziś będą trwały w tej sprawie negocjacje - ujawnił na antenie TVN24 Paweł Poncyljusz. Czy dojdzie więcej aniżeli na odwrót do jednego pojedynku?

Władze z przodu, Wałęsa "z tyłu w tłumie"


Z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i kilku ministrów rzędu Donalda Tuska odbędą się dzisiaj w Gdańsku uroczystości z okazji 29. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności. swój część w nich, ale "nie w pierwszym szeregu", zapowiedział także Lech Wałęsa.

oszustwo gruntowa: Ryba chce uniewinnienia


Oskarżony w procesie o "aferę gruntową" Piotr Ryba chce, by sąd go uniewinnił. drugi z oskarżonych, Andrzej K., poprosił o miły wyrok. Prokurator żądał poprawnie - dla Ryby i K. - czterech lat więzienia i grzywny w ramach nadzwyczajnego złagodzenia kary. rozstrzygnięcie w tej sprawie ma zapaść we wtorek o 14.

Milion za dowód, że NATO nie planuje wojny


Stały przedstawiciel Rosji obok NATO Dimitrij Rogozin, zaoferował milion dolarów każdemu, kto będzie w stanie udowodnić mu, że NATO jest nastawione wyłącznie pokojowo w stosunku do Rosji - informuje portal newsru.com.

"Babilon" prześwietli Cymańskiego


dzień dzisiejszy o godz. 14.10 na antenie TVN24 debiutuje "Babilon". To nowy program, w którym cztery kobiety podsumowują mijający tydzień i wspólnie przepytują męskiego gościa. Na dziewiczy entuzjazm pójdzie Tadeusz Cymańki z PiS. Program prowadzi Piotr Marciniak.

Giertych to "mały anioł stróż Platformy"


- PO przypominając cały czas nasze rządy stara się cały Chronos antypisem, wracacie do przeszłości teraz nie macie nic do zaoferowania, wracacie do wytartych haseł z kampanii wyborczej - powiedział Mariusz Kamiński w programie w tym momencie MY!

Spis filmów zakazanych; "sowiecka metoda"


Białoruskie ministerstwo kultury opublikowało nowy katalog filmów zakazanych, czyli takich, których nie można wyświetlać na obszar Białorusi - poinformowała telewizornia Biełsat. Na indeksie, obejmującym filmy z lat 1997-2009, znalazło się 107 obrazów.

ogień na promie. ręce do pracy wskakiwali do wody


Co najmniej dwoje osoby zostały ranne w pożarze, który wybuchł na pokładzie promu M/S Zenith w porcie w Sztokholmie. Płomienie dawny tak ogromne, że przerażeni pasażerowie, by ocalać swoje życie, wskakiwali do wody.

J. Kaczyński przemówił na wiecu; "Zwyciężymy! zwyciężymy!"


- Zwyciężymy! Zwyciężymy! - skandował tłum ludzi na wiecu Jarosława Kaczyńskiego na Placu Teatralnym. - Ja byłem ostatnio na terenach zalanych. Widziałem, ilu ludzi cierpi, utraciło dobytek. Wiem, że ten mały odprysk sprawy, która ujrzałem, to wręcz przeciwnie coś niewielkiego. Jedna gmina. Nawet tam kier ściskało - mówił Jarosław Kaczyński. Całe kilkuminutowe przemówienie dotyczyło sytuacji powodzian.

"DGP": minister bez przetargu wybrał system informatyczny


"Dziennik pismo Prawna": jeszcze w charakterze wojewoda małopolski obecny minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller bez przetargu wybrał informatyczny architektura powiadamiania ratunkowego.

Opornego dłużnika charakterystyka nasz


Ma 35 lat i urodził się pod znakiem Byka. Mieszka na Śląsku. Ma 2250 zł niespłaconego długu. pewnie to rychły pożyczka konsumpcyjny lub niezapłacone rachunki za komórkę. typowy portret opornego dłużnika sporządzili windykatorzy, którzy chcą się z dłużnikami... zaprzyjaźnić.

"Trzeba bronić Jezusa przed błędami kleru"


We Włoszech należy przeprowadzić referendum w sprawie budowy minaretów, takie jakie odbyło się w Szwajcarii - uważa prorządowy dziennik "Il Giornale". periodyk skrytykowała jednocześnie Kościół katolicki za to, że dołączył do głosów protestów w reakcji na efekt referendum, w którym większość Szwajcarów opowiedziała się przeciwko budowie minaretów.