MSWiA: o tyle o ile 14 tys. odbiorców w dalszym ciągu bez prądu


Blisko 14 tys. odbiorców w całej Polsce pozostaje bez prądu - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Małgorzata Woźniak.

rzucanie słów na wiatr to w polskiej polityce widmo powszechne. Tak było i w przypadku przynależności partyjnej członka KRRiT Tomasza Borysiuka. Andrzej Lepper stwierdził dwa tygodnie temu, że Borysiuk jest w Samoobronie, ale dowodu w postaci deklaracji nadal nie przedstawił. Mister zdrowia Ewa kopacz tłumaczyła w Sejmie, z jakiego powodu nie zdecydowała się jeszcze na zakup szczepionek przeciw nowej grypie. Jej zdaniem, grypa sezonowa jest groźniejsza aniżeli jej świńska odmiana. nie licząc tym minister wskazuje na punkty sporne w umowach z dostawcami szczepień, a także na absencja danych związanych ze skutkami ubocznymi. - własny kategoria nie musi reagować na każde głupstwo, które się pojawia za granicą - tak naczelny MSZ Radosław Sikorski skomentował premierę nowego rosyjskiego filmu dokumentalnego dotyczącego zbrodni w Katyniu. Jego autorzy przekonują, że polscy oficerowie wzięci do niewoli w 1939 r. przy użyciu Armię Czerwoną, zostali rozstrzelani w 1941 r. z wykorzystaniem hitlerowców.Rok i ósemka miesięcy więzienia w zawieszeniu zaś czteroletni zakaz wykonywania funkcji kierowniczych w służbie zdrowia. Taki wyrok zapadł nim sądem w Skarżysku Kamiennej w sprawie Krzysztofa Grzegorka, byłego wiceministra zdrowia. Grzegorek był delikwent o korupcję w czasie, jak kierował skarżyskim ZOZ-em. liczba wody na Wiśle we wtorek o 9 wyniósł w tym momencie 715 centymetrów - to o powyżej pół metra ponad stan alarmowy. Fala kulminacyjna przez stolicę ma ukończyć z wtorku na środę i według prognoz osiągnie więcej aniżeli podczas majowego ataku. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że miasto jest przygotowane na bankiet żywiołu, ale apeluje do mieszkańców: bądźcie czujni. zdanie wojenny nie zgodził się na żądanie polskich prokuratorów, którzy chcieli, by zniszczono niektóre osobiste rzeczy należące do ofiar katastrofy Tu-154 - dowiedział się portal tvn24.pl. detektyw uzasadniali, że mogły być one "źródłem zagrożenia dla bezpieczeństwa powszechnego". - Wskazywano na groźba epidemiologiczne - ujawnia rzecznik sądu płk Rafał Korkus. - Ten wniosek to głupota - komentują karniści i inspektorat sanitarny.

- zwierzchnik Kaczyński traci kontakt z rzeczywistością. Rzeczpospolita Polska miała nie zaprosić swojego sąsiada ze wschodu? To był nasz duży sukces. Także dlatego, że był Putin - tak Stefan Niesiołowski komentował w programie "Kawa na ławę" minione obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dzień po obchodach Jarosław Kaczyński skrytykował je i wizytę premiera Rosji Władymira Putina.

Skuteczna starcie z kryzysem gospodarczym, wzmocnienie pozycji własny na arenie międzynarodowej, efektywne wykorzystanie funduszy unijnych, struktura dróg ekspresowych i autostrad, "Orliki", uzawodowienie armii, wyjście polskich żołnierzy z Iraku a rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - to według polityków Platformy najważniejsze sukcesy rządu Donalda Tuska. Obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego zostały wydrukowane w ZSRR i przywiezione do Polski późną jesienią 1981 - zeznał widz Zdzisław M. w procesie byłego członka Rady Państwa Emila Kołodzieja. drugi widz dodał, że alians Radziecki znał wszystkie plany gen. Jaruzelskiego.

- Niejedna ona przypuszczalnie istnieć dobrym administratorem, być może przemawiać, ale nie prawdopodobnie wpakować się w ten osobisty związek z Chrystusem (...), który dał swoje konkret i swoją farba - mówił na Jasnej Górze kard. Józef Glemp, na przestrzeni uroczystej sumy pontyfikalnej w dniu święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zdaniem prymasa "kobieta nie może zostać prawdziwym kapłanem(...)". Do Częstochowy przybyło sto tysięcy pielgrzymów, wielu pieszo z najodleglejszych zakątków kraju. O ogromnym pechu może powiadać koszykarz Utah Jazz, turecki środkowy Mehmet Okur. Kontuzja ścięgna Achillesa, jakiej doznał w pierwszym meczu play off, wykluczyła go z gry nie przeciwnie do końca sezonu NBA, ale prawdopodobnie z sierpniowych mistrzostw świata w jego ojczyźnie. Trzy osoby, w tym niespełna półroczne dziecko, zostały poparzone w wybuchu gazu w prywatnym hotelu w Jarosławiu (woj. podkarpackie). 30 osób ewakuowano, ale po dwóch godzinach mogły wrócić do swoich mieszkań. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.- Nie zmieniam swojej strategii - zaznacza twardo Ewa wydobywający w odpowiedzi na ruch Rzecznika Praw Obywatelskich, który we wtorek wystąpił do prokuratury o wszczęcie postępowania ws. braku szczepionek przeciw nowej grypie. Minister zdrowia podkreśla, że pod żadnymi groźbami się nie ugnie i później będzie silnie prowadzić negocjacje z koncernami farmaceutycznymi. "Dziennik Polski": W czasie prac remontowych w kościółku w Podegrodziu na Nowosądecczyźnie znaleziono cenne relikwie św. Kingi i św. Jakuba, a także użyteczny obraz filmowy Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek poprzednio sądem Małgorzata Papała stwierdziła, że jej późniejsze zeznania złożone ws. Ryszarda Boguckiego, który oskarżony jest o udział morderstwie jej męża, są w wyższym stopniu wiarygodne od tych składanych w dniu zabójstwa. - Na nieścisłości w pierwszych zeznaniach wpłynął bezlik emocji - wyjaśniła nim sądem okręgowym w Warszawie.

"Turbo stoję"


Miało być naprędce i nowocześnie - wyszło jak zwykle. Rondo turbinowe na przedmieściach Gdańska - trzecie tego typu w Polsce - w zamian spowodować, że ruch będzie płynny jak donikąd indziej, zakorkowało okolicę na amen.

Sondaż: co przynosi szczęście, a co pecha?


"Gazeta Wyborcza": 58 proc. Polaków wierzy w zabobony. Tak bodaj wynika z przeprowadzonego rok temu przez OBOP sondażu. Wśród kobiet ten wskaźnik jest jeszcze wyższy - wierzą dwa na trzy.

Hipoteza: To opiekunowie pobili i porzucili chłopca


- W tej chwili pierwsza wersja prowadzonego śledztwa jest taka, że na nieszczęście ówczesny to działania przestępcze, że to latorośl niezwykle malutkie zginęło, ponieważ opiekunowie to członek rodu pobili - mówił w RMF FM Andrzej Matejuk, dowodzący kluczowy Policji. ciało 3-latka znaleziono w stawie pod Cieszynem w piątek.

587 chętnych na 1 zajęcie w Krakowie


O posadę sekretarki w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Krakowie ubiega się 587 chętnych, w tym absolwenci wyższych studiów z certyfikatami potwierdzającymi komitywa dwóch języków obcych - pisze "Dziennik Polski".

pryncypał MSZ Belgii o pięciu obszarach prezydencji w UE


Wychodzenie z kryzysu gospodarczego, materia klimatu, sprawy wewnętrzne i sprawiedliwości, polityka społeczna i okoliczności zagraniczne to obszary, na których skupi się belgijskie kierownictwo w UE - powiedział we wtorek w Warszawie stary MSZ Belgii Steven Vanackere.

Nowa akt prawny hazardowa u prezydenta do końca listopada?


architektura Obywatelska chce uchwalić ustawę w trybie pilnym. - W związku z tym, że terminy biec zależy nam na tym, by do końca listopada sprawę zamknąć, wzorzec pozwolić w Sejmie i w Senacie, i wysłać panu prezydentowi Kaczyńskiemu do podpisu - zapowiedział Grzegorz Schetyna.

Eksmisja za przemoc domową


wyrzucenie dla sprawców przemocy domowej. Te radykalne zmiany forsują platforma Obywatelska i przymierze Lewicy Demokratycznej. O całej sprawie pisze we wtorek "Dziennik periodyk Prawna".

PO cieszy się z przesłania Kaczyńskiego


PO jednym głosem chwali przemowa – nie, nie Bronisława Komorowskiego: Jarosława Kaczyńskiego. – chyba że zmienił się stosunek PiS do Rosjan, przeciwnie się upajać – odezwać się Radosław Sikorski i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wypełniono procedurę zezwalającą na ekshumację zwłok K. Olewnika


Do płockiej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej dotarło zawiadomienie o ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika. Oznacza to, iż dopełniona została tryb umożliwiająca przeprowadzenie ekshumacji. przedstawiciel sanepidu będzie nadzorował ekshumację.

"Komorowski nagrabił sobie w Poznaniu i Krakowie"


Bronisław Komorowski dziękując premierowi za szalik powiedział parę słów za dużo? - Widać, że nie jesteś z Poznania, Krakowa czy też ze Szkocji, Donaldzie, gdyż zrobiłeś taki znaczny i wspaniały dar – stwierdził. - Nagrabił sobie u Poznaniaków i Krakowiaków – podsumowują internauci

głos ponownie ws. Komorowski - Kaczyński


głos Okręgowy w Warszawie apiać rozpatruje w trybie wyborczym sprawę Bronisław Komorowski - Jarosław Kaczyński, dotyczącą prywatyzacji służby zdrowia, zwróconą z wykorzystaniem opinia Apelacyjny do ponownego rozpoznania.

Kamiński zaskarżył decyzję premiera


Mariusz Kamiński zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję premiera Donalda Tuska o odwołaniu go z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

armia trojga narodów. krajowy impuls


Polska jeszcze raz ciągnie Ukrainę na Zachód. Za dwa lata polscy, ukraińscy i litewscy żołnierze mają sprzyjać we wspólnej brygadzie uczestniczącej w misjach pokojowych Unii Europejskiej, NATO tudzież ONZ - pisze "Gazeta Wyborcza".

W piątek i sobotę rząd podsumuje 2 lata funkcjonowania


W piątek i sobotę rząd na specjalnej konferencji, podzielonej na 19 paneli dyskusyjnych, podsumuje 2 lata swojego funkcjonowania. Dwudniową konferencję otworzy i zamknie szef rządu Donald Tusk. W panelach udział wezmą ministrowie, parlamentarzyści, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz samorządów.

Sanki z dachu malucha - maluch ranne


Pomysły na zabawianie dzieci przyjmują kiedy niekiedy kształty absurdalne. Na Mazurach ranny został chłopczyk, któremu ojciec zafundował oryginalny kulig: maluch jechało na sankach zrobionych ze starego dachu malucha, ciągniętych za pośrednictwem traktor.

"Polska to anormalny kraj"


Dla kandydującego w wyborach prezydenckich b. prezesa UPR, chwilowo lidera partii Wolność i Praworządność Janusza Korwin-Mikkego Polska nie jest normalnym krajem. Jednym z celów jego kampanii jest - jak mówił - opinia ludzi, że można choć żyć w normalnym kraju.

"To arcydziwna kampania"


Jaki przypuszczalnie być wyścig wyborczy w tak trudnych chwilach? - To jest arcydziwna konflikt zbrojny - ocenił w "Kawie na ławę" Ryszard Kalisz z SLD. Ludwik Dorn z nasz wartość zaznaczył, że mimo tego, co w ostatnich dniach i tygodniach działko się w naszym kraju, poprzednio wyborami będzie musiała przebyć się debata. - należy będzie powrócić do sporu - uważa Dorn.

Marszałek popiera niezależne publikatory na Białorusi


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział po spotkaniu z szefową ZPB Andżeliką Borys, że w ramach współpracy wszystkich sił politycznych, będzie dążył do tego, by zapewnić odsiecz dla niezależnych mediów na Białorusi, szczególnie dla TV Biełsat.

W kondukcie żałobnym lecz wciąż najbliżsi


W kondukcie żałobnym, który odprowadzi parę prezydencką z Bazyliki Mariackiej na Wawel, będą szli tylko najbliżsi zmarłych i przedstawiciele władz RP.

"Służymy. dziś w Warszawie, jutro w Krakowie


- Od tygodnia nie byliśmy w szkole. Jesteśmy na służbie, permanentnie – mówi Kajetan Kapuściński, kolega 16. Warszawskiej Drużyny Harcerzy i Gromad Zuchowych im. Zawiszy Czarnego. W sobotę na Placu Piłsudskiego służyło ok. 3 tys. harcerzy.