Premiera filmu z Janem Machulskim


celuloid "Orkiestra niewidzialnych instrumentów", w którym zagrali m.in. Jan Machulski, Edward Linde-Lubaszenko i Lesław Żurek, puder w poniedziałek, 25 stycznia, premierę w Warszawie. To "opowieść o przekroczeniu granicy między miłością a obsesją" - tłumaczyli twórcy.

Plenerowe sztuka filmowa Letnie pod ręką zakopiańskich Krupówkach i na plaży w Sopocie, a także w specjalnych pociągach, kursujących między Bałtykiem a Tatrami, będą atrakcją tego lata. "Po raz pierwszy..." to zwrot, jaki zdominował tegoroczny, jubileuszowy festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Począwszy od terminu, przy użyciu związane z imprezą projekcje i wydarzenia, po organizowaną na plaży galę zamknięcia, wszystko tym razem będzie nowe. Wykonawcy z ośmiu krajów, reprezentujący różne gatunki muzyczne, wystąpią na rozpoczynającym się w piątek w Gdańsku VI Festiwalu Kultur Świata "Okno na świat".Mickey Rourke wystąpi w thrillerze "13". Łącząca wpływy hardcore punka, psychodelicznego rocka i przede wszystkim stonera oraz sludge amerykańska zespół Kylesa 1 maja zagra popis w klubie narząd słuchu w Gdyni. już (30 kwietnia) wystąpi i na Assymetry Festival II we Wrocławiu. Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje aktorom, spośród których jury wyłoni tegorocznego laureata Nagrody.

Ostatnie tygodnie życia i tragiczna śmierć Heleny Bembnistówny, której losy były tematem tegorocznych obchodów 60. rocznicy wybuchu wojny w regionie bydgoskim, udokumentuje błona fotograficzna powstający w Bydgoszczy. Obraz, który wiosną pokaże TVP, opowie o pierwszych dniach września 1939 roku, o wydarzeniach, które rozgrywały się wtedy w Bydgoszczy i o losach młodej dziewczyny, niewinnie skazanej na śmierć.

- Czy zrzucam wszystkie maski na tej płycie? Myślę, że tak. Z racji tego, że i tak w tym momencie nie mam życia prywatnego, postanowiłam się tak niesłychanie do niego nie odcinać - tak Kasia Cerekwicka opowiada portalowi INTERIA.PL o swej najnowszej płycie, zatytułowanej "Fe-Male". album filatelistyczny "Auschwitz - Co ja tu robię?" ze zdjęciami Mikołaja Grynberga ukazał się nakładem wydawnictwa Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau zaś Fundacji na zagadnienie Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej pauza - poinformował eksponent muzeum Jarosław Mensfelt.

Jutro, 29 października w Krakowie, odbędzie się trzeci z czterech zaplanowanych koncertów z cyklu "Pianiści polscy w hołdzie Chopinowi". Na cykl składa się sześć koncertów poświęconych największemu polskiemu kompozytorowi, organizowanych w roku poprzedzającym rok Chopinowski. Yoko Ono zamierza wydać książkę na sprawa swojego życia z Johnem Lennonem. Pod hasłem Nowe brzmienie Republiki 23 kwietnia we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych odbędzie się specjalny koncert, na którym własne wersje utworów Republiki opisać m.in. Raz Dwa Trzy, bęc Maleńczuk i Gaba Kulka.Gwiazdka "Zmierzchu" Kristen Stewart zamieniła środowisko wampirów na wyrzutków społecznych w pikantnym, niezależnym filmie, w którym odsłania nieomalże wszystko. Statuetkę Oscara, należącą do Jana A. P. Kaczmarka, można od piątku, 25 czerwca, spoglądać w poznańskim Muzeum Instrumentów Muzycznych. Jak zapowiedział kompozytor, Oscar trafia do muzeum "na trwanie nieokreślony". Słynna rękawiczka Michaeala Jacksona inkrustowana cekinami została sprzedana na aukcji za 350 tys. dolarów. Artysta miał ją na sobie, podczas gdy po raz pierwszy wykonywał słynny taniec Moonwalk.

Varius Manx: nieznany etap


Jak nuże informowaliśmy, 27 lutego podczas gali z okazji 20. urodzin RMF FM na scenę powróci grupa Varius Manx z nową wokalistką. Poznaliśmy zupa szczegóły tego występu.

Sean Kingston odwołuje


W związku z problemami osobistymi zaś wcześniejszym zakończeniem trasy w Europie koncert Seana Kingstona w Warszawie nie odbędzie się w planowanym terminie w dniu 1 grudnia.

"SkąDokąd" - nowe wydawnictwo Raz Dwa Trzy w sklepach


Już dziś do sprzedaży trafiło najnowsze publikacja formacji Raz Dwa Trzy. Płytą "SkąDokąd" zespół przerywa kilkuletnie milczenie.

RZA i Q-Tip pomagają Kanye Westowi


Kanye West pracuje nad nową płytą. W studiu wspomaga go kilku utalentowanych muzyków.

Kolejna numer Pearl Jam


Znamy kolejną piosenkę Pearl Jam. Numer nosi tytuł "Supersonic".

Susan Boyle ucieka, bo...


rewelacja brytyjskiej edycji programu "Mam talent", 48-letnia Susan Boyle postanowiła opuścić swoją rodzinną Szkocję i przeprowadzić się do Londynu.

Najlepsze okładki. Lista!


Przyznano zaszczytny tytuł Best Art Vinyl 2009 za najlepsza okładkę albumu muzycznego.

The Beatles na nietypowym nośniku


Studyjne płyty Beatlesów zostaną udostępnione w formacie FLAC i MP3 w postaci pendrive'a na USB.

Pina Bausch wręcz przeciwnie w Krakowie


Teatr Piny Bausch, wybitnej choreografki, reżyserki i tancerki, występował w Polsce trzykrotnie (w 1987, 1998 i 2009 roku), za każdym razem omijał jednak Kraków. W dniach 7-10 czerwca krakowscy miłośnicy tańca i teatru będą mogli przyjrzeć się bliżej twórczości tej niezwykłej artystki.

J.Lo. pozwana z wykorzystaniem byłego


Ojani Noa, wcześniejszy mąż Jennifer Lopez, przygotowuje się do spektakularnego procesu przeciwko aktorce i piosenkarce, w którym pozywa ją na sumę 100 milionów dolarów.

"Szymon Majewski Show": Paulla i Krzysztof Ibisz odsłaniają tajemnice


Dziś w programie "Szymon Majewski Show" gośćmi będą Paulla i Krzysztof Ibisz, którzy odsłonią swoje tajemnice.

Leonard Cohen nagrywa


Leonard Cohen szykuje pierwszą od 6 lat płytę.

"Trauma" w Canal+


CANAL+ rozpoczyna emisję nowego serialu "Trauma". Odcinki pierwszego sezonu serii będą nadawane od 8 kwietnia 2010 w każdy czwartek o 21:50.

głosowanie z zaświatów, ten głosowanie


Johnny Cash "American VI: Ain't No Grave", American / Universal

Piosenki Kurta Weilla w awangardowej odsłonie


Na rynek właśnie trafia płyta z piosenkami kurta Weilla zatytułowana "Ojcom i matkom wbrew". Mistrzowskim interpretacjom legendarnych songów towarzyszy undergroundowy atmosfera teatralno-muzyczny. repertuar zawiera zarówno hipnotyczne songi z "Opery za trzy grosze", jak również przejmujące "Youkali" i słynny "Song o Alabamie".

Zanussi o powstaniu "Solidarności"


O tym, dlaczego to w Polsce narodziła się "Solidarność", opowiadał w sobotę Włochom Krzysztof Zanussi w toku spotkania w ramach festiwalu filmowego w mieście Bellaria na północy kraju. Odbył się tam festiwal filmów z okazji 30. rocznicy powstania "Solidarności".

Five Finger Death Punch


Zespół Five Finger Death Punch przygotowuje się do wydania kolejnego longplaya.

Neil Young gościnnie u Eltona Johna


Elton John nawiązał współpracę z cenionym amerykańskim twórcą Leonem Rusell, by pomógł mu w nagraniu nowej płyty. W sesji udział wezmą atoli także zaproszeni goście.

Liam Neeson pracuje nad kontynuacją "Uprowadzonej"


Liam Neeson zdradził, iż trwają prace nad kontynuacją thrillera "Uprowadzona".

Startuje Trójka Tour


We wtorek, 3 listopada startuje wspólna marszruta koncertowa formacji Dick4Dick, Gaby Kulki i Czesława. Artyści na trasie, której patronuje Onet.pl, odwiedzą kilkanaście polskich miast. Pierwszy występ odbędzie się w Warszawie.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.