Tybet chce być Hongkongiem


Wysłannicy Dalajlamy XIV mają nadzieję, że chińskie władze rozważą propozycję szerszej autonomii dla Tybetu - poinformował w środę tybetański ranga na wygnaniu. W Chinach we wtorek rozpoczęły się pierwsze danie od 15 miesięcy rokowania między Pekinem a Tybetańczykami.

Ekipy ratownicze ocaliły w niedzielę 900 osób z promu, który zatonął u wybrzeży wyspy Mindanao, w pobliżu miasta Zamboanga na południu Filipin; co bynajmniej pięć osób utonęło, a 63 uznano za zaginione - poinformowała filipińska obrona cywilna. król metali bije rekordy cenowe. W środę około południa za uncję kruszcu trzeba było zrewanżować się ponad 1245 dolarów. Złoto pobiło tym samym ustanowiony mniej więcej pół roku temu rekord ceny. wtedy uncja złotego kruszczu kosztowała o ponad 17 dolarów mniej. osobisty detektyw Marek Komorowski może być pierwszą osobą, której skarb Państwa będzie musiał wypłacić odszkodowanie z powodu nieudolności tajnych służb. W tej sprawie z pozwami występuje wspierająca Komorowskiego fundacja i współpracujące z nią kancelarie prawne. wywiadowca domaga się odszkodowania za przewlekłość sprawy, złe zdolność pobytu w areszcie i błędy funkcjonariuszy państwowych.Zgłaszają się obecnie mieszkańcy, którym poniedziałkowy wstrząs uszkodził ściany w mieszkaniach. O tym, że w piątek rankiem w Łódzkiem zadrżała ziemia, poinformowali nas z przyczyny platformie kontakt TVN24 internauci. Eksperci potwierdzili tę informację i dodali, że do tak silnego wstrząsu (o sile 4,7 w skali Richtera) dochodzi w Polsce dosyć rzadko. Tydzień po tym, jak Tokio przegrało walkę o igrzyska olimpijskie w 2016 roku, Japonia wystawiła nową kandydaturę. turniej najlepszych sportowców świata w 2020 roku chcą wystarać się Hiroszima i Nagasaki - miasta zniszczone w 1945 roku przez amerykańskie bomby atomowe. jak dopełnić bak samochodu? Wiadomo: nim dłuższym wyjazdem. Wiedzą o tym podobnie niemieccy właściciele stacji benzynowych. I wiedzę tę poradzić sobie wykorzystać, podwyższając ceny wtedy, gdy ich klienci sposobią się do wyjazdów.

Emerytowany włoski sędzia śledczy Ferdinando Imposimato, komentując wyjście Mehmeta Alego Agcy z więzienia w Turcji, powiedział, że nie spodziewa się żadnych rewelacji na przedmiot zamachu na Jana Pawła II w maju 1981 roku.

Prezydent Lech Kaczyński nie był eurosceptykiem lecz wciąż eurorealistą, jaki bronił interesów swego kraju - uważa litewski historyk Arunas Gumuliauskas. - miłość zawsze zwycięża niechęć i odium - oświadczył premier makaroniarz Silvio Berlusconi, dziękując swym zwolennikom za poparcie, jakie otrzymał po niedzielnym ataku na niego, gdy został uderzony w lico ciężkim przedmiotem z wykorzystaniem niezrównoważonego psychicznie mężczyznę.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po świetnym początku turnieju Masters w Londynie tym społem musieli uznać wyższość rywali. polski gra podwójna przegrał we wtorek z rozstawionymi z trójką Maheshem Bhupathim i Markiem Knowlesem. Światowa zrzeszenie Zdrowia poinformowała o mutacji wirusa A/H1N1. Znaczące mutacje znaleziono w trzech próbkach w Norwegii - poinformowało tamtejsze ministerium zdrowia. W USA i na Wyspach Brytyjskich odnotowano z kolei przypadki wirusa odpornego na tamiflu. Po zderzeniu pociągu Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) z koparką na stacji gród nad Wisłą Raków, tysiące mieszkańców podmiejskich miejscowości muszą odkryć alternatywny główny punkt transportu. Do czasu usunięcia skutków katastrofy, sztab WKD zaleca skorzystanie z Kolei Mazowieckich. Zobacz, jak dojechać do domu.płatowiec typu Boeing 737-800 linii Ethiopian Airlines z 90 osobami na pokładzie spadł do morza u wybrzeży Libanu, od razu po starcie z międzynarodowego lotniska w Bejrucie. Prezydent Libanu Michel Suleiman na razie wyklucza, że był to zamach. Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja prezydent Stanów Zjednoczonych złożył Polsce życzenia od narodu amerykańskiego. W specjalnym oświadczeniu Barack Obama powtórzył również wyrazy współczucia z powodu tragicznej katastrofy w Smoleńskiem 10 kwietnia. Procesu Johna Demjaniuka, oskarżonego o pomocnik w zamordowaniu 28 tys. Żydów w hitlerowskim obozie zagłady Sobibór w 1943 roku, nie wznowiono dzisiaj w Monachium, jako że oskarżony narzekał na bóle serca i został przewieziony do szpitala.

Seremet szefem prokuratorów, prezydent życzy sukcesów


Krakowski arbiter Andrzej Seremet wybrany na funkcja prokuratora generalnego. - Życzę mu samych sukcesów - powiedział prezydent Lech Kaczyński, ogłaszając oficjalnie swoją decyzję.

Prezydent oczekuje socjalistycznych telenowel


Prezydent Wenezueli Hugo Chavez uważa, że w jego kraju powinny powstawać socjalistyczne, inne niż kapitalistyczne, telewizyjne opery mydlane. Chavez rzucił ten projekt w telewizyjnym programie "Halo, prezydent", w rozmowie z pisarzem i filmowcem.

Telewizja pokazała wojnę, której nie ma


Prywatna telewizja gruzińska Imedi wyemitowała reportaż, sugerujący początek inwazji Rosjan na Gruzję. wówczas po materiale poinformowano, że to "tylko agenda możliwych zdarzeń". przedtem budulec zdążył wywołać panikę między telewidzów. wedle mediów co w żadnym wypadku jedna figura zmarła na zawał w trakcie jego emisji.

zgoda na konfrontację policjantów z D.Olewnik


MSWiA zgadza się na konfrontację pomiędzy Danutą Olewnik i policjantami, którzy obserwowali przekazanie okupu porywaczom jej brata. Chce jednak, by nie zostały ujawnione podobizna i dane osobowe funkcjonariuszy.

O sterylizacji bez zgody: "Podczas zabiegu wystąpiły komplikacje"


sztab szpitala w Szamotułach nie odpowiada jawnie na pytanie, czy matka małej Róży została poinformowana zanim zabiegiem o konieczności sterylizacji. - Pacjentka o konieczności zabiegu operacyjnego była informowana, ale o jego szczegółach dosyć dokładnie dowiedziała się obecnie po nim. Zabieg nie przebiegał do końca zgodnie z założeniami - tłumaczy wicedyrektor szpitala.

Premiera kampania z prasą się rozszerza


Po "La Repubblice" teraz lewicowa "Unita" podpadła Silvio Berlusconiemu, w związku z czym włoski szef rządu pozwał dziennik do sądu.

Płock: Komorowski na przekazaniu śmigłowca


aspirant PO na prezydenta Bronisław Komorowski uczestniczył w środowej uroczystości przekazania śmigłowca filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. Wyraził zadowolenie, że alert w tym mieście będzie mogło ratować ludzi niedaleko użyciu nowoczesnego sprzętu.

Kubica zdatny milion


Robert Kubica za udział w reklamie może zażądać miliona zł, Marcin Gortat - 800 tys., Adam Małysz - 400 tys. - wynika z wyliczenia firmy Pentagon Research, na które powołuje się "Metro". I lecz gwiazdy polskiego sportu nie mają co narzekać, to do światowej czołówki dzielą ich lata świetlne - zauważa gazeta.

samolot z trumną z ciałem Marii Kaczyńskiej w drodze do lokalny


Wojskowy stalowy ptak z trumną z ciałem Marii Kaczyńskiej o świcie odleciał z moskiewskiego lotniska Domodiedowo do Warszawy. Pożegnanie Pierwszej Damy odbyło się w asyście polskich i rosyjskich żołnierzy.

Polska mniejszość chce od Niemców sześciu rzeczy


Sześć postulatów chce opowiedzieć mniejszość Kraj nad Wisłą Niemcom - pisze "Rzeczpospolita". W czwartek w Berlinie odbędzie się wywiad wiceszefów polskiego i niemieckiego MSW Tomasza Siemoniaka i Christopha Bergnera. angażować się w nim będą przedstawiciele organizacji polonijnych w Niemczech i mniejszości niemieckiej w Polsce.

To nie "obiekt" uderzył w Ziemię, to łopaty


Okazało się, że "niezwykły" obiekt, który miał uderzyć w Ziemię, nie przywędrował z kosmosu. Jak ocenili eksperci, powstał w bardziej nudny sposób - dzięki łopatom.

Stracone dowody po śmierci Barbary Blidy


W śledztwie po śmierci Barbary Blidy wiele dowodów uznano za "bezużyteczne" - informuje "Gazeta Wyborcza".

prezes Ryanair: ale wręcz półgłówki są przeciwne traktatowi


Szef tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary, opowiedział się za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego w drugim referendum w Irlandii, zaplanowanym na 2 października, oświadczając, że "tylko półgłówki są mu przeciwne", a protegowanie go "jest wyrazem rozsądku" - donoszą irlandzkie media.

Posłanka przeprasza i mówi: to jawne kłamstwo


"Po serii orzeczeń, które nie mają nic wspólnego z badaniem konstytucyjności ustaw, lokalny Trybunał nie zasługuje na miano Konstytucyjnego" - pisze na swoim blogu europosłanka SLD Joanna Senyszyn.

Lekarze amputowali mężczyźnie zdrową nogę


Peruwiańscy lekarze omyłkowo amputowali 86-letniemu mężczyźnie zdrową nogę - powiadomiły w poniedziałek lokalne media.

Bikini, balwierz i Sanepid


ekscentryczny bawialnia fryzjerski - z niezmiernie skąpo ubraną obsługą – to musiało wzbudzić kontrowersję. Najpierw przyciągnął klientów, a odtąd Sanepid - który skontrolował czy bikini to trafny okrycie roboczy.

tylko Chińczycy chcą Volvo


Jest lecz jeden ochoczy na kupno szwedzkiego Volvo - i jest nim chińska interes Geely Automotive. Tak pisze jedna ze szwedzkich gazet. Dziennikarze "Dagens Industri", powołując się na nieznane źródło, piszą, że Chińczycy w charakterze jedyni złożyli koncernowi Ford konkretną ofertę na kupno marki.

UE: Lechistan stanowcza. Porozumienie? właściwie nie


Rzeczpospolita Polska i ósemka innych nowych krajów członkowskich UE chcą, aby wkład walutowy danego kraju unijnego w walkę ze zmianami klimatycznymi był wyliczany podług kryterium udziału dochodu narodowego brutto tego kraju (DNB) w DNB całej Unii - poinformował członek rządu ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Upadł rząd Julii Tymoszenko. "Ukrainie grozi rozłam"


Rada Najwyższa Ukrainy wyraziła wotum nieufności dla rządu premier Julii Tymoszenko.

Sondaż: Tusk przegrał z jednym z ministrów


Największym zaufaniem wśród polityków cieszy się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - ufa mu 53 proc. respondentów; na drugim miejscu uplasował się szef rządu Donald Tusk, którego zaufaniem obdarzyło 49 proc. - wynika z sondażu CBOS.