najlepszy wynik świata Włodarczyk!


Anita Włodarczyk pobiła rekord świata! Rzuciła młotem 77,96 metrów - najpóźniej w historii lekkiej atletyki! Ostatni rekord świata ustalono w sierpniu 2006 roku. Trzy lata później - zmieniła go tylko Polka. medal dla Włodarczyk jest nuże pewny. batalia o złoto acz coraz trwa.

U somalijskich piratów Dariusz Dziurzyński nauczył się gdy zacząć krzyczeć, ażeby nie dać sobie uczynić krzywdy. Dowiedział na czym polega piracko-rosyjska ruletka, do kogo w Somalii trafia zepsuty ryż od Czerwonego Krzyża i jak smakuje sos z zarobaczonej kozy. W somalijskiej niewoli spędził niejako pół roku. Nam opowiedział swoją historię. wzdłuż trzech dni intensywnych negocjacji pomiędzy związkiem zawodowym CWU (Communication Workers Union) a zarządem poczty (Royal Mail), pocztowcy przystąpili w czwartek do nowej, trzydniowej, ogólnokrajowej akcji strajkowej. Takie mariaże w świecie nie zdarzają się za bardzo często. Amerykański koncern tytoniowy Reynolds, producent pomiędzy innymi Cameli i Pall Malli, za 44 mln dolarów kupi szwedzką firmę Niconovum - produkującą pośrodku innymi gumy do żucia a spraye do jamy ustnej, pomagające bachnąć palenieCzarne chmury nad skocznią Bergisel w Innsbrucku. W sobotę miały przejść się kwalifikacje do trzeciego konkursu 58. Konkursu Czterech Skoczni, jednak nie pozwoliła na to pogoda. Przesunięto je na godzinę 12 w niedzielę - ale w tej chwili prognozy całkiem nie są lepsze: wiatr wręcz ma istnieć silniejszy niż w sobotę. W piątek na lotnisko w Poznaniu Krzesinach wrócą samoloty F-16, które z wykorzystaniem ostatnie tygodnie stacjonowały w bazie lotniczej w Łasku (Łódzkie). W Poznaniu prowadzone były prace konserwacyjne pasa startowego. przedtem kilkoma tygodniami czeski prezydent Vaclav Klaus zażądał modyfikacji Traktatu Lizbońskiego. chwilowo członek rządu spraw europejskich poinformował Sztefan Fuele, że ma ona być wyposażonym formę zastrzeżenia, że Czechy razem z Polską i Wielką Brytanią są wyłączone z obowiązywania Karty Praw Podstawowych.

całość dzięki "Gienię", inaczej ochrzczony tym imieniem za pośrednictwem polskich meteorologów układ niżowy, który od środy przechodzi dzięki Polskę. To "Gienia" powoduje zawieje i zamiecie śnieżne zaś paralizuje drogi w całym kraju. Wiatr do 90 km/h i opady lepkiego, ciężkiego i mokrego śniegu nie dadzą Polsce spokoju w zasadzie za pośrednictwem najbliższą dobę.

Osiem osób zmarło z zimna, ponad 21 tys. odbiorców jest bez prądu, ciężkie zdolność drogowe i opóźnione pociągi. To wszystko efekty załamania pogody, jakie dotknęło Polskę w ciągu ostatniej doby. wedle IMiGW katar ma spadać intensywnie za pośrednictwem kolejną dobę. Policja apeluje do kierowców o dystans i wymioty uwagi na pieszych. Zatrzymano ostatniego, piątego członka grupy, która pod wystarczy września porwała dla okupu mieszkańca Gdańska i przetrzymywała go przez ponad tydzień. 35-letniemu Tomaszowi K. jako jedynemu udało się wcześniej cofnąć się policji. Był poszukiwany listem gończym.

Sobotni koniec dnia okazał się niepomiernie niespokojny dla byłego ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza. Na jednym z warszawskich skrzyżowań Macierewicz zajechał drogę nadjeżdżającemu z naprzeciwka renault. W efekcie oba auta uderzyły w słupy. pies z kulawą nogą nie został ranny. - To czwarty, piąty garnitur dyplomatyczny w Polsce. Jaka jest jego realna kompetencja z wyjątkiem wetem? - tak Janusz Palikot ocenia wpływ prezydenta na politykę bieżącą kraju. I przeto wiceszef klubiu PO zapowiada, że zacznie udzielać upomnień Donalda Tuska jeżeli ten podejmie decyzję o scena w wyborach. Prokuratura zbada sprawę zniknięcia trzyletniej Kamili z warszawskiego domu dziecka. Taki wniosek złożyli już policjanci po przesłuchaniu dyrektora i wychowawcy placówki. Jak się okazało, 30 dzieci pilnował tylko jeden wychowawca. Władze Warszawy winą za zniknięcie dziecka obarczają dyrektora placówki i zapowiadają, że poniesie on konsekwencje dyscyplinarne. Dziewczynkę znaleźli policjanci."Całe życie prezydenta Kaczyńskiego było drogą do Katynia..." - w ten sposób niemieckie media piszą o tragedii Polski. "Lecha Kaczyńskiego będzie brakowało również nam, Niemcom" - piszą. Krakowska ochrona miejska zatrzymała dwóch studentów, oferujących przechodniom zdjęcia zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej w zamian za datki - poinformował głosiciel krakowskiej Straży Miejskiej Marek Anioł. przepis o emeryturach pomostowych nie daje jasnej odpowiedzi na pytanie, kogo ocenić za uprawnionego do świadczeń - alarmują pracodawcy. To stwarza spory problem, bo pracownicy, którzy będą uprawnieni do wcześniejszych emerytur, płacą składkę wyższą o 1,5 punktu procentowego. Dla dużego zakładu to koszt poniekąd kilku milionów złotych rocznie.

kret Tomek winny śmiertelnego wypadku


Superagent CBA Tomek, coraz w charakterze wrocławski policjant, był współsprawcą śmiertelnego wypadku drogowego. Doszło do niego pod dosyć tego lat 90. we Wrocławiu - donosi "Polska".

Giertych pozwał J. Kaczyńskiego


były wicepremier Roman Giertych pozwał w piątek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź, że Giertych kłamie. naczelny PiS zarzucił mu ściema w związku z wypowiedzią byłego wicepremiera o tym, że Kaczyński w czasie rządów PiS zbierał "haki" na polityków opozycji.

Mewa zablokowała aerodrom w Gdańsku


Lotnisko w Gdańsku będzie zamknięte przy użyciu blisko 2 godziny. Powód? aeroplan Mewa M-20 należący do Straży Granicznej musiał awaryjnie lądować i zablokował pas startowy. Wszystkie loty są kierowane do Poznania i Warszawy.

Lenin odzyskał twarz, ale zalał się farbą


za pośrednictwem ostatnie pięć miesięcy stał bez nosa i z urwaną w ręką. W piątek kijowski pomnik Lenina w końcu odzyskał, za sprawą miejscowych komunistów, twarz. niedaleko okazji jednak uszkodzono nieco innych, dokumentnie prawdziwych twarzy należących do przeciwników wodza rewolucji.

rzeczywistość pożera chińskie towary


W lutym chiński eksport wzrósł o 45,7 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku - podały chińskie władze. wojowniczy wzrost chińskiego eksportu jest dowodem na to, że rośnie znowu na skalę światową pokup - komentuje agencja AP.

Posłanki PiS o L. Kaczyńskim: należałoby było go znać


Lech Kaczyński był naszym przyjacielem, wyjątkowym, dobrym, kochającym człowiekiem i tak jak inni potrafił się śmiać i wnerwiać - tak zmarłego tragicznie prezydenta wspominają posłanki PiS, które z nim współpracowały: Elżbieta Jakubiak i Lena Dąbkowska-Cichocka.

16 lat temu Rosjanie mieli inną wersję historii


Lechistan odrzuciła niemieckie inwitacja do paktu skierowanego przeciw Sowietom. To Stalin namówił Hitlera do rozbioru krajowy - takie tezy wyraziła rosyjska komisja ekspertów w oficjalnym dokumencie z 1993 r., jaki przypomina "Rzeczpospolita". nieopodal to, w ostatnich dniach rosyjscy propagandziści zarzucili Polsce współpracę z Hitlerem.

Rodzinna makabra: syn zlecił mokra robota rodziców


W Sankt-Petersburgu 18-letni chłopak zlecił zabójstwo swoich rodziców, bo chciał stać się jedynym właścicielem jednopokojowego mieszkania – informuje serwis kp.ru.

Ciosek: W Rosji drzemią konflikty


dawny wyraziciel krajowy w Moskwie Stanisław Ciosek podkreśla, że Rosja to kraj, w którym non stop "drzemią konflikty", np. na tle narodowościowym, w związku z tym aktów terrorystycznych jest dozwolone się spodziewać.

przykry ponowne pojawienie się do latania


Mimo, że od godz. 7 rankiem raj nad Polską jest otwarte, to wypadek wraca do normy wystarczająco powoli. dyrektor PLL LOT Sebastian Mikosz powiedział w środę, że pasażerowie mogą spodziewać się opóźnień w rozkładzie lotów. podobnie wygląda przypadek innych przewoźników. Powodem są "korki" na niebie w ruchu lotniczym po otwarciu przestrzeni powietrznej dla samolotów rejsowych nad Polską i częścią Europy.

Ujawniono, kto zlecił grabież napisu w Auschwitz


Krakowska prokuratura zamierza przesłuchać szwedzkiego obywatela Larsa W. w sprawie kradzieży tablicy z muzeum w Auschwitz - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do śledztwa.

Oskarżony ws. zabójstwa generała Papały przerwał zeznania. Sugerowali obrońcy


Ryszard Bogucki oskarżony o nakłanianie i współudział w zabójstwie b. szefa policji gen. marka Papały, odmówił w piątek, na prośbę obrony, dalszego składania wyjaśnień. przedtem Sądem Okregowym w Warszawie za pomocą nieco godzin odczytywano jego zeznania ze śledztwa.

"Trwają rozbłyski" na Słońcu. Pojawiły się plamy


Wątpliwe jest, aby obserwowany aktualnie postęp aktywności Słońca spowodował wybitnie silną burzę magnetyczną na Ziemi, jak prognozują to niektóre media. - Żadnego szczególnego niebezpieczeństwa na razie nie ma - powiedziała Natalia Połuchina, sekretarz naukowy Instytutu Fizyki Rosyjskiej Akademii Nauk. Poinformowała, że Instytut rejestruje na odwrót mikrowybuchy na Słońcu.

Seryjnie okradał plebanie. pieniądze szły na automaty


poniekąd 100 tys. złotych mógł ukraść mężczyzna, który seryjnie włamywał się do plebanii. 21-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy robił dodatkowy "skok" w Manasterzu w województwie podkarpackim. Jak ustalili policjanci mężczyzna przypuszczalnie dysponować na swoim koncie kilkanaście włamań m.in. w Rzeszowie i Warszawie.

Szukali, aż znaleźli. I to ile...


Brytyjska korporacja paliwowa BP podała, że w Zatoce Meksykańskiej odkryła "gigantyczne złoża ropy naftowej". Koncern liczy, że rewelacja umocni jego pozycję w tym regionie na najbliższe lata.

Łatwa matura? "Nie bądźcie tacy hop do przodu"


Tegoroczna egzamin maturalny z języka polskiego była łatwiejsza niż jest dozwolone się było spodziewać - wynika z naszej sondy internetowej. Ale w dyskusji na forum multum osób ostrzega poprzednio zbytnim optymizmem. "Nie bądźcie tacy hop do przodu:) w tamtym roku ponadto wszyscy mówili, że były takie banalne zadania, a wprawdzie mnóstwo osób oblało" - zauważa ~maturzystka 2009.

Najwyższa chwilowo kumulacja na świecie


80 milionów 200 tysięcy euro - tak wiele wynosi kolejna, najwyższa w tym momencie na świecie kumulacja we włoskiej grze liczbowej Superenalotto przed sobotnim losowaniem. Główna wygrana osiągnęła taki pułap ledwo dwa miesiące po tym, gdy we Włoszech ktoś wygrał rekordową sumę 148 milionów euro.

Haiti: metropolia pustoszeje. Dzieci ofiarami handlarzy


Co bynajmniej 482 tysiące osób opuściło po trzęsieniu ziemi z 12 stycznia stolicę Haiti Port-au-Prince i przeniosło się głównie do rodzin na osiedle wiejskie - poinformowało biuro koordynacji spraw humanitarnych ONZ.

Ceny ubrań rosną jak na drożdżach


Kolorowe plecaki, piórniki z ulubionymi postaciami z kreskówek, nowe stroje - na dzieci w sklepach czeka kolorowy zawrót głowy. Na rodziców zresztą też, choć z całkiem innego powodu.

orędownik Karzaja: II tura powinna się odbyć


Druga tura wyborów prezydenckich w Afganistanie "powinna się odbyć" obok wycofania się jedynego rywala ustępującego prezydenta Hamida Karzaja, Abdullaha Abadullaha - oświadczył w niedzielę przedstawiciel Karzaja Wahid Omar.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.