ZChN przestało istnieć. Będzie się cofać


Po nad dwudziestu latach z polskiej sceny politycznej znika federacja Chrześcijańsko-Narodowe. W partii polityczne kroki stawiali pośrodku innymi wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, były marszałek Marek Jurek i dotychczasowy szef rządu Kazimierz Marcinkiewicz. Pod basta stycznia warszawski zdanie zdecydował o wykreśleniu ZChN z rejestru partii politycznych. Powodem dawny błędy proceduralne.

Po dwóch tygodniach Irakijczykom udało się przeliczyć nie wcześniej 92 proc. głosów oddanych w wyborach parlamentarnych. Mimo to dotychczasowy premier Nuri Al-Maliki zażądał już powtórnego przeliczenia kart wyborczych. Wnioski o zwolnienie ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, sprawiedliwości - Andrzeja Czumy a spraw wewnętrznych i administracji - Grzegorza Schetyny zostały nuże podpisane przy użyciu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. coraz dzień dzisiejszy zostaną odesłane do Kancelarii Premiera - poinformował prezydencki minister Paweł Wypych. Korea Północna zapowiedziała dziś, że zwiększy własny dyspozycja nuklearny, bo prezydent USA Barack Obama ignoruje jej apele o pokój. dwadzieścia cztery godziny wcześniej USA i Korea Południowa rozpoczęły krytykowane przez Phenian wspólne manewry.Prezydent Lech Kaczyński chce pełnej informacji ze strony MSWiA dotyczącej uchodźców przebywających w Polsce - powiedział prezydencki minister Paweł Wypych. Do szefa MSWiA - jak poinformowało BBN - zwrócił się już w tej sprawie szef Biura Aleksander Szczygło. Na wojskowej paradzie w Moskwie 9 maja pojawi się wojsko z 13 krajów świata, w tym z Polski. Każde państwo reprezentować będzie 75 wojskowych. Polacy zostaną ustawieni w szeregu bez owijania w bawełnę po reprezentantach krajów WNP, a przedtem przedstawicielami USA, W. Brytanii i Francji. Po raz dziewiczy od zakończenia II wojny światowej zespół pilotów i nawigatorów wojskowych otrzymała "gapy z zielonym wieńcem", odznaki przyznawane za wykonywanie lotów bojowych - poinformował ambasador Sił Powietrznych mjr Marcin Rogus.

język niemiecki szkoleniowiec jest głównym kandydatem do poprowadzenia przeżywających zastój piłkarzy Polonii Warszawa. - To pokupny szkoleniowiec, który pracował już z drużynami pierwszej Bundesligi. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, nastąpi to we wtorek - zdradza wiceprezes klubu Piotr Ciszewski. Jak ustalił football News, chodzi o Wernera Loranta.

Najpopularniejszy aktualnie polityk w Bułgarii, premier Bojko Borysow zakazał swoim ministrom opowiadać w czasie przyszłym. Chce, by raportowali tylko o wykonanych zadaniach - informują bułgarskie media. Islandzkie restauracje sieci McDonald's, która uważana jest za symbol globalizacji, niewzruszony się najnowszą ofiarą światowego kryzysu finansowego. W spodziewany koniec tygodnia zamknięte zostaną wszystkie trzy McDonaldy na wyspie - wszystkie w stolicy Reykjaviku - poinformowała przedstawicielstwo AP.

- Dziś nie uznałbym, że w Darfurze trwa wojna - oznajmił stary dowódca stacjonujących tam sił pokojowych Martin Luther Agwai. według niego pozostała tam w tej chwili lecz jedna grupa rebeliantów, zdolna do prowadzenia ograniczonych kampanii wojskowych. Chaos, trzaskające drzwi, co chwilę wybitna osoba przechodzi. W takich warunkach, na korytarzu szkolnym, uczy się jedna z grup sześciolatków w szkole na warszawskim Bródnie. Dla dzieci nie ma miejsca w klasach – bo szkoła nie zdążyła zakończyć remontu – pisze rewelacyjnie Express. Prokuratura w Sopocie postawiła działaczowi PiS zarzut znieważenia premiera Rosji Władimira Putina – informuje radio ZET.Naukowcy zdołali odnaleźć najspokojniejsze miejsce na naszej planecie, jednakże aby się do niego dostać, należy wtargnąć ponad 3200 kilometrów po śniegu i lodzie przy temperaturach sięgających minus 70 stopni C. - Facet chce kupić stocznie chyba, co ja mam zrobić?! - usłyszał w słuchawce reporter TVN24, gdy podając się za inwestora zadzwonił do Ministerstwa Skarbu z propozycją zakupu polskich stoczni. Co uczynić ustalano w ministerstwie 20 minut. "Proszę napisać do nas e-maila" - zasugerowała w końcu rozmówczyni. Banki, które zamroziły na kilka miesięcy pożyczanie pieniędzy wkrótce apiać staną do wyścigu o klienta. wskaźnik wypłacalności banków rośnie, a to stwarza wybór prowadzenia aktywnej akcji kredytowej - ocenia prowadzący Komisji Nadzoru Finansowego, Stanisław Kluza.

Opuszczono mniejszą kopułę nad szybem naftowym


Drugą, mniejszą kopułę opuszczono nad szybem naftowym w Zatoce Meksykańskiej, dokąd w połowie kwietnia zatonęła należąca do koncernu BP platforma "Deepwater Horizon", powodując groźny wyciek ropy.

Komary atakują! Jak się bronić?


W polskiej strefie klimatycznej żyje 100 tys. gatunków owadów. 40 z nich to komary - zgryzota lata. Jak się chronić? Co dopuścić się gdy ugryzie? Przeczytajcie.

"Indeksy katechizacji - nowy pomysł w szkołach


"Gazeta Wyborcza": Kto uczęszcza na lekcje religii, ma mieć stosowne konfirmacja w postaci indeksu - zarządził abp gdański Sławoj Leszek Głódź, informuje gazeta.

Cudotwórcy bez oddziału


Są lekarze, jest sprzęt, ale nie ma warunków do przeszczepów płuc. Tak jest dziś: ścisk powoduje, że chorzy z mukowiscydozą - chorobą, na którą na oczach świata zmarła Ewa Markvoort - muszą jechać do Wiednia na kosztowną operację. Szansą dla nich jest ośrodek, jaki powstaje w Zabrzu.

Złe informacje ws. pogody. Będą mrozy do -25 st. C


wystarczy stosunkowo dobrej pogody - nadchodzi zima, a wraz z nią będzie naprawdę mróz - podaje radio RMF FM.

Talibowie porwali ciężarówki. NATO ich zbombardowało


nasamprzód talibowie porwali natowskie cysterny, zamordowali ich kierowców, a potem kazali okolicznym mieszkańcom skonfiskować przewożone za pomocą nie paliwo. w tamtym czasie nadleciały samoloty NATO i zbombardowały ukradzione ciężarówki. całkowicie nie wiadomo, ile osób zginęło w nalocie i czy byli między nich cywile.

"Tusk napluł Putinowi do kieliszka"


Do "naplucia zaproszonemu gościowi do kieliszka" porównuje kronika "Izwiestija" wygłoszone za pośrednictwem premiera własny Donalda Tuska 1 września na Westerplatte słowa, iż "radzieccy żołnierze nie mogli nikogo wyzwolić, bo sami nie byli wolni".

Tymoszenko: Janukowycz wprowadza dyktaturę


Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz walczy z demokracją środkami charakterystycznymi dla reżimów dyktatorskich - oświadczyła była premier Julia Tymoszenko, która nazywa siebie przywódczynią zjednoczonej ukraińskiej opozycji.

"Cywilizacja podąża w kierunku samounicestwienia"


Prawosławny arcybiskup białostocki i gdański Jakub uważa, że multum wydarzeń minionego roku świadczy o tym, iż cywilizacja w dużej mierze podąża w kierunku samounicestwienia. "Jeśli nie fizycznego, to duchowego" - napisał hierarcha w orędziu z okazji Bożego Narodzenia.

"Królowa Śniegu i Nart" królową sportowców


Justyna Kowalczyk wygrała plebiscyt na najlepszego sportowca mijającego roku. natomiast kandydatów było wielu i ktokolwiek z wielkimi zasługami, polscy kibice najbardziej docenili mistrzynię świata w narciarstwie klasycznym oraz zdobywczynię Kryształowej Kuli za wielkie zwycięstwo w Pucharze Świata. Ten rok należał do niej! Oby igrzyska też należały.

Gramatyka śmierci Blidy


Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy zapoznała się we wtorek z przygotowaną analizą kryminalistyczną. zawodowiec dr Michał Gramatyka ustalił m.in., że w dniu śmierci posłanki, za pośrednictwem jej dom przewinęły się 34 osoby. Przyznał również, że Blida mogła popełnić samobójstwo z presji śledztwa.

"My jesteśmy kelnerami. Ale zginęli kucharze"


- My, politycy, jesteśmy lecz kelnerami. A w katastrofie pod Smoleńskiem zginęli prawdziwi kucharze - Stanisław Komorowski, Andrzej Kremer, czy Andrzej Przewoźnik - mówił w TVP Info Radosław Sikorski. W ten sposób szef MSZ zobrazował stratę, jaką poniosła w tragedii Kraj nad Wisłą dyplomacja.

Robotyczna igrzyska olimpijskie


Walka była prawdopodobnie nie na mroczny żniwiarz i życie, ale kontuzji nie brakowało. W Chinach odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Robotów, w której starli się mechaniczni przedstawiciele 19 drużyn z całego świata.

Wiózł pasażerów pijąc boski napój


Świętokrzyscy policjanci zatrzymali kierowcę autobusu komunikacji miejskiej, który prowadząc autobus z 15-toma pasażerami pił piwo. W chwili kontroli proszek w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Grozi mu ubytek prawa jazdy na 3 lata i do 5 tysięcy złotych grzywny.

Są nowe podsłuchy. A na nich Schetyna i człowiek biznesu od hazardu


Grzegorz Schetyna - nie bacząc na temu, co mówił - spotkał się acz z biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem, który zabiegał u polityków Platformy o korzystne dla firm hazardowych rozwiązania. Wynika to ze stenogramów CBA, do których dotarła "Polska".

"USA muszą znajdować się gotowe na wojnę z Iranem"


Nie jest dozwolone wykreślić izraelskiego ataku na irańskie instalacje atomowe - twierdzi Anne Applebaum, dziennikarka i współmałżonka ministra Radosława Sikorskiego. W komentarzu dla 'Washington Post" pisze: - Ameryka musi znajdować się gotowa na wojnę z Iranem.

ABW zabezpieczyła materiał DNA


filia Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła materiał porównawczy DNA a "inną dokumentację" niezbędną do identyfikacji ciał pasażerów i członków załogi samolotu Tu-154 - podała rzeczniczka ABW ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

1,3 tys. dolarów za ziemię obiecaną


Zapłacili 1,3 tys. dolarów, by wyrwać się z afgańskiej mizerii do australijskiej ziemi obiecanej. Nie udało się - 21 Afgańczyków próbujących dostać się do Australii zatrzymała malezyjska policja.

Turcja: 30 górników w dalszym ciągu uwięzionych po wybuchu w kopalni


Trzydziestu ludzi pozostaje uwięzionych w tureckiej kopalni węgla Karadon w pobliżu miasta Zonguldak, w której w pierwszy dzień tygodnia doszło do wybuchu metanu. Jedenastu górników udało się ewakuować.

Brytyjski komik przeprosił Polaków za swe obelgi


W zeszłym tygodniu na antenie kanału Channel 4, brytyjski komik Stephen Fry zasugerował współodpowiedzialność Polaków za Holocaust. Dziś na swym blogu przeprosił za swe słowa.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.