Intensywne opady śniegu w województwie lubuskim


W województwie lubuskim intensywnie pada śnieg. Silny wiatr i opady będą się utrzymywać do wieczora, a w nocy gorączka może osiągnąć do wada 11 stopni - poinformowała PAP Małgorzata Kniaź z Regionalnej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Gorzowie Wlkp.

Historia stała się niesłychanie ważnym argumentem w rywalizacji politycznej między państwami o prestiż - mówi stary Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka w obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Gen. Waldemar Skrzypczak zdecydował, że nie widzi dla siebie aktualnie miejsca w wojsku. Co w tej chwili będzie robił dowódca Wojsk Lądowych? tymczasem od katastrofy pod Smoleńskiem minęły już nieomal trzy tygodnie, stale nie wiadomo m.in. dlaczego na pokładzie znalazło się aż tylu przedstawicieli ważnych władz państwowych. - Nie widzę innego powodu, niż przyczyna polityczny. Prezydent chciał wysiąść i zademonstrować - tu jest cała Kraj nad Wisłą - oskarża w "Faktach po Faktach" Marek Siwiec. Witold Waszczykowski z BBN odpowiada: - sekretariat Prezydenta nie ma wpływu na wybór środków transportu.Gruntowne zmiany w Służbie Więziennej - reformę służby zdrowia, amplifikacja kontroli w jednostkach penitencjarnych natomiast sposobu ochrony osadzonych, którzy są świadkami m.in. w ważnych sprawach karnych - zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Departament kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej rozpocznie dziś kontrolę w jednostce specjalnej GROM. Ma ona alians z doniesieniami komandosów ws. nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu m.in. w zakresie polityki kadrowej. To nie będzie teleturniej: pytanie, reperkusje i idziemy dalej. To konferencja będzie początkiem dyskusji o kondycji polskiego Internetu – uważa Maciej Budzich, organizator debaty internautów z premierem. Spotkanie, o szczegółach którego portal tvn24.pl pisał wczoraj, odbędzie się w piątek.

przypadek podsłuchiwanych przy użyciu ABW rozmów Wojciecha Sumlińskiego ze znajomymi dziennikarzami nadal dzieli polityków. - Wszystko wskazuje na to, że agencja złamała prawo i mamy do czynienia z nadużyciem uprawnień - mówi w programie "24 Godziny" Zbigniew Wassermann z PiS. - To są normalne standardy wykorzystywane w sprawach (sądowych), to (Cezary) Gmyz wykorzystuje całą sytuację - ripostuje Sebastian Karpiniuk.

"Życie Warszawy": W sobotnim nabożeństwie żałobnym na Placu Piłsudskiego może wziąć udział poniekąd milion osób. "Przed nami niespotykana operacja, porównywalna nic bardziej błędnego z wizytami papieskimi" cytuje stołecznych urzędników . "Rzeczpospolita": Jeden z bohaterów afery hazardowej biznesmen Ryszard Sobiesiak w ekspresowym tempie otrzymywał urzędowe decyzje, które pozwoliły mu na zbudowanie wyciągu narciarskiego koło Dusznik-Zdroju.

Zatrzymano ostatniego, piątego członka grupy, która pod basta września porwała dla okupu mieszkańca Gdańska i przetrzymywała go przez ponad tydzień. 35-letniemu Tomaszowi K. jak jedynemu udało się przedtem odskoczyć policji. Był poszukiwany listem gończym. Prawdziwego domu w życiu nie miał. Od dwóch lat Michałek mieszka w warszawskim środek Zdrowia Dziecka. - Kiedy boli go przy zabiegu, nie ma nikogo, kto go przytuli, pocieszy - mówi Małgorzata Papiernik-Pancewicz, pielęgniarka w Klinice Chorób Metabolicznych CZD. Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie poniedziałkowej eksplozji materiałów wybuchowych na Wojskowej Akademii Technicznej - poinformował reprezentant WPG płk Grzegorz Skrzypek.11 listopada awanse generalskie otrzyma sześciu wojskowych - poinformowało sekretariat Bezpieczeństwa Narodowego. Trzech pułkowników otrzyma nominację na stopień generała brygady, dwóch generałów brygady stanie się generałami dywizji, a jeden kontradmirał - wiceadmirałem. Za maturzystami dodatkowy egzamin, tym jak jeden mąż z angielskiego. niemniej strona internetowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w przyszłości nie działa. Sławomir Nowak o godz. 10 stawił się w ogniu pytań posłów z komisji hazardowej. detektyw będą sprawdzać, co wcześniejszy pryncypał gabinetu politycznego premiera wie na przedmiot prac nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych. w toku dzisiejszego posiedzenia sejmowi śledczy zdecydują też, czy Mirosław Sekuła w dalszym ciągu ma być szefem komisji. przekaz w tvn24.pl i TVN24.

Lech Kaczyński: dla polski to co najwyżej stryczek może być


Prezydent Lech Kaczyński ocenia, że obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte odegrały istotną rolę w polityce międzynarodowej, ale - jego zdaniem - pewno nie taką, jakiej oczekiwał własny rząd.

rozmowa prezydencka: Morawiecki-Ziętek-Lepper


Kornel Morawiecki, Bogusław Ziętek i Andrzej Lepper uczestniczyli w porze wieczoru w pierwszej z zaplanowanych z wykorzystaniem TVP debat prezydenckich. Kandydaci zgodzili się co do wycofania wojsk polskich z Afganistanu i przystąpienia do strefy euro.

Tajne materiały o Sikorskim? Tusk czeka


Premier Donald Tusk nie dysponuje żadnymi tajnymi materiałami związanymi z Radosławem Sikorskim - powiedział w pierwszy dzień tygodnia głosiciel z grubsza Paweł Graś.

Znana aktorka staje w obronie kobiet


Aktorka Nicole Kidman wystąpiła w środę w amerykańskim Kongresie w cokolwiek innej niż w większości wypadków roli: jako ambasadorka funduszu ONZ na rzecz kobiet (UNIFEM) zwracała uwagę na przemoc wobec kobiet na świecie.

serce w pewnym sensie jak dzwon


Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Gdasku i Instytutu Kardiologii w Warszawie sprawdzili, czemu zawdziczamy cud zdrowotny nad Wis. rocznie z powodu problemw kardiologicznych umiera u nas o 26 tys. osb mniej ni 20 lat temu - pisze "Rzeczpospolita".

przepis hazardowa: dziś debata, jutro głosowanie


głosowanie nad projektem ustawy hazardowej odbędzie się w czwartek wieczorem - poinformował eksponent marszałka Sejmu Jerzy Smoliński.

Marta Kaczyńska: furt będę popierać stryja


córa tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska-Dubieniecka zapewniła, że zawsze będzie uczestniczyć swojego stryja Jarosława Kaczyńskiego, bowiem jest jego najbliższą rodziną.

"To zapewne spóźniony prima aprilis PO"


W przygotowywanym za pośrednictwem posłów PO cząstkowym raporcie z prac naciskowej komisji śledczej znajdzie się nauka umoralniająca o postawienie Zbigniewa Ziobry poprzednio Trybunałem Stanu - informuje nadajnik ZET. - To pewnie spóźniony Prima Aprilis PO - tak na informacje o raporcie PO zareagował Zbigniew Ziobro w oświadczeniu przysłanym do portalu Onet.pl.

Łódzkie: za unijne pieniądze szkolenia na pamiątkarza


Kilkadziesiąt osób z regionu łódzkiego będzie mogło zdobyć dwa nowe zawody - pamiątkarza i informatora turystycznego. Dwa projekty szkoleń skierowane do osób, które chcą działać w sektorze turystyki, przygotowała Regionalna organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Szkolenia finansowane będą ze środków unijnych.

Kapuściński bez cenzury, wdowa się odwoła


Nie będzie zakazu publikacji książki o Ryszardzie Kapuścińskim. zdanie Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek wdowy po pisarzu o jego wersja do czasu wyroku w sprawie, jaką wytoczyła autorowi książki. podług sędziów argumentacja Alicji Kapuścińskiej była za mało wiarygodna.

Zaskakujące dane o polskich kierowcach; więcej narkotyków


"Gazeta Wyborcza": Po narkotykach jeździ w Polsce więcej kierowców niż pod wpływem alkoholu.

"Mieszkał u mnie w domu, to mój syn"


aż strach to przeżywam, to należący do mnie syn. Nie chcę nic więcej odezwać się - tak duża liczba powiedział reporterowi TVN24 papa 17-latka, który w środę śmiertelnie ranił policjanta. Reporter, na warszawskiej Woli, dokąd mieszkał karalny o zabójstwo, rozmawiał dodatkowo z sąsiadami nastolatka. Ci spotkani mówią, że "był dobrym chłopakiem". O jego ofierze pamiętają policjanci z całego kraju. Ci, którzy z nim pracowali określają go dwoma słowami: prawdziwy policjant.

Czy karetka dojedzie?


kiedy delegować karetkę transportową, specjalistyczną a podczas gdy podstawową? Z lekarzem czy bez? Wysyłać karetkę systemu czyli pogotowia, czy przewozową alias szpitalną? Jak się okazuje w pogotowiu nic nie jest proste.

24-latek pod lodem. Trwają poszukiwania


Trwają poszukiwania 24-letniego mężczyzny, pod którym załamał się lód na jeziorze w miejscowości Zawory opodal Kartuz. Na położenie jedzie m.in. zespół płetwonurków gdańskiej straży pożarnej.

Trzyletnia Nikola odnaleziona


Policjanci odnaleźli trzyletnią Nikolę, która dwa dni temu nie wróciła ze spotkania ze swoim ojcem - informuje RMF FM. Dziewczynkę co do jednego z mężczyzną policjanci odnaleźli w pensjonacie w Karpaczu. pociecha czuje się dobrze. ojczulek trafił do aresztu - grozi mu do trzech lat wiezienia.

L. Dorn rezygnuje z członkostwa w Polsce zaleta


Ludwik Dorn, który w sobotę poparł kandydaturę lidera Prawicy Rzeczypospolitej logo Jurka w wyborach prezydenckich, poinformował, że rezygnuje z członkostwa w Polsce Plus.

opór w stolicy: Żądamy międzynarodowej komisji!


Kilkutysięczny tłum, kto zebrał się poprzednio Pałacem Prezydenckim, domagał się od premiera Donalda Tuska powołania międzynarodowej komisji, która zbadałyby przyczyny wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, w którym zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński.

Ofiara A/H1N1 podłączona do sztucznego płuca


Sztuczne płuco za nad 400 tys. zł, które wczoraj w nocy dotarło do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach (Podlaskie), zostało uruchomione i lekarze podłączyli do niego pacjentkę z wirusem A/H1N1. płeć słaba od dwóch tygodni jest w ciężkim stanie - poinformowała wicedyrektor szpitala Justyna Matulewicz-Gilewicz.

Hałdy śniegu? Waltz: I śnieg, i opłaty zostają


jednak w całej Warszawie zalegają hałdy śniegu, uniemożliwiające parkowanie, prezydent Warszawy nie rozwiąże problemu mieszkańców stolicy. śnieg nie zostanie usunięty. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie przewiduje także dyspozycja zniesienia opłat parkingowych w miejscach, gdzie służby miejskie nie stanęły na wysokości zadania.

Polacy dostaną fortunę za szóste dziecko


Za pierwsze danie potomek niewiele, ale za szóste - fortuna. resort Pracy szykuje zmiany w wypłacie becikowego. Czy od tego urodzi się więcej dzieci? - zastanawia się gazeta.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.