Psychoza strachu; gwałciciel chodzi po ulicach


Ponad stu zielonogórskich policjantów poszukuje sprawcy lub sprawców brutalnych napadów i gwałtów na kobiety. W mieście od kilkunastu dni panuje psychoza strachu, kobiety boją się wychodzić z domu. Mimo, że powołano specjalną grupę śledczą, a milicja razem z prezydentem miasta wyznaczyła nagrodę za pomagier w ujęciu - sprawcy wciąż są na wolności.

Źle by było, gdyby każde ważne wydarzenie poprzedzała "domowa awantura" w Polsce - tak premier Donald Tusk skomentował doniesienia "Rzeczpospolitej", że prezydent Lech Kaczyński oczekuje informacji o planach premiera w związku ze szczytem w Waszyngtonie. Kpr. Gracjan K., obserwator w procesie żołnierzy oskarżonych o pozbawienie życia cywilów w Afganistanie, zeznał w środę, że trzech oskarżonych chciało obarczyć kapitana Olgierda C., wskazując, że to właśnie on proszek wydać rozkaz ostrzału wioski Nangar Khel. Warszawska prokuratura okręgowa uznała, że b. prezes CBA Mariusz Kamiński dopełnił swoich obowiązków, powiadamiając ją o tzw. aferze stoczniowej i odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. awizo dotyczące Kamińskiego złożył w połowie października prezes Kancelarii Premiera Tomasz Arabski.Na 15 września opinia rejonowy w Szczytnie (Warmińsko-Mazurskie) wyznaczył sprawę o eksmisję rodzin Moskalików i Głowackich z siedliska w Nartach, należącego do Agnes Trawny. tok o fraza nieruchomości, pozostawionej w momencie wyjazdu na stałe do Niemiec w 1977 roku, Trawny wygrała na mocy wyroku Sądu Najwyższego. 28-letni motorzysta próbował uciec zanim policją. ciąg ponad 200 km/h nie wystarczyło, za to na 20-kilometrowej trasie zarobił 138 punktów karnych, bo popełnił 23 wykroczenia drogowe. jeśli na sprzeczka zatrzymał się do kontroli, straciłby 300 złotych i 8 punktów... Somalijscy piraci porwali w środę turecki frachtowiec z 25 marynarzami na pokładzie - poinformowały siły morskie UE działające w ramach misji Atalanta.

Krakowska prokuratura zwróci się jutro do Szwecji, o pomagier w sprawie wyjaśnienia okoliczności kradzieży napisu "Arbeit macht frei" - podało radiostacja RMF.FM

nawet jeśli spór gazowy pośrodku Białorusią i Rosją się zaogni, Rzeczpospolita Polska nie powinna się obawiać przerw w dostawach gazu - zapewniali na wspólnej konferencji premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak. - Na wiele, mrowie tygodni Polska jest zabezpieczona - mówił premier. PGNiG jak dotąd nie zauważyło zmniejszenia dostaw do Polski. Rozstawieni z numerem trzecim Marcin Matkowski i Amerykanka Lisa Raymond wygrali 6:3, 6:2 z innym polskim tenisistą Łukaszem Kubotem i Austriaczką Sybille Bammer w pierwszej rundzie gry mieszanej w wielkoszlemowym turnieju US Open.

Senatorowie jednogłośnie poparli dziś ustawę ustanawiającą 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. Nie zaproponowali do ustawy żadnych poprawek. komisja Europejska zaproponowała augmentacja 1 stycznia 2011 roku strefy euro o Estonię. Żaden inny brzeg Unii nie spełnia wszystkich kryteriów, wymaganych da przyjęcia wspólnej waluty. Jacek Majchrowski po raz kolejny zapewnia: tak, jesteśmy przygotowani na impreza zagranicznych VIPów i setek tysięcy ludzi. Pytany, czy Wawel to dobre miejsce na pochówek prezydenckiej pary, odparł: - Na dziś tak.Z nieoficjalnych informacji wynika, że Bronisław Komorowski pokonał w prezydenckich prawyborach w PO Radosława Sikorskiego. 50 tysięcy nielegalnie przebywających w Polsce Wietnamczyków oraz od 50 do 300 tysięcy obywateli Ukrainy przypadkiem wkrótce przestać obawiać się deportacji. Z pomocą nielegalnym imigrantom przyszedł ponieważ reprezentant praw obywatelskich, jaki domaga się, by kategoria wprowadził abolicję - informuje dziennik "Polska". W nocy w Koszarawie wartki nurt porwał dziecko, ojciec rzucił się na ratunek. gorsza połowa zdołał jeszcze wydatkować syna na brzeg, ale sam został zabrany dzięki rzekę. Trwają jego poszukiwania. Z wodą walczy całe południe Polski. Alarmy przeciwpowodziowe ogłoszono w tej chwili na Podkarpaciu, Śląsku, Podbeskidziu zaś w Małopolsce. Intensywne opady mogą potrwać do czwartku.

Nie przyznaje się do pobicia niemowlęcia. Zarzut ma


Do dwóch lat więzienia może grozić ojcu dwumiesięcznego Adrianka, jaki według prokuratorów wstawiony pobił swojego syna. młodzik z siniakami na twarzy i nóżce zaś alkoholem we krwi trafił do wrocławskiego szpitala w sobotę. Jeśli ostateczne badania potwierdzą, że Adrian był pod wpływem alkoholu, śledczy zbadają, jak do tego doszło. W chwili zatrzymania papa był do reszty pijany.

Wałęsa cofnął pozew przy Lecha Kaczyńskiego


Lech Wałęsa cofnął pozew pod Lecha Kaczyńskiego za definicja historycznego lidera "Solidarności" mianem agenta SB o kryptonimie Bolek - informują źródła w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

włościaństwo zapłacą 200 mln zł za błąd urzędników


ponad 200 mln zł będą musieli oddać polscy rolnicy za to, że urzędnicy przyznający dotacje naprędce oszacowali rozmiar ich pól - pisze "Rzeczpospolita". ARiMR zawyżył moc pól o ponad 180 tys. hektarów.

Hit w cieniu Gran Derbi


Cała piłkarska Stary Kontynent czeka na wieczorny walka Barcelony z Realem, ale tak samo jak wnikliwy mecz zacznie się dwójka godziny wcześniej, bo o piątej po południu, w Londynie. Arsenal podejmować będzie na Emirates etap prowadzącą w tabeli Chelsea. Derby Londynu będą bez wątpienia największym hitem 14. kolejki Premier League.

Rozebrał 5 tysięcy osób


Było na czym oko zawiesić. powyżej pięć tysięcy nagich ciał, a pełnia to na schodach słynnej opery w Sydney. Pozowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

"Dumne z bycia dziwkami"


Paryskie prostytutki wyszły na ulice. w trakcie demonstracji, do której doszło w środę, żądały oficjalnego uznania ich statusu.

Finał prezydenckiego "gdzie masz ch... czapkę?!"


Prokuratura Łódź-Śródmieście umorzyła pytanie w sprawie domniemanego znieważenia dzięki prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego strażnika miejskiego. Wulgarne słowa miały paść w toku otwarcia w czerwcu zdroju ulicznego.

Stawiają na Vettela, Kubica w oddaleniu


Jedno zwycięstwo w sezonie wystarczyło, aby Sebastian Vettel z Red Bulla był faworytem bukmacherów i to nie przeciwnie do zwycięstwa w najbliższym Grand Prix, ale również w całym sezonie. Robert Kubica w ich ocenie jest dziewiąty w wyścigu po tytuł.

brak większości ws. zakazu palenia


- Nie będzie dziś głosowania nad ustawą nikotynową. Oficjalnie - nie ma opinii UKIE. Nieoficjalnie - nie ma większości do uchwalenia ustawy - napisał na Twitterze Mariusz Kamiński z PiS.

Na Sycylii bez Trzech Króli - "odesłani z granicy"


W szopce na terenie katedry w Agrigento na Sycylii nie będzie figur Trzech Króli, ponieważ - jak wyjaśniono w umieszczonej blisko nocie - "zostali odesłani z granicy, co do jednego z innymi imigrantami".

Messi, Ronaldo i Villa grożą strajkiem


Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy David Villa na brak pieniędzy właściwie nie narzekają... Ale - razem z kolegami piłkarzami z hiszpańskiej ligi - przystąpią do protestu. sojusz zrzeszający piłkarzy grających w Hiszpanii (AFE) zagroził strajkiem z powodu zaległości w wypłacaniu pensji za pośrednictwem kluby.

Wjechała do fryzjera społem z szybą. A skoro wpadła....


W Plainfield Township w stanie Michigan (środkowy Zachód USA) 82 - letnia kobieta wjechała w czwartek samochodem do salonu fryzjerskiego przy użyciu okno, pomyliwszy cwel gazu z hamulcem. Ale bowiem wjechała, to już została, by się uczesać - podał w piątek portal Yahoo! nowość powołując się na AP.

"Oblężenie" budynku MON za pośrednictwem stoczniowców - "dostaliśmy dwoje oferty"


Związkowcy ze Stoczni Marynarki Wojennej przybyli już do Warszawy i rozpoczęli pikietę przed budynkiem ministerstwa obrony narodowej. Jak podkreślają, jest to sprzeciw w obronie miejsc pracy. W najbliższych miesiącach pracę w stoczni ma stracić 360 osób.

kiedy rozwiązywać niebo? ONZ ustali


Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) opracuje normy określające, jaka skupienie pyłów wulkanicznych w powietrzu jest niebezpieczna dla samolotów - powiadomił sekretarka agendy ONZ ds. bezpieczeństwa lotniczego Raymond Benjamin.

Na takiego Lecha czekali w Poznaniu pięć lat


W meczu przyjaźni w Poznaniu Lech pokonał 2:0 Arkę Gdynia. Bohaterem Kolejorza, jednakowo jak w poprzedniej kolejce, był Semir Stilić. Bośniak strzelił jednego gola, a drugiego wypracował. Tym samym piłkarze z Poznania przełamali pięcioletnią gwałt w rywalizacji z zespołem z Trójmiasta.

Policja ostrzega zanim oszustami


W województwie lubuskim pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia - ostrzega miejscowa policja. Wykorzystując prostoduszność i nieuwagę starszych ludzi wchodzą do ich domów i okradają z oszczędności.

Obama zdrowy jak rydz


Barack Obama przeszedł okresowe badania lekarskie. Prezydencki doktór oświadczył po nich, że cieszy się on doskonałym zdrowiem i bez zastrzeżeń może odprawić swe obowiązki - ale ma obowiązek przestać palić.

Apelacja PiS uznana. przypadek jest otwarta


sąd Apelacyjny uchylił zaskarżoną przy użyciu Jarosława Kaczyńskiego decyzję w procesie wyborczym, kto wytoczył mu Bronisław Komorowski i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. przebieg odbędzie się w poniedziałek. sztab PiS się cieszy, a główna kwatera PO deklaruje, że nic się nie stało. - Prawda zwycięży - komentował krótko Sławomir Nowak.

Terroryści uderzyli w serce Moskwy, zginęło 37 osób


W rezultacie dwóch zamachów w moskiewskim metrze zginęło 37 osób, 65 zostało rannych - taki jest najnowszy saldo ofiar. Dane na kwestia liczby ofiar są wciąż rozbieżne. Były to zamachy bombowe, a ładunki wybuchowe zdetonowali terroryści-samobójcy.

Z miłości do kota uśmiercił Margaret Thatcher


Kanadyjski minister transportu John Baird wywołał incydent dyplomatyczny, gdy zaczął delegować swoim znajomym SMS-y o treści "Thatcher umarła" (Thatcher has died). Nie chodziło jakkolwiek o panią polityk, ale o jego ukochanego kocura, nazwanego na jej cześć.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.