Euro jeszcze raz kosztuje niżej 4 złotych


Złoty umocnił się do innych walut, przebijając poziom 4 złotych za euro wskutek rosnącym szansom na podwyżkę stóp procentowych w drugiej połowie roku.

Analitycy KBC Securities w raporcie z 19 sierpnia podwyższyli cenę docelową akcji KGHM o 6 proc. do 81,5 zł, utrzymując rekomendację "trzymaj". Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 10 lutego, wyznaczyli plus jednej akcji Apatora na 20,1 zł. resort Skarbu Państwa prawdopodobnie złożyć doniesienie ponad 25 proc. akcji Taurona w ofercie publicznej planowanej w tym roku. nie bacząc na wcześniejszym zapowiedziom korporacja nie podwyższy kapitału w sąsiedztwie okazji IPO - powiedział w środę wiceminister skarbu Jan Bury.Organizacje dobroczynne próbowały sądownie pozbawić fiskusowi podatek VAT, nakładany na charytatywne SMS-y. Usłyszały, że nie mają prawa występować w tej sprawie. na rok fiskus zabiera z charytatywnych wiedza 5 mln zł. O ile coraz można uchwycić sens podwyżkę stopy dyskontowej o 25 p.b. (jest to jedno z pierwszych posunięć na drodze do zacieśniania polityki monetarnej i w tym momencie malutko istotne - przedstawiciele FED mają w tym rację), to wszelako sam faktyczny stan rzeczy dokonania takiego posunięcia pomijając kalendarzowym terminem, inaczej standardowym posiedzeniem FOMC, budzi pewne wątpliwości. Koncern British Petroleum twierdzi, że nieznany podejście zatamowania wycieku ropy do Zatoki Meksykańskiej pozwoli przechwycić nad 90 proc. surowca, jaki przedostałby się do morza. niemniej straż Wybrzeża USA uważa, że kopuła, jaką BP założyło na odwiert, pozwala na razie nagromadzić rzędu tysiąca baryłek ropy dziennie, a to owszem 5 procent całego wycieku.

Obojętne spojrzenia, lekceważenie, łzy. Takie reakcje napotykał Harry Markopolos przy użyciu całe dziewięć lat, gdy walczył, by przekonać komisję papierów wartościowych i giełd (SEC), że zwroty z inwestycji, jakie zapewniał Bernard Maddoff, są matematycznie niemożliwe.

Inflacja w strefie euro w roku 2009 wyniesie 0,4 proc., a w roku 2010 wyniesie 1,2 proc. - poinformował prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet na konferencji prasowej we Frankfurcie. rozkład WIG20, skupiający największe spółki warszawskiego parkietu, zarówno piątkowe notowania jak i cały tydzień zakończył na minusie, choć po mocno ujemnym otwarciu, przy użyciu resztę ostatniej w tym tygodniu sesji rejestr wzrastał.

prawie że 90 mln zł będzie kosztować rekonstrukcja i asekuracja nim erozją 3-kilometrowego odcinka plaży w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). 74,8 mln zł będzie pochodzić z funduszy unijnych przekazanych Polsce na realizację programu Infrastruktura i Środowisko. język francuski szczebel zamrozi wydatki państwowe w budżecie dzięki kolejne trzy lata. z racji temu deficyt publiczny ma dać za wygraną radykalnemu zmniejszeniu - o ok. 2,5 miliarda euro. Jak podkreślają media, to przeciwdziałanie Paryża na niebezpieczeństwo strefy euro przez grecki kryzys. Na środowym szczycie UE-Rosja w Sztokholmie zostanie podpisane notatka ustanawiające dwustronny maszyneria wczesnego ostrzegania w sprawach energetycznych - zapowiedział wczoraj ambasador Rosji w pobliżu UE Władimir Czyżow.Do powszechnie firmy leasingowe pod ręką zawieraniu umw, w szczeglnoci gdy ich przedmiotem s samochody, refakturuj na leasingobiorc koszty ubezpieczenia zwizane z przedmiotem leasingu. W tej sytuacji pojawia si problem, czy polisa to opodatkowa naley stawk waciw dla usugi ubezpieczeniowej, czy te dla umowy leasingu. Podatek VAT od usług świadczonych za granicą będzie pobierany w kraju, w którym siedzibę ma firma nabywcy takiej usługi, a nie tam, gdzie siedzibę ma firma świadcząca usługę - przewiduje podpisana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowelizacja ustawy o VAT. złocisty rozpoczął dzisiejszą sesję od lekkiego osłabienia - notowania EUR/PLN zwyżkowały w okolice 4,0800, a USD/PLN wzrósł ponad wartość 3,3200.

Czy funt tworzy formację?


Największy wpływ na piątkowy handel miały zapowiedzi administracji Obamy, związane ze zmianami w systemie bankowym. Inwestorzy zaniepokojeni są też widmem spowolnienia gospodarczego w Chinach. nieodróżnialny siedem dni zakończył się wprawdzie na dobrodziejstwo dolara.

Rekiny giełdy coraz większe


W pierwszym kwartale zaleta portfeli giełdowych krezusów wzrosła o powyżej 20 proc. i wyceniany jest teraz na 17,5 mld zł. Akcje z ich portfeli drożały mocniej niż targowisko - pisze "Rzeczpospolita".

Ruszył konkurs: powodzenie Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2008


quiz dla przedsiębiorczych i kreatywnych kobiet.

TPSA obniżyła opłatę za koszty utrzymania łącza dla klientów korzystających nic bardziej błędnego z Neostrady


Telekomunikacja Lechistan (TPSA) obniżyła opłatę za koszty utrzymania łącza, w ramach korzystania wyłącznie z neostrady, z 36,60 zł brutto, do 29 zł brutto miesięcznie, poinformowała spółka.

Gigantyczne przedsięwzięcie Google nielegalne?


W Nowym Jorku rozpocznie się dziś przesłuchanie w sprawie gigantycznej biblioteki elektronicznych książek, którą usiłuje utworzyć biznes Google. Sąd ma zdecydować, czy plany koncernu są legalne.

konsorcjum w siedlisko uwagi


Przed otwarciem dzisiejszej sesji pojawiły się informacje, które zelektryzowały uczestników rynku i zepchnęły na dodatkowy pomysł wydarzenia na zagranicznych parkietach. cenność Państwa rozpoczął, jako że bieg poszukiwania chętnych do nabycia 20 milionów akcji KGHM, stanowiących 10% udziału w spółce.

handlowy chce zrealizować 3,77 zł dywidendy


zwierzchnictwo Banku Handlowego proponuje dawać na wypłatę dywidendy kwotę 492,6 mln zł z zysku 2009 roku, co daje 3,77 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

Giełdę w Sofii być może kupować tylko zagranica


Bułgarski szczebel wystawił na sprzedaż 44 proc. udziałów państwa w giełdzie papierów wartościowych. Potwierdził to oficjalnie członek rządu finansów Simeon Djankow.

wszędzie zwalniają, Polacy uratowani!


Planowana dzięki General Motors obniżenie zatrudnienia w europejskich fabrykach Opla nie będzie tyczyć się zakładu w Gliwicach - takie ustne przyrzeczenie usłyszeli związkowcy z gliwickiej fabryki od przedstawicieli GM.

Szwedzkie przewodnictwo przeciwko regulacji rynku mleka


Szwedzkie przewodnictwo w Unii Europejskiej opowiedziało się w poniedziałek przeciw pomysłowi Francji i Niemiec, by w odpowiedzi na kryzys na rynku mleczarskim zwiększyć regulację tego sektora rolnego.

dzień dzisiejszy dane o produkcji przemysłowej z nasz


Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od osłabienia złotego i wzrostu kursu EUR/PLN w górę poziomu 4,1900. obniżenie wartości polskiej waluty ma miejsce m.in. w wyniku ponownego zejścia eurodolara poniżej poziomu 1,4100 natomiast na fali spadków na azjatyckich giełdach i ujemnego otwarcia notowań na parkietach europejskich.

Koniec małych, rodzinnych sklepów?


gdy na osiedlu staje sieciowy dyskont, małe rodzinne sklepy czują to w tym momencie następnego dnia. W ciągu pięciu lat upadła jedna trzecia z nich - zauważa "Gazeta Wyborcza".

Europejskie linie lotnicze chcą zniesienia zakazów lotów


Europejskich Linii Lotniczych (ACI Europe) reprezentujące wszystkie większe porty lotnicze w Europie wydało meldunek wzywający do "powtórnego przemyślenia ograniczeń lotów" - podaje w niedzielę w nocy internetowe edycja BBC News.

Były komisarz zadba o reperacja wspólnego rynku


Przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso powierzył we wtorek byłemu włoskiemu komisarzowi UE Mario Montiemu sporządzenie raportu, który ma zawierać inicjatywy ożywiające unijny giełda wewnętrzny, osłabiony w czasach kryzysu protekcjonistycznymi zachowaniami krajów członkowskich UE.

Robotnicy z Tych we włoskiej gazecie apelują o sabotaż Fiata


Na łamach komunistycznego włoskiego dziennika "Liberazione" ukazał się w sobotę list robotników z fabryki Fiata w Tychach do kolegów z zakładu pod Neapolem z apelem o sabotaż umowy z koncernem w sprawie przeniesienia produkcji pandy z Polski.

Juan wyzwaniem dla światowej gospodarki


Od mocnego akcentu rozpoczyna się kolejny tydzień na rynkach finansowych. Stała się nim deklaracja Chin dotycząca odejścia od utrzymywanej od rozpoczęcia kryzysu nim dwoma laty polityki powiązania kursu juana z dolarem.

LOT "złagodził" ceny biletów


Zima nie ustępuje, pociągi zawodzą, a LOT - postanowił zawalczyć o krajowego pasażera. Cennik, co prawda, stoi w miejscu, ale zwiększono liczbę miejsc w samolotach tudzież złagodzono przepisy internetowej sprzedaży biletów - czyli zwiększono dostępność biletów po obniżonych cenach. Oznacza to m.in., nieobecność konieczności mnogość wcześniejszej rezerwacji biletu, by kupić go taniej.

Dobre prognozy dla branży IT


W 2010 roku światowe wydatki na IT wyniosą o tyle o ile 3,4 biliona dolarów, o 5,3 proc. więcej aniżeli w roku ubiegłym (ok. 3,2 biliona dolarów) - prognozują analitycy firmy badawczej Gartner.

Kto winien kierować rodzinną firmą?


Jakie są szanse, że spośród grona tysięcy kandydatów na pozycja prezesa najbardziej kompetentną osobą będzie syn lub córa założyciela firmy? Prawie zerowe.

Propozycje dla służby zdrowia


Prezydencki minister Paweł Wypych zapowiedział w sobotę, że w najbliższym czasie prezydent Lech Kaczyński przedstawi parę projektow ustaw dotyczących służby zdrowia. "Myślę, że to jest przedmiot kilku tygodni" - zaznaczył.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.