Skuteczna defensywa ważnego oporu


Na głównych europejskich parkietach przywiązanie zmieniał się wczoraj kilkakrotnie, ale indeksom udawało się pozostawać na plusach. bezapelacyjnie sesję na swą pożytek rozstrzygnął popyt, pokazując się mocniej zwłaszcza w drugiej połowie dnia.

Złoto trafia na pierwsze strony gazet zwykle wtedy, gdy jego ceny biją rekordy lub co najmniej mocno idą w górę. Od przełomu listopada i grudnia ubiegłego roku, kiedy to trwała gorączka złota, a jego notowania osiągały zawrotną cenę 1226 dolarów za uncję, nad złotem zapadła cisza. być przypadkiem przysłowie "milczenie jest złotem" dopiero co zyskuje nieznany kontekst. Może to tylko obecnie nagłówki powinny krzyczeć: "Uwaga! Ze złotem nic się nie dzieje". - Do tej pory nie znamy stanowiska rządu. Z niepokojem i zainteresowaniem czekamy na te negocjacje - mówi szef ZNP Sławomir Broniarz poprzednio dzisiejszymi negocjacjami z gęsiego w sprawie podwyżek w oświacie. wczoraj minister Michał Boni dał do zrozumienia, że pracownicy oświaty muszą zapomnieć o przyszłorocznych podwyżkach na poziomie uzgodnionym w zeszłym roku. WIG20 jako jeden z nielicznych europejskich indeksów zanotował w piątek wzrost, a do tego dokumentnie pokaźnym bo sięgający 1 proc. Spore ówczesny także obroty.Wydajność pracy amerykańskich pracowników zatrudnionych w sektorach pomijając rolnictwem wzrosła o 8,1 proc. w III kwartale 2009 r., po wzroście w II kwartale o 6,6 proc. - podał w czwartek Departament Pracy w komunikacie ostateczne wyliczenia. ekonomia ponad wszystko, na drugim miejscu Afganistan, a na ostatnim loty na księżyc - tak wyglądają priorytety finansowe USA na przyszłym roku. Prezydent Barack Obama przesłał do Kongresu założenia budżetu, przewidujące, że w 2011 roku deficyt zostanie mały z rekordowych 1,56 bln dol do 1,27 bln dol. pomimo zaskakująco dobrych danych o tempie wzrostu amerykańskiej gospodarki w IV kwartale ub.r., piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się zniżką głównych indeksów. W skali miesiąca, straciły one najwięcej od lutego 2009 r.

Początkowa krok wczorajszej sesji nie zapowiadała, aż tak dobrych, ostatecznych wyników dla giełdowych byków. krótko po otwarciu indeksy poruszały się dosyć niemrawo, a pagina popytowa zachęcana pozytywnymi cotygodniowymi danymi z rynku pracy sprawiała szósty zmysł niezdecydowanej.

pierwsza zasada nowego tygodnia na rynku walutowym rozpoczyna się dość stabilnie, chociaż obserwujemy skłonność powrotu do kontynuacji głównych trendów. Ostatnia test korekty na rynku euro dolara pomału ulega zatarciu. Za nami bez reszty niepospolity okres dla polskich aktywów. pierwszy kwartał 2010 r. nie przyniósł spodziewanej korekty wartości złotego, a korekta na giełdach okazała się płytka.

Twórcy odbiorą politykom massmedia publiczne, telewizyjne archiwa oddadzą widzom, a ogół to będzie smakować każdego z nas tylko 8 zł co miesiąc - nad takimi założeniami nowej ustawy medialnej pracuje od września zespół twórców. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza". Toyota skuter Poland otrzymała z europejskiej centrali w Brukseli numery identyfikacyjne ok. 1,8 mln samochodów, w których mogą się znajdować wadliwe pedały gazu - poinformował we wtorek PAP Jarosław Bąk z Toyoty. Nie wiadomo, ile z nich jest w Polsce, ale polski oddział koncernu to sprawdza i w ciągu najbliższych dni ma podać ich liczbę. Początek tygodnia rozpoczyna się od umocnienia złotego wobec dolara, który mocno traci po piątkowych wypowiedziach członków władz monetarnych. Na poniedziałek nie zaplanowano publikacji żadnych istotniejszych danych makroekonomicznych z kraju, zaś z USA napłyną informacje o sprzedaży domów.Nowojorska giełda zanotowała we wtorek ostre spadki, związane z dalszymi obawami inwestorów o sytuację finansową Grecji. Białoruska delegacja jeszcze we wtorek poleci do Moskwy na rokowania w sprawie warunków dostaw ropy naftowej - poinformował wyraziciel białoruskiego rządu. Rosja i Białoruś nie mogą się dogadać w sprawie przepływu ropy rurociągiem "Przyjaźń". Jak nie rozumie się samo przez się o co chodzi... DI BRE podwyższył rekomendację dla Ulmy do "akumuluj", a cenę docelową do 82,2 zł

Ćwierknięcia sponsorowane


Po czterech latach istnienia Twitter zacznie zarabiać. komplet naczyń stołowych przedstawił dopiero co ofertę reklamową dla firm.

Hellada nie potrzebuje pomocy finansowej - Papandreu


premier Grecji Jeorjos Papandreu powiedział kanclerz Niemiec Angeli Merkel w niedzielę, że jego kraj nie potrzebuje aktualnie pomocy finansowej - powiadomił wyraziciel niemieckiego rządu.

Małe zmiany cen miedzi, ale może ona tanieć po danych z USA


Ceny miedzi odrobinę zmieniły się w czwartek w Londynie i Nowym Jorku, ale inwestorzy oceniają, że metal może tanieć po słabszych od oczekiwań danych z rynku nieruchomości w USA - podają maklerzy.

Gazu zabraknie nuże w listopadzie


Jeśli do końca października nie dojdzie do porozumienia polsko-rosyjskiego, powinno się będzie ograniczyć dostawy gazu dla firm - ostrzega "Rzeczpospolita".

najbardziej obiecujące młode firmy Ameryki


Poznaj odważnych młodych przedsiębiorców, którzy odmieniają mnogość dziedzin - od oprogramowania po produkcję chleba.

złocisty słabszy po danych z USA


We wtorek po południu złoty lekko tracił po danych z USA, które umocniły dolara. Zdaniem analityków kolejne dni powinny dostarczyć konsolidację na rynku FX natomiast długu.

Mniejsze bieg zwolnień grupowych


Od początku roku w ramach zwolnień grupowych pracę straciło niejako 60 tysięcy ludzi, około dwa razy więcej niż w całym 2008. - pisze "Rzeczpospolita". czasopismo dodaje, że w ostatnich miesiącach casus jest ileś lepsza.

DZ bank Kraj nad Wisłą miał 6,59 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., ubytek o 30,9% r/r


DZ pula Rzeczpospolita Polska miał 6,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 9,54 mln zł zysku rok wcześniej, podał pula w raporcie.

Więcej pieniędzy na armię


Większość Polaków uważa, że polskie wojsko jest źle uzbrojone i niedofinansowane, wynika z sondażu Instytutu Badań Marketingowych HumanGraph, cytowanych przy użyciu "Rzeczpospolitą".

Na początku przyszłego tygodnia możliwa decyzja o zwiększeniu dostaw gazu do Polic


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo na początku przyszłego tygodnia powinno zdecydować o przywróceniu normalnych dostaw gazu do Zakładów Chemicznych Police - poinformował w czwartek PAP wiceprezes PGNiG Mirosław Dobrut.

Dragados nabył wszystkie 18 mln akcji Pol-Aquy objętych wezwaniem


wezwanie na akcje Pol-Aquy się powiodło, hiszpańska firma Dragados nabyła 18 021 846 akcji spółki, alias wszystkie akcje objęte wezwaniem.

Kończymy sezon publikacji raportów


acz ze względu na środowe świętowanie ostatni giełdowy tydzień był skrócony, należał on do bardzo interesujących. Przede wszystkim w pierwszych dwóch dniach minionego tygodnia można było zarejestrować nieco odważniejszy wybuch kupujących na akcje małych i średnich spółek.

Dollar Slips As Commodities Rise


The U.S. dollar was on the defensive versus major rivals Wednesday, sinking as equities and commodities gained ground and signaled a comeback in investors' appetite for risk.

zielony przestał zyskiwać, złocisty odrabia straty


Po silnej przecenie z pierwszej połowy tygodnia w czwartek złocisty odrabiał straty. odrodzenie się do wyraźniejszego umocnienia nie jest niemniej jednak na ten sekunda oczywisty.

JP Morgan - maszynka do robienia milionów


JP Morgan Chase pokazał, że zna się na finansach. pozostały największy amerykański pula zarobił na czysto w IV kwartale 2009 roku 3,28 mld dolarów. To masa więcej niż rok uprzednio i niż wróżyli mu analitycy. Jako autora takiego wyniku analitycy wskazują szefa banku - Jamiego Dimona

Ile nam urosło?


we właściwym czasie o godz. 10 najważniejszy urząd Statystyczny poda o ile wzrósł polski produkt krajowy Brutto w IV kwartale i w całym roku 2009. Oczekuje się, że nasza ekonomia w zeszłym roku urosła pośrodku 1,3 a 1,6 proc.

Moskwa zniecierpliwiona brakiem zgody na Nord Stream


Państwa skandynawskie, wyjątkowo Szwecja, zwlekają z wydaniem zgody na budowę Nord Stream (Gazociągu Północnego), wywołując tym widoczne zniecierpliwienie Moskwy - pisze w poniedziałek pamiętnik "Le Figaro". periodyk zauważa w sąsiedztwie tym, że udziałem w tej inwestycji interesuje się francuski gigant energetyki GDF Suez.

W sierpniu oglądalność TVN spadła do 12,5 proc., a grupy do 18,9 proc.


W sierpniu 2009 roku dwudziestoczterogodzinny udział kanału TVN w rynku spadł do 12,5 proc. z 13,0 proc. rok wcześniej, a część całej grupy zmniejszył się do 18,9 proc. z 19,0 proc. - podała TVN w komunikacie prasowym na podstawie danych AGB Nielsen środki masowego przekazu Research.

federacja w notowaniach złotego


Za nami kolejna spokojna sesja na rynku walutowym. Notowania eurodolara po zejściu pod ilość 1,2300, przez gros dnia pozostawały w przedziale 1,2250 - 1,2300. Wpływu na kurs tej pary walutowej nie wywarł cokolwiek starszy rangą od oczekiwań odczyt indeksu Ifo z Niemiec.

połowa polskich firm odczuła skutki kryzysu


51 proc. polskich firm odczuło skutki kryzysu finansowego, 38 proc. nie miało z powodu kryzysu większych problemów i nie spodziewa się ich w najbliższym czasie - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Narodowego Banku Polskiego.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.