bohaterka Majdić wycofała się z Vancouver


Słowenka Petra Majdić, wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich i brązowa medalistka igrzysk w sprincie, wycofała się z dalszych startów olimpijskich. Jej brąz order przejdzie niemniej jednak do historii sportu, bo tylko okazało się, że Słowenka zdobyła go ze złamanymi czterema żebrami. To tylko przez tą fatalną kontuzję, której doznała na rozgrzewce, biegaczka wraca do domu.

Unijną dotację łatwiej dostać na bar sushi bądź produkcję plastikowych kubków, a nie na produkcję nowej generacji odtwarzaczy mp3 czy aparatów cyfrowych – takie alarmy ekspertów cytuje "Dziennimk periodyk Prawna". Nie skończyła się potyczka posła PiS Stanisława Pięty z Muzeum Narodowym w Warszawie. Jak mówi dla Onet.pl, rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z – jego zdaniem – zaniedbaniami niedaleko konserwacji obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". saldo ofiar trzęsienia ziemi z ubiegłej środy w Tybecie ciągle rośnie. Ostatnie doniesienia agencji Xinhua mówią o 1944 osobach zmarłych.Siedem osób zginęło, a 11 zostało rannych w wyniku awarii w Sajańsko-Szuszeńskiej elektrowni wodnej w Chakasji, na południowo-zachodniej Syberii. Bezkarna usunięcie ciąży do 14. tygodnia ciąży, a w wyjątkowych przypadkach chociażby do 22. tygodnia. w pobliżu fali protestów Kościoła katolickiego w Hiszpanii złagodzono restrykcyjną przedtem ustawę o przerywaniu ciąży. Policjanci ze szczecina zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który wyłudzał kasa od użytkowników portalu społecznościowego "Nasza Klasa". miglanc podawał się za opiekuna chorego na raka dziecka.

W czwartek głos Apelacyjny w Szczecinie wyda rozstrzygnięcie w sprawie legalności zjazdu wyborczego Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z 2008 roku. jeżeli ten okaże się niezgodny z prawem, możliwe że Grzegorz Lato będzie musiał pożegnać się z funkcją szefa polskiej piłki nożnej.

Dwa przypadki wirusa grypy A/H1N1 w zespole mistrza Hiszpanii Barcelony. Chorzy - co klub potwierdził na swojej stronie internetowej - to Eric Abidal i Yaya Toure. Z meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku ewakuowano tysiące mieszkańców i turystów, narażonych na uderzenie huraganu Jimena - jednego z najsilniejszych w tym roku.

język niemiecki Trybunał związkowy uniewinnił w piątek od zarzutu usiłowania zabójstwa adwokata, jaki doradził swej klientce, by przecięła sondę sztucznie odżywiającą jej matkę. ona od pięciu lat była w stanie śpiączki. Środowy wieczór w Barcelonie należał do piłkarzy Interu. Do ich kibiców należał wówczas Mediolan. Fani "nerazzuri" wylegli na ulice lombardzkiej stolicy, by obchodzić wyeliminowanie Barcelony a awans do finału Ligi Mistrzów. Polały się szampany, a centrum miasta zdominowały dwa kolory: afroamerykanin i niebieski. Prezydent Lech Kaczyński w związku z chorobą musiał odwołać swoją piątkową wizytę na Śląsku - powiedział prezydencki minister Paweł Wypych. Prezydenta na uroczystościach z okazji Dnia Górnika będzie reprezentował pryncypał prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.W ukraińskim parlamencie zarejestrowano projekt impeachmentu prezydenta Wiktora Janukowycza. Przewidziano w nim wyznaczenie komisji śledczej, która zajmie się m.in. jego decyzjami w sprawie przedłużenia pobytu na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Gdy zostanie wyniesiony na ołtarze, powinien utrzymywać się ogłoszony patronem sportowców, w charakterze człowiek, kto całe bytowanie był jednym z nich - zaproponował portugalski kardynał Jose Saraiva Martins, o czym napisał w sobotę madrycki pamiętnik "El Mundo". po pierwsze ukarał mandatem matkę prokuratorki. dalej został zatrzymany, bo - jak zarzuciła mu kobieta - przyjął od niej pieniądze, jednak norma prawna tego zabrania. towarzystwo funkcjonariusza są oburzeni. Sprawą zainteresował się sam prokurator polski Edward Zalewski, kto zarządził próba prawidłowości przeprowadzonego postępowania.

Fatalne wyniki badań zdrowia gimnazjalistów


"Rzeczpospolita": Gimnazjaliści uprawiają sport, ale tylko na wuefie. Jedzą obiady, ale bez surówek. Wciąż się odchudzają i mają problemy zdrowotne.

Zamknięte szkoły, populacja odśnieżają


śnieg pada a mróz nie odpuszcza - w Pekinie zima trzyma na całego. Władze zamknęły szkoły, zapewniły dodatkowe autobusy i poleciły tysiącom mieszkańców, by pomogli w oczyszczaniu pokrytych lodem ulic.

Chlebowski jednorękim bandytą


PiS kolejny raz atakuje PO prześmiewczym spotem. Tym wspólnie nawiązując do afery hazardowej. Jeden z jej głównych bohaterów Zbigniew Chlebowski zamienia się w animowanym filmiku w wielką maszynę do gry.

Strajk zakręca język spustowy z ulubionym piwem Brytyjczyków


Stella Artois, belgijskie piwo, w którym nadzwyczaj rozsmakowali się Brytyjczycy, przeżywa ciężkie czasy. ekipa browaru, w ramach protestu przeciwko zwolnieniom, od kilku dni strajkuje, a inwentarz złotego trunku w brytyjskich sklepach topnieją w mgnieniu oka - pisze angielski dziennik "Telegraph".

Politycy ruszają do walki z katastrofą ekologiczną


Już dzień dzisiejszy rozpoczną się przesłuchania w amerykańskim Kongresie, mające związek z powiększającą się wciąż plamą ropy w Zatoce Meksykańskiej. sprawa jest coraz to z większym natężeniem poważna, ponieważ wiatr przesuwa trującą plamę raz za razem bliżej Delty Missisipi.

prawda historyczna lub symboliczna


Minister kultury firmuje 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej znakiem, w którym rok 1939 wpisano we współczesne granice Polski - zauważa "Rzeczpospolita".

dramatyczny błąd lekarzy? Zmarł 67-letni pacjent


Czworo lekarzy z pogotowia i szpitali stanie przed sądem pod zarzutem błędu w sztuce medycznej. Lekarze źle zinterpretowali wyniki badań, w wyniku czego zmarł 67-letni mężczyzna.

Słabnie pazerność plus minus na dywidendę


Do tej pory każdy grosz był dla budżetu na wagę złota. Teraz rząd zmienia taktykę. - ministerstwo Skarbu Państwa nie pobierze w tym roku zaliczkowej dywidendy z zysku za 2009 rok z banku PKO BP i Polskiej Grupy Energetycznej - zapowiedział w TVN CNBC interes minister skarbu Aleksander Grad.

Botoks w służbie terroru


Do tej pory używały go starzejące się damy i - coraz to częściej - obawiający się sflaczenia dżentelmeni. Ale amerykańscy eksperci obawiają się, że botoks być może być wyposażonym jeszcze innych odbiorców.

mandat za nocne żniwa. Urzędnicy bronią rolnika


choć stale środek zimy, niektórzy nuże się martwią co to będzie w środku lata. Wielkopolska Izba Rolnicza napisała do MSWiA list, w którym prosi, by tuz poszedł po dowcip do głowy i anulował grzywna za destabilizacja ciszy nocnej dla rolnika, który po zmroku na swoim traktorze prowadził intensywne prace polowe. Izba apeluje, by dopóki ciągniki jeszcze raz wyjadą na pola i znowu posypią się mandaty, gruba ryba zrobił wokół sprawy stosowny... hałas.

Biskupi za bardzo pobłażliwi wobec pedofilii


Niektórzy biskupi w przeszłości byli "zbyt pobłażliwi" pod pedofilii - ocenił makler watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary księżulek Charles Scicluna. osoba duchowna podkreślił, że w 2001 r. kardynał Joseph Ratzinger wprowadził "linię stanowczości" w takich przypadkach. Watykan stanowczo potępia próby wciągnięcia papieża w sprawę nadużyć.

O. Tadeusz Rydzyk przeprosił Boga. "To jest cud"


Prowadzone za pomocą redemptorystów nadajnik Maryja w grudniu będzie obchodzić 18. rocznicę istnienia. We wtorek zakonnicy, pracujący w radiu, siostry nazaretanki i świeccy współpracownicy rozgłośni uczcili tę rocznicę modlitwą na Jasnej Górze.

Ekstradycja "Księcia Marihuany" do USA


Marc Emry, określający się mianem "Księcia Marihuany", został wydany władzom Stanów Zjednoczonym po zakończeniu 5 letniej batalii sądowej dotyczącej jego ekstradycji z Kanady - poinformował serwis news.com.au

Złota Palma w Cannes za film o duchach


Wuj Boonmee, kto potrafi przyzwać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili między sobą Javier Bardem i Elio Germano

Brazylijczycy Europy z jedną niewiadomą


bramkarz Portugalii Carlos Queiroz jest bardziej stanowczy od swoich oponentów z trenerskich ławek. Portugalczyk mógł wyznaczyć do szerokiej kadry na zbliżający się mundial 30 piłkarzy, ale zdecydował się z trudem zawęzić krąg kandydatów do gry na boiskach RPA i wybrał 24 piłkarzy. bezapelacyjnie do wąskiej kadry będzie musiał skreślić na to samo jedno nazwisko.

Abp Gądecki złożył rezygnację ze swej funkcji


"Gazeta Wyborcza": Arcybiskup Stanisław Gądecki złożył rezygnację z funkcji metropolity poznańskiego.

PO rozwiąże komisję hazardową blisko pomocy PiS?


pryncypał PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że jego klub nie pomoże w upadku "hazardowej" komisji śledczej. J. Kaczyński jest wrogi wariantowi, który zakłada powrót do komisji Beaty Kempy, bez Zbigniewa Wassermanna.

Na tropie olejowych przekretów


Firmy sprzedają oliwa opałowy, obłożony niższą akcyzą, a ci, którzy go kupili - wlewają do silników. 180 mln zł stracił budżet państwa na sprzedaży dzięki firmy oleju opałowego, jaki był wykorzystywany do napędzania silników - poinformował w środę wiceminister finansów Jacek Kapica.

"Tarcza to faktycznie projekt niesformalizowany"


- Tarcza rzeczywiście nie ma charakteru sformalizowanego projektu. Jest ona porozumieniem, poleceniem premiera, które zostało złożone służbom specjalnym - tłumaczy Sławomir Nowak (PO). według organizacji antykorupcyjnych to dowód na to, że tarcza nie mogła efektywnie zabezpieczyć prywatyzacji. - Tak naprawdę każda ordynans działała tak, jak wcześniej. Funkcjonariusze wykonywali swoje normalne zadania, ale tym wspólnie zostało to nazwane "tarczą" - ocenia w rozmowie z tvn24.pl Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego.

Turcja: 4 żołnierzy zginęło w ataku Kurdów na komisariat policji


W ataku kurdyjskich separatystów na komisariat wojskowy we wschodniej Turcji wczoraj w nocy zginęło czterech żołnierzy, a siedmiu zostało rannych - podały w sobotę tureckie siły bezpieczeństwa.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.