Borys: Jesteśmy gotowi do kompromisu


szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys zadeklarowała w piątek, że ZPB jest dojrzały do kompromisu z białoruskimi władzami w sprawie istnienia uznawanego przy użyciu Mińsk związku kierowanego przy użyciu Stanisława Siemaszkę.

MON rezygnuje z programu samobieżnego zestawu przeciwlotniczego Loara i z projektu puma - wyposażenia starych gąsienicowych bojowych wozów piechoty w nowe bezzałogowe wieże - powiedział minister obrony Bogdan Klich. Jedna osoba zginęła, a choć trzy inne ranne w wyniku wybuchu w jednym z budynków w Zabrzu. Strażacy kilkakrotnie przeszukali gruzowisko i nic nie wskazuje, aby liczba ofiar miała się zwiększyć. Poszkodowani to uczestnicy imprezy w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. część z nich - według informacji policji - była pod wpływem alkoholu. Nie wierzę w szczerość deklaracji Jarosława Kaczyńskiego i w jakąkolwiek współpracę PiS i SLD. zalecanie się do Napieralskiego i SLD to czysta obliczenie mająca na celu osiągnięcie brakującej ilości głosów w wyborach prezydenckich. Elektorat lewicy nie poprze Kaczyńskiego. Jakiekolwiek zalecenie SLD dla Jarosława Kaczyńskiego i PiS nie wchodzi w grę. Nie wyobrażam sobie, żeby elektorat lewicowy mógł oddać głos na kandydata PiS wyborach prezydenckich. Osobą, która w ostatnim czasie dawała sygnały, że jest...przywódca jest tylko jeden i nazywa się Waldemar Pawlak. Żadnemu z posłów nie udało się - w tym momencie inny rok z rzędu - nawet do niego zbliżyć. cokolwiek tego, wicepremier umocnił swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji Tadeuszem Jarmuziewiczem i trzecim Januszem Palikotem (obaj z PO). szycha zapyta: "A cóż to za klasyfikacja?" Posłów-wagarowiczów, którzy mają najwięcej nieusprawiedliwionych nieobecności. "Znowu będziemy zakładnikami wojny polsko-polskiej", chyba że wybory prezydenckie wygra Jarosław Kaczyński, uważa Grzegorz Schetyna, pryncypał klubu parlamentarnego PO. tym samym w ostatnim tygodniu przedtem II turą Platforma będzie przypominać "wszystkie zapomniane przez Polaków wypowiedzi prezesa PiS". Na razie żadna z delegacji zagranicznych nie odwołała wizyty w Krakowie na uroczystościach pogrzebowych pary prezydenckiej - powiedział w piątek eksponent rządu Paweł Graś.

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego płk Janusz Nosek przedstawił w poniedziałek ministrowi obrony a sekretarzowi kolegium ds. służb specjalnych wyjaśnienia ws. domniemanego badania majątku gen. Waldemara Skrzypczaka - poinformował orędownik MON Robert Rochowicz.

PO i PiS sięgają po nowe techniki marketingu. Bronisław Komorowski przestraszył się i stawił się na debacie w TVP 1. Oto efekty ostatnich sondaży wyborczych. Szef PiS zyskuje, a marszałek Sejmu traci. Kto wygra? Rozstrzygną niezdecydowani wyborcy, których jest w przybliżeniu półtora miliona, informuje "Dziennik periodyk Prawna". W latach 1990-2008 cudzoziemcy uzyskali 23 tys. zezwoleń na nabycie gruntów o łącznej powierzchni ponad 45 tys. hektarów - wynika z informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawionej w piątek w Sejmie.

Bez porozumienia w sprawie pomocy dla najuboższych krajów w walce ze zmianami klimatycznymi zakończył się dziewiczy dzień szczytu w Brukseli. Szwedzkiej prezydencji nie udało się jak dotąd zebrać zamierzonych 6 mld euro na lata 2010-12. - Chcę złożyć meldunek o wczorajszym wydarzeniu, które było wielkim europejskim, światowym, zbiorowym hołdem poniżej was – powiedział w trakcie spotkania w siedzibie MON z kombatantami Donald Tusk. Prokurator Krajowy Edward Zalewski przestrzegł we wtorek przedtem "rewelacjami znikąd" na przedmiot sprawy Krzysztofa Olewnika i wykrywanych chwilowo nieprawidłowościach w śledztwie sprzed lat. członek rządu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski potwierdził, że prokuratura bada obecnie, czy ktoś w 2006 r. wszedł do prosektorium, gdzie za kilka godzin miano badać, czy są to zwłoki Olewnika.Gen. Gromosław Czempiński w tajemniczych okolicznościach mógł zawieruszyć co więcej dwa miliony dolarów - informuje "Rzeczpospolita". kapitał miały zagubić się z jego szwajcarskiego konta. Trybunał ustrojowy uznał obniżenie wyższych emerytur członkom WRON za niekonstytucyjne. Ustawę dezubekizacyjnej, która obniżyła wyższe emerytury oficerom służb specjalnych PRL i członkom WRON, zaskarżyła Lewica. Trybunał jednocześnie uznał, że obniżenie wyższych emerytur oficerom służb PRL jest zgodne z konstytucją. Również reszta przepisów ustawy została utrzymana w mocy. zarzut nieudzielenia pomocy i poplecznictwa usłyszeli para kolejni mężczyźni zatrzymani w sprawie zabójstwa 15-letniej Maryny - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. Wczoraj wyrzut zabójstwa postawiono 17-letniemu Karolowi P. Trzy dni temu pod Warszawą nastolatka została śmiertelnie ugodzona nożem.

Wałęsa: może byłoby lepiej, gdybym był jak Lenin albo Castro


zanim 30 rocznicą powstania "Solidarności", w obszernej rozmowie z "Rzeczpospolitą" Lech Wałęsa mówi m.in. o prezydenturze Donalda Tuska, kreciej robocie Anny Walentynowicz i przeprosinach, których oczekuje od Lecha Kaczyńskiego.

Przekroczył prędkość o 100 km/h


Przekroczył prędkość o 100 km na godzinę i wyprzedzał na przejściu dla pieszych - to jedne z wielu przepisów, które złamał 33-letni mężczyzna z Wrocławia. całość nagrała policyjna kamera.

Poseł PiS zadał niewygodne testowanie rządowi


- Myślę, że komitet Europejska nie zdenerwuje się i zgodzi się na przesunięcie terminu sprzedaży polskich stoczni – powiedział w TVN 24 Paweł Poncyljusz. – komitet upiekła para pieczenie na jednym ogniu, bo Aleksander Grad zlikwidował dwaj stocznie, a Unia ograniczyła ze swej strony środki na pomoc publiczną – dodał poseł PiS, pytając także o to, jak wyglądały kulisy negocjacji z potencjalnymi inwestorami.

IMiGW: ewolucja poziomu wody w ujściu Wisły


Na efekt przemieszczania się fali wezbraniowej, w ujściowym odcinku Wisły (poniżej Tczewa) w ciągu najbliższej doby przewiduje się dalszy rozwój stanów wody. W godzinach wieczornych spodziewane jest grzech stanów alarmowych - informuje IMiGW.

Oskarżony o dyskryminację religijną w PRL uniewinniony


wojenny Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił oficera wojska PRL oskarżonego za pomocą IPN w sprawie doprowadzenia do odejścia w latach 60. z wojska innego oficera, wobec którego miało dojść do dyskryminacji religijnej.

pracobiorca socjalny nie odbierze dziecka sam


zakaz bicia dzieci, specjalne zespoły ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przymusowa separacja sprawców przemocy domowej od ofiar, a w szczególnych sytuacjach odebranie dziecka rodzicom przez służby socjalne. To główne propozycje zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, które przyjęła komisja polityki społecznej i rodziny.

Kwiaty na grobach Ukraińców, których przepraszał Piłsudski


Tradycyjnie w tej chwili władze Kalisza, w imieniu swoim i mieszkańców, uczciły dwadzieścia cztery godziny Wszystkich Świętych złożeniem kwiatów na Ukraińskim Cmentarzu Wojskowym w Szczypiornie i na innych miejscowych nekropoliach wojskowych. W Szczypiornie pochowani są m.in. żołnierze armii Ukraińskiej Republiki Ludowej atamana Semena Petlury.

Donald Tusk dla Komorowskiego


W niedzielę w kampanię kandydata PO na prezydenta włączy się stary Platformy prezes rady ministrów Donald Tusk. Będzie w komitecie honorowym marszałka, a coraz w maju oblać co do jednego na konwencji, informuje "Gazeta Wyborcza".

Wałęsa vs. Kaczyński przed sądem


Już we wtorek rozpocznie się przebieg między byłym a obecnym prezydentem. Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego by wycofał się ze słów, w których przedstawił go jak agenta SB o kryptonimie Bolek. Wałęsa domaga się również wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Na razie absencja reakcji Pałacu na pozew.

Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy


Lechistan Prokuratura Wojskowa ustaliła czwórka wstępne wersje przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu TU-154 w Smoleńsku, dowiedziała się TVN24. między nich są: usterki techniczne, behawior załogi, zła organizacja i zabezpieczenie lotu tudzież behawior osób trzecich.

Cimoszewicz: nie ma miejsca dla trzeciego kandydata


- logika tych wyborów prezydenckich jest oczywista: muszą się rozegrać między Komorowskim a Kaczyńskim - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w wywiadzie dla "Polska The Times".

Engelking: dobro śledztwa wartością nadrzędną


Kandydujący na Prokuratora Generalnego Jerzy Engelking uważa, że można udzielać mediom informacji o śledztwie przeciwnie wtedy, jeśli nie sprzeciwia się to dobru postępowania.

"Jestem żołnierzem, decyzja może być tylko jedna". wszelako dymisja?


Jak zdecydował prezydent Lech Kaczyński w porozumieniu z szefem MON, generał Waldemar Skrzypczak pozostaje w wojsku, choć w tej chwili został wysłany na urlop. De facto, oznacza to, że po urlopie może nie wrócić do wojska, bo w tamtym czasie skończy się jego kadencja. - Ogłoszę swoją decyzję generałowi Gągorowi, ale jak żołnierz, mogę podjąć lecz jedną decyzję - mówił generał Skrzypczak w TVN24.

Ratują nie wprost przeciwnie ludzi. Psy, krowy i krety też


Z zalanych terenów ratowani są nie owszem ludzie. Pomocy potrzebują podobnie zwierzęta, które same nie mogą się wydostać z podtopionych gospodarstw.

sanitarka więzienna wylądowała na boku


Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we Wrocławiu na Placu Jana Pawła II. W wyniku kolizji z samochodem osobowym przewróciła się więzienna karetka. nieznacznie rannych zostało pięć osób.

"Fakty": mur jest wszędzie, w WC i w Fatimie


20 lat temu runął w Berlinie mur hańby i niesprawiedliwości. metafora końca podziałów między wschodnią, a zachodnią Europą. Miejsc, do których dotarły 3-tonowe betonowe płyty, jest na całym świecie 125.

Co i po co chce naznaczyć Komorowski?


Czy zgromadzenie Bezpieczeństwa Narodowego to pomysł Bronisława Komorowskiego na kontrolowanie przeciwników w kampanii prezydenckiej, czy też nowa forma zaproponowana przez marszałka pełniącego obowiązki prezydenta? Nie są to jedyne wątpliwości, jakie powstały wokół planu powołania Rady. Mnożą się kolejne pytania - jakie tematy powinny egzystować dzięki nią omawiane, żeby instytucja nie "rozwodniła się"? Co dopuścić się z proponowanymi członkami, którzy nie mają dostępu do informacji niejawnych?

Kat Rihanny dostał zawiasy


Chris Brown nie trafi do więzienia, ale będzie musiał posiadać się na baczności. Za pobicie Rihanny muzyk został skazany na 5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu i 180 dni prac społecznych.

burmistrz Sandomierza: postać klęski by nie pomógł


zapowiedź stanu klęski żywiołowej ani by mi nie przeszkodziło ani nie pomogło. Nie marzy mi się jakość klęski, nic bardziej błędnego tak aby wszystko wyschło - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Jerzy Borowski, mer Sandomierza.

1 i 17 września zapalmy w oknach świece


1 i 17 września o godz. 21 zapalmy  w oknach świece lub znicze, w hołdzie ofiarom agresji niemieckiej i sowieckiej – apelowała do wszystkich Polaków prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. W stolicy z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny światowej zaplanowano  koncert, akcję teatralną i wystawę.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.