W.Brytania: oszuści podatkowi trafią na czarną listę


W Wielkiej Brytanii weszło w życie akt prawny zezwalające urzędowi podatkowemu na publikowanie czarnej listy osób uchylających się od zobowiązań podatkowych - donoszą czwartkowe media.

Kowal zawinił, a cygana powiesili - głosi przysłowie. W tym wypadku obok rozdziale unijnych dotacji zawiniła PARP, ale pracę straciły jej rzeczniczka prasowa i dyrektor zespołu informacji. Jak donosi TVN CNBC Biznes, za to, że nie wybroniły agencji przed krytyką przedsiębiorców i mediów. Świąteczne zakupy spędzają każdemu sen z głowy. kudły z potylicy przychodzi nam oraz rwać, gdy popatrzymy na rachunek. tymczasem niby całość było "na promocji", całość w kasie i tak jest ogromna. Dlaczego? bądź nie znamy umiaru, albo... sprzedawcy po prostu działać nas w konia. Gratis dosyć nie jest gratis, a cena po 50-procentowej obniżce przypuszczalnie być najwyższą w historii sklepu. dzień wczorajszy już na zdecydowanej większości europejskich parkietów zagościła wyraźniejsza przecena. Słabsza sesja w USA natomiast behawior kontraktów amerykańskich sugerujące dalszą zniżkę na początku notowań, poprzedni elementami, które spowodowały, że w tym momencie na otwarciu najważniejsze indeksy naszego kontynentu zaliczyły spadki.W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Agroma, spółka zajmująca się sprzedażą i produkcją urządzeń ogrodniczych, rolniczych i elektronarzędzi, planuje zadebiutować na rynku NewConnect w styczniu przyszłego roku. Nie wyklucza, że w niedalekim horyzoncie będzie starała się o dojście na najistotniejszy parkiet GPW - poinformował w czwartek dziennikarzy Piotr Staszewski, pryncypał spółki. nad 5,5 mld zł unijnych dotacji z programu Innowacyjna system gospodarczy zostanie rozdysponowanych w konkursach w 2010 roku - wynika z opracowanego przy użyciu resort Rozwoju Regionalnego harmonogramu, do którego dotarł "Dziennik pismo Prawna".

Przychody brutto ze sprzedaży Belvedere (notowanej na GPW pod skróconą nazwą Sobieski) wyniosły w 2009 roku 873,4 mln euro, o 26,3% mniej niż rok wcześniej gdy było to 1185,5 mln euro, poinformowała spółka w prezentacji na swojej stronie internetowej. Wyniki są nieaudytowane.

w sąsiedztwie okazji piłkarskich mistrzostw świata w RPA kwitną transakcje także na "czarnym rynku". Świetnie sprzedają się bowiem podrabiane koszulki uczestników mundialu. artykuł lokalny Brutto Niemiec wzrośnie w I kwartale 2010 r. o 0,2 proc. kdk, po stagnacji w IV kw. 2009 r. - oceniają ekonomiści instytutu gospodarczego DIW w Berlinie.

W pierwszym półroczu tego roku o 40 procent wzrosła plus wykrytych zaległości podatkowych, informuje "Puls Biznesu". W firmach w USA ubyło w lutym 20 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services, opublikowanego w środę. Z okazji wystawy światowej EXPO 2010, która odbędzie się w Szanghaju, Lechistan przygotowuje unikalną ofertę gospodarczą dla Dalekiego Wschodu. pamiętnik "Polska" pisze, że zamierzamy zaproponować Chinom, by nad Bałtykiem utworzyły europejskie filia dla swej morskiej floty i wysyłki towarów w głąb kontynentu.W marcu roczny wskaźnik inflacji wyniesie ok. 2,5 proc., zaś w II i III kwartale powinien utrzymywać się poniżej tego poziomu - oceniają eksperci z Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki. zjazd musi na chybcika uchwalić ustawy o poprawie regulacji sektora finansowego, aby zapobiec kryzysowi, kto w zeszłym roku wpędził świat w głęboką recesję - powiedział w piątek prezes Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke. W ciągu ostatniego roku, obok pomocy cudzych dokumentów złodzieje próbowali wykręcić kredyty o łącznej wartości 321 mln zł - wynika z danych Związku Banków Polskich. I choć wielkość takich incydentów spada, to ZBP apeluje, by w razie utraty dokumentu, jak najszybciej zatrzymać go w jednej z kilkunastu tysięcy placówek bankowych.

kolejny bazar zagrożony bańką spekulacyjną?


Miłe zaskoczenie lutową wartością wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usług nie popchnęło wyżej indeksów giełdowych w USA. To potwierdza rozterki inwestorów związane z podawanymi w ostatnim czasie danymi gospodarczymi.

Wyraźne zwyżki na Wall Street


Główne indeksy nowojorskiej giełdy zakończyły wtorkową sesję wyraźnie na plusie. Inwestorów nie przestraszyły nienajlepsze dane z rynku nieruchomości, który leżał u źródeł kryzysu z ostatnich lat.

Złoty słabnie w poniedziałek pospołu z nastrojami na świecie


Po słabych danych o nastrojach konsumentów w USA mocno pogorszyły się globalne nastroje inwestorów, co pociągnęło w poniedziałek w dół notowania złotego. Zdaniem analityków, dziś złoty zakończy sesję w okolicach poziomu 4,20 za euro.

Nokia skarży Apple'a za iPhone'a


Nokia - największy na świecie fabrykant telefonów komórkowych - pozywa do sądu jednego z głównych konkurentów: amerykańską firmę Apple. Fiński koncert twierdzi, że Amerykanie skorzystali z opatentowanych za pośrednictwem niego rozwiązań technologicznych niedaleko konstruowaniu iPhone'a.

Nikkei 225 wzrósł o 0,20 proc.


Indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 0,20 proc. i wyniósł 9.808,99 pkt.

szyk rozsadzi euro, a w dalszym ciągu Unię?


W greckim kryzysie, z którym ma do czynienia eurostrefa, chodzi o znacznie więcej niż o wyłożenie pieniędzy na kraj, który prowadził złą gospodarkę. Stawką jest utrzymanie modelu integracji europejskiej - ocenia publicysta "Financial Times" Gideon Rachman.

Ułożą się zamiast padać


Jest możność na uratowanie odzieżowej spółki Monnari. Sąd w Łodzi zdecydował o zmianie trybu jej upadłości z likwidacyjnej na układową, bo widzi możliwość porozumienia z wierzycielami. bankructwo spółki ogłoszona była na początku października 2009 roku.

Dostali mnogość nie tylko za złom!


Lechistan od czasu wejścia do UE wydała najwięcej funduszy unijnych z wszystkich państw członkowskich na redukcję swej floty rybackiej, co spowodowało jej obniżenie aż o 40 proc. - podały we wtorek w Brukseli organizacje ochrony środowiska .

Część białostockich autobusów będzie jeździła na bioestrze


Białostockie Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zawarło umowę na nabycie ok. miliona litrów ekologicznego oleju napędowego, tzw. bioestru, z którego będzie korzystało ok. 50 autobusów spółki. na rok ma to przynieść 250 tys. zł oszczędności.

optymizm pośpiesznie wygasł


Jedynie początek piątkowej sesji na większości europejskich parkietów dawał coraz szanse na kontynuację wzrostów, ale po kilku nieudanych próbach zainteresowanie stracił zapał. Pierwsza połowa notowań upłynęła jednak pod znakiem trochę spokojnej atmosfery. Nastroje zaczęły się pogarszać po rozpoczęciu notowań za oceanem. Kontrakty amerykańskie aktualnie wcześniej sugerowały aczkolwiek taki scenariusz, ale rozmiar spadków tamtejszych indeksów pociągnęła mocno w dół rynki w Europie.

Fed wystraszył inwestorów wręcz przeciwnie na chwilę


przerażenie po czwartkowej wieczornej decyzji Fed o podwyższeniu stopy dyskontowej był całkiem powszechny, ale niezbyt ogromny i nietrwały. najbardziej ucierpiały giełdy azjatyckie.

"Nie" dla kredytu dla TVP


Ministerstwo Skarbu Państwa nie zgodziło się na obciążenie hipoteki TVP kredytem, który chciał poruszyć całościowy nadawca. Zdaniem resortu, TVP nie wykazała na co zostaną wydane środki z kredytu, ani jak zamierza go spłacić. Zdaniem ministra na pewnie nie zapewniłoby tego umieszczenie w ramówce stacji powtórek wyemitowanych już programów.

Netia wprowadza łącza o przepustowościach 10 i 20 Mb/s


Netia wprowadza łącza o przepustowościach 10 i 20 Mb/s i liczy na postęp ARPU dzięki nowej ofercie, ale nie zamierza zmieniać prognoz na 2010 rok - poinformował dziennikarzy członek zarządu Netii Grzegorz Esz.

Eksperci o założeniach reformy emerytalnej


w zamian zabierania z OFE części składki emerytalnej i przekazywania jej do ZUS, należy zająć się reformą całego systemu emerytalnego. trzeba przede wszystkim oddzielić dług, którego źródłem jest ten system, od innych długów państwa - uważają eksperci.

USA: siedem dni zakończy się zwycięstwem byków?


multum wskazuje na to, iż obecny tydzień zmagań inwestorów na Wall Street zakończy się zwycięstwem byków. W dniu dzisiejszym, obóz niedźwiedzi został gdyż bez reszty zdeklasowany.

MSP ogłosiło kolejną prywatyzację PKS Kielce


ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło kolejną prywatyzację Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach. Prywatyzacja odbędzie się w drodze aukcji - można przeczytać w komunikacie ogłoszonym na stronie internetowej resortu.

Głębokie straty górnictwa


jeśli nie w części sprywatyzowana i notowana na giełdzie Bogdanka, straty polskiego górnictwa byłyby identycznie głębokie jak kopalniane szyby. Łączna klęska netto polskiego górnictwa węgla kamiennego wyniosła w ubiegłym roku 167 mln zł bez uwzględnienia wyniku kopalni Bogdanka na Lubelszczyźnie.

KGHM zużyje 2,4 TWh energii elektrycznej w 2010 r.


KGHM Polska Miedź w przyszłym roku użyje 2,4 TWh energii elektrycznej, poinformowała spółka w komunikacie w środę. chwilowo spółka prowadzi procedury przetargowe dotyczące kontraktacji dostaw energii w przyszłym roku.

Bezrobocie szkodzi giełdom


Złe dane z amerykańskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu liczba nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych wyniosła 496 tysięcy - to o 40 tysięcy więcej od oczekiwań i o 20 tysięcy więcej aniżeli tydzień wcześniej. Bez pracy w USA jest 4,6 miliona osób. Dane z USA popchnęły w ponurość warszawska giełdę.

Warren Buffett ostrzega nim rosnącym długiem publicznym


modny amerykański inwestor giełdowy Warren Buffett ostrzegł, że rosnący deficyt budżetu USA zmuszający do powiększania długu publicznego grozi osłabieniem siły nabywczej dolara i przekształceniem Ameryki w "republikę bananową".