Halicki: proponujemy debatę 20 marca


Warszawska PO proponuje Bronisławowi Komorowskiemu i Radosławowi Sikorskiemu, żeby ich dyskurs w ramach prawyborów prezydenckich odbyła się 20 marca w Warszawie, obok okazji zjazdu stołecznej Platformy.

Rząd negocjuje w sprawie zakupu szczepionki, niemniej najwyższy trwanie przyrządzać strategię podawania szczepionki - przekonywał doradca krajowy ds. epidemiologii prof. Andrzej Zieliński. - Dawanie szczepionki grupom ryzyka wymaga nader dobrej logistyki, bo tych ludzi powinno się wybrać, znaleźć, zakwalifikować, ta logistyka musi znajdować się przygotowana zawczasu - mówił profesjonalista na antenie TVN24. Europoseł PiS Zbigniew Ziobro jest poważnie rozpatrywany jako prezes kampanii wyborczej prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze "Rzeczpospolita". Według informacji "Rz" to przedsięwzięcie PiS-owskich specjalistów od marketingu politycznego: Michała Kamińskiego i Adama Bielana. - premier Donald Tusk ma powody do satysfakcji. Taki wyśmienity wróżba na przyszły rok go spotkał - ocenił w "Kropce nad i" Radosław Sikorski. Tak szee MSZ skomentował wpadkę Bidena, który nazwał premiera "prezydentem".Tygodniowa smutek narodowa przedłużona o sobotę i niedzielę? Tak może uradzić marszałek Sejmu, kto - po śmierci Lecha Kaczyńskiego - wykonuje obowiązki prezydenta. - To jest żenujące – w taki wybieg wysłannik Paweł Olszewski z PO komentował dzisiejszą wypowiedź b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego na przedmiot tzw. tarczy antykorupcyjnej. – sprawdzanie podstawowe: kto kłamie? – pytał z kolei w programie 24 godziny Zbigniew Wassermann. Zdaniem posła PiS, rezonans na to eksperymentowanie powinna przynieść komisja śledcza. Podpisanie umowy SOFA między Polską i USA pozwoli na stacjonowanie amerykańskich żołnierzy, a umożliwiając przyjazd baterii Patriot, ma cechowanie dla polskiej obrony powietrznej - uważa prof. Stanisław Koziej.

grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich - w tym m.in. członkowie Kampanii przeciwko Homofobii i Stowarzyszenia "Lambda" - opracuje projekt ustawy regulujący kwestie osób pozostających w nieformalnych związkach - zapowiedział po wtorkowym spotkaniu z klubem Lewicy Tomasz Szypuła z KpH.

Na zapowiedziany przez byłych przewodniczących Trybunału Konstytucyjnego schemat nowelizacji konstytucji, restrykcyjny uprawnienia prezydenta, PiS odpowiada projektem ustawy ograniczającej kompetencje z grubsza - informuje "Rzeczpospolita". raz po raz więcej dzieci romskich uczęszcza do szkół, mają też co chwila lepsze wyniki w nauce - podkreślali przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na posiedzeniu sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

W godzinach popołudniowych a w nocy ze środy na czwartek przewiduje się przemowa silnego wiatru w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i powiecie elbląskim - informuje IMiGW. Dzień po ujawnieniu nagrań wskazujących, że senator PiS Tadeusz koncha mógł próbować wymusić od biznesmena działkę pod krajowy wiatrak, prokuratura wszczęła przedsięwzięcie w tej sprawie. Rzecznik PiS Adam Bielan utrwalenie pertraktacje senatora z przedsiębiorcą uważa za nieetyczne, ale zapowiada karę dla polityka. Po zastrzeleniu za pomocą warszawsk policj 36-letniego Nigeryjczyka, stoeczna prokuratura prowadzi dwa postpowania. pierwsze danie dotyczy czynnej napaci na funkcjonariuszy policji, a drugie - ewentualnego przekroczenia uprawnie skutkujcego nieumylnym spowodowaniem mierci. Po niedzielnym starciu policjantw z grup cudzoziemcw na warszawskiej Pradze do szpitala trafi jeden funkcjonariusz, a 32 obcokrajowcw - do aresztu.We wtorek rząd rozpatrzy założenia do projektu ustawy o grach liczbowych i hazardowych - wynika z porządku obrad posiedzenia Rady Ministrów zamieszczonego na stronie internetowej kancelarii premiera. Ministrowie zajmą się też propozycjami zmian w ustawie dotyczącej szkolnictwa wyższego a omówią priorytety polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę w południe we Wrocławiu. W zderzeniu karetki, samochodu osobowego i rowerzysty zginęły duet osoby. Trzy są mocno ranne. "Polska The Times": - naczelny PiS przegra, bo zasoby siły roboczej się go boją, a Marta Kaczyńska mu nie pomoże - powiedział wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski w wywiadzie dla gazety.

pierwszy doniesienie z katastrofy w tej chwili po niedzieli?


Nawet w przyszłym tygodniu możemy poznać wstępny doniesienie wyjaśniający przyczyny tragedii pod Smoleńskiem. - badanie sytuacja katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem jest na końcowym etapie zbierania danych - powiedział przewodniczący polskiej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich.

Gilowska: Nie jestem tajną chronić prezydenta


Zyta Gilowska w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej" deklaruje, że w każdej możliwej formie poprze kandydaturę Lecha Kaczyńskiego na kolejna kadencję.

Delegacje z czterech krajów obejrzą wybory


- Na zaproszenie Państwowej Komisji Wyborczej, na zasadzie wzajemności, do lokalny przybędą delegacje Litwy, Łotwy, Mołdowy i Ukrainy – oświadczył na konferencji prasowej przewodniczący PKW Stefan Jaworski.

"Nie widziałem potrzeby przenoszenia sprawy Olewnika"


B. członek rządu sprawiedliwości (2004-05) Andrzej Kalwas zeznał poprzednio sejmową komisją śledczą ds. Krzysztofa Olewnika, że latem 2005 r. nie uwzględnił wniosku rodziny o przydzielenie śledztwa z Warszawy do Olsztyna. Oceniał, że to zaszkodzi śledztwu, a działania CBŚ przyniosły przełom. - Niestety, nastąpił on za późno - dodał.

Antyspotem w kandydata


Antyspoty, parodie, spoty nieoficjalne - niektóre śmieszne, inne ocierają się o granice dobrego smaku. To one kształtują wyborcze przedkładanie najmłodszego pokolenia wyborców. W tej grze chodzi o to, by to na przeciwnika, a nie na nas, badziewie niesmak obciachu.

"Był prawdziwym policjantem, zginął bohatersko"


- Zginął, bo był policjantem z prawdziwego zdarzenia. Takim, który swe trwanie poświęcił obronie innych i porządku publicznego - mówił w toku pogrzebu bohaterskiego policjanta Andrzeja Struja prezydent Lecha Kaczyński. Na warszawskim Cmentarzu Północnym funkcjonariusza, który bohatersko oddał swe istnienie w ciągu ostatniej interwencji, żegnają rodzina, towarzystwo policjanci zaś tysiące zwykłych ludzi.

Drzewiecki w ciężkim stanie. "Miał znaczny zawał"


Mirosław Drzewiecki od kilkudziesięciu godzin przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala w Miami na Florydzie. - Trafił tam z rozległym zawałem serca. Nie wiem, czy w tej chwili jest przebudzony - mówi jego kumpel i posłaniec PO Andrzej Biernat. dawny członek rządu sportu wyjechał na Florydę po pogrzebie matki i złożeniu dymisji.

"Granica z Ukrainą trudna do zdobycia"


o tyle o ile dziesiątka godzin urzędnicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich czekali na wjazd z Ukrainy do polski - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kaczyński pojedzie do Moskwy, Łukaszenka pod Grunwald?


"Metro": nieco miesięcy poprzednio wyborami prezydenckimi Lech Kaczyński po raz dziewiczy może pojechać do rosyjskiej stolicy. Jego kancelaria rozważa atoli zaproszenie na obchody bitwy grunwaldzkiej Aleksandra Łukaszenki.

Wpadli drukując miliony


Spektakularna akcja policji w jednej z miejscowości koło Bielska Podlaskiego. Udało się zaniechać największą od kilku lat wytwórnię fałszywych pieniędzy. W ręce funkcjonariuszy wpadło powyżej pół tysiąca podrobionych banknotów i kompletna linia do ich produkcji. Zatrzymano 4 osoby.

szpilka w sercu "jak rana postrzałowa"


Do szpitala w Świętochłowicach trafił we wtorek pacjent, kto w sercu miał... pięciocentymetrowy gwóźdź. Lekarze w tej chwili przystąpili do operacji - z powodzeniem. Teraz sprawą pechowego mężczyzny muszą pochwycić się policjanci i prokuratorzy.

"Nie można czynić interesów tylko ze św. Franciszkami"


- To była dramatyczna próba ratowania produkcji statków, a ta politycznie rozdmuchana afera zaszkodzi zaledwie stoczniom – broni ministerstwa skarbu Bronisław Komorowski. Marszałek poinformował też, że konsultuje zryw komisji śledczej ds. afery hazardowej z szefami wszystkich klubów. PO chce by komisja była jak w żadnym razie liczna.

Grupy przestępcze przenoszą się do internetu


Przestępcy opanowują internet. W ubiegłym roku kwota spraw związanych z cyberprzestępczością wzrosła dwukrotnie, do powyżej 2,2 tys. - wynika z danych, do których dotarł "Dziennik czasopismo Prawna".

rejestr osób niemogących kandydować do Sejmu, Senatu i PE


senat wprowadził do noweli parlamentarnej ordynacji wyborczej poprawki, zgodnie z którymi do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego nie mogłyby być kandydatem osoby nie wręcz przeciwnie skazane prawomocnym wyrokiem za czyn zabroniony umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, ale oraz skazane za umyślne przestępstwo skarbowe.

Wałęsa: Nie kłamałem. od czasu do czasu "przestrzeliłem"


- umyślnie tego nie robiłem - oświadczył w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa zapytany, czy kiedy tylko zdarzyło mu się koloryzować jako politykowi (podobne testowanie stawiał Tomasz Sekielski w wyemitowanych w ostatnim czasie "Władcach marionetek"). Wałęsa przyznał jednak, że zdarzyło mu się w pewnych kwestiach "przestrzelić".

minister sprawdzi, co kombinuje prokuratura


Nowy minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski chce, by Prokuratura Krajowa sprawdziła, co się historia w warszawskiej "okręgówce", która nie chce przemykać śledztw związanych z ostatnimi głośnymi skandalami - dowiedziała się reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka.

W Bieszczadach na połoninach cieplej


W Bieszczadach występuje nieznaczna odwrócenie powietrza - wielce w górach jest cieplej niż w dolinach - poinformował w niedzielę wcześnie rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Rybak.

Wiadomo, co stanowi o atrakcyjności


Zdaniem szkockich badaczy, dieta bogata w owoce i warzywa zwiększa atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Naukowcy z uniwersytetu w St. Andrews odkryli, że tężyzna skóry jest głównym czynnikiem decydującym o zdrowym i atrakcyjnym wyglądzie.

metaliczny klucz strzaskał głowę 4-latka


niezmiernie będący w depresji wypadek małego chłopca w Czeladzi na Śląsku. jak wraz z grupą z przedszkola przechodził w pobliżu holowanego autobusu, uderzył w niego metalowy klucz, jaki złamał się na przestrzeni podtrzymywania linki holowniczej. dzieciuch jest w niesłychanie ciężkim stanie.

"Przejście Wojtka do PO, to owszem temat czasu"


Wygląda na to, że system Obywatelska zaczyna stosować manewr jak przedtem wyborami do PE, podczas gdy to podbierała polityków z innych ugrupowań, głównie Danutę Huebner. ostatnio w swoją orbitę wciągnęła Włodzimierza Cimoszewicza. w tym momencie "poluje" na Wojciecha Olejniczaka - donosi "Wprost".

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.