Księżna zaniemogła


Problemy z kręgosłupem pokrzyżowały plany Księżnej Kornwalii. Jak poinformowała brytyjska ambasada, Camilla Parker Bowles nie będzie we wtorek akompaniować księciu Karolowi w podróży na Podlasie.

Błahy błąd człowieka był przyczyną czwartkowej ewakuacji wyciągu krzesełkowego na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. - Dzięki działaniom rządów po 1997 roku większa pustosłowie wyrządziła nam mniejsze szkody, niż 13 lat temu - ocenił premier Donald Tusk. prezes rządu przedstawia w Sejmie informację na materia powodzi. Gen. Waldemar Skrzypczak zdecydował, że nie widzi dla siebie aktualnie miejsca w wojsku. Co w tej chwili będzie robił dowódca Wojsk Lądowych?Wojciech Jaruzelski i Bronisław Komorowski są połączeni łańcuchem rodzinnym składającym się z 18 osób. A związek familijny Jaruzelskiego z Jarosławem Kaczyńskim jest o 5 osób dalszy, liczy 23 osoby. - Nie no, żarty se pan robi? Co to, nie ma praw obywatelskich ten człowiek?! Ma! No to dlaczego z nim nie rozmawiać?! - pytał Lech Wałęsa Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po faktach" w TVN24. - W jutrzejszych obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej udział weźmie dwudziestu szefów rządów innych państw. To znaczy, że Polska przypomniała dokąd zaczęła się II konflikt zbrojny światowa – powiedział podczas konferencji prasowej Radosław Sikorski. – To wielce ważne przesłanie, bo notatka światowych przywódców i mediów skupiła się właśnie na naszym kraju – dodał członek rządu spraw zagranicznych.

Śledczy, instruktor sprawę zabójstwa Krzysztofa Olewnika, odkryli nowe akta operacyjne policji w Radomiu. Być może są to dokumenty, które pomogą wyłożyć jeden z kluczowych wątków w sprawie.

Genom neandertalczyka został wstępnie zsekwencjonowany po czterech latach przygotowań i prób. Dzięki temu sukcesowi lepiej poznamy nie tylko naszego wymarłego krewniaka, ale również nas samych. Wyniki badań ogłoszono w najnowszym numerze tygodnika "Science". Portugalski koncern Jeronimo Martins, posiadacz m. in. polskiej sieci sklepów Biedronka, osiągnął w trzecim kwartale 65,7 mln euro zysku netto. To pokłosie o 16 proc. lepszy aniżeli rok wcześniej. To oraz więcej niż oczekiwano.

Kubański pozbawiony wolności polityczny Orlando Zapata Tamayo zmarł we wtorek w szpitalu w Hawanie po strajku głodowym - poinformowali kubańscy dysydenci. Inter Mediolan zmierza po kolejne scudetto. Podopieczni Jose Mourinho pokonali na wyjeździe Livorno i nad drugimi w tabeli Sampdorią i Juventusem ma w tym momencie 7 punktów przewagi. inauguracja prezydenta Wiktora Janukowycza rozwiała mit, że Ukraina pod jego rządami oddali się od Europy i zbliży do Rosji - pisze dziennik "Kommiersant", komentując czwartkowe uroczystości w Kijowie.Rozpalone koksowniki, patrole ZOMO, wozy bojowe i pojazdy Milicji Obywatelskiej tudzież prezentacja filmów sprzed lat - to całość w ramach akcji "Młodzi Pamiętają" jest dozwolone było dojrzeć w niedzielę w Warszawie z okazji 28. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W Sejmie ma dojść do spotkania Bronisława Komorowskiego z Grzegorzem Napieralskim. Tematem czwartkowej ustalenia ma być, czy boss SLD zdecyduje się przekazać jednemu z kandydatów, marszałkowi Sejmu lub Jarosławowi Kaczyńskiemu, swego poparcia w drugiej turze wyborów. Francuskie więziennictwo znalazło sposób, jak doradzić sobie z agresywnymi osadzonymi. W zakładzie karnym w Strasburgu od niedawna pomagają króliki, świnki morskie i ptaki.

"Skutki uderzenia USA na Iran będą straszne"


zwierzchnik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generał Nikołaj Makarow ocenił, że zbrojne natarcie USA na Iran byłoby dla Ameryki krachem. Miałoby też straszne skutki dla regionu zaś dla Rosji - dodał.

Trafił do więzienia, bo deszcz nie padał u sąsiada


prestidigitator z Malawi (w południowej Afryce) na dwa miesiące trafił do więzienia, gdyż - jak orzekł sąd - za sprawą zaklęć sprawił, że pełna garść nie padał na dyscyplina jego sąsiada.

Kampania droższa przy użyciu potop


- Na organizację wyborów prezydenckich - w związku z koniecznością usuwania skutków powodzi - PKW wydała aktualnie dodatkowo 250 tys. zł - poinformował we wtorek sekretarz Komisji Kazimierz Czaplicki. pieniądze przeznaczono na na ekstrakcja skutków powodzi w lokalach wyborczych - pieniądz zdawkowy remonty czy nabycie nowych urn wyborczych. Czaplicki nie wykluczył, że pokup będzie więcej środków.

świątynia i policja kryły pedofilów


Irlandczycy rozprawiają się z mrocznymi praktykami swojego Kościoła. ustalony na zlecenia coś koło tego doniesienie ujawnia: katoliccy hierarchowie tuszowali przypadki seksualnego wykorzystywania małoletnich z wykorzystaniem księży w archidiecezji dublińskiej, a policja traktowała kler tak, jakby stał ponad prawem.

15 mld zł na autostrady


W 2010 roku w przetargach mają zostać wyłonione firmy, które wybudują prawie 410 km autostrad w Polsce. Przy założeniu, że koszt budowy 1 km być może wynieść od 35,9 do 38,4 mln zł, walor projektów to 14,7-15,7 mld zł - uważają eksperci z Frost & Sullivan.

Burgund już bez kryzysowego posmaku


Wino, przynajmniej to z Burgundii, kryzysu nie odczuło. Najsłynniejsza na świecie aukcja win z burgundzkich winnic przyniosła w tym roku 20 proc. wyższe przychody niż rok temu. Producenci burgunda mają świetne rokowania, ponieważ licytacja wyznacza ceny trunku na całym świecie. Ale na Antypodach raz za razem bardziej taniejące pik przyprawia Australijczyków o żal głowy.

Stworzono już portret pamięciowy podejrzanego o krwawy zamach


Rosyjskie służby bezpieczeństwa poszukują dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie piątkowego ataku terrorystycznego na pociąg pasażerski "Newskij Ekspress" relacji Moskwa-Petersburg - donosi filia "Interfax" powołując się na źródło w rosyjskich strukturach siłowych.

IPN podaje do sądu byłego ambasadora


kierunek pionowy lustracyjny IPN chce uznania byłego przedstawiciela RP pod ręką ONZ Andrzeja Towpika za "kłamcę lustracyjnego". nauka umoralniająca w tej sprawie trafił aktualnie do warszawskiego sądu. Według IPN Towpik zataił w oświadczeniu lustracyjnym relacje ze służbami specjalnymi PRL.

Sprzedaż Stoczni Szczecin coraz gorzej niż Gdyni


- kombinat osób fizycznych wylicytowało w piątek punkt programu majątku stoczni Szczecin na kwotę ponad 10 mln zł, a Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia na sumę 211,6 tys. zł - poinformował w piątek dysponent kompensacji Roman Nojszewski z firmy Bud pula Leasing. Łączna wartość majątku wystawiona na sprzedaż wyceniona była na niejako 120 mln zł.

aspirant PO zwiększa odległość


Rośnie polecanie dla Bronisława Komorowskiego, choć wciąż za niewiele na zwycięstwo w pierwszej turze. Kandydat PO przypadkiem zliczać na 45 odsetek głosów, w ciągu gdy jego przewodni przeciwnik – na 31 procent – wynika za sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24.

KGP: W Hiszpanii zatrzymano Mariusza W. pseud. Bronek


By odskoczyć zatrzymania, przebierał się za kobietę i posługiwał się 40 fałszywymi dowodami tożsamości - jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców Mariusz W., pseud. "Bronek", został aresztowany w Hiszpanii.

Uwierzyli złodziejowi, posadzili niewinnego


Został oskarżony i aresztant za kradzież, której nie dokonał. 3 lata temu toruńscy policjanci w sklepie spożywczym złapali złodzieja, jaki nie miał obok sobie dowodu osobistego. Wyrecytował aczkolwiek policjantom "swoje" dane. Jak się potem okazało, dane nie uprzedni jednak jego, a osoby, która za niego trafiła nadal do aresztu.

sojusz Europejska zaniepokojona decyzją Putina


sojusz Europejska wyraziła zaniepokojenie decyzją premiera Rosji Władimira Putina, który odwiedził w środę separatystyczną republikę na terenie Gruzji - Abchazję bez porozumienia z władzami w Tbilisi.

Złoto po 30 latach


Brytyjczycy musieli powoli czekać - bo aż 30 lat - na złoty order zimowych igrzysk olimpijskich. ogół zmieniło się za sprawą skeletonistki Amy Williams, która wywalczyła złoty krążek. Srebro i brąz powędrują do niemiaszek - zdobyły je adekwatnie Kerstin Szymkowiak i Anja Huber.

USA złożyły wniosek o ekstradycję Polańskiego


Ameryka Zjednoczone wystąpiły do Szwajcarii o ekstradycję reżysera Romana Polańskiego - poinformowało szwajcarskie ministerium sprawiedliwości.

Idą mrozy. Nie bądź apatyczny


Najbliższe noce będą niesłychanie mroźne - alarmuje milicja i apiać apeluje by nie kroczyć niezależnie obok bezdomnych czy osób pijanych.

Kondolencje od prezydenta Kaczyńskiego


Prezydent Lech Kaczyński złożył na ręce prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa współczucie w związku z zamachami w moskiewskim metrze i przekazał mu "wyrazy solidarności i poparcia dla działań zmierzających do wyeliminowania terroryzmu".

Ebi wróci do domu?


Ebi Smolarek wróci do Holandii? zupełnie prawdopodobne. podług holenderskich mediów, trzeci w tym momencie w tabeli ekstraklasy klub FC Utrecht rozważa transfer napastnika reprezentacji Polski.

Dwa lata rządu Tuska - "to jest naprawdę wielgachny przełom"


Skuteczna bitwa z kryzysem gospodarczym, amplifikacja pozycji lokalny na arenie międzynarodowej, efektywne wykorzystanie funduszy unijnych, budowa dróg ekspresowych i autostrad, "Orliki", uzawodowienie armii, wyjście polskich żołnierzy z Iraku a rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - to według polityków Platformy najważniejsze sukcesy rządu Donalda Tuska.

Czy wichrzyć się nas na Afganistan z takim budżetem?


- powinno się się poważnie zastanowić, czy z tak obciętym budżetem MON powinniśmy kontynuować misję w Afganistanie - apeluje w programie "24 godziny" posłaniec PiS Zbigniew Girzyński. Sebastian Karpiniuk ministra broni, ale przyznaje, że trwanie Polaków w Afganistanie jest dla naszego kraju "wielkim wyzwaniem".