Syrenka na Janosika skarży się Temidzie


Stołeczni radni jednomyślnie zdecydowali o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o eksperyment zgodności z konstytucją tzw. janosikowego. Na mocy ustawowego przepisu syreni gród co roku oddaje biedniejszym samorządom ok. 1 miliarda złotych ze swych dochodów.

Do dwóch wybuchów, w których zginęło jedenaście osób, doszło w siedlisko miasta Kizljar w Dagestanie na rosyjskim Kaukazie Północnym - podała rosyjska milicja. Początkowo rosyjskie media informowały o pięciu ofiarach. Prokuratura przeciw dziennikarzowi. Krzysztof Skórzyński z TVN24 usłyszał nagana ujawnienia tajemnicy państwowej - chodzi o upublicznienie zeznań prokuratorów ws. akcji CBA w resorcie rolnictwa, która doprowadziła do dymisji Andrzeja Leppera. W tej sprawie protestował w tym momencie rzecznik Praw Obywatelskich i ognisko Monitoringu Wolności Prasy. Reżyser Roman Polański nie zostanie zwolniony z aresztu dzisiaj, a do swego domu zostanie przeniesiony dyskretnie - oświadczył przedstawiciel szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.impreza Autonomii Śląska (RAŚ) odciął się dziś od stanowiska Związku Ludności Narodowości Śląskiej (ZLNŚ), kto poparł rosyjskie oskarżenia o podrabianie za pomocą Polskę historii dla doraźnych potrzeb. Islandzki wulkan nie daje za wygraną i po raz kolejny uprzykrza istnienie podróżnym. Z powodu nowej chmury pyłu wprowadzono interdykt lotów nad częściami Szkocji, Anglii i w Irlandii Północnej. Jak na razie działają lotniska w Londynie. W irlandzkim Dubllinie już nie działają. natychmiast 19 osób zmarło na świńską grypę w Rosji - podała federalna służba nadzoru sanitarno-epidemiologicznego. Najwięcej zachorowań na nową odmianę grypy odnotowano w Moskwie, a oraz w krajach: Krasnojarskim, Zabajkalskim, Chabarowskim, Primorskim i na Sachalinie.

ogień w rozdzielni prądu w Starym Browarze w Poznaniu. gorliwość na eudajmonia już ugaszono, nikomu nic się nie stało. Konieczna była aczkolwiek ewakuacja około dwustu osób.

wypadek w stolicy jest poważna, ale nie dramatyczna - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Miasto przygotowuje się do ewakuacji, ale na razie nie ma takiej potrzeby - dodał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Pierwszy sklep z marihuaną, tak nazwany coffee shop otwarto w USA. To test na deklaracje ekipy Obamy odnośnie poluzowania polityki związanej z używaniem marihuany jako środka medycznego.

prezes rady ministrów Donald Tusk w toku konferencji prasowej zaproponował wtajemniczenie zmian do konstytucji, wśród których znalazły się między innymi, koncentracja władzy w rękach silnego rządu zaś wybór prezydenta przez ciało Narodowe. Pomysły te przenikliwie skrytykowali politycy opozycji oraz urzędnicy z Kancelarii Prezydenta. Libańskiego handlarza bronią zdenerwowały polskie media i szykuje się na sądową batalię. O biznesmenie z Bliskiego Wschodu zrobiło się na głos przy okazji prywatyzacji stoczni, niedaleko której proszek pośredniczyć. czwarta władza pisały wówczas dużo o podejrzanych powiązaniach handlarza bronią. Zdaniem samego El Assira kłamały. powyżej 111 mln funtów ubyło latem z sakiewki włodarzy Manchesteru City. To więcej niż w ciągu okna transferowego wydały w sumie wielcy Premiership - Manchester United, Liverpool i Chelsea Londyn.Nie tak wyobrażał sobie debiut na ławce trenerskiej Polonii Warszawa Dusan Radolsky. "Czarne Koszule" kończyły rozgrywka z chorzowskim Ruchem w dziewiątkę i przegrały 0:2. ilość ofiar śmiertelnych w kopalni na Syberii Zachodniej, gdzie w nocy z soboty na niedzielę nastąpił wybuch metanu, wzrosła do siedmiu - poinformowało rosyjskie ministerium ds. sytuacji nadzwyczajnych. Jest też czterech rannych. Dwa najbogatsze kluby: Wisła i Legia. dwoje najlepsze jedenastki w Polsce i główni faworyci do mistrzostwa kraju. To całokształt będzie można obejrzeć w piątkowy koniec dnia w pasjonująco się zapowiadającym meczu kolejki, a nawet całej rundy jesiennej. chcący dla tvn24.pl fachowcy ocenili brutalnie obu zespołów.

Zaskakujące dane ws. aborcji u młokos


Brytyjskie ministerium zdrowia ujawniło, że 89 nastolatek, które w ubiegłym roku przerwały ciąże, miały już wcześniej przeprowadzone co bynajmniej dwa zabiegi aborcji - donosi telegraph.co.uk.

Było głośno, wolno i pod okiem kamery


"Odważny", "bezczelny", "wyrafinowany" - takimi przymiotnikami policjanci z Ryk (k/Lublina)i sam okaziciel określają złodzieja (lub złodziei) nowej, wartej 300 tysięcy złotych żółtej koparki.

O czym marzą Polacy


Najlepiej dwa lub trzy pokoje, koniecznie osobna i widna sztuka kulinarna - a ogół na 50, prawdopodobnie 55 metrach kwadratowych. Takie są uśrednione pierwszeństwo Polaków, którzy planują kupno mieszkania. Niestety, na ogół marzenia pryskają, gdy skonfrontuje je się z rzeczywistością.

Wanda Łyżwińska skazana


Na karę półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat skazał dziś zdanie Okręgowy w Radomiu byłą posłankę Samoobrony Wandę Łyżwińską, oskarżoną o podrabianie dokumentów w kampanii wyborczej do Sejmu w 2001 r. werdykt jest prawomocny.

Sikorski: są kwestie w których nie odpuścimy


- Kraj nad Wisłą jest liderem koalicji państw w sprawie ustaleń dotyczących walki ze zmianami klimatycznymi i emisją gazów cieplarnianych - mówił Radosław Sikorski przebywający na szczycie UE w Brukseli. - Nie jesteśmy sami, nie musimy wetować, bo mamy grupę państw myślących jak my. Jesteśmy w doborowym towarzystwie. Ośmiu głosów nie można zignorować - mówił stary MSZ.

Farfał zachowa fotel, bo "zapomniał" o PESEL-ach?


krajowy Rejestr jurydyczny nie wpisał w księgi nowej rady nadzorczej TVP - donosi "Dziennik". wniosek został odrzucony, bo brakowało numerów PESEL członków nowej rady. Wnioski do sądu składał Piotr Farfał. O PESEL-ach mógł "zapomnieć" umyślnie, bo póki rada nie jest wpisana do rejestru, nie może się zgromadzić i odwołać prezesa, przypomina "Dz".

To my zapłacimy za Grecję?


dziś z Brukseli dostajemy netto ok. 10 miliardów euro rocznie. jeśliby nie grecki dekoniunktura - i obawy, że rozszerzy się on na inne kraje - taki poziom subwencji utrzymałby się niechybnie dodatkowo po 2013 roku. eden przypuszczalnie się skończyć - pisze "Dziennik gazeta Prawna", powołując się na brukselskie źródło. asumpt to uchwalony niedawno 750-miliardowy paczka ratunkowy.

Jak głosują internauci?


Portale internetowe uruchomiły własne sprzęt do zbadania nastrojów wyborczych. Zobacz wyniki sondy prezydenckiej zorganizowanej przez najpopularniejsze polskie media internetowe.

Planował zniszczyć materiałem wybuchowym FBI, dostał 6 lat


Na szóstka lat więzienia skazał w środę sąd w Miami 24-letniego Bursona Augustina za frakcja w planowaniu wysadzenia w powietrze wieżowca Sears Tower w Chicago i próbę podłożenia bomby pod gabinet FBI w Miami.

możność dla niewidomych. Widzi językiem


człowiek starszy szeregowy Craig Lundberg stracił wzrok raniony za pomocą granat na przestrzeni służby w Iraku. w tej chwili za pomocą specjalnych okularów i urządzenia w kształcie lizaka przy użyciu język do jego mózgu płyną obrazy, które mógłby widzieć jeżeli miał pomyślny wzrok.

Przełomowe odkrycie Polaków. Tym razem neandertalczyk


Grupa naukowców z Zakładu Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego znalazła pierwsze danie w Polsce szczątki neandertalczyka – dowiedziała się dział Dokumentacji i Analiz TVN24. Co więcej, istnieją podejrzenia, że miejsce, w którym je znaleziono w Jaskini Stajnia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej było miejscem pochówku. To rewolucjonizowałoby rozum o stopniu rozwoju neandertalczyka.

Rolnik zbudował wyrzutnię i broni swej ziemi


Rolnik z prowincji Hubei w środkowych Chinach wypowiedział wojnę deweloperom, którzy chcą opanować jego ziemię. Z taczki i kilku rur zbudował wyrzutnię i ostrzeliwuje z niej ludzi próbujących uskutecznić eksmisję - informują miejscowe media.

Poznań: zmarł wyróżniający polski tęgi łeb


W poznańskim szpitalu zmarł prof. Leszek Nowak - były opozycjonista, filozof, twórca tzw. "poznańskiej szkoły metodologicznej" - informuje "Głos Wielkopolski".

Olechowski rośnie w siłęPuszcza oko do Platformy


Andrzej Olechowski może posiadać powody do zadowolenia. Po czwartkowej rezygnacji Donalda Tuska z wyścigu do prezydentury, Olechowski znacząco zbliżył się do podium - wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC wykonanego na zlecenie TVN. działacz polityczny obecnie bór oko do Platformy i radzi, by pomyślała o niezależnym kandydacie. Takim jak on.

Komorowski zabiega o głosy emigrantów


"Rzeczpospolita": aspirant Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisław Komorowski chce odwiedzić Polonię. Będzie m.in. w Wielkiej Brytanii zabiegał o głosy emigrantów.

Gapowicz przyduszony za absencja biletu


Za brak biletu można dostać kara bądź - jak relacjonuje jeden z bydgoskich gapowiczów - zostawać obezwładnionym i przyduszonym. Tego mieli dopuścić się kontrolerzy. Ci w ogóle czyli widzieli całe zdarzenie. Ich zdaniem agresywny, i to bardzo, był pasażer.

Islandia: pieniądze oddać, nie oddać, oddać...


acz o tym, czy Islandia ureguluje swoje długi wobec Wielkiej Brytanii i Holandii, zadecyduje referendum, to prezydent Olafur Ragnar Grimsson zapowiada, że brzeżek zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych.

Szczypiorniści przedtem Pałacem


W długiej kolejce, która ciągnie się do Pałacu Prezydenckiego, by przekazać kult tragicznie zmarłym Lechowi i Marii Kaczyńskim stoją polscy szczypiorniści z trenerem Bogdanem Wentą na czele. delegacja biało-czerwonych zdecydowała się nie brać udziału w turnieju na Węgrzech, który rozpocznie się w piątek i została w kraju.

PiS zapyta o "terrorystyczny" wątek ws. polskich stoczni


Posłowie PiS zamierzają wysłać do ministra skarbu 150 interpelacji w sprawie sprzedaży stoczni Gdynia i Szczecin. To jest w tej chwili chyba bezprecedensowy sposób, żeby uzyskać jakąkolwiek wiążącą odpowiedź od ministra Aleksandra Grada - argumentują.

Cimoszewicz: Nie mam twardej skóry


Nie będę być kandydatem na prezydenta, bo nie mam takiej twardej skóry i nie chcę mieć - przyznał w "Faktach po Faktach" członek senatu Włodzimierz Cimoszewicz. Jak wyjaśnił, jednym z motywów, by nie bractwo udziału w tegorocznych wyborach prezydenckich jest awersja do "brudnej kampanii".