rozgłośnia Dead Ones poprzednio Beatsteaks w Warszawie


W roli supportu zanim jedynym polskim koncertem grupy Beatsteaks (16 czerwca w warszawskiej Proximie) pojawi się niemiecka grupa The radio Dead Ones.

Hugh Jackman dołączy do gwiazdorskiek obsady komedii "Butter". - W moim życiu całokształt ruszyło z kopyta, ciesze się - mówi "Show" szczęśliwa Natasza Urbańska. W nowym filmie Jerzego Hoffmana zagra główną rolę i zadebiutuje u boku najlepszych polskich aktorów. Na 27 listopada zapowiadana jest premiera filmu "Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", reżyserem jest w reżyserii Niels Arden Oplev. Scenariusz powstał na motywach popularnego kryminału Stieg Larsson.Wieczór z okazji 150 rocznicy urodzin Franciszka Fiszera, odbędzie się w czwartek, 25 marca o godzinie 17. w Klubie Księgarza w Warszawie, jarmark Starego Miasta 22/24. W najbliższą niedzielę, 20 czerwca Natalia Kukulska wystąpi na Krakowskim Festiwalu Recyklingu. akcja odbędzie się na na krakowskich Błoniach. Michael Sheen zapowiedział, że już nigdy nie wcieli się w postać byłego premiera Tony’ego Blaira.

Do konkursu 32. Moskiewskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego zakwalifikowały się dwa polskie filmy: "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego oraz "Rewers" Borysa Lankosza. Oba filmy mogą się poszczycić Gdyńskimi Złotymi Lwami ("Różyczka" to tegoroczny triumfator nagrody, "Rewers" święcił triumfy w roku ubiegłym).

Raper DMX zrezygnował z udziału w gwiazdorskiej walce na ringu. Album "The Fame" Lady GaGi po raz czwarty wrócił na 1. pozycja brytyjskiej listy najpopularniejszych płyt. Takiej sztuki wśród wokalistek dokonała przedtem tylko Dido z wydawnictwem "Life For Rent".

Woody Allen ze swą rodziną zwiedził w czwartek obleganą bezustannie od półtora miesiąca wystawę doba Caravaggia w Rzymie. Ekspozycję 24 arcydzieł amerykański reżyser obejrzał po jej zamknięciu dla publiczności, a oprowadził go po niej asesor do spraw kultury we władzach Wiecznego Miasta. telewizja TVN zaprasza uzdolnionych aktorsko, otwartych, komunikatywnych, odważnych chłopców w wieku 13-15 lat do udziału w castingu do ról w nowych filmach fabularnych z serii:" Prawdziwe historie". Casting organizowany będzie w TVN w Krakowie niedaleko ul. Płk. Dąbka 2, w budynku PZRI w dniu 9 marca 2010 w godzinach 10.00 - 19.00. Kilkanaście tablic ze zdjęciami dokumentującymi strajki z sierpnia 1980 r. znalazło się na otwartej w środę we Wrocławiu wystawie "Wolność Sierpień'80". Fotografie umieszczono w tramwaju oklejonym symbolami "Solidarności", który będzie kursował po Wrocławiu.Filmy "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego i "Biała wstążka" Michaela Hanekego uhonorowano Złotymi Taśmami za rok 2009, nagrodami polskich krytyków filmowych. W połowie grudnia do sprzedaży trafi najnowszy, 15. numer magazynu "Hard Rocker". Atrakcją gazety będzie składankowa płyta "Moments Of Steel" z nieznanymi nagraniami grup heavy, power i thrashmetalowych. Whitney Houston wróciła na scenę z płytą "I Look To You", wszelako pojawiły się głosy, że wokalistka na koncercie promującym w Nowym Jorku miała problemy z głosem.

Epicka zjawisko wojny Michakowa


Nikita Michakow, najsynniejszy i najbardziej ustosunkowany rosyjski reyser, przypadkowo cign na siebie gromy krytyki w zwizku ze swoim nowym, epickim filmem wojennym "Exodus: Spaleni socem 2", ktry walczy o Zot Palm na festiwalu w Cannes.

Halloween z Desdemoną


Już w najbliższą sobotę, 31 października w klubie Rude Boy w Bielsku-Białej, odbędzie się kolejna edycja imprezy Night Watch. Tym co do jednego acz wydanie specjalna bo  halloweenowa z koncertem grupy Desdemona.

Chińska Odyseja Roba Minkoffa


Rob Minkoff stanie za kamerą trójwymiarowego filmu "Chinese Odyssey".

Michał Urbaniak zainauguruje muzyka jazzowa Jamboree 2009


Występem Michała Urbaniaka "Miles of Blue" rozpocznie się w niedzielę w warszawskiej Sali Kongresowej 51. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2009.

Peter Webber porzucił "Wichrowe wzgórza"


Peter Webber zrezygnował z przeniesienia na duży ekran klasycznego romansu Emily Brontë "Wichrowe wzgórza". Trwają poszukiwania nowego reżysera.

"Wieczór z idolem" w Ale kino!


Ale Kino! zaprasza w sobotę 2 stycznia, od 20.30 na blok filmowy, w trakcie którego zamierza odkryć mroczną stronę kultu idoli. przystanek zaprezentuje dwa filmy - "Gorączkę sobotniej nocy" natomiast "Tony Manero".

OFF Festival 2010: znamy pierwsze danie gwiazdy, zupa szczegóły


Tegoroczny OFF Festival odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia - poinformował realizator imprezy, Artur Rojek. Na festiwalu wystąpią w tym roku m.in. Matmos, Fennesz oraz Lechistan formowanie Lenny Valentino.

Mono dwukrotnie zagra w Polsce


Japońska powstawanie Mono na początku kwietnia zagra dwa koncerty w naszym kraju. 1 kwietnia zespół wystąpi w Warszawie (Centralny basen Artystyczny) a dzień później odbędzie się koncert w Poznaniu (Klub Blue Note).

Nowy miniserial "Uwięziony" z Jimem Cavizelem i Ianem McKellenem w HBO


W sobotę, 29 maja, na antenie HBO pojawi się nowy miniserial "Uwięziony" z Jimem Cavizelem i Ianem McKellenem.

Zmarł Marian Terlecki


W wieku 56 lat zmarł Marian Terlecki, reżyser oraz producent telewizyjny i filmowy. Był m.in. producentem serialu "Złotopolscy".

Chris Cornell na płycie grupy Gabin


Chris Cornell po raz kolejny zaskoczy swoich rockowych fanów. muzyk pojawił się gościnnie na nowej płycie nu-jazzowej formacji Gabin.

klisza Wajdy "Katyń" nagrodzony dzięki "Alfa y Omega"


celuloid Andrzeja Wajdy "Katyń" został w środę uwieńczony z wykorzystaniem czwartkowy katolicki dodatek do ogólnokrajowego hiszpańskiego dziennika "ABC", zatytułowany "Alfa y Omega" - poinformował zastępca dyrektora Instytutu Polskiego w Madrycie Cezary Kruk.

ATB w Izdebniku


23 stycznia w podkrakowskim klubie Epsilon w Izdebniku wystąpi baśń sceny trance, AndrĂŠ Tanneberger wybitny jak ATB.

festiwal w Gdyni: literatura dla filmu


program imprez towarzyszących Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wzbogaci się w tym roku o nowe wydarzenie: "Literatura dla filmu" - poinformowało kancelaria prasowe imprezy.

Zobacz teledysk Red Forest


Łódzka grupa Red Forest łącząca w swojej muzyce industrial metal i metal core zaprezentowała klip promujący jej pierwszy krążek.

"Dialog", "Nowe Książki" i "Kino" będą wydawane za pośrednictwem Instytut Książki


Czasopisma kulturalne, objęte dzięki państwo patronatem finansowym, m.in. "Dialog", "Nowe Książki" i od bieżącego roku również miesięcznik "Kino", będą wydawane od kwietnia za pomocą Instytut Książki, a nie, jak do tej pory, przez Bibliotekę Narodową.

"Odlot" na Blu-ray i DVD


"Odlot" jedna z najlepiej przyjętych animacji minionego roku trafi 5 lutego na DVD i Blu-ray.

Przyjedzie rockowa legenda


Po kilku latach oczekiwań legenda symfonicznego rocka, brytyjska skład Yes wystąpi w katowickim Spodku na jedynym koncercie w Polsce 30 października.

Chcesz Oscara? Graj country!


Jeff Bridges ("Szalone serce") i George Clooney (W chmurach") to główni faworyci do Oscara 2010 w kategorii "najlepszy aktor". Czy gdzie dwóch się bije, tam skorzysta Colin Firth ("Samotny mężczyzna")?

Świńska grypa: Kolejni chorzy


Najnowszymi ofiarami epidemii są Tionne Watkins, wokalistka popularnego dawno żeńskiego tercet TLC i Mick Fleetwood, perkusista legendarnej grupy Fleetwood Mac.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.