Ochroniarze zastrzelili pierwszego pirata


Prywatni ochroniarze zabili pirata w trakcie obrony frachtowca MV Almezaan niedaleko somalijskich wybrzeży. Zdaniem BBC, przypuszczalnie to być pierwszy tego typu incydent.

Implant wielkości wykałaczki może pomóc tysiącom osób cierpiących na anemię lub niedobór żelaza spowodowany brakiem czerwonych krwinek. Przewlekła obturacyjna schorzenie płuc częściej dotyka osoby niskiego wzrostu - twierdzą brytyjscy naukowcy, których badania opublikowane zostały w "Journal of Epidemiology and Community Health". Zachęceni kasowym sukcesem "Avatara" chińscy twórcy filmowi zapragnęli własnej superprodukcji w technologii 3D. Premiera filmu pod tytułem "Empires of the Deep", który przed chwilą powstaje za wielkim murem, jest planowana na przyszły rok.Weronika Marczuk-Pazura liczy, że odzyska 100 tys. euro. Na tyle gdyż wyceniła swoje usługi dla agenta Tomka, jaki wynajął ją w charakterze niestworzony biznesmen. Pozostaje również kwestia willi w Kazimierzu Dolnym, za którą funkcjonariusz CBA proch zapłacić 3 mln zł. kierownictwo PZPN w warszawskim Sheratonie miał na serio tłumaczyć się z pojawiających się w mediach zarzutów. Wyszło niemniej komicznie, a konferencji towarzyszyły salwy śmiechu zebranych w sali dziennikarzy. Aż 22 Rumunów jechało w Niemczech mikrobusem, zarejestrowanym do przewożenia jeżeli w ogóle dziewięciu osób. Na autostradzie w Hesji mikrobus zatrzymano do kontroli celnej i policyjnej.

Około 1 100 osób obejrzało pierwszy wschód słońca w nowym, 2010 roku podczas sześciu specjalnych noworocznych lotów zorganizowanych z wykorzystaniem trzy japońskie linie lotnicze - poinformowała w piątek przedstawicielstwo Kyodo.

Mieszkańców stolicy ponownie czekają utrudnienia. i we wtorek - z powodu zagrożenia powodziowego - będzie zamknięty nadbrzeże Miedzeszyński. Nieczynna będzie plus akt szkół na terenach zagrożonych ewakuacją - zdecydowały władze Warszawy. Aż dziewięciu afrykańskich bokserów wykorzystało frakcja w turnieju w Pakistanie do... zmiany religii. Wszyscy przeszli w Karaczi na religia islamska - poinformowały tamtejsze media.

bardzo dobry makijaż, piękne, wieczorowe suknie i szpilki na niebotycznych obcasach. O tytuł miss ubiegało się 28 - nie, nie pań, ale panów. W Tajlandii po raz 12. odbył się konkurs piękności dla transwestytów. Surowa zima nie odpuszcza w Holandii, a że zbiorników wodnych tam nie brakuje, raz za razem więcej Holendrów "przesiada się" z ulubionych rowerów na łyżwy i jeździ na nich po zamarzniętych rzekach, kanałach i jeziorach. własny most drogowy został uszkodzony przy użyciu wodę, a szyny na długim odcinku są wyłączone z ruchu pociągów. Jak w takim wypadku powiązać się choćby z najbliższym otoczeniem? zafundować pojazd drogowy na torach, tak jak zrobili to społeczeństwo jednej z dzielnic Muszyny. film potwierdzający, że pomysł się sprawdza dostaliśmy na platformę infrastruktura TVN24.Korzeń imbiru od wieków stosowany jest jako remedium na szereg różnych dolegliwości, m.in. przeziębienie czy bóle żołądka. Z ostatnich badań wynika jednak, że może on przydać się także osobom, które wiosną zaczęły częściej ćwiczyć, gdyż spożywanie imbiru skutecznie redukuje ból mięśni - informuje na swojej stronie internetowej "Journal of Pain". szef Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni Lech Wędrzyński zdradził w TVN24, że listy jakie wysłał do katarskiego inwestora stoczni, wzbudziły zainteresowanie Katarczyków: - I po jednym i po drugim listowie dawny zapytania i prośby o wyjaśnienia - przyznał Wędrzyński. Według SSOS akt majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa ma wady prawne, którymi powinna zająć się prokuratura. - proszek paszport, który się odnalazł (...), ubezpieczenie - takie na odjazd - i wizytówkę - powiedziała TVN24 pani Aldona Polcyn, siostra zmarłego pod Smoleńskiem funkcjonariusza BOR-u chor. Marka Uleryka. Jak wielu innych, dodatkowo ona odebrała rzeczy osobiste swojego brata. Jak zaznaczyła w programie "Polska i Świat", mogła liczyć na fachową asystent w tym trudnym okresie.

Nigeryjski okpienie na katastrofie smoleńskiej


To wygląda na szachrajstwo nigeryjskie - tak milicja komentuje rozsyłane niedawno e-maile z ofertą skorzystania z lokaty lub odszkodowania po jednej z ofiar tragedii w Smoleńsku. Jeden z takich listów publikuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytał książkę, prowadząc autokar na autostradzie


pewien kierowca autobusu z Birmingham został zawieszony w obowiązkach służbowych, podczas gdy przyłapano go na czytaniu książki w toku jazdy dwupasmową autostradą.

Złapali kierowcę tira, kto zabił kobietę na pasach


Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, sprawcę śmiertelnego wypadku w Żyrardowie. Przyznał się, że wcześnie rano na przejściu dla pieszych potrącił dwie osoby. W wypadku zginęła 44-letnia kobieta, a jej 19-letnia potomek żeński w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Kornelia Marek "nie powinna się przyznawać..."


- 25-30 proc. sportowców korzysta z dopingu - w programie "Teraz My!" powiedział Ben Johnson, pokupny sprinter, którego kariera skończyła się co do jednego ze sterydowym skandalem. Jego zdaniem Kornelia Marek nie powinna się przyznawać do korzystania z niedozwolonych substancji, a wyłącznie użyczyć dobrego prawnika. - całokształt tam mogło się sprawić - ocenia Johnson.

Drzewiecki o słowach Drzewieckiego


Mirosław Drzewiecki zabrał wotum po swoim słynnym wywiadzie, którego udzielił polonijnym dziennikarzom na Florydzie. W oświadczeniu napisał: "Przyznaję, że sondowanie dziennikarza o aktualne sprawy związane z polityką wzbudziło we mnie emocje. Mam ogromne wrażenie porażki, przerwano moją pracę będącą moją pasją, uniemożliwiono realizację kolejnych moich pomysłów, projektów 'Orlików błękitnych' (basenów), 'Orlików białych' (lodowisk). Najnowsze informacje na przedmiot przygotowań do EURO 2012 napawają rosnącymi obawami. A wszystkim tym projektom poświęciłem dwa lata". Mirosław Drzewiecki twierdzi, że wyemitowany wywiad "wypaczył istota jego wypowiedzi", która w dużej mierze dotyczyła golfa. Publikujemy zespół otrzymanego przez TVN24 wywiadu.

Na uniwersytecie czarnoskóry także nie przechodzi?


strona internetowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - nowoczesna, czytelna i do tego w dwóch językach. gdy acz klikniemy na wersję angielską okazuje się, że prócz tekstu zmienia się także tytułowa rycina - białego studenta zastępuje student... czarnoskóry.

wzięty ubowiec żył 19 lat dłużej


uznany stalinowski śledczy Urzędu Bezpieczeństwa Józef Światło, którego eksodus na Zachód w 1953 r. wstrząsnęła Polską, nie zmarł w 1975 r., jak do tej pory uważano. Z informacji przekazanych IPN z wykorzystaniem Amerykanów wynika, że światło zmarł dopiero w 1994 r.

Polacy co raz częściej słuchają książek


Blisko 20 mln zł wydali w zeszłym roku Polacy na zakupy audiobooków. Co miesiąc przybywa 25 nowych tytułów do słuchania - szacuje spółka Net Press Digital, a informuje o tym "Gazeta Wyborcza".

Kubica odzyskał energia i podium po roku oczekiwań


To ówczesny długie 12 miesięcy w karierze Roberta Kubicy. Po roku posuchy lokalny prowadzący przypomniał sobie, jak wygląda tor z perspektywy podium. tak wiele dopiero co czasu własny kierowca czekał na lokalizacja wśród trzech najlepszych zawodników w trakcie Grand Prix.

"Palikot złamał świętą zasadę"


Janusz Palikot abstrahując od Platformą Obywatelską. Niemożliwe? Z każdą godziną przybywa posłów PO, którzy rzec o takim scenariuszu, albo bodaj nie wykluczają, że może dojść do jego realizacji. wsio przez atak na Radosława Sikorskiego. - Palikot złamał świętą zasadę. Ta sytuacja musi odkryć osobisty finał - podkreśla prezes klubu PO Grzegorz Schetyna. I znajdzie. Pierwsza odsłona jeszcze w środę.

Amerykanie kupują króliki na święta. A po świętach oddają do schronisk


Króliki, czyli "Easter Bunnies", które są w USA symbolem Wielkanocy, podobnie jak baranki w Polsce, są tak bywa kupowanymi zwierzętami w okresie przedświątecznym. Od kilku lat po świętach duża liczba małych królików i zajączków trafia do schronisk dla zwierząt.

Nie ma jak szpan...


brygada nurków i podnośnik okazali się niezbędni, by wyrównać efekty piątkowego, wieczornego wybryku pewnego młodego kierowcy spod Jarocina. Chłopak chciał się popisać poprzednio kolegami i... wjechał do zalewu w Roszkowie. Informację otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Ma 300 orgazmów dziennie; nikt nie mógł jej zaspokoić


Michelle Thompson, samotna matka, cierpiąca na syndrom uporczywego podniecenia seksualnego, dzięki któremu osiąga 300 orgazmów dziennie, znalazła w końcu mężczyznę, który będzie w stanie ją zaspokoić - informuje "News of the World".

Tuńczyk-gigant sprzedany za pół miliona zł


Ważący 232 kilogramy tuńczyk błękitnopłetwy został sprzedany we wtorek na giełdzie rybnej Tsukiji w Tokio za 16,3 mln jenów (122 tys. euro). Jest to dalszy najdroższy okaz tuńczyka sprzedany w Japonii.

To nie UFO, to Rosjanie


Tak jak przypuszczali naukowcy, tajemnicze światła nad Norwegią to najprawdopodobniej rosyjska rakieta. diariusz "Wiedomosti" podał bowiem informację, o kolejnej nieudanej rosyjskiej próbie z rakietą Buława.

solówka o film. "To pachnie cenzurą"


- To pachnie cenzurą prewencyjną - tak w rozmowie z Polskim Radiem Jan Kidawa-Błoński określa zamieszanie wokół swojego najnowszego filmu pt. "Różyczka". Oświadczenie reżysera jest pokłosiem rozesłania do redakcji pism, w których prawnicy córki Pawła Jasienicy ostrzegają, by w publikacjach o filmie nie nawiązywać do osoby pisarza i jego rodziny. W przeciwnym razie grożą sądem.

Abstynenci bardziej depresyjni od pijących


Nowe brytyjsko-norweskie egzamin ujawniło, że także osoby pijące krocie alkoholu, jak i abstynenci są w większym stopniu zagrożeni depresją niż ludzie trzeźwość nagminnie sięgający po trunek (Addiction).

Nauczył swojego psa wchodzić na drzewa


Pewien Chińczyk nauczył swoją suczkę owczarka belgijskiego sztuki wspinania się na drzewa.

Nazi myszka Miki straszy poznaniaków


Naga płeć nadobna z twarzą Myszki Miki na tle ogromnej swastyki. poniżej podpis: Poznań stolicą światowej sztuki. Artystyczna wyzwanie czy kontrowersyjna reklama? - To samowola budowlana - mówi poznański konserwator zabytków Maria Strzałko.

Odkryto, jak pszczoły organizują przeprowadzkę


Naukowcy odkryli w kto sposób pszczoły organizują przeprowadzkę całego roju do nowego ula.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.