"Polskie obozy śmierci" w prasie w USA; gniewna odpowiedź


W tygodniku "Parade", ilustrowanym dodatku do wielu dzienników w USA, m.in. "Washington Post", ukazał się artykuł zawierający kilka sformułowań określających hitlerowskie obozy i getta w okupowanej Polsce w czasie drugiej wojny światowej w charakterze "polskie".

Polscy prokuratorzy zbadają autentyczność amatorskiego filmu, nagranego tuż po katastrofie rządowego Tu-154. Pod koniec nagrania, które pojawiło się na YouTube, rozbrzmiewać odgłosy przypominające strzały i zawołanie "uciekajcie stąd". zaplanowany na piątek na Narodowym Stadionie Rugby widowisko sportowe ekstraklasy Arki z Cracovią przypadkiem ukończyć się z udziałem kibiców. komitet Ligi Ekstraklasy SA zawiesiła w środę realizacja nałożonej 3 grudnia na gdyński klub kary zamknięcia stadionu na trzy spotkania. Odchodzący prezydent Wiktor Juszczenko ostrzega, że Ukraińcom będzie wstyd za wybór, jakiego dokonają w niedzielnych wyborach. atoli pupil wyścigu prezydenckiego Wiktor Janukowycz w wywiadzie dla tygodnika "Sunday Telegraph" zapewnił, że priorytetem Ukrainy pod jego rządami będzie odbudowa stosunków z Rosją.Jeden z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia znalazł się na celowniku AC Milan. 16-letni Romelu Lukaku z Anderlechtu może latem zatrzymać się graczem "Rossoneri", którzy za Belga skłonni są zapłacić 15 milionów euro. Ukraina mogłaby dokonać wymiany aktywów z Rosją w celu uzyskania dostępu do rosyjskich złóż gazowych - powiedział w Stambule prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz w rozmowie z premierem Rosji Władimirem Putinem. w pobliżu zapewnień władz Stanów Zjednoczonych, że na zniszczonym trzęsieniem ziemi Haiti władzę sprawuje miejscowy rząd, amerykańskie środki masowego przekazu relacjonują z Port-au-Prince, iż później wszystkim kierują agendy USA i ONZ.

Władze Rio de Janeiro nakazały utylizację śniętych ryb wydobytych z laguny, nad którą stoi miasto. Ryby padły, jak się wydaje, z powodu przyduchy, wywołanej przez nienormalnie bujny rozwój alg - podały oficjalne źródła. Wyłowiono już 40 ton ryb.

Premierzy nasz i Rosji, Donald Tusk i Władimir Putin, oddali adoracja polskim oficerom zamordowanym przez NKWD w Katyniu; upamiętnili także rosyjskie ofiary stalinizmu. Obaj mówili o potrzebie zachowania pamięci o zbrodni i jej ofiarach. dzień dzisiejszy odbyły się wybory parlamentarne w Górskim Karabachu - enklawie ormiańskiej w Azerbejdżanie, która w 1991 r. ogłosiła niepodległość, ale nie jest uznawana za państwo dzięki społeczność międzynarodową. UE ostrzegła już, że nie uzna głosowania.

Radovan Karadżić przesłał w piątek do trybunału ONZ ds. zbrodni w dawnej Jugosławii wniosek o zmianę wyznaczonego mu adwokata z urzędu, tłumacząc, że chce współpracować z kimś, kto dzieli jego "dziedzictwo i język". We wniosku prosi także o fundusz dla ekipy wspomagających go doradców prawnych. Czy dwoje Tomasz Mikołajczak - Krzysztof Chrapek poprowadzi poryw Lecha do bram Ligi Mistrzów? Aby znaleźć się w piłkarskim raju Lech potrzebuje nie lecz szczęścia, ale i wzmocnień. Tych za to ciągle brak. Międzynarodowa agencja Energii Atomowej dostała od Teheranu wstępną rezonans dotyczącą irańskiego paliwa nuklearnego. wprzódy prezydent Mahmud Ahmadineżad mówił, że Iran jest gotowy kooperować w sprawie paliwa nuklearnego, ale nie wycofa się "ani o jotę" ze swoich praw do atomu.nad pięć tysięcy policjantów zmobilizowano w Kosowie, aby czuwali nad przebiegiem pierwszych od ogłoszenia niepodległości od Serbii wyborów samorządowych w tym kraju - poinformowały kosowskie władze. napastnik Fiorentiny Adrian Mutu nadal nie rozliczył się z przeszłością. Zawodnik, który w 2004 roku reprezentował barwy Chelsea Londyn, został wówczas przyłapany na zażywaniu kokainy. Sportowy głos Arbitrażowy zawiesił go na rok. Z powodu złego stanu boiska wydział Gier PZPN odwołał zaplanowany na sobotę widowisko sportowe 21. kolejki pierwszej ligi Stal Stalowa hobby - Wisła Płock. Nowy data nie został jeszcze wyznaczony.

Polak dostał politologicznego Nobla


duży szczęście pochodzącego z polski prof. Adama Przeworskiego. Ten pracownik naukowy z Uniwersytetu Nowojorskiego otrzyma - nazywaną politologicznym Noblem - nagrodę Johana Skytte.

Kawa coraz bliżej wygranej w szybowcowych MŚ


Sebastian kawowiec (Aeroklub Bielsko-Bialski) zajął drugie lokalizacja w szóstej konkurencji rozgrywanych w Chile 3. mistrzostw świata w wyścigach szybowcowych i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

Lód uwięził 50 promów. Zaczyna się uwalnianie


Z lodów zamarzniętego Morza Bałtyckiego udało się odłączyć pasażerski prom Amorella, na pokładzie którego znajdowało się o tyle o ile 1000 osób. W czwartek u wschodnich wybrzeży Szwecji zostało zablokowanych w sumie aż 50 jednostek.

Libia raz jeszcze ostrzega USA


prezes libijskiego państwowego koncernu naftowego NOC ostrzegł kierowników działających w Libii oddziałów amerykańskich firm energetycznych, że spór dyplomatyczny z Waszyngtonem może negatywnie odbić się na interesach USA w Libii.

Prezydent z premierem na nartach (wideo)


Dwóch najpotężniejszych ludzi Rosji, zakończyło urlop w zimowym kurorcie opodal Soczi. Prezydent Dimitri Miedwiediew i premier Władymir Putin urządzili sobie nocne zjeżdżanie na jednym ze stoków w Krasnej Polanie.

Rosja podtrzymuje: nie będzie kary śmierci


Sąd Konstytucyjny Federacji Rosyjskiej przedłużył moratorium na stosowanie kary śmierci w Rosji do czasu ratyfikowania z wykorzystaniem nią stosownego protokołu europejskiego bądź jej zniesienia.

"Inni premierzy mówią, że nie znieśliby tego"


Silvio Berlusconi oświadczył, że premierzy innych krajów mówią mu, że żaden polityk nie wytrzymałby ataków, jakie są na niego przypuszczane. Zauważył jednocześnie, że jego gabinet ma najwyższe zalecenie na całym Zachodzie.

Seksowna modelka z Izraela podpadła armii


armia izraelska obrała nieznany cel ataku. Jest nim najpopularniejsza modelka w kraju, 25-letnia Bar Refaeli - podaje Sky News.

7 tys. osób marznie w namiotach w Abruzji


Przymrozki, opady śniegu z deszczem tudzież gradu w Abruzji w środkowych Włoszech nękają w pewnym sensie 7 tysięcy osób, wciąż koczujących w miasteczkach namiotowych, zorganizowanych dla tych, którzy stracili swoje domy w kwietniowym trzęsieniu ziemi.

Rozpoznano już 70 ofiar katastrofy Tupolewa


Jak podaje rosyjska agencja Interfax rozpoznano już 70 ciał ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Źródłem informacji jest sztab, który udziela pomocy bliskim osób poległych w tej katastrofie.

Prezydent Czeczeni krytykuje Polskę


dzień po nieudanej próbie opuszczenia kraju za pośrednictwem grupę w przybliżeniu 200 Czeczenów, Polskie władze skrytykował wyznaczony za pośrednictwem Kreml prezydent Czeczenii. - Jeśli ludziom nie stworzono ludzkich warunków, to nie dodaje to danemu krajowi i jego władzom splendoru - oświadczył Ramzan Kadyrow.

Rzucił butami w Busha, w tym momencie wyjdzie na wolność


Iracki dziennikarz Muntadar al-Zeidi, skazany na karę więzienia za rzucenie butami w grudniu ubiegłego roku w ówczesnego prezydenta USA George'a W. Busha, zostanie wypuszczony na wolność w przyszłym miesiącu - poinformował jego prawnik. decyzja skrócono za dobre sprawowanie.

Papież i biskupi irlandzcy: nieprzyjemny zastój w Kościele


Benedykt XVI zaś biskupi Irlandii uznali, że skandal pedofilii między tamtejszych księży spowodował "ciężki kryzys" i załamanie ufności w rząd Kościoła - ogłosił Watykan.

szef rządu chce powtórnie liczyć głosy


Po dwóch tygodniach Irakijczykom udało się przeliczyć nie wcześniej 92 proc. głosów oddanych w wyborach parlamentarnych. wzdłuż to aktualny premier Nuri Al-Maliki zażądał aktualnie powtórnego przeliczenia kart wyborczych.

Linie lotnicze obraziły ofiary holokaustu


Brytyjskie tanie linie lotnicze Easyjet przepraszają ofiary holokaustu za zdjęcie w piśmie pokładowym tych linii. Znalazły się tam zdjęcia reklamowe wykonane na tle berlińskiego Pomnika Pomordowanych Żydów Europy.

Phenian oskarża Koreę Południową


Korea Płn. zarzuciła Korei Płd. dyrygowanie "psychologicznej wojny", polegającej na organizowaniu wycieczek do dzielącej oba kraje strefy zdemilitaryzowanej. Phenian ostrzegł, że jest gotów podjąć kroki odwetowe o "śmiertelnych konsekwencjach".

Nie będzie powtórki meczu Francja - Irlandia


według nieoficjalnych informacji Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) odrzuci konkluzja Irlandzkiej Federacji Piłkarskiej (FAI) o powtórzenie meczu barażowego z Francją o kariera do finałów przyszłorocznych mistrzostw świata w RPA.

kanonada w kompleksie handlowym


W zatłoczonym kompleksie handlowym w Muskogee, w stanie Oklahoma, padły strzały. Jedna osoba nie żyje, co bynajmniej 18 zostało rannych - poinformowała lokalna policja.

Bułgaria: przejęto ponad 24 kg heroiny


nad 24 kg heroiny o czarnorynkowej cenie jednego miliona euro przejęli celnicy na bułgarsko-rumuńskim przejściu granicznym Widin w północno-zachodniej Bułgarii - poinformowała rządowa przedstawicielstwo Celna.

Rozpoczęła się uroczystość 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego


Koncertem orkiestry Opery Narodowej w Berlinie pod batutą Daniela Barenboima rozpoczęły się wieczorową porą główne uroczystości z okazji 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego 9 listopada 1989 r.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.