"Są pytania, których nie stawia się nawet Bogu"


Są pytania, których nie należy stawiać poniekąd Bogu - mówił mieszkaniec stolicy warszawski abp Kazimierz Nycz w toku mszy w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski powiedział po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborczych, że ta kampania obudziła w Polakach wielką nadzieję, że uprawianie polityki i polityka mogą egzystować inne, a SLD przypadkiem być alternatywą dla dwóch prawicowych partii politycznych. wolno pielgrzymować autokarem, rowerem, wolno pieszo... jest dozwolone i pod ziemią. Nową trasę w kopalni soli w Wieliczce poświęcił metropolita krakowski, purpurat Stanisław Dziwisz. Na trasie będzie wolno odwiedzać wykute przy użyciu górników kaplice i ołtarze. naczelny PSL Waldemar Pawlak ma nadzieję, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski "odpuści" w sprawie wyboru nowego szefa NBP w czasie rozpoczynającego się jutro posiedzenia Sejmu. Pawlak zapowiedział, że coraz dzień dzisiejszy będzie rozmawiał na ten temat z Komorowskim.Nie będzie śledztwa w sprawie Waldemara Pawlaka, który w ostatnich latach nie ujawnił w swoich oświadczeniach majątkowych kilku posad. Taką decyzję podjęła warszawska Prokuratura Okręgowa, która zajęła się sprawą po publikacjach w "Polsce Głosie Wielkopolskim". Krakowscy prokuratorzy prowadzą ściśle tajne kwerenda dotyczące bohaterów afery hazardowej. - To przypuszczalnie istnieć jej prawdziwe "sedno" - sugeruje "Rzeczpospolita". detektyw nie chcą świadczyć żadnych szczegółów. Na zapewne wiadomo jednak, że jest ono na tak wiele mocno związane z pracami komisji hazardowej, że jej członkowie na bieżąco są informowani o postępie prac prokuratorów. "Rzeczpospolita": PKP do 2012 roku zamierza w siedmiu największych miastach stworzyć specjalne parkingi dla rowerzystów (Bike & Ride) i dla kierowców (Park & Ride).

w trakcie porannego głosowania posłowie wybrali skład komisji śledczej powołanej do wyjaśnienia tzw. afery hazardowej. W komisji ma pracować siedem osób.

sąd ustrojowy odroczył dzień dzisiejszy wydanie wyroku w sprawie ustawy dezubekizacyjnej. regulacja obniżyła emerytury ok. 41 tys. funkcjonariuszy służb specjalnych PRL i 9 członków WRON. O uznanie całej ustawy, jako "represyjnej", za niezgodną z konstytucją i prawem europejskim wniósł w środę współautor skargi klubu Lewicy poseł Jan Widacki. 37-letni górnik - maszynista lokomotywy podziemnej kolejki - zginął w czwartek wczesnym popołudniem 500 m pod ziemią w kopalni "Murcki-Staszic" w Katowicach - podał Katowicki Holding Węglowy (KHW), do którego wypada kopalnia.

W nocy z soboty na niedzielę, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, przedtem domem generała Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Mokotowie zebrali się przeciwnicy i zwolennicy decyzji z 13 grudnia 1981 roku. Równoczesne rozruchy oddzielone uprzedni od siebie szpalerem kilkudziesięciu policjantów. Został delikwent i zatrzymany za kradzież, której nie dokonał. 3 lata temu toruńscy policjanci w sklepie spożywczym złapali złodzieja, który nie puder pod ręką sobie dowodu osobistego. Wyrecytował wszelako policjantom "swoje" dane. Jak się dalej okazało, dane nie dawny lecz jego, a osoby, która za niego trafiła w przyszłości do aresztu. uprawomocnienie product placement natomiast liberalizacja zasad emisji reklamy - to niektóre zmiany w Ustawie o rtv, które nastąpią po wdrożeniu unijnej dyrektywy audiowizualnej. Z implementacją jesteśmy już spóźnieni ponad trzy miesiące.Gdańska Prokuratura Apelacyjna zmodyfikowała jeden z zarzutów wobec Remigiusza M. i Macieja L. - dwóch policjantów ze sprawy Olewnika. Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci - za co grozi pięć lat więzienia - został niepodobny na narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi za to do trzech lat. W opinii szefa sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Ryszarda Kalisza (Lewica), stołeczna prokuratura natychmiast na początku postępowania w sprawie przecieku w tzw. aferze gruntowej popełniła "kolosalny, pouczający błąd", badając tylko wersję udziału w nim b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka. Prezydent Lech Kaczyński i szef rządu Donald Tusk złożyli wyrazy współczucia po katastrofie kolejowej w Belgii. W wyniku zderzenia dwóch pociągów pasażerskich mogło zginąć chociażby 25 osób.

"Panuje raz za razem większe »rozszczepienie umysłu«"


"Schizofrenia znaczy dokładnie »rozszczepienie umysłu«. Takiego rozszczepienia doznał SLD na skutek cichej koalicji medialnej z PiS. Obecnie rozszczepienie pomiędzy myśleniem, zachowaniem, emocjami, sferą motywacyjną i ekspresją emocji w SLD przybiera coraz większe rozmiary" - tak rozpoczyna swój napis na blogu poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Aleksander Sopliński.

ekspozycja o Lechu Kaczyńskim w ambasadzie Litwy


W piątek w ambasadzie litewskiej w Warszawie otwarto wystawę "Lech Kaczyński - prezydent i towarzysz Litwy", na którą składa się nad 60 fotografii zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej prezydenta Polski.

Miller oczekuje debaty o policji


Minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller powiedział w Lublinie, że potrzebna jest dyskurs na temat policji, oczekiwań poniżej niej, ale też i o bierności społeczeństwa przy łamania prawa.

Ułaskawienie gwałciciela odesłane


Wniosek o ułaskawienie Jakuba Tomczaka został odesłany do Prokuratora Generalnego. opinia Okręgowy w Poznaniu uznał, że nie jest w sam raz do opiniowania w sprawie Polaka skazanego na podwójne dożywocie za gwałt i pobicie mieszkanki brytyjskiego Exeter.

Lata śledztwa na nic? Winna wyrwa w przepisach


Ciągle nie wiadomo, czy dojdzie do procesu trzech mężczyzn oskarżonych o korupcję w handlu węglem. Nie jest dlatego że jasne, czy byli wiceprezesi spółek węglowych pełnili funkcje publiczne i w konsekwencji - czy mogą odpowiadać za łapówkarstwo w latach 90.

Świadek: Wałęsa był agentem "Bolkiem"


B. funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej w Gdańsku, Janusz S. zeznał przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, że Lech Wałęsa w połowie grudnia 1970 r. został zwerbowany do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa jako agent o pseudonimie "Bolek".

Los Skrzypczaka rozstrzygnie się w Sopocie


Czy wyobraża sobie dalszą współpracę z gen. Waldemarem Skrzypczakiem - na takie pytanie będzie musiał dziś odparować w rozmowie z prezydentem boss MON Bogdan Klich. Obaj politycy spotkają się w Sopocie, by omówić o losie wojskowego, który skarżył się, że na misjach brakuje sprzętu, a urzędnikom MON zarzucił nieudolność i biurokrację.

bitwa Tusk-Kamiński na dosyć tego


dyrektor klubu PO Grzegorz Schetyna tłumaczy, co puder na myśli aspirant jego partii na przewodniczącego komisji śledczej ds. afery hazardowej Mirosław Sekuła gdy mówił, że "premier nie winien egzystować konfrontowany z szefem (...) jednej ze służb specjalnych". Okazuje się, że nie to, co wszyscy usłyszeli. - egzystować być może powiedział to za szybko - łagodził w piątek Schetyna.

"To, co się stało w Polsce, to klęska opozycji"


To, co się stało, to co się dzieje w Polsce jest wielką intelektualną i polityczną klęską opozycji, która wieściła Polsce katastrofę gospodarczą z wielkimi konsekwencjami społecznymi. Ta zjawisko na cacy zbankrutowała - powiedział w TVN24 minister finansów Jacek Rostowski.

Klich: nasz psycholog oceni liczba stresu pilotów


lokalny psycholog przyleci w pierwszy dzień tygodnia do Moskwy, aby zbadać stan psychiczny pilotów Tu-154 na podstawie zapisów czarnych skrzynek, powiedział TVN24 Edmund Klich, przedstawiciel akredytowany niedaleko Międzynarodowej Komisji Lotniczej w Moskwie.

Zmarł Bohdan Ejmont


28 lutego zmarł w Warszawie w wieku 82 lat Bohdan Ejmont, histrion teatralny i filmowy - poinformował brama Filmpolski.pl.

Napieralski: Lechistan energetyka wymaga inwestycji


Kraj nad Wisłą energetyka wymaga inwestycji, jest stara i przestarzała - mówił podczas spotkania z zarządem Elektrowni "Kozienice" zwierzchnik Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, który w sobotę odwiedził zagrożony powodzią pow. kozienicki (Mazowieckie)

"Zaczekajcie ze stawianiem pomników Tuskowi"


- Poczekajcie ze stawianiem pomników Donaldowi Tuskowi - powiedział Eugeniusz Kłopotek (PSL) o wycofaniu się premiera z wyścigu o prezydenturę. Jego zdaniem, "jest to rozstrzygnięcie ryzykowna, całkiem na granicy hazardu". W "Rozmowie Rymanowskiego" o wyborze kandydata PO wyjąwszy posła PSL dyskutowali Adam Szejnfeld (PO) i Elżbieta Jakubiak (PiS).

"Niedługo dowiemy się, że to Polacy napadli na radiostację w Gliwicach"


- To banialuki i wierutne kłamstwa, niedługo może rosyjski wywiad dojdzie do kolejnego wniosku i dowiemy się, że to natomiast Polacy napadli na radiostację w Gliwicach – powiedział w TVN 24 Stefan Niesiołowski, komentujac fakt, że Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) ma zamysł przedstawić przedtem 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej odtajnione dokumenty, które weszły do zbioru pod roboczym tytułem "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45".

Premier: jak przeciwnie pojawi się nadzór ewakuujcie się


- We wszystkich miejscach, w których byłem, perypetie zaczynały się jak społeczeństwo nie przyjmowali do wiadomości, że jest potrzeba ewakuacji - mówił Donald Tusk w Łojach (mazowieckie). Premier kolejny doba odwiedza miasta, które ucierpiały ze względu powodzi. premier u powodzian

Rada obwodu na Ukrainie żąda przeprosin od nasz


Jak poinformował portal "Kresy.pl" , "Rada Obwodu Tarnopolskiego przyjęła dziś uchwałę w której domaga się od polski "oficjalnych przeprosin za czystki etniczne dokonywane za pomocą Armię Krajową w latach II wojny światowej na etnicznych ziemiach ukraińskich".

Wyjątkowa głupota kierowcy w czasie jazdy


Wyjątkową głupotą popisał się warszawski kierowca, który jadąc samochodem rozmawiał z wykorzystaniem dwa telefony komórkowe jednocześnie.

Ruszy proces ws. LFO. Kwaśniewski zanim sądem?


17 lutego 2010 r. ma ruszyć przebieg w głównym wątku afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza - dowiedzieli się dziennikarze w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Oskarżonymi są b. szefowie spółki Zygmunt N. i Włodzimierz W., którym grozi do 10 lat więzienia. Świadkami w śledztwie było wielu polityków SLD, w tym b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Podpalacz policjantów nie przyznaje się


47-letni mężczyzna, który pod Poznaniem podpalił dwóch policjantów asystujących komornikowi, został oskarżony m.in. o próbę zabójstwa. Grozi mu dożywocie. Wychodząc z budynku prokuratury, podejrzany oświadczył, że nie przyznaje się do winy.

ugoda ws. "ubeckiej gazety". "Mamy nową erę"


Nowy wydawca tygodnika "Wprost" i b. prezydent Aleksander Kwaśniewski zawarli ugodę w trwającym 5 lat procesie cywilnym dotyczącym wypowiedzi Kwaśniewskiego, który po jednej z publikacji tygodnika nazwał go w TVP "ubecką gazetą".

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.