Budowę II linii metra obejrzysz w internecie


rozwój prac w pobliżu budowie II linii podziemnej kolejki będzie można śledzić nie wychodząc z domu. metro Warszawskie ogłosiło dopiero co aukcja na fotograficzną dokumentację budowy siedmiu stacji.

Gdańska milicja zatrzymała bandytów, którzy w prostacki sposób kradli samochody matkom odwożącym dzieci do szkół. Przestępcy katowali kobiety, a dalej zabierali im kluczyki do aut. Działali w całym województwie pomorskim. Grozi im do 12 lat więzienia. - Tutaj zaszła sytuacja szczególna. Tego typu pacjenci mają z natury osłabioną odporność – powiedział w TVN24 wiceminister zdrowia Marek Twardowski. podsekretarz argumentował, że chociaż trup w gdańskim szpitalu pacjent miał grypę A/H1N1, to nie wolno powiedzieć, że to było przyczyną jego śmierci. - proszek inne choroby, był niesłychanie cierpiący - wtórował mu Jan Olgerbrand, wice Głównego Inspektora Sanitarnego. 36 godzin po fantastycznym biegu i rekordzie na "setkę" Usain Bolt stanął na starcie eliminacji 200 metrów. Jamajczyk bez problemu wygrał swój bieg, ale uzyskał efekt gorszy o... prawie półtorej sekundy od swojego niebotycznego rekordu z Pekinu. Najszybszy był Amerykanin Shawn Crawford.dopóki Wasilewski nie wróci do gry, to sprawca jego kontuzji również nie ma obowiązek rżnąć – odniósł się do kary zawieszenia dla piłkarza Standardu Liege Axla Witsel'a poprzedni bramkarz reprezentacji krajowy Andrzej Strejlau. Supermarket Tesco w Burnage (przedmieście Manchesteru) razem z Nowym Rokiem wystawił na półkach sklepowych czekoladowe jajka wielkanocne, zajączki i kurczaczki. We wtorek rozpoczął się poprzednio krakowskim sądem przebieg o ochronę dóbr osobistych, który spółce Arcana - wydawcy książki Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. pomysł i historia" - wytoczyła córa Lecha Wałęsy, Anna. Tego samego dnia głos oddalił pozew adwokata Ryszarda Rydygiera, jaki zarzucił Arcanom naruszenie jego dóbr osobistych przez wersja książki. - To jest taki paszkwil, taka bzdura, że krzywda dotykać - mówi o książce Zyzaka sam Lech Wałęsa.

edytor pryncypał "Gościa Niedzielnego" i redaktor tego katolickiego tygodnika, czyli archidiecezja katowicka mają przeprosić na łamach tej gazety Alicję Tysiąc za naruszenie jej dóbr osobistych - postanowił w piątek Sąd Apelacyjny w Katowicach.

mekka zamierza bronić swoich praw do terenów na dalekiej północy. Zapewnił o tym rząd kanadyjski w reakcji na rosyjskie zapowiedzi dotyczące eksploatacji złóż na terenach Arktyki. To ostatnio jeden z głównych tematów w kanadyjskich mediach. Północnoirlandzka policja ostrzegła Gerry'ego Adamsa, szefa katolickiej partii Sinn Fein, że jego trwanie jest zagrożone. Śmierci Adamsa mogą mieć chęć radykalni rozłamowcy z Irlandzkiej Armii Republikańskiej.

Pakują bambetle i wracają do domów. W okresie 12 miesięcy od końca marca 50 tys. imigrantów - głównie Polaków - powróciło do swoich krajów. następstwo - rosnąca kwant pustostanów, z którymi nie ma, co robić. - Zniszczenia są ogromne - relacjonował z Madery reporter TVN24. Portugalską wyspę w nocy z piątku na sobotę nawiedziły największe od 1993 r. nawałnice, powodując powodzie i osunięcia ziemi, w których zginęło co najmniej 40 osób. pośród ofiar nie ma Polaków. - Społeczeństwo jest na tyle rozumne, że potrafi dojrzeć to, co jest rzeczywistym żalem i bólem – mówił w TVN24 gen. Wojciech Jaruzelski w kontekście zawłaszczania tragedii smoleńskiej na potrzeby kampanii prezydenckiej. - Wiem, że to ma krótkie nogi - dodał generał.przedstawicielstwo ratingowa Fitch uważa, że nasz przemysł bankowy poradził sobie w 2009 roku lepiej aniżeli banki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kaczyński odpowiada: "W drugiej rundzie. jeżeli będzie druga runda". A lecz zaprasza na niedzielę do TVP. Rosyjskie środki masowego przekazu zastanawiają się, jak mieć wygląd będzie spotkanie rosyjskiego premiera z Donaldem Tuskiem w ciągu uroczystości w Katyniu. "Moskowskij Komsomolec" analizuje czy Putin wyrzeknie się Józefa Stalina? "Gazeta Wyborcza" dowiaduje się natomiast, że rosyjski premier kazał FSB wyszperać tzw. białoruską listę katyńską - katalog Polaków zamordowanych przez NKWD - i mógłby darować ją Donaldowi Tuskowi 7 kwietnia.

Kadafi blokuje Europę


Libia zawiesiła wydawanie wiz wjazdowych dla obywateli wszystkich państw Unii Europejskiej. Wyjątkiem jest Wielka Brytania.

Brazylia tonie w ciemnościach


Rio de Janeiro i Sao Paulo bez światła. awaria w gigantycznej elektrowni wodnej Itaipu w nocy z wtorku na środę pozbawiła prądu dużą część Brazylii, w tym dwie największe metropolie. Skutki awarii, ale nieco mniejsze, odczuł oraz Paragwaj.

dramat na Air Show: Prokuratura zajmie się krótkofalowcem


Sprawą krótkofalowca z Radomia, który nagrał i umieścił w internecie ostatnią rozmowę między naziemną kontrolą lotów i pilotami rozbitego w trakcie Air Show białoruskiego samolotu Su-27 zajmie się radomska prokuratura rejonowa. Mężczyźnie przypuszczalnie grozić do 2 lat więzienia.

"PiS nigdy nie kokietowało tak komunistów"


wpierw na blogu, potem coraz ostrzej w telewizji - europoseł PiS Marek Migalski krytykuje prezydenta i jego urzędników. Powód? inwitacja do prezydenckiego samolotu dla generała Jaruzelskiego. - To nie powinno się stać. Urzędnicy prezydenta popełnili błąd - podkreśla Migalski. I zastanawia się, czy "ten ukłon" nie jest podyktowany zbliżającymi się wyborami. - Są zwycięstwa, których nie wskazane jest odnosić - przestrzega europoseł.

"Polski trop" w sprawie zamachu na "Newskij"


Informując o liście kaukaskich terrorystów, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za piątkowy zamach na pociąg "Newskij Ekspress", NEWSru.com, jeden z największych portali w Rosji, powołuje się na "jedną z witryn bojowników" i odsyła do blogu Polski Serwis Emiratu Kaukaskiego, prowadzonego na stronie Onet.pl.

Plus płaci karę za laptopa za złotówkę


zaleta przesadził z hasłem reklamowym. głos apelacyjny uznał za zasadną karę 840 tys. zł, którą w 2008 roku nałożył na operatora urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za idea życiowa sugerujące, że laptopa z modemem sprzedaje on za 1 zł.

Piloci Su-27 pożegnani "Zapobiegli tragedii na ziemi"


Dziesiątki tysięcy zwykłych ludzi, wysocy rangą białoruscy wojskowi i wysokiego szczebla reprezentacja z nasz pożegnali dwóch białoruskich pilotów, którzy zginęli 30 sierpnia w katastrofie samolotu Su-27 podczas pokazów Air Show w Radomiu.

kryzys podnosi podatki


Państwa przestały obniżać podatki dochodowe od firm (CIT), widoczna staje się inklinacja do podnoszenia stawek VAT - wynika z tegorocznych badań przeprowadzonych z wykorzystaniem firmę doradczą KPMG International.

Tor na wyspie czeka na kierowców


Niedzielny zawody wyścigowe w Abu Dabi otworzy nowy rozdział w Formule 1. Organizatorzy Grand Prix na torze Yas Marina zapewniają, że będzie wyjątkowo i ultranowocześnie, w dodatku obok sztucznym świetle.

Ukradł auto i uciekał. Policjanci strzelali


Policjanci z Bytomia postrzelili mężczyznę, który uciekał skradzionym seatem i próbował ich potrącić. poszkodowany rabuś trafił do szpitala.

Wiadomo, dlaczego Lech Kaczyński się waha


"Rzeczpospolita": Decyzję prezydenta o wyborze prokuratora generalnego opóźnia wypadek doboru jego zastępców, twierdzi dziennik, powołując się na informatora z Pałacu Prezydenckiego.

Podcięte śmigła TOPR


Tatrzańskie Ochotnicze pogotowie Ratunkowe, transportując śmigłowcem ofiary innych niż górskie wypadków, wciąż musi zagiąć przepisy.

optymizm polskich menedżerów


Polscy menedżerowie okazują się optymistami, i to w większym stopniu aniżeli się spodziewano. Ich nastawienie mierzy indeks PMI, a jego grudniowy odczyt na poziomie 52,4 pkt - taki sam jak w listopadzie - jest Ojciec Niebieski od marca 2008 roku. A targowisko oczekiwał spadku.

BBN veto ABW. "Mieli umysł zagrożenia życia"


biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) przesyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). dyrektor biura Aleksander Szczygłodo napisał do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. sytuacja dotyczy nieprawidłowości w Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek".

Putin ufa Obamie


Rosyjskie władze w oświadczeniach na przedmiot tarczy antyrakietowej adresować się będą tym, co mówi prezydent USA, a nie inni amerykańscy oficjele - oświadczył szef rządu Rosji Władimir Putin. Przebywający w Pekinie działacz polityczny powiedział też, że mówienie o sankcjach pod Iranu jest przedwczesne.

drugi raz mroczny żniwiarz na pasach


dalszy patetyczny wypadek na pasach - we Wrocławiu na przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania ulic Kosmonautów i Trójkątnej, ciężarówka zabójczo potrąciła starszą kobietę.

Rosja chce "okupować" Krym przy użyciu 100 lat. "Powstrzymać tę falę"


Rosyjska armada Czarnomorska powinna stacjonować na Ukrainie dzięki kolejne sto lat - oświadczył w Symferopolu na Krymie Siergiej Markow, deputowany Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu. Jest on reprezentantem partii Jedna Rosja, którą kieruje premier Władimir Putin.

Zawalił się budynek, duet osoby nie żyją


para osoby zginęły po tym jak blisko Nairobi zawalił się będący w budowie sklep. Władze obawiają się, że pod gruzami przypuszczalnie odnajdować się kilkadziesiąt uwięzionych osób.

Samorządy zalecają zwalnianie nauczycieli


"Dziennik czasopismo Prawna": Niektóre gminy zaleciły, a inne wręcz nakazały dyrektorom szkół zwalnianie nauczycieli. To m.in. efekt niższych dochodów z PIT a wprowadzenia w życie w tym roku specjalnych dodatków do nauczycielskich pensji.

Śmigłowce ponownie mogą wybawiać


ósemka baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest nuże gotowych do udzielania pomocy - podaje LPR. Loty śmigłowców zawieszono we wtorek, po tym gdy pojawiło się podejrzenie o złą jakość paliwa tankowanego do maszyn.