"Kobiety chcą się opiekować Kaczyńskim. Mężczyźni się go boją"


- Jarosław Kaczyński ma wolę, kompetencję i inteligencję. Wszystkie współpracujące z nim kobiety chcą się nim opiekować, a mężczyźni się go boją - uważa profesor Jadwiga Staniszkis. - Będę go wspierać - zadeklarowała.

ludowładczy senator, od którego w dużej mierze zależą losy reformy systemu opieki zdrowotnej w USA, dał do zrozumienia, że senat prawdopodobnie nie zdążyć z uchwaleniem jej na jesieni, na czym zależy prezydentowi Barackowi Obamie. Czy brytyjscy funkcjonariusze umieją podróżować na rowerze? niechybnie nie najlepiej, skoro komendanci policji wydali specjalną broszurę jak to robić. Szczegółowa ordynans ma aż 93 strony. Zmarł wnuk brytyjskiego premiera Winstona Churchilla. Był przyjacielem powojennej polskiej emigracji żołnierskiej i działaczem polsko-brytyjskiego komitetu budowy pomnika katyńskiego w Londynie. proch 69 lat."Rzeczpospolita": gdy Lech Kaczyński podejmie ostateczną decyzję dotyczącą startu w wyborach prezydenckich? "Wiosną. Ale jaka to będzie decyzja, to zależy od niego" - zapowiada pryncypał Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. mało co 30 lat przesiedział w więzieniu za zamęt na 11-letniej dziewczynce. Sędziowie nie wierzyli, że 52-letni dzisiaj Raymond Towler jest niewinny. nie wcześniej współczesna nauka, a konkretnie badania DNA, zapewniły mu upragnioną wolność. Typowo zimowe dryg panują w Tatrach. Szlaki wcześnie rano są oblodzone i śliskie, w godzinach południowych mokre. Na Kasprowym Wierchu leżało 66 cm śniegu, a termometry wskazywały tam 0 stopni Celsjusza.

Na rzymskim lotnisku Fiumicino solennie oddano do użytku dziewiczy we Włoszech skaner ciała. W wydarzeniu udział wzięło kilku ministrów. Na razie skaner działać będzie eksperymentalnie.

dziewiczy "sklep miłości", który ma pomóc samotnym sercom, otwarto w Pekinie - podała miejscowa prasa. Trwa dramat Łukasza Garguły, zawodnik, który stracił w pewnym sensie identyczny poprzedni pora roku z powodu kontuzji, ponownie będzie musiał odpocząć od piłki.

równikowy sztorm Claudette uderzył tylko we Florydę, w okolicach Santa Rosa Island. Narodowe Centrum Huraganowe ostrzegło: zbiorowość ludzka uważajcie - Claudette rośnie w siłę. Rumuńskie media, komentując kolejną wpadkę dopingową napastnika Fiorentiny Adriana Mutu, zastanawiają się nad rolą, jaką w tej sprawie odegrała... matka piłkarza. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach kołowrót Poznania powstaje wyjątkowy w Europie skwer orientacji przestrzennej - miejsce, gdzie niewidome dzieci będą uczyły się samodzielnego poruszania w terenie.Premier Donald Tusk ocenił w czwartek na zakończenie szczytu UE w Brukseli, że wybór belgijskiego premiera Hermana Van Rompuya na przewodniczącego Rady Europejskiej i Brytyjki, unijnej komisarz ds. handlu, Catherine Ashton na nową szefową unijnej dyplomacji to wybór mało ambitny, ale dla własny bezpieczny. niedaleko pustych ławach rządowych i śmiejącej się sali doszło do debaty nad powołaniem "komisji hazardowej". przeciwstawienie drwiła, że reprezentanta rządu nie ma dlatego, bo wszyscy są na cmentarzu, na którym "montują nową aferę". - A Tusk jest na polu minowym - dodawała Beata Kempa z PiS. PO się broniła: - Chodzi nam lecz o prawdę. Ona jest tylko jedna i leży tam, gdzie leży - argumentował Sebastian Karpiniuk. Amerykańska nieznajomość historii reszty świata jest legendarna, w związku z tym Lechistan bliskość w artykule noblisty Paula Krugmana na łamach "New York Timesa" jest prawdziwym rodzynkiem. Niestety gorzkim, bo autor porównał jankeski izba wyższa parlamentu do szlacheckiego Sejmu w Polsce XVII i XVII w., aby zaprezentować indolencja tego pierwszego.

"Ty nie powinieneś odchodzić"


- Będziemy pamiętali o Tobie i o Twoich bliskich, aczkolwiek mieliśmy nadzieję, że zgodnie z naturą to Ty nas będziesz kiedyś żegnał. idol tak chciał. Nie rozumiemy tego - mówił wzruszony premier Donald Tusk, żegnając Sebastiana Karpiniuka. wysłannik Platformy Obywatelskiej zostanie pochowany w Kołobrzegu, blisko swojej matki. działacz polityczny jest jedną z ofiar katastrofy w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia.

mroczny żniwiarz na pokładzie samolotu Lufthansy


Na pokładzie samolotu Lufthansy lecącego z Buenos Aires do Frankfurtu zmarł 32-letni przemytnik narkotyków. W jego brzuchu pękła kapsułka z kokainą.

Najcięższa płeć nadobna urodziła milusiński


ona ważąca 240 kilogramów urodziła w czwartek w bukareszteńskim szpitalu córeczkę - podali rumuńscy lekarze. To najcięższa w Rumunii kobieta, jakiej udało się powić dziecko.

Pojawili się oszuści, którzy żerują na zdrowiu


W województwie lubuskim pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia - ostrzega miejscowa policja. Wykorzystując naiwność i nieuwagę starszych ludzi wchodzą do ich domów i okradają z oszczędności - poinformował Artur Chorąży z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Lady Gaga wystąpi w Polsce!


26 listopada w Gdańskiej Arenie wystąpi Lady Gaga - dowiedziała się plejada.pl. Informację brama uzyskał od wydawcy amerykanki w Polsce - wytwórni Universal. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej "The Fame Monster Ball Tour", promującej klaser "The Fame Monster".

poprzednio sąd za rzucenie mandarynką w nauczyciela


nim sądem dla nieletnich stanie 15-latek, który odpowie za... rzucenie w swojego nauczyciela mandarynką. Jak przypomina policja, od ponad dwóch lat nauczyciele mają status funkcjonariuszy publicznych, a co za tym idzie, chronieni są przepisami kodeksu karnego.

"Kto i po co wykonywał prace przy oświetleniu lotniska po katastrofie?"


Kraj nad Wisłą prokuratura chce, by strona rosyjska w drodze pomocy prawnej ustaliła kto, w jakim zakresie i po co wykonywał prace przy oświetleniu lotniska w Smoleńsku bezpośrednio po katastrofie prezydenckiego samolotu - informuje Naczelna Prokuratura Wojskowa.

biskup Rzymu pobłogosławił polskich rolników


Benedykt XVI podczas środowej audiencji generalnej w Castel Gandolfo pobłogosławił po polsku tegoroczne plony i rolników. Wezwał oraz do modlitwy za wszystkich kapłanów.

Blackhawk na ratunek deputowanym


Tajlandzki parlament musiał zarzucić środowe obrady, gdy demonstranci otoczyli budowla i na chwilę wdarli się do środka. Po uwięzionych deputowanych przyleciał helikopter Blackhawk. Protestująca od kilku dni przeciwdziałanie domaga się ustąpienia około i rozpisania nowych wyborów.

Były szef rządu już w maju wiceszefem PO? Gowin: nie zdziwię się


wspólnie z powołaniem Jana Krzysztofa Bieleckiego na stanowisko szefa Rady Gospodarczej, wśród polityków Platformy Obywatelskiej krąży jedno pytanie - jak wysoko awansuje? - czytamy w dzienniku "Polska The Times".

"Eva odmieniła moje życie" - mówi dla tvn24.pl Meg Moore


– Zmieniłam swoje życie. Zaczęłam troszczyć się o wigor - wyznaje w rozmowie z portalem tvn24.pl Meg Moore, jedna z bohaterek głośnego dokumentu 65 RedRoses o umierającej na mukowiscydozę Kanadyjce. – Eva przywróciła mnie do życia. Powiedziała Masz zrobić wszystko, by wyzdrowieć, a ja płakałam bez opamiętania.

Indie: zamachnięcie się w cukierni, śmierć ośmiu osób


Co w żadnym razie ośmiu ludzi zginęło, a 33 zostało rannych w sobotę w zamachu bombowym w popularnej cukierni w mieście Puna w zachodnich Indiach - poinformowała miejscowa policja. Wśród ofiar śmiertelnych są cztery cudzoziemki.

Wulkan traci krzepę


Islandzki wulkan, jaki uziemił na kilka dni Europę, wciąż wybucha, ale wyrzuca z siebie znacznie mniej pyłu. Eksperci z Islandii podkreślają, że aktywność Eyjafjoell spadła od soboty o 80 procent.

Niespodzianka. szczyt nie licząc LE


Do sporej sensacji doszło w Sankt Petersburgu, dokąd rodzimy Zenit zremisował 1:1 (1:0) z portugalskim Nacionalem Madeira i nie zdołał awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Trzy gole do awansu musieli sfotografować piłkarze Herthy Berlin. Klub Łukasza Piszczka i Artura Wichniarka wygrał jednak 3:1 i awansował dalej.

Król Jagiełło zdrajcą? Powstaje film o Grunwaldzie


Białoruś i Litwa wydadzą 6 mln dolarów na produkcję filmu pokazującego ich wersję bitwy pod Grunwaldem - pisze "Gazeta Wyborcza". Decyzję podjęły ministerstwa kultury obu krajów.

To było piekło. idol ominął to położenie


Palili żywych i umarłych, a z kominów doba i noc buchały czerwone ogniste języki....

Zakopane: spłoszony koń stratował turystów


Spłoszony koń wjechał w grupę turystów O godz. 11 doszło do kolejnego wypadku z koniem w Zakopanem. Na dolnych Krupówkach spłoszone zwierzę wjechało w grupę turystów - informuje "Tygodnik Podhalański".

boss dyplomacji w charakterze narciarz apeluje do narciarzy


O bezpieczeństwo na stokach narciarskich zaapelował minister spraw zagranicznych makaroniarz Franco Frattini, kto jest zarazem prezesem krajowego stowarzyszenia instruktorów narciarskich.

nowy typ skanera na lotniskach "rozbiera" ludzi


nieznany typ skanera "rozbierającego" na ekranie prześwietlanego człowieka, który ma zostać wprowadzony brytyjskich na lotniskach, będzie stosowany selektywnie wobec pasażerów mieszczących się w określonym profilu ryzyka - potwierdziło sobotniemu "Guardianowi" brytyjskie źródło rządowe.

kolejny dryblas wylizuje się z kryzysu


drużyna Bankowa Lloyds, jeden z największych graczy na brytyjskim rynku spodziewa się w tym roku sporych zysków. poprzedni rok bank zakończył na głębokim minusie, głównie ze względu na fakt, że przejął swojego rywala HBOS, który był zaangażowany w toksyczne aktywa.