Jeden przeżył. winny za wszystkich


Indyjski głos wydał dziewiczy rozstrzygnięcie w sprawie terrorystycznego ataku na Bombaj w 2008 roku. Winnym morderstwa i wypowiedzenia wojny Indiom jest Mohammad Ajmal Kasab, niecodzienny zamachowiec, który przeżył ataki.

Tomasz Kuszczak traci cierpliwość. Po czterech latach na ławce rezerwowej Manchesteru United przyznał: trwanie mówić sobie dość. - Mówiłem kiedyś, że jak poczuję, że przestałem się rozwijać, będę musiał coś przerobić w swojej sytuacji. Ten mgnienie oka nadszedł - powiedział sugerując, że chyba że nic się nie zmieni, latem opuści Old Trafford. szkwał Bill, zagrażający wschodnim wybrzeżom USA, wczoraj wieczorem osłabł i jest w tym momencie klasyfikowany jako nawałnica pierwszej kategorii na pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona - podało Amerykańskie Centrum Huraganów z Miami. W aukcji charytatywnej, której dochód przeznaczony proszek znajdować się na hospicjum dla dzieci w Szczecinie, wylicytowano narty Justyny Kowalczyk za 51 tys. 100 złotych. dzień potem nabywca powiedział jednak, że za narty nie zapłaci, bo... nie ma na to pieniędzy. Allegro.pl (na tym serwisie odbywała się aukcja) nuże deklaruje, że pomoże hospicjum w pozyskaniu namiarów do kolejnej osoby, która zajęła drugie miejsce w licytacji.Każde z czterech kół zatrzymanego przez CBŚ auta terenowego, nie licząc koła zapasowego, wypełnione było foliowymi paczkami z marihuaną. Samochód, w którym znaleziono w sumie 28 kilogramów narkotyku, jechał na lawecie z wykorzystaniem przejście graniczne w Zachodniopomorskim. 71 proc. Brytyjczyków ankietowanych w sondażu ośrodka ComRes dla tygodnika "Independent on Sunday" (IoS) chce stopniowego wycofania się ich kraju z Afganistanu w okresie mniej więcej 12 miesięcy. Przeciwnego zdania jest 22 proc. badanych. zdanie w Rotterdamie skazał w czwartek pięciu Somalijczyków za piractwo. Każdemu z nich wymierzył karę pięciu lat więzienia. Był to pierwszy we współczesnej Europie proces z oskarżenia o to przestępstwo.

przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il ma do dyspozycji szóstka luksusowych pociągów pancernych, z których korzysta, udając się w inspekcyjne podróże po kraju - informuje południowokoreański pamiętnik "Dzoson Ilbo", powołując się na źródła wywiadowcze.

natychmiast 50 tys. osób zarezerwowało bilety na wystawę obrazów Caravaggia na rzymskim Kwirynale, która będzie otwarta od soboty do 13 czerwca. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach. Chorwackie służby ratownictwa górskiego odnalazły ciało 35-letniego Polaka, jaki zaginął we wtorek w czasie wspinaczki na górze Imber, w pobliżu miasta Omisz, w południowej Chorwacji - poinformowały w niedzielę chorwackie media.

Elżbieta Muczyńska z Białegostoku tworzy rodzinę zastępczą dla dwojga swoich wnucząt. Po tragicznej śmierci męża została sama nie na odwrót z dziećmi, ale też z walką o grzbiet nad głową. podług "Dziennika" w SLD "pojawiają się dalekosiężne wizje" dotyczące Marka Balickiego. Niektórzy rozmówcy gazety w Sojuszu przyznają nawet, że "jest plan, by zameldować go do grona potencjalnych kandydatów na prezydenta". Nestle woli pizzę od... czekolady. Największa na świecie interes branży spożywczej kupuje od konkurenta, koncernu Kraft Foods, jego amerykański dział, produkujący mrożoną pizzę. Kraft i uzyskane w ten wybieg miliardy chce przeznaczyć na kupno brytyjskiego producenta czekolady.Jedna figura nie żyje, a sześć trafiło do szpitala po tym, jak w bytomskiej kamienicy wybuchł pożar. trzeba także było ewakuować ok. 50 mieszkańców. Nową płytą doprowadził do szału miłośników szant, zaskoczył swoich fanów i spełnił utopia o solowym debiucie. Frontman grupy Lao Che Hubert Dobaczewski, inaczej "Spięty" zdradził nam z jakiego powodu w tawernach dostałby kuflem od piwa, po co na najnowszej płycie śpiewa o bzykaniu i z jakiego powodu nowa płyta Lao Che będzie "absurdalna" spod znaku "pierdzenia pachą" . Świat włoskiej mody opłakuje Alexandra McQueena, uważanego za najogromniejszy zacięcie wśród stylistów młodego pokolenia. 40-letni angielski budowniczy zmarł tragicznie w czwartek w Londynie, pewnie było to samobójstwo.

Bulwersująca decyzja UE; "żarówkowy faszyzm"


Nienaturalne światło, niemożność zastosowania ściemniacza, duży pobór energii w sąsiedztwie krótkotrwałym włączaniu, a nawet powodowanie migreny – są to według Was wady żarówek energooszczędnych.

Z posiłkami z prezes rady ministrów League na Polskę


Eliminacje do mistrzostw świata w RPA wchodzą w decydującą fazę. wykidajło reprezentacji Irlandii Płn. ujawnił nazwiska piłkarzy, nim którymi stawia ambitny cel. - Siedem punktów w trzech ostatnich meczach - zapowiada Nigel Worthington, którego zespół 5 września będzie próbował odebrać punkty Polsce.

Warszawa: wyjątkowy sadyzm sióstr zakonnych


- Wychowanie przez siostrę zakonną polegało na tym, że dzieci się biło. Dzień w dzień bito nas pasem po rękach. Czekaliśmy wprost przeciwnie na swoją transport szynowy – mówi była wychowanka domu dziecka prowadzonego przy użyciu Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Do tego samego Zgromadzenia należy zakonnica, która znęcała się nad swoją upośledzoną podopieczną w Studzienicznej.

PSL poprze Lecha Kaczyńskiego?


W drugiej turze wyborów prezydenckich ludowcy mogą przynieść ulgę Lecha Kaczyńskiego. Chcą tego partyjne doły - pisze "Rzeczpospolita".

Blair spalił grzankę i zaalarmował strażaków


dotychczasowy brytyjski szef rządu Tony Blair w swej wiejskiej posiadłości spalił grzankę, z wykorzystaniem co uruchomił alert przeciwpożarowy wykrywający dym. Na ratunek wyruszyły trzy ekipy straży pożarnej.

Sikorski rozmawiał z prezydentem


Prezydent Lech Kaczyński i członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski omówili zanim południem forma przygotowań polskiej okolica do rozmów z wiceprezydentem USA Joe Bidenem - powiedział prezydencki minister Mariusz Handzlik.

"Kaczyński nienawidzi Rosji z większym natężeniem niż Brzeziński"


Lechistan umizguje się wiecznie do najsilniejszych, prezydent Lech Kaczyński nienawidzi Rosji, a uroczystości na Westerplatte pozostawiły nieprzyjemny warstewka - pisze w czwartek "Komsomolskaja Prawda" w najostrzejszym komentarzu do gdańskich uroczystości. Zkolei "Izwiestia" celuje w szefa polskiego rządu pisząc, że "napluł on Putinowi do kieliszka".

Rosja: pierwsze danie dane o sprawcach ataku na pociąg


W piątkową katastrofę pociągu "Newski Ekspres", której przyczyną według rosyjskich władz jest zamach, było zamieszanych "kilka osób". Rosyjskie MSW podało co więcej rysopis jednego z poszukiwanych, informuje RIA Nowosti.

Indie: 9 osób zabitych w ataku na wioskę


Uzbrojeni napastnicy, bodajże maoistowscy partyzanci zabili dziewięć osób w wiosce w północno- wschodnim stanie Bihar - poinformowała policja.

USA: Szok! Oficer zabił 12 i ranił 31 żołnierzy


Oficer wojsk lądowych, który otworzył w czwartek entuzjazm do żołnierzy w bazie fort Hood w Teksasie, żyje. Oficer zabił 12 i ranił 31 żołnierzy.

moment prawdy dla stoczni w Gdyni i Szczecinie


W poniedziałek mija termin, jaki kieszeń Stichting Particulier Fonds Greenrights ma na zapłatę za majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie. wcześnie rano pieniądze jeszcze nie wpłynęły, inwestor ma czas do północy - poinformował głosiciel resortu skarbu Maciej Wewiór.

Włodarczyk powalczy o order


Anita Włodarczyk wystąpi w sobotnim finale konkursu rzutu młotem 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. Polka zgodnie z oczekiwaniami bez większych problemów przeszła kwalifikacje.

USA potwierdzają nieformalne ustalenia o tarczy z Bułgarią


głosiciel USA w Sofii James Warlick potwierdził, że z Bułgarią prowadzone są rokowania w sprawie rozmieszczenia na jej teren elementów tarczy antyrakietowej. człowiek taktowny zastrzegł, że na obecnym etapie chodzi o nieformalne konsultacje.

Iran wpuszcza inspektorów ONZ


Władze Iranu zezwoliły inspektorom ONZ na obejrzenie w zeszłym tygodniu niemal ukończonego reaktora jądrowego w ośrodku nuklearnym w mieście Arak. O zniesieniu zakazu inspekcji poinformowały anonimowo źródła dyplomatyczne w Wiedniu, na które powołuje się filia Associated Press.

Błyskawiczne pociągi w 10 lat


"Już" za 10 lat pociągiem z Warszawy do Wrocławia możemy zaiwaniać z prędkością 360 km/h. Na początku przyszłego roku rusza dziewiczy etap realizacji 10-letniego programu Kolei Dużych Prędkości. W styczniu kategoria wybierze firmę, która przygotuje opracowanie naukowe wykonalności wartego 26 mld zł projektu wprowadzającego superszybkie pociągi do krajowy - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Początek radykalnych zmian. Możliwy jest odmiana białoruski


Wiktor Janukowycz dzisiaj po raz pierwszy odwiedzi Moskwę w randze prezydenta Ukrainy. Moskwa i Kijów już dały do zrozumienia, że jego oficjalna wizytacja ma być początkiem radykalnych zmian w stosunkach dwóch krajów - czytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika "Kommersant Ukraina"

Śmiertelna datek powodzi, utonął w wezbranej rzece


Pierwsza jałmużna śmiertelna ulewnych deszczy. Mężczyzna utonął w wezbranej rzece w Koszarawie (województwo Śląskie), do której wpadł, gdy przyszedł pospołu z synem zobaczyć wezbrany nurt - informuje TVN24.

Hiszpania ułatwia aborcję


Bezkarna skrobanka do 14. tygodnia ciąży, a w wyjątkowych przypadkach chociażby do 22. tygodnia. obok fali protestów Kościoła katolickiego w Hiszpanii złagodzono restrykcyjną dotąd ustawę o przerywaniu ciąży.

Rosja: nieszczęście pociągu, wszczęto śledztwo ws. terroryzmu


Rosyjska prokuratura generalna wszczęła śledztwo - z artykułu 205 dotyczącego "zamachu terrorystycznego" oraz nielegalnego obrotu ładunkami i materiałami wybuchowymi w sprawie katastrofy "Newskiego Ekspressu" - informuje komplet naczyń stołowych Ria Novosti.

sześćdziesiąt sekund uratowała bez liku istnień


wraz z pociągiem "Newskij Ekspress" miał ucierpieć ekspres jadący z przeciwka, podaje portal "kp.ru". Do podwójnej katastrofy nie doszło, bo drugi ekspres proszek minutę opóźnienia.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.