Wielkie gorączka w Ruchu


"Puls Biznesu" zastanawia się, z jakiego powodu w przeddzień prywatyzacji skarb Państwa chce restrukturyzować Ruch. Pojawiły się spekulacje, że resort wycofa się ze sprzedaży, bo nie jest rad z ofert.

Narodowy Bank własny opublikował harmonogram operacji otwartego rynku natomiast typu swap monetarny w dniach 1 kwietnia - 30 czerwca 2010 r. Kancelaria premiera chce zlecić analizę pensji i tak zmienić system płac, by cenni specjaliści nie uciekali z administracji państwowej do biznesu. O sprawie pisze "Rzeczpospolita". Do końca tego roku inflacja pozostanie na poziomie zbliżonym do 3,4 proc., może się niemniej jednak nieznacznie obniżyć. Od początku 2010 r. powinna zacząć doniośle obniżać się, a cel inflacyjny przypadkiem zostać osiągnięty w połowie przyszłego roku - uważa penis RPP Andrzej Sławiński.Kontrakty na indeksy amerykańskie rosną wyraźnie w piątek, co sugeruje możliwe odreagowanie i wzrosty na Wall Street po gwałtownej wyprzedaży w trakcie czwartkowej sesji. Nastroje inwestorom poprawiły między innymi dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Samorządy pożyczają pieniądze, by m.in. wykorzystać dotacje z Unii Europejskiej. W efekcie są zadłużone po uszy - stwierdza "Rzeczpospolita". Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że w najbliższym czasie przedłoży Radzie Ministrów model założeń do ustawy o emeryturach kapitałowych. Zaznaczyła, że dotąd muszą zostać dokończone konsultacje w tej sprawie.

Kredyty hipoteczne w euro stają się hitem, bo w obecnej sytuacji raty od nich są najniższe. - Tyle, że wypadek może się zmienić - ostrzega komisja Nadzoru Finansowego i ostrzega, że jeśli banki będą pożyczać ich lekką ręką, to ich całkowicie zakaże.

Ponad jedna trzecia Polaków (36 proc.) myśląc o swojej starości, w największym stopniu obawia się złych warunków życia i trudności z utrzymaniem się, jednocześnie niejako jedna trzecia osób przed sześćdziesiątym rokiem życia (29 proc.) zamierza pracować zarobkowo po osiągnięciu wieku emerytalnego - wynika z sondażu CBOS. Lechistan środek płatniczy w czwartkowy poranek ponownie silnie osłabła, ale nie lecz wciąż ona: euro jest przy dolara najsłabsze od 14 miesięcy. Po lekkiej nocnej korekcie waluty jeszcze raz znalazły się pod silną presją obaw o bankructwo Grecji.

Szwajcarska firma farmaceutyczna Novartis została ukarana grzywną w wysokości 250 mln USD za dyskryminację kobiet od 2002 roku. opinia w Nowym Jorku nie miał wątpliwości - naganne jest płacenie niższych pensji damom zatrudnionym na takim samym stanowisku co mężczyzna. algorytm ustawy wprowadzającej łączny zakaz palenia w miejscach publicznych, m.in. w restauracjach i dyskotekach, został w środę nastawiony raz jeszcze do komisji zdrowia. w toku sejmowej debaty zgłoszono do niego poprawki. Zgodnie z projektem za palenie w niedozwolonym miejscu groziłby mandat w wysokości 500 zł. Działające w Zakładach Chemicznych Police S.A. związki zawodowe domagają się pilnego spotkania z ministrem skarbu i odwołania zarządu spółki. Związkowcy oflagowali firmę, zapowiadając jednocześnie, że w przypadku niespełnienia ich postulatów w ciągu siedmiu dni w spółce może dojść do strajku.powyżej 3 tysiące stażystów pracuje w izbach i urzędach skarbowych - wynika z sondy "Dziennika prasa periodyczna Prawnej". Najwięcej stażystów - sześciuset - pracuje w województwie śląskim. W większości przypadków stażyści są kierowani do urzędów i izb za pomocą urzędy pracy, które również wypłacają im wynagrodzenie w wysokości ok. 740 złotych na rękę. Sieć restauracji PolRest zawiesza działalność operacyjną w nierentownych lokalach, alias wszystkich pizzeriach Invito i części restauracji Rooster - podała spółka w raporcie półrocznym. Jeszcze wczoraj po południu jest dozwolone było być wyposażonym nadzieję, iż wywierane z wykorzystaniem europejskich oficjeli naciski, aby dogadać się wspólne funkcja ws. pomocy dla Grecji coraz przed czwartkowym szczytem Unii Europejskiej, coś jednak wniosą. Zwłaszcza, że ideę takich rozmów wsparli zwierzchnik Eurogrupy, Jean-Claude Juncker i prezydent UE, Herman Van Rompuy.

WMSSE wydała zezwolenia na działalność dla dwóch firm


Dwa zezwolenia na prowadzenie działalności dla firm z branży spożywczej i drzewnej wydała w piątek Warmińsko-Mazurska Specjalna pas Ekonomiczna (WMSSE). Deklarowane nakłady inwestorów obu firm to nie mniej niż 150 mln zł i 230 miejsc pracy.

złoty zyskał do dolara i euro


Złoty w pierwszy dzień tygodnia umocnił się również w relacji do dolara, jak i euro. O godzinie 18:22 bieg USD/PLN testował liczba 2,8446 zł wobec 2,8729 zł w piątek na zamknięciu, tymczasem EUR/PLN 3,8619 zł pod 3,8687 zł.

Jest zwierzchnik funduszu gwarancyjnego


Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego powołała na stołek prezesa zarządu Jerzego Pruskiego - poinformował BFG. Pruski na poczatku lipca został odwołany z funkcji prezesa największego państwowego banku PKO BP, jako że naraził się ministrowi skarbu Aleksandrowi Gradowi. fundusz nie puder szefa od 1 sierpnia. Jego była naczelny Małgorzata Zaleska została członkiem zarządu NBP.

28 lokalizacji na elektrownię atomową


Województwa zgłosiły aż 28 propozycji lokalizacji pod pierwszą elektrownię jądrową w Polsce. W związku z tym ministerium gospodarki nie zdążył wybrać wstępnych wskazań, co miało zapaść poprzednio końcem 2009 roku; zajmie się tym teraz celowo powołany całokształt ekspertów - poinformował PAP departament energii jądrowej Ministerstwa Gospodarki.

Chińskie akcje parzą w ręce


Na rynkach Europy i USA panuje pieter poprzednio pęknięciem spekulacyjnej bańki na giełdzie w Szanghaju, co może uderzyć w rynek nieruchomości i całą chińską gospodarkę - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

bieg EUR/USD coraz to bliżej rocznego minimum


tok EUR/USD po okresie konsolidacji przebił istotne odsiecz na poziomie 1,2600 i zszedł w okolice 1,2550. Kolejna bariera, o której przebicie powinno znajdować się asertywność trudniej, to dołek z poprzedniego tygodnia (będący plus ponad rocznym minimum) usytuowane nieco powyżej 1,2500.

Lepsze od szacunków dane o PKB w W.Brytanii w II kw.


Brytyjska system ekonomiczny skurczyła się w II kwartale 2009 r. o 0,7 proc. kdk przy szacowanych miesiąc temu wada 0,8 proc. - poinformowało w piątek w kolejnym wyliczeniu Państwowe kancelaria Statystyczne.

Związkowcy kopalni "Silesia" przedstawią biznesplan zakładu


Związkowcy z kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach przedstawią dziś oficjalnie biznesplan zakładu. dokument przygotowano dla Kompanii Węglowej - właściciela kopalni. Zawiera on dwa scenariusze: przezorny i pesymistyczny. W obu przypadkach kopalnia zatrudni nowych górników - podkreśla Dariusz Dudek, zwierzchnik "Solidarności" w Silesii.

miesiąc dużej zmienności w notowaniach PLN


Początek ubiegłego miesiąca na rynku eurodolara rozpoczął się od konsolidacji notowań tej pary walutowej w przedziale 1,4370-1,4440.

przymierze zadba o bezpieczeństwo gazowe


Za dwa miesiące w Parlamencie Europejskim będzie głosowany schemat rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw energii. Zawiera on tzw. unijne mechanizmy solidarności gazowej. A nuże w bliźni czwartek nad raportem z prac nad projektem będzie brać udział w głosowaniu parlamentarna komitet do spraw przemysłu badań i energii.

Orlen kupi błogostan w Rosji Możejkami?


- Nadchodzi moment, w którym należy zapytać Rosjan, jakie byłyby zadatek odblokowania dostaw ropy do Możejek przy użyciu rurociąg przyjaźń - powiedział TVN CNBC Jacek Krawiec, zwierzchnik PKN Orlen. jeżeli rozmowy nie przyniosłyby aczkolwiek skutku, to koncern jest w stanie zadenuncjować Rosjanom litewską rafinerię. Choćby po to, aby być w użyciu kontrolę nad terminalem w Kłajpedzie.

W IV kwartale wzrost PKB być może przekroczyć 2 proc.


Wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział, że w IV kwartale br. wzrost gospodarczy może przekroczyć 2 proc. Podtrzymał co więcej prognozę wzrostu PKB w całym 2009 roku na 1,2-1,4 proc. podług niego, motorem wzrostu jest konsumpcja indywidualne i eksport.

Europa wychodzi z kryzysu?


Szorowanie po dnie, a nie żadne podejście z kryzysu - tak informacje o wzroście gospodarczym Niemiec i Francji komentuje ekonomista Ryszard Petru. Francuska i niemiecka system gospodarczy przypadkowo ruszyły do przodu o 0,3 odsetek kwartał do kwartału.

resort finansów przygotował wzór nowelizacji Prawa bankowego


Szczegółowe zasady stosowania tzw. procedury ostrożnościowej przy nabywaniu lub zwiększaniu udziałów lub akcji w podmiotach sektora finansowego przewiduje ustawiony z wykorzystaniem ministerstwo finansów model nowelizacji Prawa bankowego zaś kilku innych ustaw.

PKB nasz i reforma finansów


Zamówienia na włość trwałe w USA, nastroje konsumentów i firm ze strefy euro czy stopa bezrobocia w Niemczech dla inwestorów z krajowy będą być wyposażonym dziś drugorzędne znaczenie.

Pawlak: nie ma problemów z funkcjonowaniem systemu


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapewnił w środę, że opodal powodzi nie ma problemów z funkcjonowaniem systemu elektroenergetycznego kraju.

miś Uszatek środkiem płatniczym


Tej pieniądz zdawkowy na niechybnie nikt nie użyje do płacenia. jeżeli w tej chwili VIP ją zdobędzie, to zachowa - choćby na prezent dla dziecka. gieroj naszych bajek, niedźwiedź Uszatek, trafił na pieniądz zdawkowy dalekiej wyspy Niue. I to w doborowym gronie: na rewersie towarzyszy mu królowa Elżbieta II.

Quercus TFI pozyskało 33 mln zł do funduszu Absolute Return FIZ


Quercus TFI pozyskało do funduszu Absolute Return FIZ 33,3 mln zł, środki zostały zainwestowane przez 39 inwestorów - poinformowało towarzystwo we wtorkowym komunikacie.

W kryzysie mniej dzieci


kryzys oszczędny spowodował, że w Hiszpanii rodzi się mniej dzieci - poinformował we wtorek tamtejszy biuro statystyczny (INE). W 2009 roku zanotowano 10,73 urodzeń na 1000 mieszkańców. obniżenie liczby urodzeń wystąpił po raz dziewiczy od 10 lat.

Złapani na auta, komórki i szkolenia


Jak skłonić pracownika, by działał na materia firmy skuteczniej? Pracodawcy mają prostą receptę - służbowy samochód, aparat telefoniczny i dopłaty do nauki - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Na rynku polskim aż 83 proc. firm oferuje swoim pracownikom świadczenia pozapłacowe – wynika z badania PBS DGA, przeprowadzonego na ukaz DGP i firmy doradczej MDDP.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.