Federacja Rosyjska chce odtajnić dokumenty katyńskie i ukarać winnych


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że Katyń to przykład fałszowania historii. Opowiedział się też za odtajnieniem dokumentów w sprawie zbrodni katyńskiej, a także przekonywał o konieczności ukarania winnych mordu na polskich oficerach.

Policja poszukuje niedźwiedzia grizzly, który mimo Parku Narodowego Yellowstone, w USA, zabił 70-letniego mężczyznę – poinformował komplet naczyń stołowych CNN. W poniedziałek iks będzie proszek wybór poczuć się jak prawdziwy wysłannik lub senator. Z okazji święta Konstytucji 3 Maja parlament otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Witalij Kliczko cokolwiek w dalszym ciągu rozpocznie przygotowania do pojedynku z Albertem Sosnowskim w obronie tytułu mistrza świata organizacji WBC w wadze ciężkiej. Boksera wzywają bowiem... inne obowiązki. 39-letni ukraiński bokser nie lecz wciąż sam występuje w ringu, ale i współorganizuje gale pięściarskie.Od 3 do 5 proc. dzieci w wieku szkolnym cierpi na zespół deficytu uwagi i nadruchliwości (ADHD), więcej pośród nich jest chłopców niż dziewcząt - poinformowano na konferencji w Warszawie, poświęconej ADHD. Szkoły nie wprost przeciwnie oceniają, ale w tej chwili niezadługo same będą miały cenzurki. Każda buda dostanie będzie oceniana pod kątem pracy z uczniami, współpracy z rodzicami i sposobu zarządzania - pisze "Rzeczpospolita". Zaczęło się od tego, że jak 9-letni synek zaczął pracować w kamieniołomach przy kruszeniu marmuru. Teraz 51-letni Syryjczyk potrafi gołymi rękami, a także nogami, rozbijać duże kamienne bloki.

W niedzielę nim południem saperzy usunęli grupa amunicji z mieszkania i piwnicy w jednym z bloków w gdańskiej Oliwie. Na niebezpieczne składowisko natrafiono w sobotę wieczorem, ewakuowano część mieszkańców budynku. Policja zatrzymała 30-latka podejrzewanego o gromadzenie amunicji.

Naukowcy odkryli geny o nazwie "Methuselah", które w znacznym stopniu powiększają szansę osiągnięcia wieku 100 lat co więcej w sąsiedztwie prowadzeniu niezdrowego trybu życia. - Nie ma wyjścia, poleci głowa Grada - stwierdził w "Kontrwywiadzie" RMF FM Eugeniusz Kłopotek z PSL.

"A mi się ten styl i natura wypowiedzi byłego ministra sportu podobał. Drzewiecki mówił z pasją, z emocjami, prawdziwie. Jakże to ożywcze w porównaniu z codzienną nudą politycznej paplaniny" - pisze na swoim blogu gracz polityczny Platformy Obywatelskiej, Janusz Palikot. W ten sposób skomentował słowa byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, który stwierdził, że "Polska jest w dalszym ciągu dzikim krajem". Jedna figura został ranna, gdy składający się z 16 wagonów ciągota towarowy wypadł z torów pośrodku Zagrzebiem a Rijeką w Chorwacji - podały tamtejsze media. Chronos na dziewiczy w historii medal mistrzostw Europy. W Wiedniu podopieczni Bogdana Wenty grają z Islandią o trzecie miejsce. Relacja "minuta po minucie" w tvn24.pl.przygana nadużycia władzy, czyli przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego, postawiła w czwartek łódzka prokuratura byłemu szefowi ABW Witoldowi Marczukowi w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Poinformował tym przedstawiciel prokuratury Krzysztof Kopania. Demokratyczny senator, od którego w dużej mierze zależą dzieje reformy systemu opieki zdrowotnej w USA, dał do zrozumienia, że Senat może nie zdążyć z uchwaleniem jej na jesieni, na czym zależy prezydentowi Barackowi Obamie. W Polsce był bohaterem, w tym momencie staje się nim za zachodnią granicą. Siatkarska integracja Niemiec zaproponowała Raulowi Lozano rozciągłość kontraktu. szwaby mierzą w Igrzyska Olimpijskie w Londynie i chcą "Małego Rycerza" złapać aż do 2012 roku.

Londyn: własny gnom zawisł wzdłuż Warhola


W prestiżowej londyśnkiej galerii Tate jest dozwolone spoglądać obraz kontrowersyjnej grupy artystycznej The Krasnals. dorobek zawisło mimo prac Warhola i Hirsta - informuje serwis tvp.info.

Polacy chcą przeprosin za najazd


Premier Władimir Putin winien na Westerplatte przeprosić za 17 września 1939 r. – uważa zdecydowana większa część Polaków, pytanych z wykorzystaniem GfK Polonia na zarządzenie "Rzeczpospolitej".

starcie z UE w obronie kremu czekoladowego


wypada bronić Nutelli przed Unią Europejską, bo grozi jej delegalizacja i bariera prawa do jej reklamowania - bije na pogotowie jej włoski producent, a do kampanii przeciwko projektom rozporządzeń Brukseli dołączyła prasa.

600 tysięcy zamówień na iPhona. W jeden doba


Apple odtrąbiło dodatkowy sukces: pierwszego dnia najnowszą, czwartą wersję iPhona zamówiło ponad 600 tys. klientów. biznes przeprasza, bo chętnych było więcej, ale nie wszystkim się udało. "Mamy nadzieję, że nasi klienci będą rozpoznawać raz jeszcze dopiąć celu zamówienia przy użyciu net lub odwiedzą nasze sklepy" - pisze Apple.

naczelny PiS najbardziej pożądanym świadkiem


prezes PiS Jarosław Kaczyński zostanie wezwany przed komisję ds. nacisków - zdecydowali notka PO i PSL. Koalicja, która ma przewagę plus w komisji hazardowej, również wezwała na świadka byłego premiera.

W.Brytania: "Guradian" i "Times" wskazują na kogo głosować


korzystny przeważnie Partii Pracy "Guardian" poparł w wyborach w bliski czwartek liberalnych demokratów, i "Times", dotychczas po stronie laburzystów, przerzucił opinia pozytywna na konserwatystów.

"Cel ważki nasz będzie osiągnięty"


Za 4-5 tygodni rozstrzygną się losy amerykańskiej tarczy antyrakietowej - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder. tymczasem - zapewnił - "niezależnie od formuły cel zasadniczy (Polski) będzie osiągnięty".

Rosja: Ukraińcy walczyli w Osetii. "To propaganda"


Ukraińscy wojskowi i co najmniej dwustu ukraińskich nacjonalistów z organizacji UNA-UNSO walczyło po stronie Gruzji w zeszłorocznej wojnie na Kaukazie - stwierdziła w pierwszy dzień tygodnia rosyjska prokuratura. - To propaganda - dementują te rewelacje Ukraińcy.

Haiti: Usunięto awarię polskiego samolotu


niewielka wada rządowego samolotu TU 154, którym polscy strażacy mają powrócić z Haiti do kraju, została usunięta. coraz dzisiaj zaplanowany jest powrót do Warszawy - poinformował ppłk. Dariusz Sienkiewicz z 36. Specjalnego Pułku Lotniczego.

Kirgistan: Zamieszki, milicja nie interweniuje, gubernator zakładnikiem? Sprzeczne doniesienia


premier Kirgistanu Danijar Usenow zaprzeczył twierdzeniom opozycji, jakoby demonstranci, którzy we wtorek opanowali siedzibę lokalnych władz w mieście Tałas, wzięli tamtejszego gubernatora w charakterze zakładnika.

dziura nie taka straszna


Deficyt budżetu państwa po marcu będzie niższy o ok. 2-3 mld zł od planowanego w harmonogramie deficytu na poziomie 25,5 mld zł - poinformowała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

Irak pijany krwią. powyżej 100 ofiar


powyżej sto osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych w zamachach, do których doszło w poniedziałek w Iraku. Był to najkrwawszy dzień w tym kraju od grudnia ubiegłego roku.

"Tusk może stracić wszystko"


Janusz Palikot apeluje na swoim blogu w Onet.pl do Donalda Tuska, aby ten zrezygnował z walki o prezydenturę. - Jeśli nie zmieni zdania i kosztem PO podtrzyma chęć walki o prezydenturę, to wówczas straci całość i wyborów nie wygra - pisze poseł PO.

Turcja namawia Zachód, by odstąpił od sankcji wobec Iranu


Minister spraw zagranicznych Turcji zaapelował we wtorek do USA i ich sojuszników, by nie naciskali na nałożenie dzięki ONZ nowych sankcji na Iran z racji jego programu nuklearnego, podkreślając, że do zmniejszenia naprężyć konieczna jest dyplomacja.

niezależność Polańskiego za trzy miliony i elektroniczną obrączkę


Federalny sąd Karny w Bellinzonie zgodził się na abolicja z aresztu za kaucją Romana Polańskiego. lokalny reżyser nie wyjdzie aczkolwiek na wolność do czasu aż ministerstwo sprawiedliwości podejmie decyzję o ewentualnym zaskarżeniu decyzji sądu. Ma na nić 10 dni.

Karambol pod Gdynią. ponownie


Siedem samochodów zderzyło się na obwodnicy Trójmiasta na wjeździe do Gdyni. Jak poinformował nas reprezentant straży pożarnej w Gdańsku, Tadeusz Konkol, 2 osoby zostały nieznacznie ranne i odwieziono je do szpitala. Po w pewnej mierze 3 godzinach udało się odbezpieczyć drogę. W w zasadzie tym samym miejscu doszło do karambolu w czwartek.

W Warszawie spadł szybowiec: Zginęły 2 osoby


W okolicy aeroklubu gród nad Wisłą - Babice, podczas próby lądowania spadł szybowiec. W wypadku zginęły dubel osoby.

Toczył tajną wojnę z terroryzmem?


Departament obrony USA bada "poważne zarzuty" poniżej jednego ze swych urzędników. podług "New York Timesa" emerytowany oficer lotnictwa stworzył na terenie Afganistanu i Pakistanu grupę pracowników kontraktowych do pomocy w tropieniu i zabijaniu bojowników talibskich.

Komorowski otoczony kobietami nie marzy o wyborach


Gdy tyle pań dokoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie explicite - ogłosił marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Nie jest to aczkolwiek wyborcze hasło Bronisława Komorowskiego, jednak fragment wiersza, którym podziękował posłankom PO za zalecenie w partyjnych prawyborach.

W. Brytania: zbadanie przemycenia zwłok do samolotu


policja brytyjska aresztowała w sobotę dwójka kobiety, które na lotnisku Johna Lennona w Liverpoolu usiłowały przeszmuglować materia 91 - letniego mężczyzny na pokład samolotu - poinformowały brytyjskie media.