Tak wygląda grupa Marzeń


Kobe Bryant i LeBron James w jednej drużynie? Na parkiecie to na razie nierealne, ale co innego w dziennikarskiej zabawie. przed chwilą m.in. duet liderów Lakers i Cavs znalazł się w pierwszej "5" NBA, którą sporządzili dziennikarze z USA i Kanady.

Prezydent Lech Kaczyński i prezes rady ministrów Donald Tusk polecą samodzielnie na czwartkowy szczyt Unii Europejskiej do Brukseli. Z Belgii politycy powrócą wprawdzie razem. We wtorek rano, po kilkudniowych wahaniach, prezydent zdecydował się, że poleci na unijne spotkanie. "Nie, o takich rzeczach nie mówi się obok papieżu" - stwierdził przedstawiciel Watykanu, chwytający się treściami przemówień gości Benedykta XVI. Czego więc nie należy mówić w pobliżu głowie Kościoła Katolickiego? Na pewno o seksskandalu z udziałem prominentnego polityka. W sobotę w Warszawie i w niedzielę w Krakowie będzie obowiązywać zakaz noszenia broni - takie norma prawna podpisał aktualnie prezes MSWIA - informują źródła zbliżone do resortu.W sobotę w porze wieczoru powinna zakończyć się neutralizacja skarżenia iperytem w Bornem Sulinowie (woj. zachodniopomorskie). nieco dni temu trującym gazem poparzony został 12-letni chłopiec. Kar więzienia w zawieszeniu, grzywny a także czasowego - na trzy i cztery lata - zakazu pracy w policji zażądał w środę prokurator dla dwóch białostockich policjantów. Odpowiadają oni przedtem sądem rejonowym w związku z interwencją, zakończoną śmiercią obywatela Niemiec. Chude lata nadeszły dla właścicieli komisów samochodowych. Wysoka cena euro hamuje import używanych aut, a zastój ogranicza klientom ochotę na wydatki. Jak donosi "Rzeczpospolita", prywatny przywóz towarów samochodów będzie mniejszy w tym roku aż o jedną trzecią. A to nieuchronnie będzie ciągnąć się małe komisy do bankructwa.

Piłkarskie świętowanie rozpoczęte. Wszystkie oczy skierowane na RPA. W Johannesburgu gospodarze na inaugurację grają z Meksykiem. - Jestem zaskoczony, że mogę okrzyknąć bez owijania w bawełnę mistrzostw świata - stwierdził wzruszony prezydent RPA Jacob Zuma.

niepyszny przez szkocką policję Polak dochodzi swoich praw w kolejnych sądach. Po dwóch latach walki o przywrócenie czci dotarł do królewskiego Sądu Najwyższego. chyba że wygra, ustanowi precedens. I wywoła lawinę pozwów pokrzywdzonych obcokrajowców na Wyspach. zanim Bronisław Komorowski poinformował o powołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, najpierw jej definicję sprawdził sobie w Wikipedii. wydruk - wzbogacony o własne notatki - przyniósł na konferencję prasową,

W Polsce zmarła druga osoba, która była chora na grypę A/H1N1. To 48-letni mieszkaniec łodzi, który trafił do szpitala MSWiA - poinformował brama Gazeta.pl. "Dziennik Polski": Dziś, spod Krzyża na Giewoncie, wyruszają Rycerze św. Jadwigi Królowej Polski. Konno, z relikwiami drzewa krzyża, przejadą z wykorzystaniem obrębek zbierając podpisy pod protestem przeciw usuwaniu krzyża z miejsc publicznych - pisze gazeta. poryw na jeden z zakładów bukmacherskich na warszawskim Gocławiu - poinformowała tvn24.pl policja. Napastnicy sterroryzowali obsługę przedmiotem przypominającym broń. policja poszukuje sprawców.rzędu pięćdziesiątka statków z tysiącami osób na pokładach zostało zablokowanych przez lód na Morzu Bałtyckim - poinformowały w czwartek wieczorem szwedzkie władze portowe. - Donald Tusk zachował się brutalnie. To prawdopodobnie właśnie Paweł Piskorski porównał go kiedyś do Józefa Stalina, pod względem pozbywania się politycznych rywali - stwierdził w "Faktach po faktach" Adam Bielan. Pół Dobczyc znalazło się pod wodą po intensywnych opadach deszczu w Małopolsce. Podtopionych zostało 150 domów. trzeba było opuszczać mieszkańców trzech zabudowań. Z wodą walczy trzydzieści pięć zastępów straży pożarnej.

jurysdykcja premiera - rządy prawa


premier odwołał szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusza Kamińskiego. W ten wybieg Donald Tusk dwukrotnie złamał prawo, czy też co bynajmniej poruszał się na granicy prawa.

Irlandia Płn.: erupcja nim budynkiem sądu


przed budynkiem sądu w Newry eksplodował w pierwszy dzień tygodnia nadęty ładunkami wybuchowymi samochód. Odpowiedzialnością za zamach, który nie spowodował ofiar śmiertelnych, obarcza się rozłamowe frakcje Irlandzkiej Republikańskiej Armii (IRA).

Miedwiediew nie jest nowym Gorbaczowem


- Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nie jest jak Michaił Gorbaczow nowym reformatorem, przeciwnie raczej "drugim (Władimirem) Putinem - powiedział sławny francuski jajogłowy Andre Glucksmann, komentując zakończoną w środę wizytę Miedwiediewa we Francji.

Mówiła o "nielegalnych działaniach". Musi przeprosić


Julia Pitera ma wytłumaczyć się Mariusza Kamińskiego oraz wpłacić 15 tys. zł na cel cywilny - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. dawny pryncypał CBA wytoczył Piterze tok za jej wypowiedzi o nielegalnych działaniach kierowanej z wykorzystaniem niego służby.

Włodzimierz Olewnik nim komisją śledczą


W południe przed sejmową komisją śledczą do zbadania sytuacja porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika i działania władz w tej sprawie stawił się ojczulek porwanego, Włodzimierz Olewnik. Jest to jego pierwsze przesłuchanie przed komisją śledczą na zagadnienie sytuacja samego porwania i pierwszych działań policji.

Sevilla z Atletico zagrają o Copa del Rey


W rozgrywanym w czwartek późnym wieczór rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Hiszpanii gracze Atletico Madryt przegrali 2:3 z Racingiem Santander. nieopodal porażki, to zawodnicy ze stolicy zagrają w finale. pierwszy rozgrywka wygrali gdyż 4:1. Ich rywalem będzie FC Sevilla.

Z nieboszczykiem do samolotu


Brytyjska policja aresztowała dwie kobiety, które chciały zabrać na warstwa samolotu... zwłoki mężczyzny. całokształt działo się na lotnisku Johna Lennona w Liverpoolu.

Kataryna żąda przeprosin i zadośćuczynienia


Przeprosin w gazetach, 20 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i tyle samo na cel społeczny domaga się blogerka Kataryna w sprawie o pogwałcenie jej dóbr osobistych, którą wytoczyła "Dziennikowi" (dziś "Dziennik pismo Prawna").

"Prohibicja nigdy nie przynosi pozytywnych skutków"


- 10 tys. ludzi na bruku, okratowanie wpływów budżetowych, rozwój szarej strefy hazardowej pod kontrolą mafii - to podług przedstawicieli branży hazardowej przeciwnie niektóre skutki nowelizacji ustawy hazardowej, przyjętej we wtorek przez rząd. - Nie tędy wybieg - alarmują.

Zgwałcili i brutalnie zamordowali za kod PIN


Prokuratura Okręgowa w Suwałkach (Podlaskie) sporządziła akt oskarżenia przeciw dwóm braciom z Augustowa za ordynarny gwałt, pobicie i zabójstwo młodej kobiety pod koniec ubiegłego roku - poinformował orędownik tej prokuratury, Ryszard Tomkiewicz.

Tirem zmiótł busa


koszmarny widok wraku volkswagena transportera. To pokłosie wypadku, w którym środek transportu wjechało wprost pod rozpędzonego tira. Z samochodu nic nie zostało.

Na śniegu wyprzedzał TIR-a. Wpadł pod drugiego


Na wybitnie śliskiej drodze, blisko gęsto sypiącym śniegu, chciał wyprzedzić TIR-a. Ale w trakcie wyprzedzania jego BMW wpadło w opóźnienie i zderzyło się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. kierowca i duet pasażerów zostało z trudem rannych. Siedząca z tyłu pasażerka zmarła. - moc uderzenia była tak wielka, że niewiasta wypadła z samochodu, a jej materia odnaleźliśmy kilkadziesiąt metrów dalej - relacjonowali policjanci.

Sondaż: Komorowski - 33 proc., L. Kaczyński - 20 proc.


o ile wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, do drugiej tury przeszliby marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO), z poparciem 33 proc., tudzież obecny prezydent Lech Kaczyński, którego wskazało 20 proc. badanych.

dziennikarz padł ofiarą watykańskiego spisku?


Czy z inspiracji wysokich rangą przedstawicieli Watykanu doszło do intrygi i spisku, których ofiarą padł edytor naczelny katolickiego dziennika "Avvenire" Dino Boffo? - zastanawia się dziś włoska prasa.

Małysz przegrał z wiatrami


Adam Małysz pojechał do Finlandii, iżby szlifować formę przed sezonem zimowym. Pierwszych szlifów z trudem natomiast szukać - w środę "Orzeł z Wisły" nie pofruwał. Na przeszkodzie stanęły porywiste fińskie wiatry.

pierwszy program TVN z wirtualnego szkoła wyższa


Wirtualne studio to niezwykłe, nowoczesne rozwiązanie. Prowadzący stoją w pomieszczeniu, w którym scenografią jest przeciwnie zielona ściana. Ale na ekranie telewizorów widać nowoczesny wystrój i grafikę. całokształt dzięki komputerom. Prowadzący musieli nauczyć się "poruszania" w wirtualnej rzeczywistości. UWAGA! to pierwszy audycja TVN nadawany z wirtualnego studia.

Zidentyfikowano kolejne ofiary katastrofy


W Moskwie zidentyfikowano kolejne ofiary sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Najprawdopodobniej we wtorek rano zupa trumny z ciałami przylecą do własny - powiedział szef kancelarii premiera Tomasz Arabski.

aktualnie nieledwie metr ponad stan alarmowy


liczebność wody na Wiśle w Warszawie o godz. 15 we wtorek wyniósł 734 cm - czyli powyżej 80 cm w górę stanu alarmowego. W stolicy zamknięta jest ulica Wał Miedzeszyński. Na terenie miasta obowiązuje zakaz wchodzenia na wały przeciwpowodziowe. podług najnowszych prognoz IMiGW, bałwan kulminacyjna ma dotrzeć do stolicy w nocy ok. godz. 2, ale nie powinna przekroczyć 770 cm. To o 10 cm mniej niż w ciągu powodzi majowej.

Ratowali psa z lodu. Dwa manto


Pies pływający na krze? Kraj nad Wisłą dusigrosz taką historią nieco tygodni temu. aktualnie swojego bohatera ma miasteczko Westfield w Stanach Zjednoczonych. Zwierzaka uratowano z kry podczas dramatycznej akcji ratunkowej.

YouTube chce znajdować się kinem domowym


rozszerzanie i ambicje YouTube'a są sięgają coraz dalej. przynależny do Google'a chodliwy serwis ze śmietnika wideo chce się przekształcić w prawdziwą internetową telewizję. Jak donosi Bloomberg, powołując się na osoby związane z amerykańską branżą filmową, YouTube prowadzi negocjacje ze studiami filmowymi z Hollywood w sprawie uruchomienia wypożyczalni filmów i programów telewizyjnych online.