defilada gejów: krzyże, gwizdy i świece dymne


W Wilnie odbyła się w sobotę pierwsza w historii Litwy parada równości. Wzięło w niej udział około 350 osób z całej Europy, w tym około 10 osób z Polski. Przeciwko paradzie protestowało kilkaset osób z krzyżami w rękach. milicja zatrzymała 12 osób.

Po plus minus 10 latach działalności udziałowcy firmy Analizy Online Sp. z o.o. podjęli decyzję o podwyższeniu kapitału w drodze oferty prywatnej - i debiucie spółki na rynku NewConnect. korporacja wybrała właśnie doradcę, którym jest notowana w tym momencie na alternatywnym rynku spółka GoAdvisers. Prezydent i szef rządu w swoich wystąpieniach wspominali waleczność broniących Westerplatte. A jeden z czterech żyjących westerplatczyków Ignacy Skowron, poproszony o zabranie głosu, powiedział tylko: "Nigdy więcej wojny!". Nadzieje na kompleksowe porozumienie klimatyczne na szczycie w Kopenhadze są niewielkie, albowiem negocjacje pomiędzy biednymi i bogatymi krajami utknęły w martwym punkcie.Emeryci, mocno niezdolni do pracy renciści, a także bezrobotni - wszyscy oni od dziś mogą tworzyć wnioski o unieważnienie z abonamentu radiowo-telewizyjnego. powinno się będzie pójść na pocztę... W dzisiejszym losowaniu włoskiej gry liczbowej Superenalotto znów nikt nie trafił "szóstki", za którą można było zdobyć główną wygraną - 135,9 mln euro - podała przedstawicielstwo Ansa. Europejska przedstawicielstwo ds. Leków odrzuca argumenty polskiej członek rządu zdrowia w sprawie szczepionek wbrew świńskiej grypie. wyraziciel Agencji ostrzega, że czekanie ze szczepieniami wystawia dzieci i osoby starsze na zagrożenie pandemii A/H1N1 - podaje radio RMF FM.

język niemiecki trybunał federalny uniewinnił w piątek od zarzutu usiłowania zabójstwa adwokata, który doradził swej klientce, by przecięła sondę sztucznie odżywiającą jej matkę. płeć nadobna od pięciu lat była w stanie śpiączki. błogostan z wyroku wyrazili zarówno niemiecka członek rządu sprawiedliwości, jak i świątynia ewangelicki w Niemczech.

pryncypał dyplomacji Radosław Sikorski - powiedział w czwartek wieczorem, jeszcze poprzednio podaniem nieoficjalnej informacji, że szef rządu Belgii Herman Van Rompuy został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej - że jest to polityk życzliwy Polsce. - Pozostanie wręcz przeciwnie winszować i składać życzenia powodzenia - dodał. szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w czasie III Kongresu PiS w Poznaniu, że ma on na celu nadanie "potężnego impulsu" pracom tej partii dla Polski. - PiS nie jest dla siebie, jest dla narodu - oświadczył.

W pożarze, jaki wybuchł w sobotę w Kuwejcie w trakcie ceremonii weselnych w namiocie przeznaczonym dla kobiet, zginęło co w żadnym razie 41 osób - poinformował Reuters, powołując się kuwejcką telewizję al-Rai. - W związku z zaplanowanym na nadciągający koniec tygodnia strajkiem związku zawodowego personelu pokładowego linii British Airways, mniej samolotów w tych dniach będzie uganiać się na trasie Warszawa-Londyn - informuje przewoźnik. Fed zarobił na kryzysie. według danych, do których dotarł "Financial Times", amerykańska Rezerwa Federalna na pożyczkach udzielonych bankom dzięki ostatnie dwa lata zarobiła 14 miliardów dolarów. Kolejnych 19 miliardów Fed zyskał na odsetkach i opłatach pobranych od tych pożyczkodawców, którzy skorzystali z programów powiększania płynności finansowej.Mieszkańcy wyspiarskiego państwa Kiribati na Pacyfiku o godz. 11.00 czasu polskiego - jak pierwsi na świecie - przywitali Nowy Rok. Zabawy sylwestrowe rozpoczęły się już w Australii. Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wylądował w niedzielę przed godz. 17 na lotnisku w Balicach. Piast Gliwice zremisował z Arką Gdynia w... Wodzisławiu. Z racji braku podgrzewanej murawy na stadionie w Gliwicach lub w związku z planowanym jego remontem - oba zespoły musiały jechać do Wodzisławia. Na "neutralnym" terenie padł "neutralny" wynik. Oba zespoły podzieliły się punktami.

Źle zaparkowałeś? Pomożesz ofiarom gwałtu


Kierowcy karani w Wielkiej Brytanii mandatem za pieniądz zdawkowy wykroczenia drogowe będą automatycznie musieli zrewanżować się dodatkową karą pieniężną w wysokości 15 funtów, przeznaczoną na prawa ręka ofiarom ataków seksualnych i przemocy w rodzinie - przewidują plany brytyjskiego rządu.

"Tragedia wyzwoliła u Rosjan falę współczucia"


W ostatnich dniach, po raz pierwszy od wielu lat, pojawiły się dar do dokonania się przełomu w stosunkach polsko-rosyjskich. trwanie pokaże, czy ta ewentualność zostanie wykorzystana - powiedział Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

Skra rozbiła się o język rosyjski mur


13 tysięcy kibiców w łódzkiej Atlas Arenie nie pomogło: Skra Bełchatów po słabej grze przegrała z moskiewskim Dynamem 1:3 i to Rosjanie w niedzielę powalczą o wielkie zwycięstwo w prestiżowej Lidze Mistrzów. Z kim? Drugiego finalistę wyłoni mecz pomiędzy słoweńskim Bledem i włoskim Trentino.

Haiti: 100 tys. ofiar, z gruzów dochodziły jęki rannych


W straszliwej panoramie dwumilionowego, zrujnowanego miasta tysiące ludzi spędziło noc na ulicach, w czasie gdy z gruzów, w jakie zamieniła się połowa haitańskiej stolicy dochodziły jęki rannych, wołania o pomoc. Na ulicach słychać też było głośne modły dziękczynne tych, co ocaleli.

Bieszczady: ziąb i płaty śniegu na połoninach


W Bieszczadach panują trudne warunki turystyczne. w górę górnej granicy lasu lodowaty amfa leży w płatach. W czwartek o brzasku na Połoninie Wetlińskiej dawny 2 stopnie mrozu - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Marek Paterek.

"Jak usłyszałem Tuska, to aż się podniosłem"


Jeden z dawnych trzech tenorów - założycieli Platformy Obywatelskiej - ocenia dwa lata coś koło tego Donalda Tuska. - Jak usłyszałem premiera mówiącego, że jego największym sukcesem jest wiara Polaków do rządu, to aż się podniosłem - powiedział w "Kropce nad i" Andrzej Olechowski. Jego zdaniem obywatele nie mają zaufania, bo poziom zawiódł w takich sprawach jak ratowanie stoczni czy zabezpieczenie Polaków przed grypą.

B. premier pepik zaatakowany kamieniami


Były czeski premier, przywódca prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Mirek Topolanek został uderzony kamieniem w twarz w ataku, jakiego dokonano na niego na kąpielisku w mieście Hustopecze w powiecie Brzeclav na południowych Morawach - poinformował ambasador ODS Martin Kupka.

Taśmy prawdy; kolejna seksafera w Watykanie


Jak donosi guardian.co.uk, Watykanem wstrząsnął kolejny współżycie skandal. Tym pospołu w roli głównej wystąpił bliźni współpracownik papieża Benedykta XVI, Angelo Balducci.

Szwed nie przyznaje się do zlecenia kradzieży


Szwed - Anders Hoegstroem - nie przyznał się do zarzutu namawiania do kradzieży napisu "Arbeit macht frei" i składa obszerne wyjaśnienia - poinformowała rzeczniczka prokuratury Bogusława Marcinkowska. płeć brzydka jest przesłuchiwany w w krakowskiej Prokuraturze Okręgowej.

"Drzwi do kabiny pilotów mogły być otwarte"


- niewieści głos nagrany w kokpicie Tu-154 mógł to być głos stewardesy, ponieważ drzwi do kabiny pilotów podczas takiego lotu mogą być otwarte - powiedział płk. Pietrzak w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

Sondażowy degrengolada Platformy


Według najnowszego sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN, jeśli wybory odbyły się w najbliższą niedzielę to PO mogłaby obliczać na 37 odsetek głosów. Na PiS brać udział w głosowaniu chce natychmiast 28 odsetek Polaków.

Haiti: Pierwsza pompa - panika wśród tysięcy bezdomnych


Pierwsza tropikalna ulewa, która spadła w nocy ze środy na czwartek w Port-au-Prince, wyprzedzając o 8 tygodni porę deszczową, wywołała panikę wśród dziesiątek tysięcy bezdomnych Haitańczyków.

zastój dał Carrefourowi w skórę


zysk Carrefoura poleciał w dołek psychiczny o 70 procent. Ta druga co do wielkości Internet detaliczna na świecie zarobiła w ubiegłym roku 385 milionów euro - o w pewnej mierze miliard euro mniej niż rok wcześniej. Analitycy spodziewali się mało co miliarda euro zysku. korporacja utrzymała jednak dywidendę na poziomie 1 euro na akcję.

dalszy ślub prezydenta; "to średniowiecze"


Prezydent Republiki Południowej Afryki Jacob Zuma poślubił Tobekę Madibę, która została jego trzecią żoną. Tradycyjna zuluska obrzęd miała pozycja w mieście Nkandla – informuje serwis CNN.

Japonia może zgubić wiarygodność


Rating Japonii zagrożony - ostrzegają analitycy standard & Poors. Ocena wiarygodności kredytowej tego kraju przypadkiem zostawać obniżona, chyba że polityka finansowa nie zostanie ustabilizowana, a dług nie zacznie być stopniowo zmniejszany.

Watykańskie media krytykują "Avatara"


Watykańskie media skrytykowały błona fotograficzna "Avatar" Jamesa Camerona. - To technologia bez emocji - tak podbijającą kina na całym świecie superprodukcję oceniły radiostacja Watykańskie i diariusz "L'Osservatore Romano".

"Nie włożyłem Blidzie rewolweru do ręki, nie róbmy z niej bohatera"


To nie ja włożyłem pistolet do ręki Barbarze Blidzie. I jestem antagonistyczny robieniu z niej bohatera. o ile nie popełniła samobójstwa, to akcja karne wykazałoby, że dopuściła się przestępstw korupcyjnych - powiedział przedtem komisją badającą kontekst śmierci byłej posłanki SLD wcześniejszy stary Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bogdan Święczkowski. Zaprzeczył jednocześnie, niby zatrzymanie Blidy było przeprowadzone po to, by zespół PiS miała medialnego "hiciora".

jesień acz nie pobiegnie


Anna jesienny czas biegła o awans do finału 400 metrów za pośrednictwem płotki, ale potknęła się na ostatniej przeszkodzie i odpadła zajęła 4. miejsce. Po chwili przyszła wszelako informacja, że Jamajka została zdyskwalifikowana i Polka awansowała do finału. Niestety, skutek Kaliese Spencer przywrócono i jesień o medale nie powalczy.

Nie mieli na wódkę, przeto zabili sąsiada


Brutalne morderstwo we Włodawie na Lubelszczyźnie. Czterech mężczyzn zabiło mężczyznę kołkiem - potrzebowali pieniędzy na alkohol. Grozi im w tej chwili dożywocie.

Przerwany wał pod Płockiem. Ewakuacja; śmigłowce w akcji


W niedzielę o świcie Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy w miejscowości Świniary pod Płockiem. Ewakuacją obejmowanych jest 22 miejscowości w gminach Słubice i Gąbin na terenie powiatu płockiego tudzież trzy w powiecie sochaczewskim. sprawa jest niezwykle poważna.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.