ekstrapolacja przewiduje cała seria w Monte Carlo


najbliższy koniec tygodnia w Monako będzie wilgotny - tak chociaż wynika z prognozy pogody. Oznacza to, że szósta kasacja tegorocznych MŚ Formuły 1 być może istnieć nader ciekawa.

W Korei Północnej wybudowano utajniony schron dla Kim Dzong Ila. Schron jest na tak wiele duży, aby pomieścić płatowiec lub helikopter. Z tego miejsca, w razie wybuchu wojny, Kim Dzong Il miałby się ewakuować do Chin – podaje portal newsru.com. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i kanclerz Szwab Angela Merkel zapowiedzieli po swoich rozmowach w Soczi, że oba kraje będą kontynuowały wielkie wspólne projekty gospodarcze, w tym budowę Gazociągu Północnego (Nord Stream). Zdaniem prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzego Skuchy dwa medale halowych mistrzostw świata w Dausze są dobrym prognostykiem przed mistrzostwami Europy w Barcelonie. Biorąc pod uwagę ostatnie sukcesy, spodziewa się co najmniej 10 medali.Dowódca wojsk amerykańskich w Iraku generał Raymond Odierno zapewnił, że oddziały bojowe w liczbie 50 tysięcy wycofają się z tego kraju w planowanym terminie, inaczej do końca sierpnia. Wyraził też nadzieję na postępy w stabilizacji politycznej w Iraku. Agnieszka Radwańska została rozstawiona z numerem piątym w turnieju rangi WTA szef rządu na twardych kortach w Indian Wells (z pulą nagród 4,5 mln dol.). Rozpocznie się on w środę, a Rzeczpospolita Polska tenisistka w pierwszej rundzie ma "wolny los". Po zdobyciu Superpucharu Rosji Rubin Kazań Rafała Murawskiego zagra u siebie z VfL Wolfsburg w 1/8 finału Ligi Europejskiej. pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 11 marca, o godz. 19.00.

Toczące się w Moskwie śledztwo przeciw miesięcznikowi "Nowaja Polsza" zostało zamknięte. W opinii redaktora naczelnego miesięcznika, Jerzego Pomianowskiego, jest to zasługa polskiej dyplomacji, głównie polskiego ambasadora w Rosji, Jerzego Bahra.

Doniecki okręgowy głos administracyjny uznał, że nakaz o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy jest sprzeczny z prawem, bo Bandera nie był obywatelem Ukrainy. odznaczenie to nadał mu były prezydent kraju Wiktor Juszczenko. Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk nabiec w półfinale challengera ATP na kortach ziemnych w Bordeaux (z pulą nagród 85 tys. euro).

Z powodu kontuzji uda 27-letni piłkarz reprezentacji Chile Jorge Valdivia nie zagra w poniedziałkowym (21 czerwca) meczu ze Szwajcarią w mistrzostwach świata w RPA. "Iran jest na zakręcie" powiedziała w poniedziałek amerykańska Sekretarza Stanu Hillary Clinton, po konsultacjach z przedstawicielami krajów Zatoki, Perskiej na przestrzeni konferencji w Maroku. We Włoszech najwięcej za kwatera w dobrym, centralnym punkcie dużego miasta powinno się zapłacić w Wenecji. Metr kwadratowy kosztuje tam średnio 9570 euro - podano w raporcie na idea cen mieszkań, opracowanym dzięki syndykat deweloperów i firm budowlanych (Confedilizia).Australijski minister obrony John Faulkner oświadczył we wtorek, że Australia chce w najkrótszym możliwym terminie znieść swoje wojska z Afganistanu. Wchodzą one tam w grupa NATO-wskich Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF). niemczyzna rząd federalny tudzież kraje związkowe przeznaczą razem 60 mln euro dla Fundacji Auschwitz-Birkenau, której celem jest pozyskanie środków na konserwację pozostałości po byłym hitlerowskim obozie koncentracyjnym. Prezydent FC Barcelona, Joan Laporta stwierdził, że chciałby składać podpis kontrakt z pomocnikiem Realu Madryt, Arjenem Robbenem, lecz nie liczy, że szefowie "Królewskich" na to pozwolą. Jego zdaniem wartość za Holendra podyktowana przez włodarzy Realu byłaby astronomiczna.

Piłkarze zatrzymani przez policję


Piłkarz Polonii Bytom Ireneusz K. a ówczesny zawodnik m.in. Pogoni Oleśnica i Zagłębia Lubin Andrzej Sz. oraz były gracz m.in. ŁKS-u Zdzisław L. zostali zatrzymani w poniedziałek dzięki policję. Zatrzymania mają koalicja z korupcją w polskiej piłce nożnej.

agregacja 19. kolejki Ekstraklasy


Dwie czołowe drużyny ekstraklasy straciły u siebie punkty w 19. kolejce rozgrywek. Piłkarze Wisły gród podwawelski już w piątek ulegli Arce Gdynia 0-1, a w niedzielę legia przegrała 0-1 z ostatnią w tabeli Odrą Wodzisław.

"Dzień Gniewu" w Moskwie


o tyle o ile 60 osób zostało w sobotę zatrzymanych w rejonie placu Puszkina, w ognisko Moskwy, gdy próbowały uzyskać antyrządową manifestację w ramach ogłoszonego dzięki opozycję Dnia Gniewu. Opozycjoniści nie mieli zgody stołecznych władz na tę demonstrację.

Władze Indonezji pojmały 12 terrorystów


Indonezyjska milicja poinformowała w piątek, że zatrzymała 12 osób podczas antyterrorystycznej operacji związanej z wykryciem w lutym nielegalnego obozu szkoleniowego prowadzonego przy użyciu siatkę radykalnych islamistów.

Wota z Ostrej Bramy skradzione


Z Kaplicy Ostrobramskiej w Wilnie skradziono we wtorek sześć srebrnych wotów w kształcie serc, rąk i nóg - poinformował Departament Policji stolicy Litwy.

Zatrzymano hakera, jaki przejął kontrolę nad Twitterem


francuski 25-letni haker, któremu udało się najść kontrolę nad serwisem społecznościowym Twitter, został aresztowany po trwającym nieco miesięcy śledztwie francusko-amerykańskim - poinformowały francuskie źródła policyjne.

UE nie ukarze własny za stocznie. Przywykła


Polacy kombinują ze stoczniami, Bruksela w tym momencie się przyzwyczaiła. Jak incognito ustaliła korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, władze unijne od dawna nie miały najlepszej opinii o przejrzystości działania polskich władz.

Molestowanie w chórze "wyrafinowane kary"


skandal wokół molestowania w chórze chłopięcym katedry w Ratyzbonie jest poważniejszy, niż sądzono - pisze w najnowszym wydaniu język niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Za 12 złotych jest dozwolone ujrzeć króla sprintu


Za 12 złotych można będzie ujrzeć 27 maja w Ostrawie debiut na dystansie 300 m trzykrotnego medalisty olimpijskiego i rekordzisty świata na 100 natomiast 200 m Jamajczyka Usaina Bolta. na skroś net jest dozwolone już kupić bilety na 49. mityng "Złote kolce".

"Proklamowanie za pośrednictwem Kosowo niepodległości było nielegalne"


Serbia uważa, że proklamowanie przez Kosowo niepodległości było nielegalne i w charakterze takie jest wyzwaniem dla światowego porządku prawnego. Takie funkcja zaprezentowała we wtorek Serbia w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości w Hadze.

podest po incydencie na pokładzie samolotu


płatowiec czarterowego przewoźnika ArkeFly z 235 osobami na pokładzie, jaki leciał z Amsterdamu na karaibską wyspę Aruba, został w środę forsowny do lądowania na lotnisku Shannon, w Irlandii, po tym jak jeden z pasażerów zaczął grozić zdetonowaniem bomby na pokładzie.

Irański ajatollah wzywa do pojednania i eksportu rewolucji


Jeden z irańskich przywódców duchowych ajatollah Mohammad Emami Kaszani wezwał stronnictwa polityczne w swoim kraju do zakończenia sporów towarzyszących wyborom prezydenckim i skupienia się na eksporcie rewolucji islamskiej.

czara Narodów Afryki: Surowa mandat dla Togo


delegacja Togo nie wystąpi w dwóch kolejnych edycjach Pucharu Narodów Afryki - poinformowała w sobotę Afrykańska związek Piłkarska (CAF).

Irak: sprzeciw mediów; "nie zabijajcie prawdy"


Dziesiątki irackich dziennikarzy uczestniczyło w Bagdadzie w ulicznym proteście przeciwko temu, co określają jako polityczne naciski w celu tłumienia publikacji krytycznych poniżej władz.

USA: Powstaje kolejny tyka chmielowa medialny


Comcast, największy w USA telefonistka telewizji kablowej i dostarczyciel połączeń internetowych zaś NBC Universal, jeden z największych koncernów telewizyjnych, postanowiły się połączyć. Jeśli fuzja dojdzie do skutku, powstanie dalszy olbrzym medialny.

"Karać za naruszanie zasad bezpieczeństwa nuklearnego"


Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaproponował we wtorek, by karać liderów państw, którzy zamierzenie udostępnią materiały nuklearne grupom terrorystycznym.

"Wstrząsający" finał sprawy katastrofy samolotu


Linie lotnicze Air France w wewnętrznej notatce zaleciły swoim pilotom większą czujność i skrupulatność w przestrzeganiu procedur, dotyczących bezpieczeństwa. Zganiono jednocześnie tych, którzy obwiniają sprzęt za czerwcową katastrofę Airbusa 330, który spadł do Atlantyku - informuje przedstawicielstwo Associated Press.

Kirgistan: wybory prezydenckie w październiku r. 2011


Wybory prezydenckie w Kirgistanie odbędą się nie później niż w październiku roku 2011, bo wyboru trzeba dokonać na dwa miesiące poprzednio upływem kadencji poprzedniego prezydenta - poinformował wicepremier rządu tymczasowego Omurbek Tekebajew.

Brown uhonorował bohaterów Holokaustu


premier Gordon Brown po raz dziewiczy wręczył nowo ustanowione medal - srebrzysty odznaczenie Bohatera Holokaustu (Hero of the Holocaust), honorujący Brytyjczyków, którzy ratowali Żydów i inne prześladowane narodowości w czasie ostatniej wojny.

Iran chce wymienić "szpiegów" z USA na więźniów - Irańczyków


Irański minister służb specjalnych zaproponował w niedzielę Waszyngtonowi wymianę trojga Amerykanów więzionych od 10 miesięcy w Iranie pod zarzutem szpiegostwa na Irańczyków więzionych w USA.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.