Polska, sztuczna gnat robi światową karierę


Stworzony za pośrednictwem naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie rewolucyjny biomateriał do uzupełniania ubytków kostnych robi karierę w świecie - pisze "Polska The Times".

Istnieje wybitnie duże prawdopodobieństwo, że policja obecnie wkrótce uzyska sekwencja nowych uprawnień. stopień chce umeblować funkcjonariuszy w takie metody inwigilacji jak choćby pluskwy w telefonach oraz kwerenda w komputerach. I to nie wprost przeciwnie gangsterów, niemniej oraz trucicieli środowiska, oszustów giełdowych i uczestników bójek. Poznań wybrał nuże swoich ambasadorów, którzy pomagać będą przygotowania stolicy Wielkopolski do piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Zostali nimi przedstawiciel kleru a raper - papa Jan masa i Mezo. Kolumbia złożyła w Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) oficjalną skargę na lewicowego prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza. Bogota zarzuca mu mieszanie się w jej wewnętrzne sprawy.Narażenie dzieci na utratę zdrowia i życia i zbadanie wręczenia łapówki - takie zarzuty usłyszy pewnie 34-letnia Ewa P. bez reszty pijana pani była pasażerką samochodu, który prowadziła jej 11-letnia córka. W aucie znajdowała się coraz dwa małych dzieci. Jens Lehmann, golkiper VfB Stuttgart, na trzy minuty zanim końcowym gwizdkiem sędziego w meczu z FSV Mainz (1:1) otrzymał czerwoną kartkę. dopóki doszedł do szatni, zdążył jeszcze zabrać kibicowi patrzałki i uderzyć operatora telewizyjnej kamery. Tomasz Markowski - poseł PiS w poprzedniej kadencji Sejmu - został uniewinniony za pośrednictwem warszawski zdanie od zarzutu poświadczenia nieprawdy i oszustwa niedaleko pobieraniu od Kancelarii Sejmu ryczałtu na apartament w stolicy. wprzódy proces społeczny w tej samej sprawie przegrał - i kapitał musi oddać.

dowodzący Wojsk Lądowych w Polsce, generał Waldemar Skrzypczak, oddał się do dyspozycji prezydenta. Skrzypczak został w poniedziałek wezwany do Sztabu Generalnego na rozmowę ze swoim przełożonym gen. Franciszkiem Gągorem. wywiad obecnie się zakończyło, ale generałowie mają komunikować znowu wieczorem.

Śnieg odciął od świata przełęcz Salmopolską, pomiędzy Szczyrkiem a Wisłą, w Beskidzie Śląskim. Biegnąca tędy droga jest całkowicie zasypana. Do niektórych gospodarstw nie dociera prąd - poinformował ksiądz Jan Byrta z miejscowej parafii luterańskiej. Szwajcarskie resort sprawiedliwości odrzuciło pozostały wniosek Romana Polańskiego o zniesienie go z aresztu za kaucją, wyższą aniżeli proponował poprzednio - poinformował w piątek rzecznik resortu Folco Galli. morał odrzucono ze względu na wysokie zagrożenie ucieczki Polańskiego ze Szwajcarii.

- Nie wierzę w przemianę Jarosława Kaczyńskiego, podejrzewam że to gra polityczna - powiedział delegat Bartosz Arłukowicz w TVN24. Starcia Palestyńczyków z izraelskimi żołnierzami w Hebronie na Zachodnim Brzegu. Do walk doszło dzień po tym jak dwa sporne święte miejsca - jaskinia Patriarchóww Hebroenie i grobowiec Racheli w Betlejem - zostały umieszczone na listowie izraelskiego dziedzictwa historycznego. Godzinne gradobicie z kosmosu zbombardowało Ziemię ponad 13 tysięcy lat temu i pogrążyło naszą planetę w mini epoce lodowcowej – twierdzą naukowcy, o czym informuje "Daily Mail"."Gazeta Wyborcza": wstrętny Ukrainiec, czasami smakowity Niemiec i Polacy cierpiący w wyższym stopniu niż Żydzi. O wstydliwych wydarzeniach wolimy zapomnieć. Wierzymy w nasze masowe bohaterstwo. Japońskie okręty, które od ośmiu lat zaopatrywały w paliwo walczące w Afganistanie wojska koalicji, w styczniu powrócą do domu. Tokio zrywa z dotychczasowym wojskowym zaangażowaniem w afgańską operację. w przybliżeniu 1300 kart rosyjskiego śledztwa: zeznania świadków, protokoły i specyfikacja fotograficzna z oględzin miejsca katastrofy i protokoły z identyfikacji ciał ofiar - dotarło do polskiej prokuratury pocztą dyplomatyczną z Rosji.

Polska gazowym gigantem?


Gazowa kazus krajowy na koniec prawdopodobnie ulec poprawie. na końcu mamy szansę uniezależnić się od gazu z zagranicy, wydobywając... swój własny. Wiosną wiercenia w Polsce rozpoczną amerykańskie koncerny. PGNiG zapowiada, że wejdzie w alians z zagranicznymi firmami - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

"A FIFA mówi o czystej grze"


Francuzi z biletami do RPA, a Irlandczycy obdarci z marzeń o grze w finałach mistrzostw świata. Szatnie na Stade de France opanowały skrajne emocje. Z jednej okolica uciecha "trójkolorowych", z drugiej - rozpacz przyjezdnych. - A FIFA mówi o czystej grze, ale potem tego nie egzekwuje - narzekał po meczu bramkarz Wyspiarzy Giovanni Trapattoni.

Warszawa: Wisła wciąż przybiera. Mieszkańcy obserwują rzekę


postać wody w Wiśle w Warszawie z każdą godziną zmienia się. aktualnie wynosi 773 cm. Wciąż pozostaje 27 cm rezerwy do stanu krytycznego. Tłumy warszawiaków obserwują rzekę ze stołecznych mostów.

droga żelazna zwolni i potanieje


Od 2 listopada z polskich torów zniknie część ekspresów. dać w zamian je pociągi kursujące w charakterze Tanie Linie Kolejowe (TLK) albo InterCity. Wiąże się to z wydłużeniem czasu przejazdu i zmianą cen biletów. po największej części w dół.

Zwycięstwo lewicy w "podwójnych" wyborach


Niedzielne wybory prezydenckie w Hondurasie, przeprowadzone pięć miesięcy po zamachu wojskowym, w którym obalony został prezydent Manuel Zelaya, najprawdopodobniej wygrał konserwatysta Porfirio Lobo. Powyborcze sondaże dają mu poniekąd kilkanaście pkt proc. przewagi nad głównym rywalem Elvinem Santosem. rezultat taki był aczkolwiek oczekiwany. Również w Urugwaju wybory prezydenckie wygrała lewica. Zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył jej pretendent Jose Mujica.

kitajski w krakowskich szkołach


dzięki Instytutowi Konfucjusza działającego niedaleko Uniwersytecie Jagiellońskim, krakowscy uczniowie będą się na dniach nauczać w szkole języka chińskiego - donosi "Dziennik Polski".

RMF: Plantacja marihuany w rezerwacie przyrody


Mazowiecka milicja zlikwidowała nielegalną plantację konopi indyjskich na Mazowszu. W lasach w pobliżu Białobrzegów funkcjonariusze znaleźli nad tysiąc krzaków tej rośliny. Plantacja była otoczona mokradłami, a dostęp do niej - w pewnym sensie niemożliwy. Policjanci zatrzymali na razie trzy osoby, ale niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Prezydent nie odznaczy ks. Jankowskiego


Prezydent Lech Kaczyński odznaczy 50 byłych opozycjonistów. między uhonorowanych osób apiać nie znajdzie się ks. Henryk Jankowski.

Edelman, Kołakowski, Religa, Zapasiewicz...


Marek Edelman, Leszek Kołakowski, Zbigniew Religa, Zbigniew Zapasiewicz... To nazwiska na odwrót niektórych słynnych Polaków, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Od listopada 2008 r. ginęli też polscy żołnierze w Afganistanie, pod ziemią trwanie stracili górnicy.

Krzysztof Janik: Olewnik? Nie wiem, nie słyszałem


- Nie pamiętam, nie słyszałem, znam sprawę tylko z mediów - tak byli ministrowie plus minus Leszka Millera, Krzysztof Janik i Zbigniew Sobotka, odpowiadali na pytania komisji do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

"Putin nie spojrzał historii w oczy"


W tym, co mówił Władimir Putin, nie dostrzegłem woli spojrzenia historii w oczy - tak Leonid Mleczin, sławny rosyjski publicysta specjalizujący się w tematyce historycznej, skomentował we wtorek w rozmowie z PAP wizytę premiera Rosji w Polsce.

Miller potwierdził: zidentyfikowano piąty głos


boss MSWiA Jerzy Miller powiedział dziennikarzom w Sejmie, że w sobotę do Moskwy udaje się osoba, która ma rozpoznać piąty głos, który zarejestrował się na rejestratorze głosu, a nie należał do ścisłej załogi TU-154, który rozbił się koło Smoleńska.

3 ofiary karambolu z udziałem oficerów CBA


Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych do jakiego doszło w środę wieczorową porą na drodze krajowej nr 7 Warszawa-Kraków w okolicy Niewachlowa (Świętokrzyskie) - poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji Zbigniew Pedrycz.

Komorowski i Peres o mieniu żydowskim


wymiana młodzieży i zdanie mienia żydowskiego pozostawionego w Polsce w trakcie II wojny światowej były jednymi z tematów czwartkowej ustalenia marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i prezydenta Izraela Szimona Peresa.

Płonie hurtowna chemiczna, brzmieć wybuchy


Płonie hurtownia chemiczna we Włocławku. Jak relacjonują świadkowie, pożar wygląda wybitnie groźnie - nie mówiąc o dużego dymu, docierać także wybuchy. W środku są albowiem łatwopalne materiały.

Zidane poprowadzi piłkarskiego Big Brothera


Był aktualnie muzyczny "Idol", było taneczne "You can dance", a w tym momencie Chronos na piłkarzy. uznany Zinedine Zidane poprowadzi audycja "Football Cracks", kto ma wesprzeć w znalezieniu piłkarskich talentów. Do wygrania staż w klubie na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy.

Ronaldo z kontuzją do kadry?


instruktor reprezentacji Portugalii Carlos Queiroz zapowiedział, że zamierza wyznaczyć do biuro kadr na mecze barażowe z Bośnią i Hercegowiną Cristiano Ronaldo. Problem w tym, że zawodnik Realu Madryt - zdaniem władz klubu - ciągle jest kontuzjowany.

konferencja burmistrzów miast-symboli II w. św.


W konferencji z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny uczestniczyli w poniedziałek burmistrzowie i prezydenci z 21 miast-symboli II wojny światowej. Przywieźli ze sobą grudki ziemi, które zostaną złożone do specjalnej urny, stanowiącej głaz węgielny pod budowę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Straciła panowanie nad autem - 2 osoby nie żyją


dwójka osoby nie żyją, a jedna została silnie ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie pośrodku Opolem a Kluczborkiem - poinformował portal 24opole.pl.

Dostaniemy rekompensata za spóźnione loty


Pasażerom samolotów opóźnionych o co w żadnym razie trzy godziny należy się nagroda tak samo jak pasażerom lotów odwołanych - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.