Tusk na linii z Putinem


- dzień dzisiejszy po południu premier Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z szefem rosyjskiego z grubsza Władimirem Putinem - poinformowało w piątek siedlisko Informacyjne Rządu. dyskurs dotyczyła m. in. planowanej wizyty prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w Rosji. Premierzy rozmawiali także na zagadnienie wizyty marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w Moskwie 9 maja z okazji 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Al-Kaida w Iraku wzięła na siebie odpowiedzialność za niedzielny paroksyzm na bank centralny w Bagdadzie - informuje AFP. agencja powołała się na oficjalna wypowiedź Al-Kaidy, które pojawiło się w środę wieczór na jednym z islamistycznych forów internetowych. Życie chorych na raka zależy od tego, w którym województwie się leczą. Pacjenci z niektórych regionów mają utrudniony dostęp do drogich terapii. w związku z tym konsultant lokalny ds. onkologii chce wtajemniczyć centralną kwalifikację pacjentów do najdroższych metod leczenia: chemioterapii niestandardowej - pisze "Rzeczpospolita". Nie Donald Tusk, ale Bronisław Komorowski ma obowiązek kandydować na prezydenta – uważa Janusz Palikot. Dlaczego? "Nie powinniśmy" marnować takiego "brylantu" jak Tusk, czyniąc z niego prezydenta.Podatkowa ulga dla firm pomagającym powodzianom jest fikcją - ustaliła TVN CNBC Biznes. szczebel ogłosił, że materiały budowlane przekazywane jako dar dla powodzian zostały zwolnione z podatku VAT. Okazuje się jednak, że producent, hurtownik czy ekspedient i tak będzie musiał podarować fiskusowi 22 procent podatku - i to z odsetkami. boss NFZ Jacek Paszkiewicz przyznał, że to on ponosi winę za problemy związane ze stosowaniem chemioterapii niestandardowej. Minister zdrowia Ewa wydobywający powiedziała zaś, że pacjenci znaleźli się w sytuacji "niedoskonałości urzędniczej". Cudem uniknął poważnego zranienia. pewien on z Tennessee (USA) został potracony dzięki cofający pojazd strażacki. Jak się potem okazało, był głuchoniemy.

Prezydent Nicolas Sarkozy znalazł się w ogniu krytyki opozycji i opinii publicznej za kumoterstwo. Powodem jest wykrycie z wykorzystaniem media, że 23-letni syn szefa państwa Jean ma zostać publicznym zarządcą największej paryskiej dzielnicy biznesu.

41-letnia pierwowzór zostawiała swojego rocznego syna na jednym z białostockich komisariatów. Twierdziła, że - z powodu trudnej sytuacji materialnej - nie może mu zapewnić opieki - poinformował w środę Kamil Sorko z zespołu prasowego podlaskiej policji. Katarzyna Janowska została redaktor naczelną tygodnika "Przekrój". Ostatnio była publicystką tego tygodnika, przedtem pracowała w "Polityce". Jej zastępcą będzie Juliusz Urbanowicz, kto w przeszłości pracował m.in. dla "Wprost".

Uczeń zespołu szkół Osielsku koło Bydgoszczy stracił przytomność w toku lekcji WF-u. Przybyłym na lokalizacja lekarzom pogotowia nie udało się go uratować. W poniedziałek do Moskwy przyleci psycholog z Polski, kto wspólnie z rosyjskimi ekspertami ma zrealizować analizę głosów pilotów prezydenckiego tupolewa. brygada ratowników medycznych legnickiego pogotowia zajęła drugie lokalizacja na Mistrzostwach lokalny w Ratownictwie Medycznym i Drogowym.Fabryka Opla w Gliwcach żyje w oderwaniu od problemów właściciela. I tymczasem odgórne cięcia zatrudnienia dotykają jej także, to sama fabryka zwiększa zatrudnienie. obecnie szuka 700 pracowników w związku z ponownym uruchomieniem trzeciej zmiany. W poniedziałek o 11.30 poznamy oficjalne logo Mistrzostw Europy 2012. Główne uroczystości z udziałem szefa UEFA Michela Platiniego odbędą się jednak w Kijowie, ale polskie miasta również będą miały swoje imprezy. W Warszawie logo pojawi się o 18:00 na Pałacu Kultury i Nauki. Jak informuje UEFA na swojej stronie internetowej marka inspirowane jest ludowymi "wycinankami". 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata dla kursantki, a dla instruktora - 2,5 roku więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i interdykt wykonywania zawodu za pośrednictwem 3 lata. Taki rozstrzygnięcie zapadł w sprawie kobiety, która w trakcie jazdy szkoleniowej spowodowała śmiertelny wypadek. - Nie zgadzam się z wyrokiem, jest niesprawiedliwy - powiedziała TVN24 kursantka.

Lech Kaczyński honorowym obywatelem Warszawy


Prezydent Lech Kaczyński otrzymał pośmiertnie tytuł honorowego obywatela Warszawy. Uchwałę w tej sprawie podjęli w czwartek stołeczni radni.

Oslo: nielegalne polskie busy opanowały aerodrom


Norweska milicja zaś władze lotniska Torp pod Oslo nie mogą poradzić sobie z polskimi kierowcami, którzy mikrobusami bez licencji przewożą rodaków do miasta. oficjalny przewoźnik wycenił straty na kilka milionów koron, chociaż Polakom trudno udowodnić niedozwolony proceder, bo twierdzą, że zabierają wręcz przeciwnie rodzinę.

Szczygło: W MSWiA sfałszowano dokumenty


stary BBN Aleksander Szczygło zarzuca MSWiA, że sfałszowało dokumenty dotyczące kandydatów na generałów i chciało dokonać inicjacji w pomyłka prezydenta. BBN na swoich stronach opublikował dokumenty, z których wynika, że dwóch kandydatów na szczebel generalski służyło w ZOMO. - Ci a figę nie zajmowali się przeprowadzaniem senior za pomocą ulicę, lecz zwalczali na ulicach niepokoje - powiedział Szczygło.

pacierz czy reklama?


Olsztyńskie firmy pogrzebowe znalazły niezwykły podejście dotarcia do potencjalnych klientów. Zamawiają w kościołach msze święte w intencji zmarłych pochowanych przez nie w minionym roku. powikłanie w tym, że księża nie wyczytują nazwisk zmarłych, ale nazwę zakładu pogrzebowego. - Z jednej okolica modlitwy przenigdy dość, z drugiej trudno nie ujrzeć w tym reklamy - przyznają księża z innych miast.

Tajemnicze porwanie gruzińskich drwali


Południowoosetyjscy bojownicy zatrzymali i aresztowali grupę 16... gruzińskich drwali. Zarzucają im nielegalne wina administracyjnej granicy między zbuntowaną republiką a resztą Gruzji. Unijni obserwatorzy są zaniepokojeni.

Zaginął gablota adwokat Agackiej-Indeckiej


Gdzie jest bryka naczelny Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem? - docieka "Dziennik gazeta Prawna".

"Niezliczone" żaby spadły z nieba


W niewielkiej miejscowości na Węgrzech spadł wysyp żab. Jak twierdzą mieszkańcy, żab była "niezliczona" ilość. Agencyjne zdjęcia zdają się to potwierdzać: na ulicach drugi ślady, a sporo zwierzaków w przyszłości skacze po okolicy.

Szmal uratował nam skórę


Przygotowujący się do styczniowych mistrzostw Europy szczypiorniści pokonali w Kaliszu Czechów 28:27. zwycięstwo Polakom zapewnił niezawodny Sławomir Szmal, który w ostatnich sekundach popisał się skuteczną interwencją.

Kanada: napój alkoholowy powodem śmierci Polaka?


Adwokat firmy Taser International, produkującej używane za pomocą policję w wielu krajach paralizatory (tasery) utrzymywał we wtorek, że użycie tej broni nie było powodem zgonu w 2007 r. na lotnisku w Vancouver (Kolumbia Brytyjska) polskiego imigranta Roberta Dziekańskiego.

sens skrzynek w tym momencie na papierze. "Brak białych plam"


stronica Lechistan na bieżąco otrzymuje wszystkie materiały związane z badaniem sytuacja katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem - poinformował w środę Siergiej Zajko z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w Moskwie.

Rostowski: Kaczyński wygląda jak wydekoltowany z telenoweli


To nie telenowela. Nie chodzi o to, żeby wiedzieć, czy w kolejnym odcinku osoba się zmieniła czy nie - mówi o Jarosławie Kaczyńskim facio Kontrwywiadu RMF FM Jacek Rostowski.

Sondaż: pałac prezydencki weźmie Komorowski


Bronisław Komorowski ma większe szanse wprowadzić się do pałacu prezydenckiego. W drugiej turze wyborów uzyska 53,7 proc. głosów, Jarosław Kaczyński - 39,1 proc. - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego dla TVN. ponad 7 proc. Polaków w dalszym ciągu nie wie, na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Smuda kończy z pracą społeczną


Skargi Franciszka Smudy na łamach prasy na proponowany dzięki PZPN kontrakt poskutkowały. Władze związku z umowy usunęły niedogodny dla "Franza" zapis, porozumiały się oraz z zaproponowanym z wykorzystaniem trenera sztabem i od piątku, natychmiast oficjalnie, polska reprezentacja będzie miała selekcjonera.

prusak i Japończyk rozmawiają o sojuszu


inny pod względem wielkości europejski producent aut, francuski koncern Peugeot Citroen, może przejąć co więcej 50 proc. akcji swojego japońskiego konkurenta - Mitshubishi - donoszą agencje informacyjne. atut transakcji przypadkiem zaczerpnąć 3,4 miliarda dolarów.

Federacja Rosyjska mówi "niet" wódce po ciemku


Rosyjskie władze planują wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu nocą. zakaz miałby być w mocy pośrodku godz. 23 wieczorem a 8 o świcie wzdłuż i wszerz z wyjątkiem lokali gastronomicznych. Czy to rezolutny podejście na walkę z plagą alkoholizmu, czy dalszy propozycja odstający od rosyjskich realiów?

całokształt punktów w Bełchatowie


GKS Bełchatów miał przed sobą ciężki rozgrywka - do Bełchatowa przyjechał gdyż jeden z w największym stopniu chwalonych w ubiegłym sezonie zespołów - Śląsk Wrocław. starcie dziewiątej i dziesiątej drużyny Ekstraklasy przebiegł atoli pod dyktando gospodarzy. O wyniku - 2:0 dla Bełchatowian - zadecydowała jednak także czerwona kartka dla Krzysztofa Ulatowskiego.

12-latek jechał 110 km/h; pod prąd na rondzie


Policjanci z Cypru, biorący udział w pościgu za samochodem, który nieomalże bis przekroczył dozwoloną prędkość, nie kryli zdziwienia, gdy za kierownicą złapali 12-latka.

przeciwdziałanie grozi bojkotem obrad Sejmu przez... TVP


pierwsze danie po wakacjach posłuchanie Sejmu przypadkiem pokonać się bez udziału posłów PiS i SLD - informuje "Dziennik".

Francuzi się boczą, ale obecnie trenują


Po jednodniowym strajku piłkarze Francji wznowili treningi. Nie oznacza to, że zmienili powiedzenie i nie mają nic przeciwko odesłaniu niesfornego Nicolasa Anelki do domu. całkiem odwrotnie. Trójkolorowi ciągle protestują, ale zmienili formę swojego protestu.

USA wycofują siły z Haiti


USA oddają Haitańczykom aerodrom w przystań au Prince i powoli wycofują z kraju swoich żołnierzy. Tuż po trzesięniu ziemi porządku w stolicy kraju i okolicach pilnowało i pomagało mieszkańcom około 22 tysięcy amerykańskich wojskowych. aktualnie na wyspie jest ich około 13 tysięcy.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.