Dorn jeszcze raz oskarża: Klich "skręcił" przetarg na samoloty


Zdaniem Ludwika Dorna to naczelny Ministerstwa Obrony Narodowej jest czarnym bohaterem tragedii w Smoleńsku i to on ponosi za nitka polityczną odpowiedzialność. obecnie wcześniej Dorn domagał się dymisji Bogdana Klicha. Teraz, w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times" zarzuca mu, że "skręcił" aukcja na samoloty dla VIP-ów i wskutek tego do Katynia najważniejsze osoby w państwie pojechały zawodną tutką.

47 proc. badanych w lutym z wykorzystaniem CBOS było zadowolonych z faktu, że rządem kieruje Donald Tusk; niezadowolonych z tego powodu było 39 proc. respondentów. poparcie dla rządu wyraziło 38 proc.; przeciwników rządzącego gabinetu było 29 proc. Samoloty bojowe, broń przeciwpancerna i przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy - taki aparat trafi z Rosji do Syrii. W piątek została podpisana umowa w tej sprawie. Ubywa kart kredytowych. W I kwartale zlikwidowano 613 tysięcy kart kredytowych, czyli w pewnej mierze połowę wydanych w całym 2009 roku – podaje Narodowy pula polski w najnowszym raporcie o kartach płatniczych.Nurkowie ze straży pożarnej w Giżycku i mazurskiego WOPR zlokalizowali na dnie Niegocina drewnianą barkę, której długość przekracza 17 metrów. Szacują, że może mieć ok. stu lat i jest prawdopodobnie jedynym tego typu wrakiem znalezionym na dnie mazurskich jezior. Po katastrofie w Smoleńsku Polskę czekają wybory prezydenckie, trzy uzupełniające wybory do Senatu, wejście do Sejmu nowych 15 posłów, wybór dzięki niższa izba parlamentu prezesów NBP, IPN, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz powołanie dowódców armii. Rubens Barrichello, trzecia część prowadzący tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1, będzie w przyszłym sezonie kierowcą teamu Williams. Partnerem brazylijskiego kierowcy w nowej ekipie będzie debiutant, Niemiec Nico Huelkenberg.

"PO, przez zęby, niechętnie, z bólem, ale niemniej łaskawie zgodziła się z PiS, że warto, aby Sejm RP wydał oświadczenie w rocznicę 17 września 1939 roku" - pisze na swoim blogu w Onet.pl Ryszard Czarencki, komentując inicjatywę PiS mająca na celu upamiętnienie rocznicy radzieckiej inwazji na Polskę.

Czy Arturowi Zirajewskiemu "Iwanowi", głównemu świadkowi w sprawie śmierci szefa polskiej policji gen. logo Papały, gruba ryba zręcznie podsunął leki psychotropowe, które go zabiły? Według "Rzeczpospolitej" tę hipotezę weryfikują teraz gdańscy śledczy. Ludowcy nie akceptują zmian w Konstytucji proponowanych przy użyciu politycznego koalicjanta. Podczas posiedzenia rada Naczelna PSL zdecydowała, że wybory prezydenckie powinny istnieć powszechne, a kompetencje prezydenta wyraźnie rozdzielone od rządu. Ich zdaniem izba wyższa parlamentu winien funkcjonować jako izba reprezentantów samorządów.

Pochodnia płonąca olimpijskim ogniem dotrze w niedzielę do wojskowej bazy alarm w Kanadzie. coraz przenigdy zapał olimpijski nie był tak hen na północy. We wtorek w szpitalu w Hawanie po strajku głodowym zmarł więzień kurtuazyjny Orlando Zapata Tamayo. Prezydent Kuby Raul Castro wyraził z tego powodu ubolewanie, ale przy okazji zaatakował Amerykę. liczebność mórz przypadkiem podnieść się w ciągu następnych 40 lat aż o pół metra. Ekolodzy ze Światowego Funduszu na przedmiot Przyrody (WWF) ostrzegają, że podtopienie grozi ponad stu miastom na świecie, a straty sięgną 28 000 miliardów dolarów.Gen. Skrzypczak wysłał do Czadu transportery niebezpieczne dla żołnierzy, uważa prokuratura i chce postawić mu zarzuty - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Tegoroczny sezon na szparagi nieudany. Plantatorzy zbierają o 1/3 mniej tego warzywa niż rok temu. asumpt to niesprzyjająca pogoda - jest zbyt ozięble i mokro. non stop tymczasem jest coraz ewentualność na obfitość szparagów i spadek ich ceny. Od porażki rozpoczęli nasi siatkarze osobisty część w Pucharze Wielkich Mistrzów. spotkanie z Japonią było nader nierówne i do rozstrzygnięcia wartościowy był tie-break, którego Polscy siatkarze przegrali 10:15.

Śmierć, demagogia i beztroska


śmierć kapitana Daniela Ambrozińskiego na polu walki w Afganistanie pokazała całą nędzę polskiej polityki, a i całą pustotę polskiego dziennikarstwa.

Szokująca "pasja" mieszkańca Koczały


47-letni mieszkaniec Koczały od kilku lat wyłapywał obce gołębie, a ich lotki sklejał taśmą klejącą, by nie odfrunęły do swoich właścicieli. Na swojej działce puder 93 cudze gołębie. w tym momencie płeć brzydka odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Nowym RPO będzie białogłowa


Kandydatką PiS została Zofia Romaszewska - poinformował przedstawiciel klubu partii Mariusz Błaszczak. przedtem godność swojego kandydata ujawniła PO - to Irena Lipowicz. Kandydaci PSL i SLD zrezygnowali. nowy RPO zastąpi tragicznie zmarłego w katastrofie prezydenckiego samolotu Janusza Kochanowskiego.

Caritas uruchomi punkty wsparcia przedszkolnego


Caritas Archidiecezji Łódzkiej po raz dziewiczy otwiera w tym roku dwa punkty wsparcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. dzięki parę godzin dziennie fachową opiekę znajdą tam najmłodsi w wieku od trzech do pięciu lat pochodzący z najuboższych rodzin.

"Trzy węzłowe pytania" PiS w sprawie stoczni


- PiS chce wyjaśnić sprawy dotyczące tzw. afery stoczniowej na forum połączonych sejmowych komisji skarbu państwa i komisji gospodarki, a nie prędzej później zadecydować o ewentualnym złożeniu wniosku o powołanie komisji śledczej w tej sprawie - powiedział w w czasie konferencji prasowej w Kielcach przewodniczący KP PiS Przemysław Gosiewski.

USA: dramat awionetki. Zginęły polskie dzieci


Jak informuje TVN24 w amerykańskim stanie New Jersey doszło do katastrofy awionetki. W wypadku zginęło pięć osób. pośród ofiar jest dwa polskich dzieci.

Donieśli, że trzyma w domu lwa


Chwalił się swoim pupilem, ale nikt nie reagował. Do środy. kartel broniące praw zwierząt złożyło donos do prokuratury na mieszkańca Głogowa Małopolskiego, że w domu trzyma lwa. A nie wolno. Bo lew musi się wybiegać, poza tym może mianować zagrożenie dla ludzi.

Żałosny finał seksafery; wyciekły pikantne sms-y


Veronica Siwik-Daniels, była aktorka porno, która twierdzi, że łączył ją trzyletni płomienny interes z Tigerem Woodsem, opublikowała na jednej ze stron internetowych 120 pikantnych sms-ów, które wymieniła z gwiazdorem golfa - informuje serwis CNN.

Szkoła zamknięta, przyszła kit


Z powodu wielkiej wody punkt programu warszawskich szkół i przedszkoli zostanie zamkniętych w poniedziałek. Mimo, że do sporej części mieszkańców stolicy świeża wiadomość ta dotarła, wielu coraz w niedzielę po południu była mocno zdezorientowana. Dla dużej grupy rodziców, wyrok o zamknięciu szkół jest w pełni uzasadniona.

Umarow zapowiada "krwawe ataki" w całej Rosji


kluczowy ośrodek kierujący czeczeńskich rebeliantów Doku Umarow zapowiedział na stronie internetowej Kavkazcenter rozwój krwawych ataków na całą Rosję.

Popsute święto LeBrona


Inaczej LeBron James wyobrażał sobie dzień, w którym odbierze nagrodę dla MVP sezonu zasadniczego. Wieczór najlepszemu koszykarzowi NBA i jego Cleveland Cavaliers popsuli zawodnicy Bostonu Celtics, którzy bez ryzyka wygrali na wyjeździe 104:86 i w serii do czterech zwycięstw jest aktualnie remis 1:1.

Zachodniopomorskie: zderzyło się siedem aut


fortel krajowa nr 3 w kierunku Świnoujścia na wysokości miejscowości Kliniska (Zachodniopmorskie) jest już przejezdna - poinformował Przemysław Kimon z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Pierwsza tura wyborów dla Komorowskiego


wedle sondażowych wyników z godziny 20, pierwszą turę wyborów wygrał Bronisław Komorowski. W drugiej turze jego rywalem będzie Jarosław Kaczyński.

Nie ma miejsc w pociągach i szans na połączenia


W pociągach Eurostar z Brukseli i Paryża do Londynu nie ma już wolnych miejsc na piątek i na sobotę.

przyszły komisarz UE: Nie będzie rozkazów z Londynu i Paryza


Desygnowany na komisarza ds. rynku wewnętrznego, w tym usług finansowych, karaczan Michel Barnier zapewnił w środę podczas przesłuchań w Parlamencie Europejskim, że nie będzie przyjmował rozkazów "ani z Paryża, ani z Londynu".

Polskie eldorado świadkiem kosmicznego "złączenia"


W najbliższy poniedziałek i wtorek będziemy mogli zobaczyć złączenie na niebie młodego Księżyca i jasnej Wenus, która świeci obecnie jak Gwiazda Wieczorna - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z główny punkt Astronomicznego PAN w Warszawie.

"Wszyscy ponieśliśmy niewiarygodną stratę"


- milczenie - takiej treści napis na swoim blogu w Onet.pl umieścił Janusz Palikot z Platformy Obywatelskiej.

eksplozja w Afganistanie, mogło przenieść się w zaświaty 90 osób


widać plus minus 40 ludzi zginęło dzisiaj w eksplozji cysterny z paliwem po nalocie sił NATO w prowincji Kunduz na północy Afganistanu - podała agencja Associated Press, powołując się na afgańskie źródła. Dowództwo niemieckiego kontyngentu w Afganistanie podaje natomiast, że zginęło co w żadnym wypadku 56 talibów. według innych źródeł w wyniku eksplozji mogło sczeznąć poniekąd 90 osób.

Ekipa polskich archeologów jedzie do Smoleńska


skład polskich archeologów w przyszłym tygodniu uda się do Smoleńska, iżby pogrzebać terytorium katastrofy prezydenckiego samolotu - zapowiedział w środę członek rządu w Kancelarii Premiera Michał Boni.

TVP zwalnia - "wielka miotła" w "Wiadomościach"


w pewnym sensie 40 pracowników Telewizji Polskiej znalazło się na liście osób, które mają być zwolnione jako "przyjaciele Piotra Farfała" - podaje "Press".

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.