sztuka Cikowic: kadry uciekają na dachy, zwierzęta toną


- Pięćset osób koczuje na dachach i strychach w oczekiwaniu na amfibie. Po podwórzu pływają zwłoki krów i świń - relacjonuje Zofia Białek, mieszkanka podtopionej wsi Cikowice (gmina Bochnia) w Małopolsce. - casus jest dramatyczna. Tam nie da się dojechać. Potrzebujemy pomocy - odpowiada gmina.

W Afganistanie rebelianci ostrzelali dziś bazę Warrior. Nie żyje jeden nasz żołnierz, a dwóch jest rannych. To w tej chwili dodatkowy szlag na Polaków w ciągu ostatnich kilku dni. W sobotę, między obozami Warrior i Ghazni zginął kapral Miłosz Górka, a ośmiu żołnierzy zostało nieco poszkodowanych. Nietypową usługę dla swoich klientów wprowadzili właściciele hotelu Emirates Palace w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - ustawili automat, w którym każdy gorliwy będzie mógł kupować sobie król metali w dowolnej postaci. premier płakał, gdy się dowiedział o katastrofie prezydenckiego samolotu - przyznał pryncypał MSZ Radosław Sikorski. Donald Tusk zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu, które ministrowie rozpoczęli minutą ciszy, by obchodzić pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.ciemność pozwala zamelinować się identyczność i prowadzi do iluzorycznej anonimowości, z tej przyczyny skłania do przekraczania norm moralnych. nawet odległe skojarzenia z prawdziwą ciemnością, takie jak włożenie okularów przeciwsłonecznych, mogą nas sprowadzić na złą drogę. - Mam uszkodzony rdzeń kręgowy. Nie mogę chodzić, a w rękach podobnie jakby nie mam czucia. Uczę się życia na dopiero co - wyznaje w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Borowski, zraniony w wypadku samochodowym. 27-letni Lach otrzymał na mocy decyzji brytyjskiego sądu rekordowe zadośćuczynienie w wysokości 8,35 miliona funtów. Mamopedia (www.mamopedia.pl ), czyli pierwsza internetowa encyklopedia dla mam i tworzona przez mamy, rozpoczęła działalność. Jest ona skierowana do matek dzieci do 3 lat, których celem jest świadome macierzyństwo - podkreślają twórcy serwisu.

na pełnym gazie było na boisku, na maksa było i na trybunach. Środowe derby Trójmiasta pomiędzy Arką Gdynia a Lechią Gdańsk przebiegały pod znakiem awantur, jakie wszczęli kibice gospodarzy. Sytuację opanowała ochrona meczu, ale boisko w Gdyni został dość mocno zdemolowany.

Melissa Brandts i jej mąż byli ogromnie zdziwieni, gdy odkryli, że na ich zdjęciu z wakacji, co do jednego z nimi pozuje do niego wiewiórka. I to na pierwszym planie. miły gryzoń odczuł już skutki swojej popularności. Poczekać trochę i dostać większą nagrodę, czy też od razu zadowolić się mniejszą? Okazuje się, że rozstrzygnięcie może zależeć od tego, czy... przedtem jej podjęciem wypije się puszkę zwykłego napoju, czy napoju typu "light". Eksperymenty, które to pokazały, przeprowadzili naukowcy z University of South Dakota.

Prezentujemy tragiczny film z misji amerykańskich żołnierzy - pewnie w Afganistanie. Tuż przed ich pojazdem wybucha bomba umieszczona pod asfaltem. To analogiczne zdarzenie do piątkowej eksplozji, w której zginęło dwóch polskich żołnierzy. Telefon, który ładuje się dzięki ruchom użytkownika opatentowała na amerykańskim rynku interes Nokia - informuje "New Scientist". Pierwszy mecz Jerzego Dudka i od razu faux pas jego zespołu na całego. Real Madryt został zmyty z wykorzystaniem trzecioligowy AD Alcorcon. Królewscy polegli aż 0:4. Pocieszeniem dla naszego bramkarza przypuszczalnie być fakt, że zebrał pochlebne recenzje. "Gdyby nie on, blamaż miałby jeszcze większe rozmiary" - piszą zgodnie czwarta władza w Hiszpanii.profesor wychowania fizycznego z małej szkoły pod Brukselą chce przekształcić płeć. on zapowiedział, że po operacji planuje wrócić do pracy jak kobieta. dyrekcja szkoły informację przyjęła ze spokojem, lecz część rodziców zagroziła zabraniem dzieci z placówki. Życie na amerykańskich przedmieściach nie jest tak różowe, jak chcieliby twórcy popularnych seriali typu "Gotowe na wszystko". To właśnie na przedmieściach zamiast żyje niemal jedna trzecia wszystkich ubogich Amerykanów. Na południu polski kit powoli ustępuje, ale problemy mieszkańców się nie skończyły. Powódź wyrządziła ogromne szkody. Wielu ludzi straciło dorobek całego życia. W Woli Rogowskiej w Małopolsce saperzy zdecydowali się wysadzić część wału na Wiśle.

Polacy chcą stanu klęski


Polacy krytykują premiera Donalda Tuska za to, że w związku z powodzią nie wprowadził stanu klęski żywiołowej - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.

Wietnamczyk pędził 218 km/h


Pędził po obwodnicy Paczkowa (woj. opolskie) 218 km/h i łamał przepisy drogowe. Pirata drogowego zatrzymała nyska policja. Audi A6 prowadził 34-letni współlokator Warszawy. Dostał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Przełomowa przeróbka w internecie


koniec monopolu w internecie na abecadło łaciński. w tej chwili od połowy przyszłego roku wpisując adres internetowy będzie wolno posłużyć się alfabetem innym aniżeli łaciński.

Jackson pochowany. Za trzecim społem


trzeci i ogół wskazuje na to, że ostatni pogrzeb Michaela Jacksona odbył się bez udziału fanów. gwiazda ostatecznie spoczął na cmentarzu Forest Lawn w Glendale na przedmieściach Los Angeles.

Roślina, która przypomina chłopca


Naukowcy chińscy łamią sobie głowy nad fenomenem dziwnej rośliny wykopanej z ziemi z wykorzystaniem pewnego rolnika.

"Czułem, że moje życie jest zagrożone"


Czułem, że moje trwanie jest zagrożone. Tym bardziej, że poczułem fetor palonego drewna pod drzwiami pokoju, w którym byłem zamknięty. Nie miałem żadnej szansy na ucieczkę - powiedział w TVN24 Mariusz Cielecki, wychowawca w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu, zaatakowany dzięki zbuntowanych wychowanków.

Piesiewicz w dalszym ciągu chroniony


Członkowie senackiej komisji regulaminowej nie odebrali immunitetu Krzysztofowi Piesiewiczowi. Zdecydowali się oddać do marszałka Senatu z wnioskiem, by ten poprosił Piesiewicza o "uściślenie wniosku". Zdaniem członków komisji może on posiadać "wadę oświadczenia woli".

"Fryzjer" zostaje za kratami


Wrocławski głos Apelacyjny utrzymał decyzja w procesie dotyczącym korupcji w piłkarskiej Arce Gdynia. Rok temu głos skazał byłego prezesa klubu i Ryszarda Forbricha, słynnego "Fryzjera", na adekwatnie 4 i 3,5 roku więzienia. decyzja I instancji zaskarżyła podobnie jak obrona, jak i prokuratura. Jedyna zmiana, to skrócenie wyroku prezesowi - Jackowi Milewskiemu.

kauczuk do żucia będzie diagnozować chorobę


Naukowcy amerykańscy pracują nad gumą do żucia, która w ciągu zaledwie kilku minut pozwala zdiagnozować malarię na podstawie składu chemicznego śliny.

świat niespokojny łzami łyżwiarki


To widać najbardziej wzruszająca historia z igrzysk w Vancouver. Kanadyjska tancerka Joannie Rochette wystąpiła dwa dni po śmierci mamy. Po programie zalała się łzami. świat łyżwiarstwa figurowego jest nerwowy i trzyma kciuki za nocną rywalizację o medal.

Ponad 100 ofiar pożaru. Federacja Rosyjska ogłasza żałobę narodową


Setki czerwonych goździków i morze świec znalazło się nim nocnym klubem rosyjskich elit "Kulawy koń" w Permie. W ten droga Rosjanie czczą pamięć tych, którzy zginęli w płomieniach. podczas piątkowego pożaru w klubie zginęło 109 osób, kolejnych 133 przebywa w szpitalach. już prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew zażądał surowego ukarania właścicieli klubu, który zapalił się w czasie pokazu zimnych ogni i podsumował, że "nie mają ani mózgów, ani sumienia".

Niemieccy aktywiści zaatakowali polską ambasadę


Wielki, lazurowy transparent zawisł w niedzielę na należącym do polskiej ambasady budynku w siedlisko Berlina. aktywiści z organizacji ekologicznej Greenpeace chcieli w ten sposób zaapelować o walkę z globalnym ociepleniem. Interweniowała policja.

kiełbacha lisiecka jak roquefort


Po trzech latach walki, kiełbasa lisiecka trafiła do elitarnego grona chronionych specjałów starego kontynentu. Małopolska wędlina została wpisana na europejską listę produktów tradycyjnych - donosi "Dziennik Polski".

Wpadł pod metro i przeżył


To się nazywa mieć szczęście. pewien młody hamburger wpadł pod skłonność metra po przepychance z kolegami. Mężczyźnie nic się nie stało. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Taksówkarze mogą korzystać z formularzy dla niewidomych


Taksówkarze ubiegający się o licencję taksówkarską w Portsmouth mogą korzystać z formularzy przygotowanych specjalnie z myślą o osobach… niewidomych.

porzucanie monetą nie jest takie losowe


porzucanie monetą dość nie jest tak losowe, jak mogłoby się wydawać i korpuskuła treningu wystarczy, by uzyskać zarysowany wynik. Oznacza to, że metoda, wykorzystywana od stuleci do rozstrzygania sporów czy wyznaczania drużyny rozpoczynającej rozgrywki sportowe, mogła częstokroć płakać wierzących w jej obiektywność (Canadian Medical Association Journal).

Bug grozi ludziom. Na pomoc amfibia


Dramatyczna przypadek mieszkańców Mościc Dolnych na Lubelszczyźnie. Wylewająca się spod kry na Bugu lodowata głodne kawałki wdziera się na ich posesje i do budynków. Sytuację pogarsza siarczysty mróz. Ludzi prawdopodobnie wyczekiwać ewakuacja, jednak oni sami tego nie chcą. Mieszkańcom pomoże wojsko.

Najnowsza moda: Loty z sokołami


Parahawking, czyli loty z tresowanymi ptakami drapieżnymi - sępami, sokołami i orłami - to dziewiczy odmiana sportu i kontaktu z przyrodą. Specjalizuje się w nich nepalska organizacja Himalayan Raptor Rescue.

Po śpiączce przestawiła się na niemiecki


Chorwacka nastolatka bo dobie w stanie śpiączki zaczęła płynnie mówić po niemiecku – donosi stronica internetowa „Telegraph”.

Sensacyjne kwalifikacje! miniony stali się pierwszymi


Formuła 1 w Belgii stanęła na głowie! Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu na torze Spa Francorchamps wygrał Giancarlo Fisichella, dając pierwsze danie w historii P1 dla zespołu Force India. nienagannie wypadło BMW Sauber - Heidfeld ruszy z 3. miejsca, a Kubica z piątego.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.