Warszawa: Wisła wciąż przybiera. Mieszkańcy obserwują rzekę


forma wody w Wiśle w Warszawie z każdą godziną zmienia się. Obecnie wynosi 773 cm. Wciąż pozostaje 27 cm rezerwy do stanu krytycznego. Tłumy warszawiaków obserwują rzekę ze stołecznych mostów.

Stary Kontynent stoi w tych dniach na rozdrożu - ostrzegła dzisiaj w toku burzliwej debaty w Bundestagu kanclerz helmut Angela Merkel, apelując do posłów o opinia pozytywna ustawy w sprawie pomocy finansowej dla pogrążonej w kryzysie odpowiedzialność Grecji. rzędu godziny 12.30 w miejscowości Cieszów w powiecie wałbrzyskim trzyletni berbeć utonął w beczce z wodą do podlewania kwiatów. Ze wstępnych ustaleń tamtejszej policji, która przesłała nam tę informację na platformę kontakt TVN24, był to przygnębiony wypadek. Co w żadnym razie 6 250 osób zmarło natychmiast na grypę A/H1N1, z czego 179 w ostatnim tygodniu - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).gwiazda filmowy Kavin Costner pomoże walczyć z katastrofą ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej. BP będzie hulać 32 maszyn, których właścicielem jest interes Costnera, by oczyszczać skażoną wodę. Po raz pierwszy w 18-letniej historii niezależnej Ukrainy prezydent tego państwa nie otrzymał od prezydenta Rosji listu okolicznościowego z okazji Dnia Niepodległości - napisał w środę na swych stronach internetowych chętnie czytany kijowski tygodnik "Korespondent". Charakterystyka głównego bohatera "Świętoszka" Moliera i przemyślenia na sprawa godnej śmierci na podstawie "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall - takie tematy do wyboru mieli tegoroczni maturzyści na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym.

W Pacanowie kozy kują, ale nie tylko. Od środy miasto być może także przed chwilą otwartym Europejskim siedlisko Bajki, imienia Koziołka Matołka oczywiście. Jak zaznaczają populacja miasta, wszelako w Pacanowie jest co niemiara koziołków, to matołków jak na lekarstwo.

USA zaprzeczyły, by planowały rozlokowanie na Ukrainie systemów radarowych tarczy antyrakietowej, co zdaniem magazynu "Defence News" sugerowała wypowiedź przedstawiciela Departamentu Obrony i czego wyjaśnienia domagała się Moskwa. Natura nie daje Sandomierzowi spokoju. gród tak ciężko doświadczone przez powódź, zostało w sobotę wieczorem nawiedzone przez silną burzę i grad. W Szymanowicach (niedaleko Sandomierza) drewno przygniotło mężczyznę - zmarł. Zniszczone są domy, samochody.

prezes rady ministrów Włoch Silvio Berlusconi wierzy w to, że można żyć 120 lat. Mówił o tym w toku obchodów 90.urodzin księdza Luigi Verze. W kierowanym z wykorzystaniem niego instytucie w Mediolanie prowadzone są badania nad długowiecznością, które stary rządu od dawna wspiera. Pojawienie się Wojciecha Jaruzelskiego na Westerplatte wywołałoby zdziwienie. Generał nie brał udziału w walkach we wrześniu 1939 roku - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Andrzej Przewoźnik. We wtorek w całej UE wchodzi w życie nowe norma prawna przewidujące stopniowe wycofywanie z rynku tradycyjnych, energochłonnych żarówek oraz halogenowych starego typu. Na pierwszy żar idą tradycyjne wolframowe żarówki: od 1 września sklepy nie mogą już zamawiać żarówek mlecznych i czystych o mocy 100-watów. Mogą lecz wyprzedać posiadane zapasy.Narkotyki, alkohol, fala czy molestowanie seksualne mają wmieszać się z polskiej armii. Jak donosi "Rzeczpospolita" resort Obrony Narodowej przyjęło tylko wartą siedem mln zł strategię, która ma dodać sił dyscyplinę między żołnierzy i przeciwstawiać się uzależnieniom i patologiom w armii w ciągu najbliższych pięciu lat. Urodzony w Londynie Paul już wie - Niemcy pokonają w 1/8 finału Anglię. pasztet w tym, że Paul to nie kibic biuro kadr Fabio Capello, a... samiec ośmiornicy. w trakcie EURO 2008 w swoich wskazaniach niby się jednak nie mylił. Jeden z najbardziej zaufanych ludzi George'a W. Busha - Dick Cheney - skrytykował byłego prezydenta za "zmiękczenie" kursu w wojnie przeciwko terroryzmowi w czasie drugiej kadencji w Białym Domu.

Nie będą biczować za piwo. w tej chwili


kazus malezyjskiej modelki, która za picie piwa miała pozostać ukarana chłostą, stała się tak głośna na całym świecie, że w ostatniej chwili władze Malezji odstąpiły od wymierzenia kary. natomiast chłosta została ale wręcz odłożona w czasie.

"Wojna o pamięć trwa". Davies broni lokalny


- W wojnie o wspomnienie troszkę rzeczy można porównać ze skalą i determinacji zmasowanej ofensywy propagandowej, którą Moskwa rozpętała w przededniu spodziewanego wyjazdu premiera Władimira Putina do lokalny - pisze Norman Davies w "The Independent". Tak brytyjski historyk odpowiada na rosyjskie publikacje na temat paktowania Polaków z Hitlerem, które nazywa "szokującymi".

Ukończyła college w wieku... 94 lat


Hazel Soares, mieszkanka Oakland w stanie Kalifornia, została w sobotę w wieku 94 lat jedną z najstarszych absolwentek college'u na świecie.

Kanadyjska dziennikarka: Byłam torturowana


Kanadyjska dziennikarka Amanda Lindhout, która w środę została uwolniona w Somalii po uprowadzeniu ponad rok temu, poinformowała, że była torturowana przy użyciu porywaczy.

Pacman zaczyna polityczną karierę. basta z boksem?


Niewykluczone, że modlitwy matki Manny'ego Pacquiao zostaną wysłuchane. Filipińczyk, uznawany z wykorzystaniem wielu za najwybitniejszego pięściarza ostatnich lat, zapowiedział, że istnieć przypuszczalnie zakończy sportową karierę.

Ciało Michaela Jacksona zostało zamrożone


Ciało Michaela Jacksona jest według doniesień prasowych przechowywane w Kalifornii; zostało zamrożone w oczekiwaniu na pochówek.

Rosja: katastrofa samolotu, 11 zabitych


Wszystkich jedenastu członków załogi rosyjskiego samolotu wojskowego Tu-142 zginęło w wyniku rozbicia się tej maszyny w piątek wieczór nad Cieśniną Tatarską pośrodku Krajem Chabarowskim a Sachalinem w Rosji - poinformowały światowe agencje.

"Kto jest ch...?" Sobiesiak: Nie pamiętam


Nie mam nic więcej do powiedzenia. Będę mówił poprzednio prokuratorem i w sądzie - tak początkowo odpowiadał sejmowym śledczym od hazardu Ryszard Sobiesiak. Po przerwie zmienił taktykę i zaczął jak mantrę powtarzać: nie pamiętam i nie wiem. To odpowiedź na odepchnięcie przy użyciu komisję jego wniosku o przesłuchanie w trybie tajnym.

Opel daje podwyżki i premię


zwykle 110 zł podwyżki miesięcznie i jednorazową premię w wysokości 1,5 tys. zł dostaną kadra fabryki Opla w Gliwicach. Do tej pory płace w Oplu uprzedni zamrożone w związku z ciężką sytuacją właściciela marki, koncernu General Motors.

Milionowa grzywna dla J.W. Construction


coś koło tego milion złotych - taką karę ma odwzajemnić się interes deweloperska J.W. Construction. Grzywnę nałożył urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za umowy z klientami. Deweloper zobowiązał się do usunięcia z umów niedozwolonych zapisów i podpisania z klientami aneksów. tymczasem - w pobliżu deklaracji - tego nie zrobił.

Powiązał pederastia z pedofilią, tłumaczy go Watykan


przedstawiciel Watykanu stara się załagodzić wrażenie, wywołane wypowiedzią sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone. Hierarcha powiązał orientacja homoseksualna z pedofilią, a jego słowa wywołały oburzenie włoskich polityków i opór francuskiego MSZ.

Wybór wielkich: W ślady Liverpoolu czy też Chelsea


obecnie wieczorową porą awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów mogą umożliwić sobie kolejne zespoły. poprzednio taką szansą stoją Juventus Turyn, VfL Wolfsburg, AC Milan oraz Real Madryt. Z nożem na gardle zagrają piłkarze Bayernu Monachium, którzy – by mniemać o awansie – muszą zdobyć w Izraelu.

Zmarł najniższy człowiek świata


najniższy człowiek świata, mierzący zaledwie 74,6 cm He PingPing zmarł w Rzymie - poinformował komplet naczyń stołowych internetowy BBC. Chińczyk miał ledwo 22 lata.

Śledczy nie prześwietlą wyciągu Sobiesiaka


Śledczy od hazardu nie będą przeglądać inwestycji Ryszarda Sobiesiaka, jednego z bohaterów afery hazardowej, w tym m.in. wyciągu narciarskiego w Zieleńcu. Sprzeciwiły się temu zgodnie PO, PSL i Lewica. - Nie będziemy uczestniczyć bzdur - oświadczyli politycy.

Obama będzie ciął


Zamrożenie wydatków publicznych na najbliższe trzy lata - to najświeższy program Białego Domu. Program ma uchować amerykański budżet. Prezydent Barack Obama ma ogłosić nowy plan oszczędności w środę, wygłaszając doroczne obwieszczenie o stanie państwa. Szczegóły poznamy natomiast 1 lutego, kiedy prezydent przedstawi założenia budżetu na rok 2011.

Premier i ministrowie pełnili wartę w sąsiedztwie trumnie prezydenta


Chwilę po godzinie 13 premier Donald Tusk stanął w Warcie Honorowej pod ręką trumnach prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej. pospołu z szefem blisko przy użyciu godzinę wartę pełnili oraz ministrowie jego gabinetu.

Pod śniegiem Litwa, Ukraina, Rumunia, Austria


Nieprzejezdna północna Rumunia, kilkanaście tysięcy Litwinów bez prądu, wielka awaria na Ukrainie, silne wiatry w Austrii. gwałtowny napad zimy zaskoczył nie przeciwnie Polaków.

jeżeli to ma być ten styl...


Franciszek Smuda obiecywał, że już w meczu z Rumunią zobaczymy nieznany styl kadry. Minął się z prawdą - Polacy po grze przypominającej ostatnie mecze Leo Beenhakkera i Stefana Majewskiego przegrali w Warszawie z Rumunią 0:1. W środę okazja do rehabilitacji w sparingu z Kanadą.

Drzewiecki chory, ale przyjdzie na przesłuchanie


były członek rządu sportu Mirosław Drzewiecki, który ma znajdować się przesłuchany za pośrednictwem hazarodową komisję śledczą 28 stycznia, dostarczył zwolenie lekarskie do 31 stycznia - poinformował boss komisji Mirosław Sekuła (PO). obok choroby Drzewiecki stawi się na przesłuchanie - zapewnił przedstawiciel mniej więcej Paweł Graś.

Golizna, seks i śmiech. czyli o czym myśli 13-latek


"Hardkorowe wielbłądy!" - cieszy się 13-letni Flau na widok kopulujących zwierząt. Jest bohaterem kreskówki autorstwa duńskiego laureata Oscara Martina Strange-Hansena. Artysta za rządowe kasa puder dać zobaczyć o czym myślą dzieci w wieku 10-13 lat. Wyniki dają do myślenia. W "Pinly&Flau" są latające fekalia, nagie 40-latki i kopulujące wielbłądy.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.