abdykacja w policji po konflikcie z prezydentem


dowodzący Główny Policji zwolnił Krzysztofa Łaszkiewicza, dyrektora kadr w Komendzie Głównej Policji – informuje RMF FM.

Działacze organizacji pozarządowych uważają, że problem prostytucji dziecięcej nie jest marginalny. w najwyższym stopniu zagrożone są dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i małoletni cudzoziemcy bez opieki - zaznacza Fundacja Helsińska. Zwraca uwagę, że brakuje też systemowej pomocy dziecku, ofierze przestępstwa. W stenogramie rozmów zarejestrowanych na urządzeniu MARS-BM zainstalowanym w prezydenckim tupolewie, sporządzonym za pomocą moskiewski MAK, roi się od błędów - twierdzi "Nasz Dziennik". Francuskie państwo wyprzedaje nieruchomości: zamki, wiejskie dwory i miejskie pałace. W przetargach na 1700 nieruchomości mogą uczestniczyć też cudzoziemcy - powiedział francuszczyzna członek rządu budżetu, wydatków publicznych i reformy państwa Francois Baroin.Poseł Janusz Palikot wymieniając osiągnięcia Platformy Obywatelskiej na swoim blogu w Onet.pl, zwrócił się bezpośrednio do tych którzy mu nie dowierzają. - Nie wierzycie w to? Tak wiem – to jest właśnie PIS! On siedzi w każdym z nas i każdy musi go wygnać ze swojej duszy. 1,5 mln zł dofinansowania otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Wsi Kieleckiej na realizację w Michniowie projektu "Remont i przebudowa Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich" w ramach programu "Infrastruktura Kultury". Szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka, w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, zapowiedziała, że politycy PiS chcą trafiać do mediów z tematami, które uważają za ważne, w zamian ograniczać się tylko do reagowania na sprawy bieżące. Planują też częste spotkania z partnerami społecznymi i samorządami.

Sikorski nie panuje nad nerwami. może to sprawa wypadku na nartach; przypadkiem fakt, że Wałęsa i Bartoszewski poparli Komorowskiego - stwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM wyraziciel PiS Adam Bielan.

Zarząd TVP chce od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyjaśnień w sprawie identyfikacji osób, wybranych w końcu lipca do Rady Nadzorczej TVP. Według p.o. prezesa Piotra Farfała, podanie dzięki KRRiT lecz wciąż imion i nazwisk członków w uchwale powołującej nową radę, nie pozwala na jednoznaczną ich identyfikację. Rodzina Stanisława Pyjasa nie zgadza się, by 33 lata po śmierci ekshumowano jego zwłoki. - To pełnia jest mocno spóźnione i bez sensu. pies z kulawą nogą z nami tego nie konsultował - mówi Piotr Pyjas, kuzyn Stanisława. O przeprowadzeniu ekshumacji zdecydował IPN, który twierdzi, że krakowscy prokuratorzy rozmawiali o ekshumacji z rodziną zabitego. głosiciel Instytutu zapewnia jednak, że "nie zrobi nic mimo woli rodziny".

Chrześcijanie wszelkich wyznań modlą się w intencji pary prezydenckiej i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Żałobne nabożeństwa i liturgie, plus z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, będą się odbywały każdego dnia do końca żałoby narodowej. Donald Tusk uważa, że w przedwyborczej debacie powinni się spotkać dwaj główni kandydaci. - Do prawdziwej debaty dochodzi pomiędzy tymi, którzy są podejrzewani o wygrana - stwierdził premier na briefingu prasowym. Przyznał, że nie dziwi się Bronisławowi Komorowskiemu, kto nie chce wciąć udziału w spotkaniu czterech startujących, organizowanym przez TVP. - telewizja publiczna zachowuje się jak centrala wyborczy jednego z kandydatów - dodał pryncypał rządu. podobny czas trwają poszukiwania dwójki geologów, którzy zaginęli w nocy z piątku na sobotę po opuszczeniu miejscowości Rzędziany pod Białymstokiem. milicja opublikowała w poniedziałek wizerunki obu mężczyzn i odwołanie ich samochodu.W piątek po raz czwarty w sądzie I instancji ma ruszyć przebieg b. szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do zabicia za pośrednictwem milicję dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r. W 2009 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił umorzenie sprawy i nakazał powtórny proces zanim Sądem Okręgowym w Warszawie. Nie Tomasza Nałęcza, co więcej nie Jerzego Szmajdzińskiego, ale Adama Gierka zdecydowała się rozzuchwalić w nadchodzących wyborach prezydenckich alians Pracy. Jak się dowiaduje tygodnik "Wprost", syn Edwarda Gierka, dawnego I sekretarza KC PZPR, "na 90 procent" zgodził się wleźć do walki o prezydencki fotel. nieszczęście w trakcie turnieju halowej piłki nożnej w szkole podstawowej w Zadzimiu w Łódzkiem. Uczeń V klasy szkoły w Zygrach nagle stracił przytomność. w pobliżu reanimacji chłopca nie udało się uratować.

Trumna z ciałem prezydenta będzie wystawiona we wtorek


Trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie wystawiona na widok globalny we wtorek w Pałacu Prezydenckim - poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.

Lotto: wylosowano "szczęśliwą szóstkę"


W dzisiejszym losowaniu totolotek padły następujące liczby: 4, 18, 23, 27, 33 i 34.

Na żywo z Krakowa do Rosjan


Telewizje na całym świecie relacjonowały uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary, które odbyły się w niedzielę w Krakowie. Na żywo z własny nadawały m.in. stacje rosyjskie, amerykańskie, hiszpańskie i niemieckie.

polski architekt nagrodzony z wykorzystaniem ONZ


lokalny animator Stefan Kuryłowicz został zaproszony przez sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki Muna do Komitetu Doradczego ds. przebudowy siedziby ONZ w Nowym Jorku - poinformował eksponent prasowy MSZ Piotr Paszkowski.

Rusza strona, która ma zachęcać do nauki języka


"Mówimy po francusku" - to nazwa programu i platformy internetowej dla dzieci w wieku 10-12 lat, które dzięki niemu mogą poznać ten język. Strona jest tak przygotowana, że z jej pomocą zajęcia mogą prowadzić dorośli, którzy sami nie znają francuskiego.

afroamerykanin polityk przypuszczalnie zastąpić Drzewieckiego


jeśli niegdyś niewidziany w Sejmie Mirosław Drzewiecki zrzekł się mandatu poselskiego, wtedy mielibyśmy pierwszego w polskiej historii czarnoskórego posła - donosi RMF FM. John Abraham Godson - bo o nim artykulacja - obecnie jest jednym z najaktywniejszych łódzkich radnych.

Rząd zapomniał, Moskwa nie odda


"Dziennik czasopismo Prawna": Kraj nad Wisłą za pomocą opieszałość rządu straciła szansę na odzyskanie dzieł sztuki przejętych po wojnie dzięki ZSRR - informuje gazeta.

Kaczyński: Musimy strzec wspólnego majątku


Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński powiedział, że gdy zostanie prezydentem, będzie dbał o siłę polskiego państwa.

Więcej polskich śledczych w rosyjskim dochodzeniu?


Szybkie przekazanie całości materiałów ws. katastrofy prezydenckiego samolotu - to cel wizyty prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w Rosji. podług "Dziennika Gazety Prawnej" są również rozważane scenariusze zwiększenia udziału strony polskiej w rosyjskim śledztwie, na przykład o cywilnych prokuratorów.

Żołnierze w Afganistanie do 2012 roku


grono Bezpieczeństwa Narodowego zakończyła roztrząsać nad sprawą polskiej misji militarnej w Afganistanie. Bronisław Komorowski wyciągnął z niego wnioski: - Konkluzją tej dyskusji jest należący do mnie wniosek do o tyle o ile o manipulowanie stanowiska dla głowy państwa na listopadowy apogeum NATO w Lizbonie i przyrządzanie narodowej strategii wyjścia z Afganistanu najpóźniej do 2012 roku - mówił pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu.

PSL chwali nominacje premiera


Politycy PSL, z którymi rozmawiała PAP, chwalą nominowanie przy użyciu premiera Donalda Tuska: Jerzego Millera na nowego szefa MSWiA, Krzysztofa Kwiatkowskiego na ministra sprawiedliwości zaś Adama Giersza na szefa Ministerstwa Sportu. Mniej jednoznaczne opinie mają o odwołaniu z wykorzystaniem premiera Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA i o tym, że pryncypał rządu nie poczekał w tej sprawie na opinię prezydenta.

dziabnięty sternik motorówki staranował łódkę


Prowadził motorówkę po pijanemu i staranował na jeziorze Orzysz łódkę wiosłową. Jedna osoba została ranna. Sternikowi grozi do dwóch lat więzienia.

uroczystość wojska: festyny i awanse, ale bez defilady


odprawa bezcenny nim Grobem Nieznanego Żołnierza, wręczenie awansów generalskich, uroczystości ku czci żołnierzy 1920 roku, festyn i pokazy sprzętu wojskowego - tak będzie w sobotę obchodzone obrzęd Wojska Polskiego. W tym roku jednak, z powodu oszczędności, defilady nie będzie.

Fundacja Helsińska krytycznie o pomyśle ochrony ważnych więźniów


W ocenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka proponowany za pomocą resort sprawiedliwości projekt, zakładający inicjacja dodatkowego nadzoru nad osadzonymi, którzy są m.in. świadkami w istotnych postępowaniach, budzi wątpliwości.

"Tusk bywa kapryśny, nie hamletyzuje"


Donald Tusk nie hamletyzuje, Donald Tusk bywa kapryśny - ocenia decyzję premiera była wicepremier Zyta Gilowska, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jak dodaje, w PO nie zdziwiło jej, że usiłowali coś "załatwiać", bo wie, że tak się przypuszczalnie zdarzać. chociaż zdumiało ją, że byli na gest ręki, po prostu na posyłki.

"Najgorsza ustawa, jaką widziałem"


Podpisana przez Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o IPN spotyka się ostrą krytyką polityków nie na odwrót opozycji, ale też PO. - To najgorsza legislacyjnie ustawa, jaką widziałem na przestrzeni nad 20 lat kariery - w "Rozmowie Rymanowskiego" powiedział senator niezrzeszony Zbigniew Romaszewski. Senator PO Jan Rulewski przyznał: - Ta prawo nie jest szczytem osiągnięć legislacyjnych.

niższa izba parlamentu uchwalił przepisy dot. uwierzytelniania dokumentów


augmentacja zakresu uwierzytelniania dokumentów dzięki pełnomocników stron: adwokata, radcę prawnego, rzecznika patentowego, doradców podatkowych, radcę Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa - umożliwia nowelizacja kilku ustaw, którą w piątek uchwalił Sejm. Nowela została przyjęta jednogłośnie.

Prokurator odpowie za napaść na policjantów?


Włodzimierz K. został zawieszony za pośrednictwem przełożonych, a za najazd na policjantów odpowie pewnie zanim prokuratorem. By przedstawić mu ewentualne zarzuty, trzeba będzie uchylić mu jednak immunitet, bo Włodzimierz K. sam jest prokuratorem.

Grekokatolickie wspominanie zmarłych


Na Podkarpaciu grekokatolicy pamięć zmarłych czczą w drugi dzień Wielkanocy. Groby bliskich odwiedzą także w następną niedzielę, 8 listopada, kiedy przypada dzień św. Dymitra - poinformował w niedzielę paroch parafii greckokatolickiej w Komańczy w Bieszczadach ks. Andrzej Żuraw.

konflikt o 40 euro w Trybunale Sprawiedliwości


opinia Rejonowy w Warszawie zgłosił zapytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE, kto ma odpłacić się 40 euro kosztów stawienia się przebywającego w Irlandii świadka na przesłuchanie: sąd irlandzki czy wnioskujący sąd polski.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.