wodotrysk Słodkiego życia


jeśli wrzucisz monetę do Fontanny di Trevi, powrót do Rzymu masz zagwarantowany. Nic dziwnego, że zabytek jest oblegany z wykorzystaniem tłumy zachwycone wiecznym miastem.

Niewielka wieś (ok. 1000 mieszkańców) leży w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, na granicy z Beskidem Śląskim. centrum Zwardonia położone jest na wysokości ok. 690 m n.p.m., poszczególne osiedla są rozrzucone na zboczach Rachowca (954 m n.p.m.), Skalanki (867 m n.p.m.) i Beskidu Granicznego (863 m n.p.m.). Wałbrzyski forteca Książ jest jednym z najpiękniejszych i w największym stopniu tajemniczych zabytków w regionie. Po Wawelu i Malborku to trzeci pod względem wielkości cytadela w Polsce. zafundować stopę na kenijskiej wyspie Lamu to tak, w pewnym sensie cofnąć się w czasie. Lamu zamieszkuje pospólstwo szczegółowo zakorzeniona w tradycji. Tworzy ją 25 tysięcy ludzi i... 3 tysiące osłów.Pribor to miasto, w którym urodził się Zygmunt Freud. artysta psychoanalizy ma tu muzeum i izbę pamięci, jego imię nosi rynek, wolno zwiedzać ponadto dom rodzinny lekarza. Z powodu syf mikrobiologicznego wprowadzono zakaz kąpieli w jeziorach Pierzchalskim w Pierzchałach w powiecie braniewskim oraz Korsuń w Kiersitach w powiecie elbląskim, a dodatkowo w rzece Wąskiej w Zakrzewku w powiecie elbląskim. Solothurn jest miastem, które bezbłędnie odpowiada wyobrażeniu "małe jest piękne". Jego starówka jest jedną z najpiękniejszych w Szwajcarii.

krajowy listopad - szaro-buro i na akcesorium pada. dosyć tego 15 minut na aerodrom w Gdańsku, 3h lotu i jesteśmy w krainie pomarańczami i winem płynącej. Hiszpania wita! O wspiananiu-jak zazwyczaj w moim wydaniu - krótko, zwięźle i praktycznie.

Freeski, skitur, telemark... Na Zachodzie s to sowa-klucze, ktre poczwszy od 2000 roku zrewolucjonizoway dotychczasow wizj tego, co historia si w narciarstwie. W Zakopanem spadł pierwszy w tym sezonie śnieg. Na Kasprowym Wierchu w Tatrach we wtorek rano leżało w tym momencie 20 cm śniegu. W górach panuje zamieć, a gorączka spadła do wada 7 st. Celsjusza.

Na przeomie listopada i grudnia biura podry zaczynaj promowa wyjazdy w ofertach first minute. odpoczynek zorganizowane w ten sposb to oszczdno nawet 40 proc. powinno się lecz uwaa, by taka oferta gwarantowaa niezmienno ceny od momentu zakupu do chwili wyjazdu. Jak rozsdnie korzysta z ofert turystycznych? Święta najczęściej spędzasz tradycyjnie przy rodzinnym stole? prawdopodobnie w tym roku należałoby coś zmienić? Wybierz się na świąteczno-noworoczną wyprawę po słońce, na narty lub na poetyczny przechadzka w malowniczym kurorcie. Za zamkniętymi drzwiami w paryskim Muzeum Człowieka przechowywane są skarby historii. Skarby, które nie będą już dłużej trzymane pod kluczem, kiedy lecz wciąż w budynku muzeum zakończą się prace renowacyjne.dwanaście zabytkowych obiektów i miejsc w czterech rejonach Małopolski będzie jest dozwolone bezpłatnie odwiedzać w toku XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Otoczona turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego mieni się odcieniami zieleni i błękitu. jak słychać żyją tu dinozaury... Wernisaż wystawy opaść śląskiego fotoreportera Arkadiusza Goli "Kobiety kopalni" zainaugurował działalność galerii sztuki Zmiękczalnia na terenie skansenu górniczego "Królowa Luiza" w Zabrzu.

Najazd turystów na "szczęśliwe" miasteczko


Turyści masowo przybywają do miejscowości Bagnone w Toskanii, gdzie 22 sierpnia padła rekordowo wysoka wygrana w grze liczbowej Superenalotto - 147 milionów 800 tysięcy euro.

27 cm śniegu na Kasprowym Wierchu


Typowo zimowe zadatek panują w Tatrach. W dolnych partiach gór pada cała seria i góra ze śniegiem, a w górnych - śnieg. Na Kasprowym Wierchu leży 27 cm śniegu.

Bezdroża Trophy 2009 - dalszy rytm relacji


bieg dalszy relacji z rajdu Bezdroża Trophy, podczas którego załogi - 8 samochodów terenowych, 32 uczestników, w tym 4 dzieci pokonają blisko 4000 km, mierząc się z przygodą, niepowtarzalnym klimatem i kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów.

Podhale: na nartach można obecnie przeciwnie pojeździć na Kasprowym Wierchu


Na Podhalu czynna jest już lecz wciąż trasa narciarska w kotle Gąsienicowym. Kursuje stalowy szlak linowa na Kasprowy Wierch.

pierwszy amfa w Południowym Tyrolu


świeży katar wrócił na południowotyrolskie stoki. Ponad 50 cm puchu leży już w dolinach Val Gardena/GrĂśden, Alta Badia, Solda/Sulden i Val Senales/Schnalstal. Ośrodki narciarskie oczekują obecnie na bankiet pierwszych miłośników zimowego szaleństwa.

jazz i wino w Południowym Tyrolu


wiosenka i wczesne lato w Południowym Tyrolu upływają pod znakiem jazzu i wina. W połowie maja należałoby przebrać się do tego włoskiego regionu, by zdołać napić się wybornego trunku, a pod koniec czerwca, by posłuchać jazzu w wykonaniu gwiazd światowego formatu.

Chińska masa z Avatara


Chińska góra Podniebna kolumna Południowa z miasta Zhangjiajie w prowincji Hunan została przemianowana na górę Alleluja Avatar. Władzom chodziło o uhonorowanie filmu Avatar i jego twórców, którzy zainspirowali się rzekomo lokalnym krajobrazem.

Na szlaku renesansu


marszruta renesansu prowadzi nas po najpiękniejszych obiektach dziedzictwa renesansowego w Małopolsce. Na trasie znajdują się m. in. twierdza na Mirowie, renesansowy klasztor i kaplica w Miechowie natomiast agregat pałacowo-parkowy w Młoszowej.

Makabryczne skarby historii


Za zamkniętymi drzwiami w paryskim Muzeum Człowieka przechowywane są skarby historii. Skarby, które nie będą obecnie dłużej trzymane pod kluczem, gdy lecz w budynku muzeum zakończą się prace renowacyjne.

Otwarta droga do Morskiego Oka


Po trwającym od lipca ubiegłego roku remoncie rozwiązanie do Morskiego Oka została uroczyście otwarta. reperacja najpopularniejszego szlaku w Tatrach kosztował 12 mln zł. Przez ponad rok ustabilizowano sześć dużych osuwisk, a drogowcy wykonali nową nawierzchnię.

Kitesurfing na lodzie co chwila popularniejszy


Na zamarzniętych mazurskich jeziorach leży gruba powierzchnia śniegu, co uniemożliwia ślizganie na bojerach, za to rewelacyjnie nadaje się do uprawiania kitesurfingu - raz za razem popularniejszej w tym regionie dyscypliny sportu.

Cmentarze różnych wyznań w Warszawie


W Warszawie, obok cmentarzy katolickich, ewangelickich i prawosławnych, istnieją także nekropolie: mariawicka i karaimska, duet muzułmańskie (kaukaska i tatarska) natomiast żydowska. Wszystkie one mają bogatą historię.

Wirujące skupiska energii


Wyznawcy mistycznych filozofii Wschodu wierzą, w bycie tzw. czakramów, ośrodków, w których skupia się energia wewnętrzna planety. obcowanie w pobliżu takich pól energetycznych, ma pozytywnie interweniować na harmonię ciała i umysłu.

Wallis: W cieniu wielkiej górska kraina


W majestacie prawie 50 czterotysięczników każdy homo sapiens być może wyszperać i spokój, i swoje miejsce w świecie. A szwajcarski kanton zaprasza narciarzy z wykorzystaniem identyczny rok.

ekskursja w Góry Świętokrzyskie


Wyprawę w Góry Świętokrzyskie warto rozpocząć zaczynając od miejscowości Święta Katarzyna. wybór jest nieprzypadkowy - właśnie tutaj, z inicjatywy Aleksandra Jankowskiego, zostało założone pierwsze schronisko PTTK w tym regionie (1910 rok).

Winnym Szlakiem


przewodnik prowadzi szlakiem powyżej 650 najlepszych winiarni, winnic, muzeów, restauracji i barów na całym świecie. Owszem, napisano w tej chwili co niemiara przewodników o poszczególnych regionach winnych, atoli Winnym Szlakiem obejmuje bliźniaczy świat - od wspaniałych bordoskich châteaux do wysokogórskich winnic Argentyny; od barów winnych Pekinu po kurhan faraona enofila.

przegląd Światła - po raz pierwszy w Toruniu!


Efektowne pokazy świetlne na tle gotyckich zabytków Torunia przedstawiać będą artyści z 9 krajów Europy uczestniczący w pierwszej edycji Festiwalu Światła "Skyway". impreza jest częścią obchodów trwającego Roku Astronomii. Potrwa do 16 sierpnia.

Statkiem po Paryżu


Pierwsze statki pasażerskie pojawiły się w Paryżu w czasie Wystawy Światowej w 1867 r. dzieki konstruktorowi z Lyonu, Michelowi FĂŠlizatowi. Kiedyś kursowały przeciwnie między pont de Bercy i viaduc d'Auteuil, a dzisiaj, w trakcie godzinnego rejsu, płyną po całej Sekwanie, wzdłuż najwspanialszych paryskich zabytków architektonicznych, ale i po malowniczym kanale Saint Martin. owszem należałoby się zdecydować na taki rejs - przynajmniej raz w życiu!

jazz i pik w Południowym Tyrolu


Wiosna i wczesne latko w Południowym Tyrolu upływają pod znakiem jazzu i wina. W połowie maja należałoby wybrać się do tego włoskiego regionu, by zdołać napić się wybornego trunku, a pod koniec czerwca, by posłuchać jazzu w wykonaniu gwiazd światowego formatu.

Znikające grobowce


Jeśli grobowce faraonów z Doliny Królów pozostaną otwarte dla turystów, znikną w ciągu 150-500 lat - ostrzega sekretarka generalny Egipskiej Służby Starożytności (SCA) Zahi Hawass. Zniszczą je narastająca wilgotność i grzyby.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.