Nie ma Rady na prezesa TVP


skupisko Nadzorcza TVP bez ustanku nie wpisana do sądowego rejestru. We wniosku do sądu brakło numerów PESEL jej członków. P.o. prezes TVP twierdzi, że nie dostał tych danych z KRRiTV, a eksperyment ich pertraktacje przyniosła informację, że istnieje 107 Krystyn Pawłowicz i 117 Tomaszów Szatkowskich.

saldo tegorocznych wakacji na polskich drogach jest tragiczny. W 9699 wypadkach zginęły 984 osoby, a 12 771 zostało rannych. Policjanci oceniają, że było bezpieczniej niż rok temu, wprawdzie statystyki później są porażające. świeżo wybrany sztywny przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy ukazał się na swej pierwszej konferencji prasowej na kropka nad i szczytu UE w Brukseli w czwartek jak istota ludzka kompromisu, który chce znajdować się mediatorem między krajami członkowskimi, wrażliwym na problemy ich wszystkich. Opowiedział się za dalszym rozszerzeniem UE oraz silną rolą Europy w świecie. Po zwycięstwie w sprincie na 1,2 km do kolekcji sukcesów Marit Bjoergen dołożyła tryumf w biegu na 30 km techniką dowolną. W Oslo-Holmenkollen nie startowała Justyna Kowalczyk. Polka odpuściła sobotnie zawody, bo jest chora.Czarne chmury nad A2 spod Łodzi do Warszawy: przegrani uczestnicy wówczas co rozstrzygniętego przetargu na budowę składają protesty - donosi wtorkowa prasa. Czy autostrada dotrze do stolicy zanim mistrzostwami Euro 2012? Brakuje 91 kilometrów. francuski reżyser filmowy, scenarzysta i recenzent filmowy Eric Rohmer, należący do najwybitniejszych twórców kina francuskiego i kina współczesnego, zmarł w pierwszy dzień tygodnia o brzasku w Paryżu w wieku 89 lat. "Rzeczpospolita": Z ustaleń gazety wynika, że PO w terenie współpracuje z LPR, a do porozumienia między liderem LPR Romanem Giertychem a Platformą już doszło.

Waldemar Stasiak kandydatem na prezydenta stolicy. Czy to pomyłka gazety? - Wygląda na to, że to nie o mnie chodzi. Ja jestem Władysław - zapewniał w Kontrwywiadzie RMF FM prezes Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

Pomiędzy Hiszpanią a Wenezuelą wybuchł przejmujący konflikt dyplomatyczny po tym, jak hiszpański sędzia oskarżył władze Caracas o spiskowanie z dwoma ugrupowaniami rebeliantów w celu zamordowania prezydenta Kolumbii Alvaro Uribego – czytamy w serwisie internetowym dziennika "Christian Science Monitor". Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter - pas "Dom i Ogród" w Prudniku zaplanowane w dniach od 11 do 13 września 2009 roku odbędą się w tym roku nuże po raz czternasty.

To nie będzie przyjemna noc dla mieszkańców budynku w pobliżu ulicy Domejki na warszawskiej Pradze. 20 osób zostało ewakuowanych, skoro w wyniku prac remontowych prowadzonych w sąsiednim budynku popękała elewacja budynku. aktualnie po oficjalnym ważeniu. poprzednio sobotnią walką Gołota jest cięższy od "Górala" o prawie 20 kg. Ale obaj przytyli. - Jestem przygotowany na wielką wojnę i walkę stulecia - zapowiada Adamek. Za Gołotę mówił instruktor i zapowiedział, że Adamek zmierzy się z "fantastycznie przygotowanym fizycznie i mentalnie Andrzejem". Pomysły na zabawianie dzieci przyjmują czasem kształty absurdalne. Na Mazurach ranny został chłopczyk, któremu tatuś zafundował oryginalny kulig: dziecko jechało na sankach zrobionych ze starego dachu malucha, ciągniętych z wykorzystaniem traktor.W procesie żołnierzy oskarżonych o zabicie cywilów w Afganistanie - dalszy świadek obciąża oskarżonych. Kpr. Gracjan K. zeznał, że trzech oskarżonych chciało obciążyć kapitana, Olgierda C., wskazując, że to przed chwilą on proszek wydać nakaz ostrzału wioski Nangar Khel. - W drugiej turze dojdzie do wyboru pośrodku dwoma wizjami Polski. Musimy pobić dla Polski, dla demokracji - mówił tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich Jarosław Kaczyński. pretendent PiS, według sondażu SMG/KRC dla TVN24 zdobył 33,2 proc. głosów. Zmierzy się w drugiej turze z kandydatem PO Bronisławem Komorowskim. Tysiące dziennikarzy z całego świata relacjonują niedzielne uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich z Krakowa. dwa największe stacje informacyjne - brytyjska Sky nowina oraz amerykańska CNN - transmitują krakowskie uroczystości żałobne.

Hiszpania idzie drogą Polski. A chociażby ją wyprzedza


Nie wprost przeciwnie Lechistan reformuje swoje wydatki. Rząd hiszpański przyjął w piątek pomysł ograniczenia wydatków budżetowych. Przewiduje on zaoszczędzenie 50 miliardów euro do 2013 roku i odrodzenie się do wymaganego za pośrednictwem europejski pakt stabilizacji ograniczenia deficytu budżetowego do 3 odsetek PKB.

Zablokują budowę stadionu?


Mecze Euro 2012 mogą zostawać przeniesione z Wrocławia do Krakowa - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". wszystko przez opóźnienia w budowie wrocławskiego stadionu i problemy z poprzednim wykonawcą prac przy tamtejszej piłkarskiej arenie.

milicja nie chce płacić za wyważony kręgosłup


nim stołecznym sądem stanął w piątek dowódca grupy szturmowej, która poprzednio rokiem z wykorzystaniem pomyłkę wkroczyła do mieszkania Piotra D., powalając go na podłogę i łamiąc mu kręgosłup. pan władza tłumaczył, że pod wskazanym adresem spodziewano się spotkać groźnych przestępców z tzw. grupy mokotowskiej.

Tusk: zasadny niezwłoczny koncept zakończenia afgańskiej misji


Nawet jeśli nie uzyskamy aprobaty Sojuszu dla wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu, wycofamy się - stwierdził Bronisław Komorowski w wywiadzie dla RMF FM. premier Donald Tusk dodał ze swojej strony kilkanaście godzin później: - na miejscu jest bezzwłoczny plan zakończenia misji w Afganistanie.

Jako producent kalendarzy posiadamy główną siedzibę w Katowicach. Ale nie tylko Katowice są miejscem naszej działalności. Jesteśmy tak dużym producentem kalendarzy reklamowych, że nasze kalendarze reklamowe docierają do wszystkich krajów europejskich. Nasz

producent kalendarzy

funkcjonuje już kilkanaście lat, a dzięki tak dużemu doświadczeniu producent kalendarzy zdobył uznanie i zaufanie klientów nie tylko na rynku kalendarzy reklamowych w Polsce.

PiS tęskni za POPiS-em. "Kiedyś do tego wrócimy"


- Zgadzam się z Markiem Migalski i też żałuję, że czwórka lata temu nie doszło do koalicji PO z PiS-em - mówi posłaniec Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości. Migalski napisał w środę na swoim blogu, że jeśli w 2005 roku PO i PiS potrafiły się porozumieć, Polska byłaby dzisiaj w innym miejscu. Andrzej Halicki w programie "24 godziny" tego entuzjazmu nie podzielał.

Superprzecena o... ułamek promila


pomysłowość w stosowaniu chwytów marketigowo-cenowych nie ma granic. W folderze reklamowym dołączonym do "Gazety Lubuskiej" wytwórca mebli reklamuje superokazję na swój towar przeceniony o całe... 47 groszy. Informację dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24

Libicki nie skłamał w oświadczeniu


dotychczasowy europoseł PiS Marcin Libicki, który odszedł z partii po doniesieniach medialnych na zagadnienie jego rzekomej współpracy z SB, nie skłamał w oświadczeniu lustracyjnym. Tak uznał w pierwszy dzień tygodnia opinia Okręgowy w Poznaniu. polityk napisał w oświadczeniu, że nigdy nie był świadomym współpracownikiem wywiadu PRL.

"Polska nie spełnia żadnego z kryteriów"


Lechistan nie spełnia żadnego z kryteriów z Maastricht, niezbędnych do przyjęcia euro - wynika z opublikowanego w środę raportu Komisji Europejskiej.

Po katastrofie bez zwrotu akcji na scenie politycznej


Bronisław Komorowski zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej", przeprowadzonego telefonicznie we wtorek.

Ponad 41 tys. zachorowań na grypę w Polsce


ponad 41 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę zarejestrowano w Polsce w drugim tygodniu listopada. W tym samym okresie ubiegłego roku było ich nad 3,6 tys. - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.

Konflikt wokół budowy konsulatu RP we Lwowie


We Lwowie wybuchł spór wokół nowej siedziby konsulatu RP. Budynek, który miał być posłuszny do użytku pod koniec maja, nie jest gotowy ze względu na spór finansowy między jego wykonawcą a polskimi służbami dyplomatycznymi.

Haiti: ONZ-owska dominacja "gotówka za pracę"


program Narodów Zjednoczonych na przedmiot Rozwoju (UNDP) poinformował, że zaangażował nuże 12,5 tys. Haitańczyków do prac porządkowych na terenach dotkniętym katastrofalnym w skutkach trzęsieniem ziemi z 12 stycznia. Zatrudnieni w ramach programu "gotówka za pracę" dostają dniówkę, dzięki której mogą nie oddać siebie i rodziny.

Historycy: rosyjskie akta we wzorowym porządku


W ciągu ostatnich dwudziestu lat polsko-rosyjska współpraca archiwalna znacznie się poprawiła, wprawdzie w Rosji nadal istnieją bariery w udostępnianiu dokumentów, szczególnie tych, które dotyczą historii najnowszej - uważają polscy historycy i archiwiści, z którymi rozmawiała PAP.

Juszczenko nie zdołał zabrać kasy na Euro


Ukraiński parlament odrzucił sprzeciw prezydenta Wiktora Juszczenki do ustawy o finansowaniu przygotowań Europy w 2012. Do debaty i głosowania doszło w ciągu zwołanego w piątek w trybie nadzwyczajnym posiedzenia Rady.

Chlebowski się zawiesił "w obliczu nagonki"


Swojego honoru i dobrego imienia będę bronił ze wszystkich sił - napisał w specjalnym oświadczeniu Zbigniew Chlebowski, jaki zawiesił się w prawach członka klubu i partii PO. zawieszenie ma obowiązywać do czasu zakończenia prac "komisji hazardowej". Jak zaznacza polityk, decyzję podjął "w obliczu nagonki politycznej rozpętanej przez służbę specjalną". Jego kompania z PO chwalą ten krok.

USA: rzadka procedura wykonywania kary śmierci


grupa do spraw Ułaskawień i Zwolnień Warunkowych w stanie Utah odmówiła w poniedziałek zamiany wyroku podwójnemu zabójcy, przybliżając w ten sposób jego egzekucję nim plutonem egzekucyjnym. wyrok na Ronnie Lee Gardnerze (49 lat) ma zostać zbudowany w piątek po północy. Ma on zostać rozstrzelany, co jest dość rzadką metodą wykonywania wyroku.

Znani dziennikarze na podsłuchu - w tej chwili "utrudniono" im życie


Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu zdecyduje, która prokuratura zajmie się sprawą podsłuchów dziennikarzy - zapowiedział prokurator krajowy Edward Zalewski.

Polska, sztuczna kość robi światową karierę


Stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wywrotowy biomateriał do uzupełniania ubytków kostnych robi karierę w świecie - pisze "Polska The Times".

Celujemy w siódmy order


To będzie czynny piątek dla polskich lekkoatletów. nuże o 9.10 na trasę chodu na 50 km wyruszyło trzech "Biało-czerwonych", a wieczór o medal w rzucie dyskiem powalczy Żaneta Glanc. A to nie wystarczy atrakcji w Berlinie.

Czyste igrzyska


komisja antydopingowa przeprowadziła w tym momencie 1 363 kontroli w Vancouver i żadna nie dała pozytywnego rezultatu. dubel trzecie z nich odbyło się jeszcze przed rozpoczęciem zawodów olimpijskich. Badań było nuże o powyżej 100 więcej aniżeli cztery lata wcześniej w Turynie. albo igrzyska są czyste jak nigdy, bądź ich organizatorom nie wyszły poniekąd testy antydopingowe.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.