Ruszył festiwal animacji w Annecy


Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy, kto w tym roku świętuje 50. urodziny, został szczery w poniedziałek, 7 czerwca, projekcją "L'Illusioniste" ("Iluzjonista"), nowego filmu Sylvaina Chometa ("Trio z Belleville"), w którym reżyser inspiruje się scenariuszem Jacquesa Tati.

Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego wręczono w środę w Warszawie Michałowi Podgórczykowi za wzorzec siedlisko Kultury Żydowskiej i bóżnica we Lwowie. Nagroda w wysokości 10 tys. zł ma być przeznaczona na rozwój zawodowy młodego architekta. nad 20 fotogramów Janusza Gajosa można oglądać na wystawie, którą w sobotę otwarto w gmachu Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, tuż przed inauguracją 50. Kaliskich Spotkań Teatralnych (KST). Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, skończył się już nakład bezpłatnych zaproszeń, które umożliwiają wejście na koncert legendarnego duetu Klausa Schulze i Lisy Gerard, 17 wrzesnia na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie.Naughty By Nature planują wydać klaser "Anthem Inc." coraz w tym roku. kwartet dni po premierze wydawnictwa AC/DC "Iron Man 2" w Polsce, album filatelistyczny uzyskał status Złotej Płyty. Pierwszy przedstawienie Opera Rara w 2010 roku - "La Fida Ninfa" Antonio Vivaldiego - odbędzie się już 4 marca o godz. 20 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

inteligentny włoski lutnik Antonio Stradivari do pokrycia swych instrumentów używał - na podobieństwo malarzy - werniksu, blisko czym robił to ze względów estetycznych, a nie akustycznych - wynika z czteroletnich badań, o wynikach których informuje w piątek dziennik "Le Monde".

w pobliżu tytułów, które będą rywalizować o nagrody najważniejszej światowej imprezy poświęconej kinu niezależnemu, organizatorzy ujawnili pozostałe propozycje. Wśród nich znalazła się (współ)produkcja TVN-u, "Aż po grób" w reżyserii Aarona Schneidera. Co działo się w ciągu drugiego dnia krakowskiego festiwalu Coke Live 2009? Prezentujemy 10 migawek i ciekawostek z piątkowych koncertów.

- "Immerse In Infinity" jest bezwzględnie najlepszym albumem, kto skomponowałem - o nowej płycie mówi w rozmowie z INTERIA.PL Jacek Grecki, przewodzący wrocławskiej grupy Lost Soul. Warszawski Festiwal kinematograficzny zmierza ku końcowi. W finałowych pokazach sekcji konkursowych i Mistrzowskiego Dotknięcia nie brakuje mocnych uderzeń i trudnych tematów. Brytyjska aktorka Charlotte Lewis, która świeżo wywołała sensację oskarżając Romana Polańskiego o molestowanie seksualne, powtórzyła w środę, 19 maja, w Los Angeles swoje oskarżenia podczas przesłuchań z wykorzystaniem policję i prokuratora.Do sprzedaży trafia właśnie nowy klaser The Roots, "How I Got Over". Z materiałem można zapoznać się również przez internet. Chris Brown, który w lutym okrutnie pobił Rihannę, nie wierzy w to, co się wydarzyło. demonstrowany na sprzedaż rękopis słynnego utworu The Beatles pod tytułem "A Day In The Life" przypuszczalnie osiągnąć zawrotną cenę powyżej pół miliona dolarów!

Za Zu Zi, Renata Przemyk i ocean


Na przełomie lutego i marca jarocińsko-ostrowska formacja Za Zu Zi planuje wersja maxi-singla "Ocean" z dwoma premierowymi utworami. W tytułowym numerze co do jednego z reggae'owcami zaśpiewała Renata Przemyk. Nagrania możecie już posłuchać w serwisie Muzzo.pl .

Paradise Lost odwołuje koncerty


Grupa Paradise Lost zmuszona została odwołać sześć koncertów w Europie. Szczęśliwie, zmiany nie dotyczą polskich występów.

"Ciacho": Nie ale wręcz Małaszyński


W połowie sierpnia zakończyły się zdjęcia do nowej polskiej komedii "Ciacho", w której główne role grają: Marta Żmuda Trzebiatowska, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Marcin Bosak i Tomasz Kot.

skład Living Colour wystąpi w Warszawie


grupa Living Colour ponownie odwiedzi nasz kraj. Do potwierdzonego wcześniej występu w Krakowie (29 stycznia) doszedł występ w Warszawie. W stołecznym klubie Stodoła szyk zagra 28 stycznia.

Premiera "testamentu artystycznego" Jacksona


Fani Michaela Jacksona mają niepowtarzalną szansę zobaczyć przygotowania gwiazdora do koncertów w Londynie, przerwane jego śmiercią 25 czerwca. Film "This is it", przedstawiany przy użyciu autorów w charakterze testament artystyczny króla popu, miał oficjalną prapremierę we wtorek wieczorem (w nocy z wtorku na środę czasu polskiego) w Los Angeles.

Podpisz petycję w sprawie... Oscara dla Sama Rockwella


Sony Pictures Classics, amerykański dystrybutor filmu "Moon", w którym Sam Rockwell gra główną rolę, nie planuje inwestować w kampanię promocyjną na myśl aktora. Reżyser obrazu, Duncan Jones nie zamierza się poddawać. Wmyślił opcjonalny sposób, żeby zachęcić członków Akademii do nominowania utalentowanego gwiazdora do Oscara.

Jason Sudeikis i straszni szefowie


Jason Sudeikis dołączy do obsady filmu "Horrible Bosses", który wyreżyseruje Seth Gordon.

Sasha na czacie Onet.pl


W czwartek, 29 października gościem pikieta Onet.pl będzie piosenkarka Sasha.

25 lat Kobranocki. Będzie nowa płyta


cokolwiek jest zespołów na polskiej scenie muzycznej, które mogą pochwalić się tak długą historią. W tym roku toruńska Kobranocka obchodzi 25-lecie działalności. Fanów czeka podwójny wzgląd do świętowania - uroczysty jubileusz zbiega się dlatego że w czasie z wydaniem nowego albumu.

Rockmani odbili dłonie


Ian Gillan, wokalista Deep Purple oraz polscy muzycy rockowi Lech Janerka i Artur Rojek z zespołu Myslovitz, odsłonili w sobotę odciski swoich dłoni na Promenadzie Gwiazd w Gdańsku.

żółwi Plastic. Zobacz nic bardziej błędnego u nas!


wręcz przeciwnie w INTERIA.PL możecie obecnie dojrzeć clip do "najbardziej leniwej piosenki pod słońcem". Chodzi o utwór "Lazy Day" duetu Plastic.

Eurowizja: galimatias na Ukrainie


non stop nie wiadomo, kto będzie reprezentował Ukrainę na tegorocznej Eurowizji. Zorganizowane znowu preselekcje wygrała piosenka Alyoshy, która łamie wymogi regulaminu.

Jirzi Menzel pobity w Chorwacji


71-letni czeski reżyser Jirzi Menzel został pobity w Dubrowniku - poinformowały w piątek, 7 sierpnia, chorwackie media.

Immolation wraca do studia


Zespół Immolation rozpoczął pracę nad kolejnym albumem długogrającym.

Komorowska o Popiełuszce


Ks. Jerzy Popiełuszko był kapłanem w podobny sposób wierzących, jak i niewierzących. On nie dzielił ludzi - podkreśla bliska partnerka księdza i znana aktorka, Maja Komorowska.

"Trick": Chyra i Więckiewicz w sensacji o oszustach


Adamczyk, Więckiewicz, Chyra, Dziędziel, Gruszka, Szapołowska, Trela i Simlat - plejada polskich gwiazd w filmie o fałszerskim przekręcie. Już od 12 marca na ekranach naszych kin błona fotograficzna "Trick" w reżyserii Jana Hryniaka i według scenariusza Michała J. Zabłockiego.

"Miss Sajgon" na ekranie?


Reżyser Lee Daniels chce przenieść na ekran słynny musical "Miss Sajgon".

Możdżer i Dun porwali publiczność!


Owacją na stojąco i wykonaną na bis za pośrednictwem Leszka Możdżera kilkunastominutową wariacją na idea głównego motywu muzycznego z filmu "The Banquet" zakończył się pierwszy popis 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Keira Knightley bez kompleksów


Keira Knightley przyznała, że pozbyła się wszelkich kompleksów dzięki graniu w filmach.

The Stooges, Genesis i ABBA w rock And Roll hall of Fame


Zespołu The Stooges, Genesis i ABBA dostąpią zaszczytu wprowadzenia do rock And Roll kuluar of Fame.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.