dyszel prezesem już dziś?


Najprawdopodobniej w tej chwili w czwartek Sejm zajmie się kwestią wyboru marka Belki na nowego prezesa NBP. po pierwsze jakkolwiek uwaga muszą postanowić czy poprzeć, czy odrzucić rewolta poniżej tego głosowania złożony przez klub PiS. szef PSL po raz dodatkowy potwierdził, że jego klub poprze wniosek Prawa i Sprawiedliwości.

"Rewers" okrzyknięty najlepszym filmem. praca Borysa Lankosza zdobyła Polską Nagrodę Filmową najlepszy uczeń 2010. Nagrodzono również Agatę Buzek, która grała główną rolę w tym filmie. Borysa Szyca uznano, za najlepszą główną rolę męską w "Wojnie polsko-ruskiej". W Teatrze Polskim w Warszawie rozdano Polskie Nagrody Filmowe. Nowojorska targ zanotowała w czwartek wysokie spadki. Zdaniem analityków inwestorzy w ten rozwiązanie wyrazili obawy o ewentualne konsekwencje problemów finansowych w Unii Europejskiej. Z kolei w nocy z czwartku na piątek amerykański senat opowiedział się za reformą Wall Street. ewenement poprzedniego sezonu niemieckiej Bundesligi - TSG 1899 Hoffenheim - ponownie łapie wiatr w żagle. Popularne "Wieśniaki" pokonały Freiburg i zepchnęły ogromny Bayern Monachium z 5. miejsca w tabeli.Robert Mansell, brytyjski pilot, którego środki masowego przekazu w Wielkiej Brytanii okrzyknęły "bohaterem", zginął w katastrofie lotniczej. Wszyscy pasażerowie, którzy lecieli z nim feralnym samolotem, przeżyli - piszą "Daily Telegraph" i BBC. Chodzi o sprawa samolotu linii Divi Divi Air sprzed dwóch dni w pobliżu karaibskiej wyspy Bonaire. Bezrobocie znienacka rośnie. Dlaczego? Bo bezrobotni masowo rejestrują się w urzędach pracy. Urzędnicy mówią, że ma to związek z podniesieniem od 1 stycznia zasiłku o 142 zł. Bezrobotni zwlekali, by zamiast 575 odbierać 717 zł brutto, alias niemal o jedną czwartą więcej. - To kolejny akt wandalizmu w miejscach pamięci społeczności ukraińskiej w Polsce - twierdzą działacze Związku Ukraińców w Polsce. parę dni temu spłonął girlanda usytuowany na cmentarzu wojskowym w Pikulicach kołowrót Przemyśla, gdzie leżą żołnierze Ukraińskiej Republiki Ludowej polegli w latach 1918-21. Uszkodzeniu uległ również monument poświęcony poległym.

Jarosław Kaczyński uważa wczorajszy wyrok sądu za niewłaściwy, a jutro chce debatować o zdrowiu, ale z Bronisławem Komorowskim, a nie z Ewą Kopacz.

Komendanci wojewódzcy policji musieli dostarczyć się po 50 zł, by móc zawezwać na kolację nowego szefa MSWiA Jerzego Millera i porozmawiać o fatalnym stanie policyjnej kasy - informuje "Dziennik pismo Prawna". Rosyjskie ministerstwo finansów proponuje stopniowe podwyżki minimalnej ceny wódki, aż do jej podwojenia do 200 rubli w 2013 r. - powiedział w środę wiceminister Siergiej Szatałow. Podkreślił, że zwiększyłoby to środki utrzymania budżetu i zmniejszyło pijaństwo.

Jest sądowy nakaz aresztowania mieszkającego w Szwecji stalinowskiego sędziego 80-letniego Stefana M., podejrzanego przez IPN o niezgodne z prawem przedłużanie aresztu więźniom UB. Polscy turyści są wśród 1500 uwięzionych w Peru turystów, którzy próbują się wydostać z okolic Machu Picchu, które zostało odcięte od świata za pośrednictwem powodzie i lawiny błotne. Małgorzata Papała nie została przesłuchana w procesie oskarżonych o część w zabójstwie jej męża. Ryszard Bogucki - jeden z oskarżonych - wystąpił o zmianę obrońców z urzędu. Zgoda sądu wymusiła zmianę porządku rozpraw. delikwent złożył również morał o wyłączenie całego składu sędziowskiego, bo uważa, że sędziowie mogą nie być bezstronni.40 busów wypchanych po brzegi ulotkami i innymi wyborczymi gadżetami wyruszy w czwartek w Polskę. Uczestnicy tej wyprawy promować będą kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta. Autobusy mają dotrzeć do wszystkich powiatów w kraju. Lechistan przegrała w austriackim Wiener Neustadt z Chorwacją 21:25 w trzecim, ostatnim występie w turnieju Interwetten Cup piłkarzy ręcznych. Ta impreza to bezprzykładny test "Biało-czerwonych" przedtem mistrzostwami Europy, które w Austrii odbędą się w dniach 19-31 stycznia. Na pocieszenie - instruktor Bogdan Wenta został wybrany najlepszym trenerem roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP. Jeszcze nie umilkły głosy krytyki po wpadce Polskiego Związku Biathlonu z flagą Monako na strojach zawodników, a aktualnie w środę kolejną wpadkę ze strojami zaliczą... polscy piłkarze. na przestrzeni meczu z Bułgarią kadrowicze wyjdą w... granatowych koszulkach. Z czerwono-białymi rękawkami. Nie biało-czerwonymi...

Ta liszaj Miki jest nazi? Sprawdzi prokuratura


casus billboardu z nagą kobietą o twarzy Myszki Miki na tle ogromnej swastyki trafiła do prokuratury. Doniesienie o dyspozycja popełnieniu przestępstwa złożył radny Pis Norbert Napieraj. - Wywieszanie wielkich swastyk na całej kamienicy, kilkaset metrów od miejsca, które jest symbolem holocaustu to skandal - tłumaczy swoją decyzję w rozmowie z portalem tvn24.pl. Galeria odpiera zarzuty o propagowanie nazizmu.

RMF: Bolesne chwile dla byłych esbeków


bez mała szóstka tysięcy byłych funkcjonariuszy SB dostało już decyzję o zmniejszeniu ich emerytur - dowiedział się reporter RMF FM Konrad Piasecki.

Chcieli świętować, trafili do szpitala


Włoska ostrów Capri przeżyła w wielkanocny poniedziałek prawdziwe oblężenie. Statkami i wodolotami przybyło tam ponad 6 tys. turystów. Nie dla wszystkich ta wycieczka zakończyła się jednak przyjemnie. Ze względu na kiepską pogodę natomiast trudne uzdolnienie na morzu kilkadziesiąt osób zaraz po zejściu na ląd trafiło do szpitala.

Kulisy operacji służb podczas pogrzebu


Niedzielny chowanie zmarłego pary prezydenckiej w Krakowie i sobotnie uroczystości żałobne w Warszawie postawiły na nogi wszystkie służby. Czeka je skomplikowana funkcjonowanie zapewnienia bezpieczeństwa przybyłym VIP-om. - Największym utrudnieniem jest nieobecność czasu na przygotowania - ocenił Krzysztof Liedel, fachura w zakresie zwalczania terroryzmu.

Jeśli chcesz dla swojej szkoły zorganizować niezapomniane tanie wycieczki szkolne koniecznie sprawdź, co nasze biuro wycieczkowe przygotowało na bieżący rok. Mamy ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o

tanie wycieczki szkolne

a z nami przekonasz się, że wycieczki szkolne Warszawa wcale nie muszą być drogie. Również tanie wycieczki szkolne to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i niezapomniane przeżycia dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tanie wycieczki szkolne do Warszawy.

Suwałki już z prądem


natychmiast wszyscy zbiorowość ludzka Suwałk mają prąd. Energii elektrycznej zabrakło po tym, jak w stacji transformatorowej na największym osiedlu w mieście wybuchł pożar.

tragedia "Newskiego Ekspressu". 25 ofiar


25 osób nie żyje, a 63 zostały ranne w katastrofie rosyjskiego pociągu relacji Moskwa-Petersburg - poinformował pośrednik rosyjskiej prokuratury. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku, ale agencja Interfax, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa, donosi, że niewykluczony jest atak terrorystyczny. Jak podają lokalne media, policja bada zbity krater w miejscu wypadku.

PO tłumaczy się ws. pielęgniarki: niewiasta Ewa istnieje, potwierdzimy to


- Pielęgniarka jest. niewiasta Ewa istnieje, podpisaliśmy z nią umowę, żeby posługiwać się jej wizerunkiem. Zarzut, że nie było żadnej pielęgniarki jest zarzutem nieprawdziwym - mówił w radiu TOK FM Paweł Graś. To konsekwencja emisji filmu w TVN24 "Władcy marionetek", który obnaża kłamstwa i manipulacje polityków. Powtórka filmu dzisiaj o 22.35 na antenie TVN.

Spalił matkę-alkoholiczkę; sąd wydał wyrok


Na 12 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Olsztynie Piotra O. oskarżonego o podpalenie matki i wzniecenie pożaru w kamienicy. Ogień zagrażał 12 osobom, w tym 5-miesięcznej dziewczynce. Sąd nakazał oskarżonemu także zapłacenie za renowacja spalonego mieszkania.

Dreamliner odbył swój pierwszy lot. Nie obyło się bez problemów


najpóźniejszy samolot firmy Boeing model 787 Dreamliner wykonał swój pierwszy lot próbny. Miał on trwać czwórka godziny, jakkolwiek skrócono go do trzech - powodem był muskularny deszcz.

Kuba strzela na najlepszym stadionie świata


"Times" ogłosił ranking najlepszych stadionów piłkarskich świata. Na samym szczycie znalazł się Signal Iduna Park, gdzie bramki dla Borusii Dortmund strzela skrzydłowy kadry - Kuba Błaszczykowski.

nieszczęście na polowaniu


bulwersujący kropka nad i polowania w województwie zachodniopomorskim. Jeden z myśliwych śmiertelnie postrzelił swojego kolegę.

Prezydent odpowie za trunek alkoholu na stadionie


Prezydent Serbii Boris Tadić stanął zanim sądem w Belgradzie pod zarzutem spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu, na stadionie - podała agencja AP. Prezydent tłumaczył się, że nie wiedział, że wypicie łyka szampana w trakcie toastu jest nielegalne.

przymierze chce dopłacać do zagranicznych wczasów


"Polska The Times": Już wnet dalekie podróże zagraniczne będą w zasięgu ręki jakby każdego obywatela Unii Europejskiej. To za sprawą prawdziwego przełomu w unijnym prawodawstwie.

Swoboda chce przeprosin od nasz


Nacjonalistyczne środowiska na Ukrainie są oburzone uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego na Polakach na Kresach Wschodnich II RP za pośrednictwem Ukraińską Powstańczą Armię i Organizację Ukraińskich Nacjonalistów - pisze "Nasz Dziennik".

Jeden przeżył. winien za wszystkich


Indyjski opinia wydał pierwszy werdykt w sprawie terrorystycznego ataku na Bombaj w 2008 roku. Winnym morderstwa i wypowiedzenia wojny Indiom jest Mohammad Ajmal Kasab, jedyny zamachowiec, kto przeżył ataki.

Ratunku gwałciciel! Taki żart...


Nieuchwytny gwałciciel - lub gwałciciele - od tygodni grasuje po województwie lubuskim, nakręcając spiralę strachu. niedaleko okazji ujawniają się także zasoby ludzkie o nieoczekiwanym poczuciu humoru i braku poczucia odpowiedzialności.

CBA zapukało do kolejnego trenera


Z każdym tygodniem kwota zatrzymanych w polskiej piłce nożnej zbliża się do - wydawało się nie do przekroczenia - granicy 300 osób. Tym razem szmelc na trenera z trzeciej ligi.

Za spóźniony chęć - herbata. zadośćuczynienie za rok


miast zwrotu połowy ceny biletu - w przypadku, gdy szwung się spóźni - nasz pasażer przypuszczalnie dostać... ciepłą herbatę. ministerium infrastruktury zablokował do czerwca 2011 r. kodeks unijnego rozporządzenia, które przyznaje pasażerom wyższe odszkodowania za spóźnione pociągi - donosi "Dziennik gazeta Prawna". poklask reklamacji ciągle zależy od kolejowych urzędników.

USA próbują zdemokratyzować kolejny obręb


Somalijski rząd przygotowuje poważną ofensywę militarną w celu przejęcia całej stolicy Somalii, Mogadiszu. Wojska somalijskiego rządu kontrolują gdyż tylko część stołecznego miasta. Wystarczy przyjrzeć się małemu samolotowi nadzorującemu nocne idylla by przekonać się, kto cicho wspiera działania rządu - informuje "The New York Times".

IPN przestaje lustrować dopiero, kiedy fisza umrze


emerytowany prokurator Stanisław C. od pięciu lat leży bez świadomości po udarze mózgu. 82-letni mąż nie ma szans na wyleczenie. A obok to Instytut Pamięci Narodowej nie rezygnuje z kontynuowania jego sprawy lustracyjnej - pisze "Gazeta Wyborcza".

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.