Polskie niebo świadkiem kosmicznego "złączenia"


W najbliższy poniedziałek i wtorek będziemy mogli zobaczyć złączenie na niebie młodego Księżyca i jasnej Wenus, która świeci aktualnie w charakterze gwiazdor Wieczorna - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

raz po raz mnie niewiadomych w eliminacjach mistrzostw świata. Republika Federalna Niemiec pokonali na moskiewskich Łużnikach Rosję 1:0 i zapewnili sobie wyjazd do RPA. "Sborną" czeka gra w barażach. Warszawski Tarchomin tonie w ciemnościach. Prądu nie ma na ulicach Milenijnej, Antalli, Vittigi, Nagodziców, Atutowej, Porajów i Van Gogha. Nie działa sygnalizacja świetlna, ludzie w domach siedzą przy świeczkach, a ci, którzy do domu wówczas docierają oświetlają sobie drogę komórkami. wyrywanie awarii prawdopodobnie potrwać do rana. Co w żadnym wypadku 25 osób zginęło w wybuchu bomby w Rawalpindi w Pakistanie. Ofiary to klienci banku, przed którym nastąpiła eksplozja."Dziennik": Osłabienie prezydenckiego weta to jedno z głównych założeń projektu zmian w konstytucji przygotowanego pod patronatem trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego. tłok w celach i inne niedogodności w trakcie odbywania kary są powodem lawiny pozwów o odkupienie winy ze okolica osób osadzonych w zakładach karnych - informuje "Nasz Dziennik". wspólnik Mirosława Drzewieckiego Marcin Rosół oświadczył dzisiaj poprzednio hazardową komisją śledczą, że nie brał udziału w pracach nad projektem nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

Dreamliner non stop uziemiony. niemniej legendarna obecnie urządzenie mechaniczne miała być gotowa dwa lata temu, inżynierowie Boeinga natrafiają na coraz to nowe problemy techniczne, które nie pozwalają się jej wzbić się w powietrze. Największą usterkę, co prawdziwość tylko naprawiono, ale przy okazji wykryto kolejną, mniejszą. blisko to Dreamliner ma polecieć jeszcze w tym roku.

Dwa izraelskie samoloty wojskowe, które w środę przeleciały na niskiej wysokości nad Budapesztem, nie mają nic wspólnego z zabójstwem obywatela Syrii w tym mieście tego samego dnia - zapewnił wyraziciel rządu Domokos Szollar. Amerykanka znowu najszybsza - po zjeździe zaliczanym do superkombinacji prowadzi Lindsey Vonn. W gronie 35 alpejek znalazła się też Polka - poprzednio slalomem (początek o 21.30) na 29. miejscu znajduje się Agnieszka Gąsieniaca-Daniel.

Austriacka biegaczka maratonów Eva Maria Gradwohl niespodziewanie zakończyła karierę. Powód? tydzień temu opalała się na chorwackiej plaży, gdy nagle podeszli do niej kontrolerzy, którzy chcieli przeprowadzić testy antydopingowe. Austriaczka odmówiła. Do groźnego zderzenia karetki z samochodem osobowym doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Łopuszańskiej i Jutrzenki w Warszawie. pokiereszowany sanitariusz trafił do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. ruszczyzna wymiar sprawiedliwości, to kabel produkcyjna wyroków skazujących, orzekanych wobec każdego, kogo państwo uzna za niebezpiecznego - oznajmił w wywiadzie odsiadujący karę więzienia dawny rosyjski wielmoża naftowy Michaił Chodorkowski.Jeden z głównych liderów opozycji w Inguszetii Makszarip Auszew został zastrzelony w Nalczyku, stolicy Kabardo-Bałkarii, innej republiki na rosyjskim Północnym Kaukazie - poinformowało nadajnik pogłos Moskwy. Wiadomość tę potwierdził komisja Śledczy blisko Prokuraturze Generalnej Rosji. "Nasz wielce przebojowy rząd podjął decyzję – w Żarnowcu będzie wybudowana elektrownia atomowa. (...) Nie kryję - łza w oku mi się zakręciła" - pisze na swoim blogu w Onet.pl aspirant na prezydenta SLD Jerzy Szmajdziński, komentując ogłoszoną wczoraj decyzję o lokalizacji polskiej elektrowni atomowej w Żarnowcu. W watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zakończyła się narada kardynałów w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II. Nieoficjalne informacje uzyskane przez Polską Agencję Prasową mówią, że kardynałowie opowiedzieli się za uznaniem heroiczności cnót papieża-Polaka.

Kolejne dokumenty wbrew słowu Kamińskiego


Mariusz Kamiński zapewnia: prezes rady ministrów nie zwrócił się do CBA o kontrolowanie przetargu na stocznie. choć Fakty dotarły do kolejnych dokumentów, które podważają tę wersję.

Izrael odpowiedział atakiem na palestyński ogień


Izraelskie samoloty zbombardowały w nocy z niedzieli na pierwszy dzień tygodnia cele w południowej części Strefy Gazy - poinformowały źródła palestyńskie. Do ataku doszło po ostrzale rakietowym ze Strefy.

Raport Pitery: wskazuje konkretne osoby


Nierzetelne, nieprzejrzyste i wykraczające wyjąwszy zasady uzgadniania ustaw - tak Julia Pitera opisuje działania ministerstwa sportu w aferze hazardowej. Pitera wskazuje także na przewlekłe i nieskuteczne prace w ministerstwie finansów. minister ds. walki z korupcją przedstawiła w środę doniesienie przedstawiający działania ministerstwa w latach 2008-2009.

Zidentyfikowano ostatnie ciało pasażera Air France


Władze brazylijskie poinformowały w piątek, że użyto DNA do zidentyfikowania 50. - ostatniego ze znalezionych - ciała ofiary katastrofy samolotu Air France nad Atlantykiem. Airbus A330, który spadł 1 czerwca do Atlantyku, wiózł 228 osób.

W Belgii zabrakło szczepionek dla dzieci


W Belgii brakuje szczepionek dla małych dzieci. Jak donosi korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, niedostępne są preparaty naprzeciw polio, tężcowi i żółtaczce. podług lekarzy powodem jest masowa produkcja szczepionek wbrew świńskiej grypie.

W święta narodowe obowiązkowo wywiesimy flagi


Wszystko wskazuje na to, że parlament na obecnym posiedzeniu przegłosuje ustawę, zalecającą wywieszanie flag państwowych na każdym budynku obojętnie od jego przeznaczenia - przewiduje "Dziennik Polski".

Żona austriackiego skoczka woli Adama Małysza


Zimą na skoczni walczą o punkty, ale nie mówiąc o nitka skoczkowie narciarscy są przyjaciółmi. Z narciarskiej braci "Orzeł z Wisły" najlepszy kontakt ma z Andreasem Kuettelem. Powód? Żona Szwajcara, która jest Polką. Małysz ma przeto z kim porozmawiać po polsku, a przy okazji prawdopodobnie być pewien, że ma o jednego kibica więcej niż Szwajcar. - Jego żona z większym natężeniem mi kibicuje - przyznał krajowy skoczek.

Krwawiącą suczkę osobistość przywiązał do wiaduktu


najsampierw wpadła pod pociąg, a w dalszym ciągu poraniona, z wyrwaną łapą została przywiązana do wiaduktu w Koninie. o ile nie niesystematyczny przechodzień, jaki znalazł suczkę i powiadomił obstawa Miejską, bies wykrwawiłoby się na śmierć.

"W obronie praw pacjenta" - górnicy, hutnicy, stoczniowcy


Pracownicy służby zdrowia w Światowym Dniu Zdrowia przypominają o swojej sytuacji w pracy. o tyle o ile tysiąca związkowców protestuje zanim budynkiem Sejmu w Warszawie. Pracownikom służby zdrowia towarzyszą górnicy, stoczniowcy i hutnicy. Marszałek sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że spotka się z manifestantami.

CBA: Za PiS ustawę pisano pod Totalizator Sportowy


uregulowanie hazardowa za rządów PiS była pisana pod i za pośrednictwem Totalizator Sportowy, politycznie wspierał ją Przemysław Gosiewski, a urzędnikom kazano siedzieć bezszelestnie – takie wnioski wynikają z analizy CBA, do której dotarła TVN24. o ile nowelizacja weszła w życie, wideoloterie oraz państwowy monopolista zostałyby "uprzywilejowane w niezrozumiały sposób" - uważają autorzy dokumentu.

"Arbeit macht frei" nie wróci na bramę Auschwitz?


Na razie nie wiadomo, czy autentyczny napis "Arbeit macht frei" powróci na bramę główną byłego niemieckiego obozu Auschwitz I.

Flaga dzisiaj ma swoje świętowanie


W niedzielę - obecnie po raz siódmy - obchodzony jest doba Flagi. Główne uroczystości odbędą się na placu Zamkowym w Warszawie.

N. Zelandia usunie biblijne sygnatury z celowników


Nowa Zelandia poinformowała , że usunie biblijne sygnaturki z wizjerów karabinów używanych za pośrednictwem jej żołnierzy w Afganistanie, skoro uważa, że są w tym kontekście niestosowne - mogłyby przemykać do naprężyć na tle wyznaniowym.

"Przekrój" ma nową naczelną


Katarzyna Janowska została edytor naczelną tygodnika "Przekrój". Ostatnio była publicystką tego tygodnika, uprzednio pracowała w "Polityce". Jej zastępcą będzie Juliusz Urbanowicz, który w przeszłości pracował m.in. dla "Wprost".

pochówek chłopczyka z Cieszyna Na nagrobku nic bardziej błędnego N.N.


W Cieszynie zakończył się bezpretensjonalny chowanie zmarłego 1,5-rocznego chłopca. lecz od odnalezienia jego ciała w jednym z tamtejszych stawów minęło już 1,5 miesiąca, nadal nie ustalono, kim jest dziecko. skutkiem tego pochowane zostało bez imienia, w charakterze N.N. Na wieczny spoczynek odprowadzili je duchowni kościoła katolickiego i ewangelickiego i kilkuset mieszkańców miasta.

"Jeden z najlepszych" szczytów UE-Rosja


Ułatwienia wizowe pomiędzy Unią Europejską a Rosją, walka z ociepleniem klimatu, bezpieczeństwo energetyczne i wolny handel były głównymi tematami środowego szczytu UE-Rosja w Sztokholmie. Rozmowy z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem prowadzili szef rządu Szwecji Fredrik Reinfeldt i dyrektor Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso.

Poseł czekał z pismem ws. krtani "Mira"; nie chciał przeszkadzać


- nauka umoralniająca z prośbą o przeniesienie przesłuchania Mirosława Drzewieckiego otrzymałem od sekretarza klubu PO Sebastiana Karpiniuka - poinformował przewodniczący hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła.

olśnienie Pomnika Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku


pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku i budynek poczty będą kolejnymi obiektami historycznymi w mieście, które będą w nocy oświetlone.

Kijów szykuje się na wielką wodę


Wielka wata grozi naszym wschodnim sąsiadom. Władze Ukrainy przygotowują się do walki z powodzią, która może skaleczyć Kijów i aż 13 obwodów (województw) kraju - poinformował we wtorek minister ds. sytuacji nadzwyczajnych, starszy Szufrycz.

"Sikorscy nie tak śmieszni jak Nelli z Janem, ale..."


Co przypuszczalnie w najwyższym stopniu zaszkodzić Radosławowi Sikorskiemu w namaszczeniu go dzięki PO na kandydata w walce o prezydenturę? Podatność na wpływ swojej żony. Tak przynajmniej twierdzi Janusz Palikot. - chyba że ona będzie prowadziła inną politykę zagraniczną niż mąż-kandydat, jest to pewien kłopot. chociaż przypuszczalnie nie tak durnowaty jak Nelli i Jan Rokita - ocenia wiceszef klubu.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.