Tusk: pozytywny bezzwłoczny pomysł zakończenia afgańskiej misji


poniekąd chyba że nie uzyskamy aprobaty Sojuszu dla wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu, wycofamy się - stwierdził Bronisław Komorowski w wywiadzie dla RMF FM. Premier Donald Tusk dodał ze swojej okolica kilkanaście godzin później: - przydatny jest natychmiastowy koncepcja zakończenia misji w Afganistanie.

W Warszawie zmarł mąż zainfekowany wirusem grypy A/H1N1. To 15. przypadek nieuchronny w Polsce. - wypada się serio zastanowić, czy z tak obciętym budżetem MON powinniśmy toczyć się misję w Afganistanie - apeluje w programie "24 godziny" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Sebastian Karpiniuk ministra broni, ale przyznaje, że egzystencja Polaków w Afganistanie jest dla naszego kraju "wielkim wyzwaniem". brązowy medal Justyny Kowalczyk na dystansie 15 kilometrów podzielił silnie naszych internautów. "Dla mnie jesteś pierońsko fajno. (...) dzień dzisiejszy i tak byłaś dla mnie the best, bo walczyłaś do końca" - napisał na arena ~Andi z Górnego Śląska. Ale dla wielu brązowy to za mało. "Miało znajdować się złoto, a psim swędem ledwie brąz wpadł" - nie krył rozczarowania ~kibico.Kierowca, który przed godziną 7 wjechał w Sosnowcu w grupę osób przechodzących dzięki brama dla pieszych i uciekł, został złapany przez policję. - Dostaliśmy informację od osoby trzeciej, że w sąsiedztwie jednej z ulic stoi poszukiwane iveco z rozbitym przodem - mówi tvn24.pl oficer dyżurny policji w Dąbrowie Górniczej. To właśnie tam zatrzymano mężczyznę. Wielkopolscy policjanci odzyskali pochodzący z kradzieży dziewięć lat temu obraz Claude'a Moneta "Plaża w Pourville" - poinformował przedstawiciel wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. arche 2010 roku był najtrudniejszym okresem dla żołnierzy międzynarodowej koalicji walczących w Afganistanie. W styczniu zginęło tam 44 z nich, najwięcej od rozpoczęcia wojny zanim ośmiu laty.

W rodzinnej miejscowości Adama Małysza przepadła przewaga nadania honorowego obywatelstwa najlepszemu polskiemu skoczkowi. Powód? Radni Wisły chcą, aby Małysz pozostał mieszkańcem beskidzkiej miejscowości, a taki tytuł - jak twierdzą lokalni politycy - nadaje się na odwrót tym, którzy w Wiśle już nie mieszkają.

Skończyła się msza żałobna za prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Ciało prezydenta zostanie złożone w krypcie grobowej w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. ledwo za "polskie obozy zagłady" przeprosili Niemcy, a agencje prasowe doniosły już, że podobnego "błędu" dopuściło się amerykańskie rozgłośnia publiczne NPR.

Przedstawicielstwo ONZ w Mongolii ostrzegło władze tego kraju, że niebywale ostra tegoroczna zima, która doprowadziła do zamarznięcia powyżej miliona sztuk bydła, spowoduje znaczne braki żywności i wzrost ubóstwa mieszkańców. Pamięć o Auschwitz jest potrzebna po to, by zbrodnie tam dokonane nie miały więcej miejsca - powiedział wprezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Czy włoscy producenci makaronu stworzyli kartel, przez co w ciągu dwóch lat ceny makaronu solenny się o 50 procent? Włoska Gwardia Finansowa podejrzewa, że tak tylko było.Po tragedii pod Smoleńskiem widzimy, jak na świeżo rodzi się patriotyzm. Polacy utożsamiają się z państwem i w tym momencie się tego nie wstydzą - powiedział w TVN24 socjolog dr Marek Kochan. Jego zdaniem, odmienić mogą się także politycy, których do tej pory cechowała duża agresja. Rok Chopinowski, dinozaury, 600-lecie bitwy pod Grunwaldem i pochód równości, to polskie hity na międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie - donosi Deutsche Welle. To może być oryginalny przełom. Izraelscy naukowcy udowodnili właśnie, że jest możliwe sfabrykowanie próbek opartych na DNA. Stawia to pod znakiem zapytania wszystkie sprawy sądowe, w których DNA było wykorzystywane jak krytyczny dowód - pisze jankeski kronika "New York Times".

Żołnierze USA napadli na szpital?


Amerykańscy żołnierze wdarli się do szpitala i pobili jego załoga - twierdzi prowadząca placówkę w prowincji Wardak w Afganistanie szwedzka pozarządowa organizacja charytatywna SCA. Wojsko USA zapowiada, że przyjrzy się całej sprawie.

Nie było zdjęcia, nie będzie mandatu


milicja nie może ukarać kierowców, jeżeli zwolnienie z fotoradaru jest niewyraźne - twierdzi "Dziennik pismo Prawna", powołując się na orzeczenia sądów rejonowych w Kościerzynie, Zamościu i Tczewie.

Francuzom brakuje słów i liczą w tym momencie ale wręcz na cud


troska i depresja zapanowały u Trójkolorowych po porażce 0:2 z Meksykiem. Dwa mecze w RPA i nic bardziej błędnego jeden wzięty artykuł sprawiają, że Francuzi mają niewielkie szanse na awans z grupy. - Brak mi słów - nie był za bardzo gawędziarski wróg generalny dowcip jeden nad Sekwaną bramkarz Francuzów Raymond Domenech.

Rosja, jak w 1939 roku, ma niewielu sojuszników


"Rozmowy z Polakami i w ogóle cała atmosfera uroczystości w Gdańsku potwierdziły, że jednakowo jak w 1939 roku, Federacja Rosyjska ma niewielu sojuszników w Europie" - podkreśla dziś dziennik "Izwiestija" w relacji z obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w których uczestniczył także język rosyjski szef rządu Władimir Putin.

Jeśli chcesz dla swojej szkoły zorganizować niezapomniane tanie wycieczki szkolne koniecznie sprawdź, co nasze biuro wycieczkowe przygotowało na bieżący rok. Mamy ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o

tanie wycieczki szkolne

a z nami przekonasz się, że wycieczki szkolne Warszawa wcale nie muszą być drogie. Również tanie wycieczki szkolne to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i niezapomniane przeżycia dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tanie wycieczki szkolne do Warszawy.

Brytyjskie żołnierki podejrzewane o upokarzanie na tle seksualnym Irakijczyków


Brytyjskie ministerstwo obrony zbada ok. 33 nowo ujawnionych przypadków maltretowania, seksualnego upokarzania, napaści i tortur, których mieli dopuścić się brytyjscy żołnierze na irackich cywilach - pisze sobotni "The Independent".

gród nad Wisłą w blasku Euro 2012? Ciemna plama zawisła na PKiN


Po przedstawieniu oficjalnego loga Euro 2012 w Kijowie, "kwiat" symbolizujący dwa kraje, które zorganizują czempionat Europy, dotarł do Polski. przenośnia został prezentowany (choć zobaczyć go ciężko) na Pałacu Kultury i Nauki, gdzie w lutym 2010 roku poznamy grupy eliminacyjne turnieju. Kto je rozlosuje? W rozmowie z tvn24.pl, Adam Olkowicz, wiceprezes PZPN, zdradził, że nie będzie to Lech Wałęsa, a "gwiazdy europejskiej piłki".

"Nikt nie zmusi USA i Chin do redukcji emisji CO2"


Małe są szanse na to, by grudniowy światowy kulminacja w Kopenhadze zakończył się decyzją zmuszającą wielkie mocarstwa: USA i Chiny do znaczącej redukcji emisji C02 - przyznaje w "Le Monde". periodyk zauważa jednak, że Republika Francuska - wsparta w ostatnim czasie przez Brazylię - dąży wciąż energicznie, by uzyskać na kopenhaskiej konferencji konkretne ustalenia.

30 kamieniarzy buduje sarkofag. "Mamy cokolwiek czasu"


Z onyksu, czysty, prosty, bez złoceń. dopiero co taki ma być sarkofag, kto jest dopiero co budowany dla Marii i Lecha Kaczyńskich. Czy kamieniarze zdążą? - Muszą - mówi Jan Janczykowski, krakowski konserwator zabytków.

Psim zaprzęgiem po wygrana


wspaniały maraton odbył się w amerykańskiej Minnesocie. Z wielkim śniegiem i mrozem zmagało się kilkanaście psich zaprzęgów.

cenność sprzeda więcej akcji giganta


Ok. 52 proc. akcji giganta energetycznego sprzeda w ofercie publicznej kosztowność Państwa, poinformował Tauron w komunikacie. Oferta ma egzystować przedstawiona w II kwartale.

Białas o drużynie: nie nadają się do Legii


legion Warszawa zremisowała z GKS Bełchatów 2:2 (1:0) i nie zagra w kolejnym sezonie w europejskich pucharach. Legia nie wykorzystała potknięcia Ruchu Chorzów (porażka z Koroną Kielce 0:3) i w końcowej tabeli zajęła czwarte miejsce. To najgorszy następstwo Legii od siedmiu sezonów

Prezydent RP solidarny z ZPB; UE milczy ws. sankcji


Po spotkaniu w Warszawie z Andżeliką Borys Lech Kaczyński wyraził spójnia z polską mniejszością na Białorusi i wezwał UE do zajęcia podobnej postawy. W Brukseli szefowie dyplomacji "27" na razie nie zapowiedzieli sankcji przeciwko reżimowi w Mińsku.

Expres Pieniny redukuje kursy


Expres Pieniny od 1 września pojedzie do Warszawy na odwrót w weekendy. Lokalni politycy i władze województwa na razie nic nie wskórali.

Lech Wałęsa napisał, jakiego chce pogrzebu. "Przykro mi, przepraszam"


Lech Wałęsa wziął udział w mszy i pogrzebie Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu. I od razu napisał na swoim blogu o swoim pochówku: nie dłużej niż 2 godziny i bez zbędnych słów. Jednocześnie dodał, że jest mu "przykro" i "przeprasza", że nie będzie brał udziału w budowaniu legendy po katastrofie pod Smoleńskiem.

Senat: Niech marszałek decyduje o prezesie IPN


W przypadku śmierci prezesa IPN jego następcę ma wskazać marszałek Sejmu spośród wiceprezesów IPN. Senat odrzucił poprawkę przewidującą, że miałaby to robić zgromadzenie IPN, a do czasu jej powołania - obecne Kolegium Instytutu.

Niemcy: Największy w historii strajk pilotów


Kilkaset lotów odwołały do południa niemieckie linie lotnicze Lufthansa. Powodem zakłóceń jest najogromniejszy w historii strajk pilotów linii.

Zakłady Sodowe w ogniu


podniosły pożar strawił część Zakładów Sodowych w inowrocławiskich Mątwach. gorliwość gasiło dziewięć jednostek straży pożarnej. Udało się ocalić mienie o wartości 2 milionów złotych, ale straty szacowane są na mniej więcej 600 tysięcy.

Wiceprezydent USA Joe Biden w Polsce


Wiceprezydent USA Joe Biden przybył we wtorek wieczorem z dwudniową wizytą do Polski. blisko godz. 23 aeroplan z amerykańskim wiceprezydentem wylądował na wojskowym lotnisku Okęcie.

Włosi drwią z Hiszpanii, Niemiec, Francji i Anglii


Na mundialu meczu coraz nie wygrali, ale w tym momencie naśmiewają się z potencjalnych faworytów, którzy słabo grają na mistrzostwach. - Po tym, co pokazała Hiszpania, Francja, Albion i Niemcy, możemy istnieć znowu mistrzami świata - wypalił atakujący reprezentacji italianiec Vincenzo Iaquinta.

bałwan w stolicy do niedzieli. "Wały nie wytrzymają


Wielka fala w stolicy i na Mazowszu będzie dłuższa, prawdopodobnie dochrapać się wysokość co więcej 780 centymetrów. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie utrzyma się do soboty, ale do niedzieli wieczorem. - Wcześniej czy dalej te wały gdzieś nie wytrzymają. Miejmy nadzieję, że nie w Warszawie, ale jesteśmy na to przygotowani – zapewnił wojewoda mazowiecki.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.