Polska to nie Grecja, ale wymaga uwagi


Nowy prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka uważa dyscyplinę budżetową niemiaszek za pyszny przypadek dla reszty Europy - pisze w środę "Financial Times". Dziennik wskazuje, że "ortodoksyjność budżetowa" Belki będzie rzutować na jego związki z rządem.

wartość środkowa wynagrodzenia całkowitego w handlu wyniosła w 2009 roku 3000 PLN. Płace na takim samym poziomie otrzymywały osoby zatrudnione w ochronie środowiska i rolnictwie. Ubiegły siedem dni zakończył się umocnieniem na amerykańskich giełdach. w tym samym czasie tracił na wartości dolar. Opublikowane dane nie wcześniejszy za bardzo zachęcające, jakkolwiek nie przeszkodziło to w jak uczestnikom rynku. W ubiegłym tygodniu badać wzrokiem wolno było fortyfikacja złotego względem euro oraz dolara. Kursy EUR/PLN i USD/PLN na kropka nad i piątkowej europejskiej sesji po publikacji oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy kształtował się w okolicach poziomów odpowiednio: 4,0700 oraz 2,7200.Bezrobocie we wrześniu 2009 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 8,2 proc. wobec 8,1 proc. w sierpniu - podał Eurostat. Katarska agencja rządowa Qatar Investment Authority (QIA) bada wzorzec przejęcia praw do zakupu majątku stoczni Gdynia i Szczecin po dotychczasowym inwestorze, funduszu Stichting Particulier Fonds Greenrights - powiedział w środę dziennikarzom członek rządu skarbu Aleksander Grad. Dodał, że resort skarbu nie zna jeszcze wyników tych analiz. dobrodziejstwo netto grupy PKO BP w czwartym kwartale 2009 roku wyniósł 516,4 mln zł - wynika z wyliczeń PAP. zysk banku okazał się u dołu oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 557 mln zł.

The U.S. dollar was on the defensive versus major rivals Wednesday, sinking as equities and commodities gained ground and signaled a comeback in investors' appetite for risk.

Google kończy opracowywanie rewolucyjnej technologii, która umożliwi interpretacja rozmów za pośrednictwem telefony komórkowe w trakcie ich trwania. Na iks język, jakiego zażyczy sobie prenumerator - informują brytyjskie media. Unijne kancelaria statystyczne Eurostat ogłosiło w piątek basta recesji w strefie euro. Według wstępnych obliczeń, PKB w strefie euro wzrósł w okresie od lipca do września o 0,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem. jakkolwiek jednak, w porównaniu z rokiem poprzednim PKB spadł o 4,1 proc.

Od miesiąca na to wszyscy czekali, ale zdarzyło się wówczas w poniedziałek rano. Euro na rynku międzybankowym spadło nim godz. 10 wcześnie rano w dole 4 złotych. nadal bywało różnie, ale na zamknięciu sesji europejska dewiza spadła do 3,97 zł i jest najsłabsza od powyżej roku. Pytanie na jak długo. Eksperci są w tej sprawie podzieleni. Wynik operacyjny PKN Orlen w drugim kwartale 2010 roku będzie górujący niż w pierwszym, gdyż rosną marże rafineryjne i petrochemiczne, a także zwiększa się dyferencjał Ural/Brent - poinformował dziennikarzy wiceprezes płockiego koncernu Sławomir Jędrzejczyk. Uznając, że rozbudowa strefy euro byłoby z korzyścią dla wszystkich krajów członkowskich UE, były szef rządu Belgii Guy Verhofstadt wezwał w poniedziałek do przyspieszenia tego procesu w poprzek posiłki krajów chętnych do przyjęcia wspólnej waluty.Zdaniem analityków, dobre wyniki na giełdach mogą sprawić, że złocisty przebije punkt wsparcia na poziomie 4,04/EUR i zejdzie na dole 4,00/EUR. Do końca tygodnia stabilna sytuacja powinna panować na rynku długu. Środa była dniem odpoczynku dla grających na zwyżkę dolara. Amerykańska środek płatniczy traciła na sile. Przyczyniły się do tego głównie wypowiedzi Bena Bernanke. Inwestorzy wyczytali z nich zapowiedź utrzymania niskich stóp procentowych Fed. Gazu tym wspólnie nie zabrakło, tymczasem polscy operatorzy systemów przesyłowych przyznali, że w minionej nocy na granicy z Białorusia jego cisnienie w dużym stopniu spadło. w tej chwili dostawy gazu ziemnego dla firm i klientów indywidualnych realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem - poinformowały w czwartek Gaz-System i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Mniej ofert pracy, bo firmy zgłaszają je lecz raz


Jedną z przyczyn spadku liczby ofert pracy w ostatnich miesiącach mogą istnieć zmiany w prawie, które nie pozwalają pracodawcom zgłaszać zapotrzebowania na pracowników w kilku urzędach pracy jednocześnie, co było możliwe przedtem 1 stycznia - powiedziała PAP wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

"Le Monde": Lechistan gospodarczym prymusem Europy


"Europejskim prymusem" gospodarczym, który bierze odpłata na bogatych krajach UE, nazywa Polskę w środę dziennik "Le Monde". niemniej jego zdaniem zagrożeniem dla polskiej gospodarki jest urojony niedobór budżetowy.

Miedwiediew i Alijew rozmawiali o współpracy energetycznej


Współpraca gospodarcza, w tym w sferze energetycznej, a także uregulowanie konfliktu o Górski Karabach były głównym tematem rozmów prezydentów Federacji Rosyjskiej i Azerbejdżanu, Dmitrija Miedwiediewa i Ilhama Alijewa, które odbyły się we wtorek w Uljanowsku (d. Symbirsku), w południowo-wschodniej Rosji.

Wzrosty na giełdach pod nieobecność inwestorów z USA


wczoraj ze względu na obchody Święta Pracy w USA tamtejsze rynki finansowe nie pracowały. brak Ameryki widoczna była m.in. w notowaniach eurodolara, kto skonsolidował się około poziomu 1,4335.

7 tys. podstawówek się nie załapało


Szkoły są zainteresowane unijnym programem "owoce w szkole", ale nie mogą do niego przystąpić, bo brakuje dostawców owoców i warzyw. mnogość firm dystrybucyjnych nie mogło jako że w tym semestrze dokonać wymogów stawianych za pomocą Agencję Rynku Rolnego.

Bułgaria: wpływy z hazardu do budżetu wyższe niż z banków


Z bułgarskiego sektora hazardowego wpłynie do budżetu o bez mała 20 proc. więcej podatków za 2009 rok niż z sektora bankowego - poinformował w poniedziałek pamiętnik "Sega", powołując się na źródła w Ministerstwie Finansów.

Zagraniczne firmy uzyskają abolicja z PCC


Zagraniczne firmy inwestycyjne, kupujące na polskim rynku instrumenty finansowe i odsprzedające je swoim klientom, uzyskają unieważnienie dla takich transakcji z podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) - przewiduje poselski algorytm nowelizacji ustawy o PCC. Polskie firmy inwestycyjne, które zawierają podobne interesy od dawna korzystają z takiej możliwości.

Gracze postanowili wypocząć


Przychody polskich producentów i dystrybutorów gier komputerowych spadną poniekąd o 20–40 proc., a taki sam jarmark może skurczyć się nawet o 240 mln zł - szacuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jednak trwa produkcja gier, które mają podbić światowy rynek.

Atlantik obniżył rekomendację dla Pegas do "trzymaj"


Atlantik Financial Markets obniżył rekomendację dla Pegas Nonwovens do "trzymaj" z "kupuj", podtrzymując cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 426 koron czeskich - podał w piątek Bloomberg.

USA: projekt reformy ochrony zdrowia gotowy w Izbie Reprezentantów


Demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przedstawiła w czwartek końcowy model ustawy o reformie opieki zdrowotnej - czołowy element programu prezydenta Baracka Obamy.

Wall St set for higher open on Bank of America plan


U.S. stock indexes pointed to a higher open on Thursday after pula of America Corp said it would repay $45 billion in taxpayer bailout funds and termin showed initial jobless claims fell last week.

W lutym środki pieniężne kupowały


W lutym spółki więcej razy informowały o zwiększeniu zaangażowania w ich akcje przez fundusze. W całym miesiącu 14 bicie podawały informację o zwiększeniu zaangażowania, a 10 cięgi informowały o zmniejszeniu zaangażowania.

Grecja stale stanowi rafa


Po początkowych wzrostach, zielony zakończył wczorajszy dzień na spadkach. Inwestorzy wciąż nie widzą żadnego rozwiązania problemu Grecji. Jean Claude-Trichet zaprzeczył istnieniu siła jej wyjścia ze strefy euro.

highway na zakręcie


budowa A1 zagrożona. Spółce autostrada Południe, która ma koncesję na 180-kilometrowy aspekt trasy, został tydzień na dopięcie inwestycji. A z finansowaniem drogocenny są gigantyczne problemy - dowiedział się "Dziennik periodyk Prawna".

Truskawki dwukrotnie droższe


Rozpoczął się truskawkowy szczyt. Owoców tych jest mniej aniżeli w 2009 r., a ceny są wyższe co więcej dwukrotnie. Na stołecznych targowiskach łubianka truskawek kosztuje 7-10 zł, w relacje od gatunku.

szef FED Człowiekiem Roku tygodnika "Time"


naczelny Rezerwy Federalnej (banku centralnego) USA Ben Bernanke został w środę proklamowany Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika "Time".

W Ostrołęce otwarto nieznany przychodnia


W Ostrołęce otwarto w sobotę nową siedzibę Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego. struktura trwała 25 lat, kosztowała powyżej 446 milionów złotych.

targ oczekuje na dane z amerykańskiego sektora pracy


dzień wczorajszy złoty, po okresie konsolidacji, zdołał coraz trochę przyswoić sobie na wartości. bieg EUR/PLN zszedł pod dotychczasowe minima 3,8900, dziewiczy dołek odnotowując w pobliżu 3,8850. dziś kształtuje się w pobliżu drugiej z wymienionych wartości.

WIG20 wzrósł o 4,09 proc. i wyniósł 2234,63 pkt.


WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 4,09 proc. i wyniósł 2234,63 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 206 spółek, 115 spadł, 31 nie zmienił się. Akcjami 2 firm nie handlowano.

ochota spokojnie staje się zagłębiem biznesu


ochota staje się co chwila atrakcyjniejszym miejscem dla biznesu. Z dzielnicy przemysłowej wkrótce ma szanse stać się zagłębiem biznesu.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.