ostry konflikt? Białoruś zaprzecza


Białoruskie MSZ nie uważa, by zaostrzał się konflikt gazowy pośrodku Białorusią a Rosją - to publiczna wypowiedź rzecznika resortu Andreja Sawinycha. Moskwa zapowiedziała wcześniej, że jeżeli Mińsk nie spłaci szybko zadłużenia, ograniczy dostawy gazu do Białorusi.

Baskijscy separatyści z ETA na łamach ukazującego się w hiszpańskim Kraju Basków dziennika "Gara" oskarżyli francuską policję o wywołanie 16 marca pod Paryżem strzelaniny, w której zginął funkcjonariusz. Kilkaset pielęgniarek pracujących w dwóch szpitalach w Bielsku-Białej, a i w placówkach w Międzybrodziu, Bystrej i Żywcu (śląskie), za pośrednictwem całą noc protestowało. Na początku drugiego dnia rozpoczętej w poniedziałek wieczór akcji, pielęgniraki zapowiadają, że aktualnie teraz rozważają zaostrzenie protestu. Doszło do naruszenia prawa, aczkolwiek było to działanie przypadkowe, a błąd popełnił nie Jerzy Miller, tylko jego współpracownik. W taki sposób szef MSWiA Jerzy Miller broni się poprzednio zarzutami, że w trakcie wyboru wykonawcy programu pilotażowego główny punkt Powiadamiania Ratunkowego doszło do złamania prawa.Urwane koła, wykrzywione felgi, zerwane zawieszenia to są efekty jazdy ulicą Sienkiewicza w Grodkowie. Mieszkańcy od lat czekają na przebudowę kosztowny i apelują do władz o renowacja ulicy, niestety na nic się zdają apele mieszkańców i mediów lokalnych - informuje portal grodkow24.civ.pl. Do licznych przypadków molestowania dzieci dołączył kolejny: w słynnym kościelnym chórze chłopięcym w Ratyzbonie. Rozlegają się żądania, żeby papież w końcu zajął funkcja przy pedofilskiej afery. Nie napiszą obecnie nowych książek, nie będą grać w filmach, nie oblać na scenie. W minionym roku świat stracił mnogość wybitnych postaci nauki, kultury i polityki.

Lechistan szykuje się do wstąpienia do strefy euro, a ta... chyli się ku rozpadowi. Tak choć uważają niektórzy amerykańscy i angielscy ekonomiści po ostatnich problemach finansowych Grecji. Czy zbliża się wystarczy euro?

Jeden z dysponentów grobu na cmentarzu Podgórskim w Krakowie chce, by Zarząd Cmentarzy Komunalnych naprawił cenotaf uszkodzony za pośrednictwem drzewo, które upadło w czasie wichury, lub zapłacił 1500 złotych. Każdego roku więcej ludzi umiera z powodu zanieczyszczonej wody niż w wyniku różnego rodzaju przemocy, w tym wojen - głosi opublikowany w poniedziałek komunikat ONZ o wodzie pitnej. W poniedziałek obchodzimy ogólnoświatowy dwadzieścia cztery godziny Wody. Z tej okazji w wielu miejscach na świecie odbyła się czyn "najdłuższa kolejka do toalety".

- Kryzys doprowadzi ostatecznie do wojen i ekstremalnej drożyzny - uważa Marc Faber, sławny szwajcarski ekonomista, który ze względu na cięgiem pesymistyczne fortel do rynków zyskał ksywka Dr Doom (dr Zagłada). wedle niego świat nie wyciągnął żadnych wniosków z ostatnich wydarzeń. Po trudnych latach globalnego spowolnienia rozpoczyna się dodatkowy niepewny rok. wedle raportu Światowego forum Ekonomicznego światowi przywódcy i szefowie firm muszą rozliczać się z wieloma ryzykami, które zagrażają stabilności poszczególnych gospodarek. O konieczności integracji żyjących w Niemczech Turków - w tym nauki języka niemieckiego - na chwilę przedtem swoją wizytą w Turcji mówiła kanclerz Szwab Angela Merkel.O 18.15 Jagiellonia podejmuje Śląsk Wrocław i jeśli pokona podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza będzie miała... ciapa punktów - to konsekwencja ujemnych dziewięciu "oczek" z początku sezonu. Ciekawie będzie dodatkowo w Warszawie, dokąd Polonia podejmie Lechię. Duża działanie hormonu głodu - greliny może powodować, że blisko pełnego brzucha niektórym ludziom żywność przez cały czas sprawia radość - wykazali naukowcy z USA. paragraf na ten myśl zamieszcza pismo "Biological Psychiatry". nim południem pękł grzbiet w ognisko handlowym Nasze Leszno obok ul. Narutowicza. Strażacy ewakuowali ludzi - donosi komplet naczyń stołowych "Panorama Media"

Afera w CERN: uczony zatrzymany


pracownik naukowy pracujący w szwajcarskim CERN-ie (Europejska Organizacja Badań Jądrowych), aresztowany w czwartek z podejrzeniem o zależności z Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu, został w pierwszy dzień tygodnia delikwent za pośrednictwem głos w Paryżu o "utrzymywanie kontaktów z organizacją przestępczą powiązaną z ugrupowaniem terrorystycznym".

Pada: stan alarmowy na Śląsku


Padający od kilkunastu godzin grad spowodował podtopienia na Opolszczyźnie, Śląsku i w Małopolsce. W wielu miejscach rzeki przekroczyły Stany Zjednoczone Ameryki Północnej alarmowe. Synoptycy ostrzegają przed dalszymi intensywnymi opadami.

Po 91 latach niepodległości "mamy kryzys patriotyzmu"


Mamy "pewien dekoniunktura patriotyzmu", od niedawna znów triumfuje polityka "zapomnienia o historii", do tego nie wszystkim w Europie podoba się silna Polska - diagnozy Lecha Kaczyńskiego na 91 rocznicę odzyskania niepodległości nie są optymistyczne. 11. listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, grono Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę, a Niemcy podpisały zawieszenie broni.

Tajemniczy szpicel pozwał księcia Monako


Książę Monako Albert II chciał wykreować służbę wywiadowczą i wprawdzie ostatecznie porzucił projekt, nie zapłacił za przygotowania - twierdzi podający się za byłego agenta FBI niejaki Robert Eringer i żąda odszkodowania przed sądem w Kalifornii.

Część krajowy budziła się w ciemnościach


Zimna noc, ale od rana przestrzeń niezadrukowana w tunelu - na razie w sensie metaforycznym. Na nurt w swoich domach potem czeka albowiem powyżej 300 tysięcy Polaków. Operatorzy energetyczni inny dzień z rzędu mają ręce pełne pracy. za pośrednictwem ostatnie kilkanaście godzin dali przestrzeń niezadrukowana 300 tysiącom ludzi. Od rana znów walczą.

oszukaństwo gruntowa: Dodatkowe tajne dowody


póki prokurator i obrona wygłoszą dziś mowy końcowe na procesie Piotra Ryby i Andrzeja K. oskarżonych o płatną protekcję w sprawie "afery gruntowej", strony zapoznają się z dodatkowymi tajnymi materiałami.

Williams przechwyci weterana?


Jak twierdzi brazylijski pamiętnik "Folha de Sao Paolo", od przyszłego sezonu kierowcą brytyjskiego Williamsa będzie czempion pod względem występów w Formule 1 - wyrobiony Rubens Barrichello. Williams miał go skusić czterokrotną podwyżką zarobków.

Zastrzelony cudzoziemiec to 36-letni Nigeryjczyk


zabójczo szalony za pośrednictwem warszawską policję zagraniczniak to 36-letni Nigeryjczyk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był notowany za przestępstwa gospodarcze. Po starciu z grupą cudzoziemców na warszawskiej Pradze do szpitala trafił jeden policjant, a 32 osoby trafiły do aresztu.

Lech Kaczyński w tym momencie zdecydował?


"23 maja ma zaskoczyć wojna prezydencka Lecha Kaczyńskiego" - donosi "Rzeczpospolita" - "Kampania obecnego prezydenta, według planów jego sztabowców, ma rozpocząć się wielką konwencją w Łodzi".

Imprezowicze ruszyli do domówKorkują się wjazdy do zamiast


Po sylwestrowych szaleństwach Polacy tłumnie ruszyli w wędrówka powrotną. z wyjątkiem tłoku na drogach ryzyko potęgują niesłychanie trudne smykałka pogodowe. W całym kraju jazdę utrudnia zalegające bachorze pośniegowe i spadająca temperatura. bez pośpiechu zaczynają się blokować trasy wlotowe do największych polskich miast.

"Kamienny łeb" Wałujew promuje błona fotograficzna w Warszawie


Światowej sławy pięściarz Nikołaj Wałujew zaś szef Mosfilmu Karen Szachnazarow będą gośćmi Sputnika nad Warszawą. festiwal rosyjskiego kina kończy się w niedzielę, w owym czasie także poznamy zwycięzcę towarzyszącego mu konkursu.

Chcesz oszczędzić? "Podnoś monety, nie spuszczaj wody "


Zajmij się własną produkcją piwa lub wina. Zaoszczędzisz na kosztach mieszkania we własnym domu, jak w końcu zabiorą cię na odwyk. Możesz ponadto kumulować swoje odchody, by zastosować ich potem jako nawóz. między innymi takie nietypowe rady dla oszczędnych, jak pisze na swojej stronie "Daily Telegraph", wymyślili Brytyjczycy.

"Rząd ustąpił, prezydent uciekł" 40 zabitych, 400 rannych


Przedstawiciele kirgiskiej opozycji oświadczyli w środę, że rząd ustąpił, a prezydent Kurmanbek Bakijew opuścił Biszkek i poleciał do miasta Osz. Na razie absencja oficjalnego potwierdzenia tej wiadomości. Wcześniej opozycjoniści poinformowali o utworzeniu własnego rządu. Kirgiski resort zdrowia potwierdził do tej pory śmierć 40 osób i poinformował o nad 400 rannych.

gwiazda komisji? Arłukowicz!


Kto jest gwiazdą hazardowej komisji śledczej? - Bartosz Arłukowicz - jakby chórem odpowiadają Jonanna Senyszyn z SLD i Marek Migalski z PiS. - Oprócz, bezspornie posłów Kempy i Wassermanna - zaznacza ten drugi. Wykluczają jednak, aby stanięcie wraz na hazardowym froncie mogło jakoś zbliżyć obie partie. - Never! - mówi europoseł.

Kulisy wyboru dziennikarza roku; "głosowali restauratorzy"


"Super Express": Tomasz Lis zdobył prestiżowy tytuł Dziennikarza Roku między innymi dzięki głosom redakcji "Poradnik Restauratora", "Poradnik Handlowca" i "Handlowiec". Wcześniej Lis był aktualny na komercyjnej imprezie wydawcy tych tytułów - pisze w komentarzu edytor pryncypał prasa Sławomir Jastrzębowski.

Czy to zamachowiec? Talibowie się chwalą


Nowojorska milicja opublikowała nagranie, na którym być prawdopodobnie znajduje się niedoszły zamachowiec z Times Square. milicja oświadczyła jednocześnie, że nie ma dowodów na to, iż za próbę zamachu odpowiedzialni są pakistańscy talibowie. przedtem do podłożenia bomby przyznali się członkowie ugrupowania Tehrik-e-Taliban.

Wykąpany w piwie i szczęśliwy


Chwilę po za zapewnieniu sobie mistrzostwa kraju przez piłkarzy Bayernu Monachium nie mogło zabraknąć tradycyjnej kąpieli piwnej, jaką Bawarczycy po wywalczeniu tytułu raczą swojego trenera. Po zwycięstwie 3:1 nad Herthą Berlin nie oszczędzono Louisa van Gaala. Mokry, ale pomyślny marycha przyznał, że innego rozwiązania na koniec sezonu nie jest dozwolone było się spodziewać. - Graliśmy najatrakcyjniejszą piłkę w kraju - mówił z dumą.

O wszystkim decyduje premier. W Polsce


Kto bada katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku? Reporter "Polski i Świata" dotarł do dokumentu, jaki powołuje komisję ds. badania wypadków lotniczych. natomiast komitet jest niezależna, ale od kilku dni podlega premierowi.

Runął sufit jednego z najcenniejszych zabytków


W Rzymie runął fragment sufitu jednego z najsłynniejszych, najcenniejszych antycznych zabytków - Domus Aurea, pałacu cesarza Nerona. budynek ta słynęła w tamtych czasach z przepychu. Od 2005 r. pozostałości pałacu są zamknięte z powodu prac konserwacyjnych.

"Mogę cię puknąć". Wyrzucili kierowcę taxi


Do 12 lat więzienia grozi 20-latkowi oraz jego pięć lat starszemu kompanowi za rozbój na kierowcy taksówki. Mężczyźni najpierw zamówili bieg z Warszawy do Nowego Dworu Mazowieckiego, a potem "wysadzili" kierowcę taksówki i zabrali mu samochód. Udało się ich ująć po pościgu.