Ta pieprzyk Miki jest nazi? Sprawdzi prokuratura


przypadek billboardu z nagą kobietą o twarzy Myszki Miki na tle ogromnej swastyki trafiła do prokuratury. donos o potencjał popełnieniu przestępstwa złożył radny Pis Norbert Napieraj. - Wywieszanie wielkich swastyk na całej kamienicy, kilkaset metrów od miejsca, które jest symbolem holocaustu to skandal - tłumaczy swoją decyzję w rozmowie z portalem tvn24.pl. Galeria odpiera zarzuty o propagowanie nazizmu.

Andrzej F., za którego dwa lata w zakładzie karnym spędził niewinny człowiek, nie żyje - poinformowała rzeczniczka małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Woźniak. - 11 listopada to alegoria odzyskania niepodległości. Niech będzie jednak plus symbolem nowej Polski, która powinna pochwycić należne jej, wynikające z tysiącletniej historii, punkt w Europie - powiedział prezydent na głównej uroczystości rocznicowej na Placu Piłsudskiego. Prezydent zaznaczył, że tej "nowej Polsce" zainteresowanie "nowego patriotyzmu". Na drodze krajowej nr 27 przedtem Nowogrodem Bobrzańskim (Lubuskie) zderzyły się w piątek czwórka samochody. Jedna ranna postać została odwieziona do szpitala. Są utrudnienia w ruchu.Rosyjska telewizja wyemitowała nieprawny przed laty dowód o marszałku Gieorgiju Żukowie. klisza powstał w 1966 roku, ale po  "zbyt szczerych" wypowiedziach marszałka na zagadnienie Armii Czerwonej w czasie II wojny światowej miał zostać zniszczony.  Jedyną kopię filmu przez lata ukrywał jeden z ojców dziennikarstwa telewizyjnego Włodzimierz Pozner - informuje timesonline.co.uk. W Hiszpanii afekt ulgi. Mistrzowie Europy, po dwóch słabych meczach, na koniec zaprezentowali się na miarę oczekiwań, wygrywając z Polską 6:0. "Wygrali w stylu Barcelony" - zachwycają się tamtejsze media, a sami mistrzowie Europy nie szczędzą sobie pochwał. - Drugą bramkę strzeliliśmy jakbyśmy grali na konsoli - cieszył się David Villa. Do fatalnej pomyłki doszło w sobotę na polowaniu w lasach kołowrót Mirosławca (woj. zachodniopomorskie). w zamian do dzika, 21-letni łowca strzelał do będącego pod ochroną żubra - donosi internetowy serwis "Głosu Szczecińskiego".

Producenci oprogramowania w pierwszej połowie 2009 r. stracili 1 mld dolarów. Powód - ich programy uprzedni nielegalnie rozprowadzane w internecie - wynika z opublikowanego w środę raportu organizacji Business Software Alliance (BSA).

Nie gaśnie konflikt o obciążenia za tragiczny lot do Katynia, wyraźnie za egzystencja dowódców wojsk na pokładzie prezydenckiego samolotu. W sobotę w rozmowie z portalem tvn24.pl rzecznik ministerstwa obrony narodowej Janusz Sejmej powtórzył, że Bogdan Klich ani pies z kulawą nogą z resortu nie wiedział, kto 10 kwietnia będzie leciał z prezydentem. przedtem Jacek Sasin w RMF FM zarzucił, że MON "miało pełną wiedzę na kwestia szczegółów transportu polskiej delegacji". Sprawcy zamieszania z bronią w szatni, koszykarze Gilbert Arenas i Javaris Crittenton, w tym sezonie nie wyjdą w tym momencie na parkiety NBA. - Nie ma zgody na posiadanie broni w żadnym z budynków związanych z NBA - wytłumaczył decyzję ligi jej komisarz, David Stern.

W wypadku, do którego doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 5 (Wrocław - Poznań) w okolicy teren zabudowany Będkowo (Dolnośląskie), ranne zostały trzy osoby. "Rzeczpospolita": Trzydziestokilkuletni dowódcy Tu-154 i ledwie dwóch drugich pilotów. To doborowy pułk do wożenia samolotami najważniejszych osób w państwie dyrektor najlepszego teamu w Formule 1 przez mgnienie oka chciał wyczuć się jak jego podopieczni i wcisnął gaz do dechy. aktualnie przyszło mu za to - dosłownie - zapłacić. Ross Brawn ukarany został mandatem w wysokości 700 funtów.owszem Stichting Particulier Fonds Greenrights wpłacił wadia na te części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie, które służą do produkcji statków. - Zależało nam niezmiernie na sprzedaży temu podmiotowi - przyznał dzisiaj prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski. Na początku przyszłego tygodnia mogą zostać przywrócone pełne dostawy gazu dla Polic - powiedział w rozmowie z TVN CNBC biznes wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Mirosław Dobrut. W środę spółka zmniejszyła zakładom chemicznym w Policach dostawy gazu o jedną szóstą. FIFA karze kategorycznie za słowa "Możecie mi possać". Tak dopiero co do dziennikarzy zwrócił się trener, a zanim laty futbolista reprezentacji Argentyny Diego Maradona. W niedzielę został zawieszony z wykorzystaniem federację na dwa miesiące. zarazem musi odwzajemnić się 25 tys. franków szwajcarskich grzywny.

"Guardian": Rosja zdestabilizowała sytuację w Kirgistanie


Rosja podkopała rządy kirgiskiego prezydenta Kurmanbeka Bakijewa odsuniętego od władzy w kwietniu, co tkwi u podłoża fali rozruchów w tym państwie. Mimo to Moskwa nie chce wciąć na siebie odpowiedzialności za kryzys - ocenia brytyjski diariusz "The Guardian".

Ochroniarze pomagali w walce z Al-Kaidą


Amerykańska Centralna agencja Wywiadowcza (CIA) realizowała utajniony program, którego celem było łowienie najważniejszych członków Al-Kaidy. CIA wspierane było przy użyciu prywatną firmę ochroniarską Blackwater, która parę lat dalej zasłynęła z powodu oskarżeń jej ochroniarzy o zabójstwo.

Małysz: Justyna zaciśnie pazury


- jeżeli zdążę powrócić z treningu na bodajże będę dopingował Justynę. Myślę, że dzisiaj pokaże rywalkom - mówi Adam Małysz. maksymalny polski skoczek sam ponadto nie zamierza osiadać na laurach i w wywiadzie dla nSportu zapowiada walkę o dodatkowy medal, nuże na dużej skoczni.

Woods wrócił po to, by się pożegnać


Wrócił do sportu po kilkumiesięcznej przerwie, wystartował w turnieju w Auguście i jeszcze raz wycofał się ze sportu. Tiger Woods zawiesił swoją karierę na okres nieokreślony.

Platforma odcina się od Rosoła. "Ma kłopot"


Po przesłuchaniu przedtem komisją hazardową Marcin Rosół ma przeszkoda - przyznał w RMF FM eksponent coś koło tego Paweł Graś. Jego zdaniem, dotychczasowy pomagier byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, wszedł w zbyt bliskie związki z biznesmenem od hazardu Ryszardem Sobiesiakiem.

zamachowiec z WTC będzie sądzony w Nowym Jorku


Pięciu mężczyzn oskarżonych o formowanie zamachów z 11 września 2001 roku będzie sądzonych w Nowym Jorku. wśród nich jest Khalid Sheikh Mohammed, domniemany nieprzeciętny intelekt ataku na Amerykę - poinformowała filia Reutera powołując się na anonimowego przedstawiciela administracji Obamy

Ballack jak Beckham


Michael Ballack nie chce stracić kontaktu z kolegami z reprezentacji. zatem - prawdopodobnie, tak jak David Beckham - pojedzie na mistrzostwa świata do RPA. pokiereszowany futbolista Chelsea Londyn dostał zaproszenie od trenera niemieckiej kadry na zgrupowanie na Sycylii.

Federacja Rosyjska zbroi Syrię


Samoloty bojowe, oręż przeciwpancerna i przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy - taki narzędzie trafi z Rosji do Syrii. W piątek została podpisana układ w tej sprawie.

Zwrócono osobiste rzeczy pary prezydenckiej


Federacja Rosyjska przekazała polskiej stronie osobiste rzeczy i dokumenty prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który co do jednego z 95 innymi osobami zginął w sobotę w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem - poinformował w czwartek w Moskwie orędownik MSZ Rosji Andriej Niestierienko.

Trwają wybory, które zmienią układ rządzący od pół wieku


W niedzielę w Japonii rozpoczęły się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze otwarto o północy czasu polskiego; zostaną zamknięte o 13, w tamtym czasie też massmedia opublikują wyniki pierwszych sondaży powyborczych tzw. exit polls.

Przechwycono nielegalne papierosy za 2 ,5 mln zł


nad 4 mln sztuk papierosów o wartości ok. 2,5 mln zł przechwycili policjanci z CBŚ i celnicy na trasie Świebodzin-Świecko. Ładunek był ukryty w naczepie ciężarówki - poinformował w czwartek ambasador komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Władza premiera - rządy prawa


premier odwołał szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusza Kamińskiego. W ten wyjście Donald Tusk dwa razy złamał prawo, albo co w żadnym razie poruszał się na granicy prawa.

Płacimy za przejazd autostradą, której... nie ma


algorytm ustawy o obniżeniu opłat za droga wolna remontowanymi autostradami złożą na powakacyjnym posiedzeniu Sejmu małopolscy zapisek Beata Szydło i Andrzej Adamczyk - dowiedział się "Dziennik Polski".

"Miriam" uspokoi się wieczorem


Silne zawieje, opady śniegu i zamiecie w większości kraju utrzymają się do wieczora - uspokaja IMGiW. Od kilku godzin "Miriam" przesuwa się na wschód. Na północy i zachodzie po obfitych opadach zostały zwały śniegu, które serio utrudniają podróże.

~Mirek ubiera się u Prady


5 tys. 300 zł - tyle internauta ~Mirek_luk zgodził się zrewanżować się za buty Moniki Olejnik, które dziennikarka przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zakończyła się ona w środę po południu. Ale do licha i trochę aukcji trwa. non stop wolno pchnąć cenę za przejażdżkę Harleyem z Kamilem Durczokiem i aparat telefoniczny "na podsłuchu" Bogdana Rymanowskiego.

Francja: Przylecieli pierwsi ocaleni z kataklizmu na Haiti


samolot z Martyniki z 54 obywatelami Francji, ewakuowanymi po wtorkowym trzęsieniu ziemi na Haiti, wylądował w piątek o brzasku w Paryżu - poinformowały miejscowe media. Na lotnisku witały ich rodziny, a oraz francuszczyzna członek rządu spraw zagranicznych Bernard Kouchner.

Tusk na linii z Putinem


- dziś po południu premier Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z szefem rosyjskiego z grubsza Władimirem Putinem - poinformowało w piątek środek Informacyjne Rządu. dyskusja dotyczyła m. in. planowanej wizyty prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w Rosji. Premierzy rozmawiali i na zagadnienie wizyty marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w Moskwie 9 maja z okazji 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Skulich: ewakuacja jest dobrowolna, ale...


Musimy być wyposażonym świadomość, że mamy do czynienia z poważnym zagrożeniem. jeśli wybitna osoba zarządza sytuacją kryzysową, decyduje się na ogłoszenie ewakuacji, inaczej apeluje do ludzi, by opuścili miejsca, to w rzeczy samej trzeba brać to pod uwagę - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Janusz Skulich.

Kolejna wpadka pod Kanałem


Po raz dodatkowy w ciągu trzech tygodni pociągi Eurostar zawodzą podróżnych. Na paryskiej stacji Gare du Nord, skądże wyruszają pociągi do Wielkiej Brytanii utworzyły się w piątek kolejki po tym, jak w tunelu pod kanałem La Manche na kwartet godziny utknął pociąg.

Kamerą i farbą do walki z wandalami


Nie muszą tego robić, ale chcą - nikt im za to nie płaci, ani nie dziękuje. Pewnie dlatego, że to działalność mocno kontrowersyjna. Malują karoserie źle zaparkowanych aut, filmują i pokazują w internecie tych, którym zdarza się układać potrzeby fizjologiczne na ulicy. To bojownicy - wolontariusze.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.