rząd dojrzały fundować in vitro


Minister zdrowia Ewa kopacz zapowiedziała w środę, że jej ministerstwo jest gotowy do refundacji zapłodnień in vitro. Jak dodała, jej ministerstwo przeprowadził nuże symulację kosztów, które opiewałyby na powyżej 10 mln zł.

sejm rozpoczyna prace nad ratyfikacją umowy o małym ruchu granicznym z Białorusią. W środę komisja Spraw Zagranicznych przeprowadzi pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy, który upoważni prezydenta do ratyfikacji dokumentu. "Nasz Dziennik": Nacjonalistyczne środowiska na Ukrainie są oburzone uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego na Polakach na Kresach Wschodnich II RP przez Ukraińską Powstańczą Armię i Organizację Ukraińskich Nacjonalistów. "Nasz Dziennik": Uzasadniając, dlaczego marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie winien jechać do Moskwy na paradę zwycięstwa, "autoryzując" przy okazji Wojciecha Jaruzelskiego w roli zasłużonego kombatanta II wojny światowej, czasopismo odnotowuje niepokojące zjawisko.Jedna osoba zginęła, a kolejna została ranna po tym jak zwalone przez wiatr drewno przygniotło w czwartek samochód na Opolszczyznie. Gwałtowne burze poczyniły również zniszczenia w Wielkopolsce i na Pomorzu. Jedna figura zginęła, a para zostały ranne w wypadku, do którego doszło w porze wieczoru na moście na Odrze w Oławie. Za pobicie aktorki Anny Cugier-Kotki nie odpowie nikt. badanie w tej sprawie w piątek umorzyła prokuratura. Od słów: "Jan Piotr Nowak-Kowalski, człowiek encyklopedia, w przeddzień odebrania na superekstremalnym... " 16 dotychczasowych mistrzów polskiej ortografii rozpoczęło w niedzielę pisanie dyktanda, które wyłoni spośród nich Arcymistrza Języka Polskiego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Państwowej Inspekcji Pracy odkryli kilkudziesięciu cudzoziemców zatrudnionych na boku i mieszkających w skandalicznych warunkach. zbiorowość ludzka Ukrainy i Tajlandii pracowali po 12-14 godzin dziennie w firmie ogrodniczej w powiecie opolskim - poinformował PAP w czwartek ambasador Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, ppłk Cezary Zaborski.

Ilość leków na grypę, które zgromadzone są w hurtowniach, jest wystarczająca - zapewnił w Sejmie podsekretarz zdrowia Adam Fronczak, kto na konkluzja klubu PO przedstawił posłom informację na myśl grypy. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia własny i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia nasz zostali dzięki prezydenta odznaczeni działacze Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

50-letni on podawał się za hrabiego, onkologa i ginekologa. jako ten poprzedni wmówił 19-letniej dziewczynie, że ma chore jajniki i wyleczy ją za pomocą specjalnego stosunku płciowego. dodatkowo za tę wyjątkową usługę pobrał 1300 złotych. w tym momencie szuka go policja. Poseł PiS Zbigniew Girzyński wyjaśnia na swoim blogu w Onet.pl, dlaczego politycy PiS nie chcą rozmawiać z wiceprzewodniczącym klub PO Januszem Palikotem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Nigerii potępiło zastrzelenie obywatela nigeryjskiego przez polską policję - poinformowała filia Associated Press.12 organizacji pozarządowych, m.in. zrzeszające osoby homoseksualne, podpisało się pod listem do premiera Donalda Tuska, w którym domagają się odwołania agent rządu ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej. wedle przedstawicieli tych organizacji Radziszewska nie ma kompetencji, by pochłaniać to stanowisko. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wyznaczył Franciszka Gryciuka do pełnienia obowiązków prezesa IPN. dzięki temu będzie będzie on mógł odtajniać dokumenty ze zbioru zastrzeżonego IPN, bez czego nie jest dozwolone odbierać przywilejów emerytalnych byłych esbeków. boss nieuznawanego za pomocą Mińsku Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys powiedziała, że białoruskie władze zmuszają Polaków do podpisywania apelu do władz RP, opublikowanego w zeszłym tygodniu w oficjalnej agencji BiełTA.

Z paralizatorem obrabował Jubilera


Kosztowności o wartości około 10 tysięcy złotych skradł złodziej z zakładu jubilerskiego w Bielawie pod Dierżoniowem (dolnośląskie). milicja zablokowała okoliczne drogocenny i poszukuje rabusia.

Idą mrozy. Nie bądź obojętny


Najbliższe noce będą ogromnie mroźne - alarmuje policja i raz jeszcze apeluje by nie chodzić niezależnie w pobliżu bezdomnych czy osób pijanych.

"To okazja na wspólne obchody. Po raz pierwszy"


- To sygnał, że obchody uczczenia pamięci ofiar zbrodni katyńskiej mają szansę po raz pierwszy stać się obchodami wspólnymi, o szerszym wymiarze - tak wydarzenie inwitacja Donalda Tuska dzięki premiera Rosji Władimira Putina do Katynia komentuje przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik.

Ekshumują zwłoki Pyjasa


W nocy z poniedziałku na wtorek (ok. godz. 3) na cmentarzu w Gilowicach koło Żywca rozpoczęła się ekshumacja zwłok Stanisława Pyjasa. Instytut Pamięci Narodowej objął sprawę tajemnicą ze względu na dobro rodziny i postępowania.

sejm uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie


dopisek uchwalili ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. norma prawna wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, wzmacnia ochronę ofiar przemocy, kładzie podkreślenie na profilaktykę.

Płonie hala Targów Kielce - ogień się rozwija


płomień stale się rozwija - mówi na antenie TVN24 reprezentant kieleckiej straży pożarnej. zrazu strażacy mówili tylko o "zadymieniu" głównej hali kieleckich targów, po dwóch godzinach aczkolwiek przyznali, że to pożar, którego nie udało im się dotąd opanować.

"Ekshumacja zwłok Staszka jest bez sensu. To śmieszne"


Rodzina Stanisława Pyjasa nie zgadza się, by 33 lata po śmierci ekshumowano jego zwłoki. - To pełnia jest mocno spóźnione i bez sensu. pies z kulawą nogą z nami tego nie konsultował - mówi Piotr Pyjas, kuzyn Stanisława. O przeprowadzeniu ekshumacji zdecydował IPN, który twierdzi, że krakowscy prokuratorzy rozmawiali o ekshumacji z rodziną zabitego. rzecznik Instytutu zapewnia jednak, że "nie zrobi nic wbrew woli rodziny".

nad 300 tysięcy Polaków stanie do kwalifikacji


Jak poinformowało brama Onet.pl wojsko Polskie, od dzisiaj w całej Polsce rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa, która od ubiegłego roku zastąpiła pobór. Jej wynikiem będzie założenie ewidencji obywatelom, którzy w razie wojny lub kryzysu mogą być powołani do wojska.

Poseł PiS zawiadomił prokuraturę w sprawie SKW


Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z wykorzystaniem oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego - przekazał do warszawskiej prokuratury okręgowej poseł Antoni Macierewicz (PiS). przypadek dotyczy decyzji SKW z października ubiegłego roku o odebraniu Macierewiczowi certyfikatu dającego dostęp do tajnych informacji i działań Służby w tej sprawie.

Karambol pod Płockiem: 4 auta rozbite


Do groźnego wypadku z udziałem czterech samochodów doszło z grubsza godz. 14 w miejscowości Rogozino pod Płockiem. Na szczęście pies z kulawą nogą nie zginął, ale kilka rannych osób przetransportowano do szpitala. sposób wojewódzka kawał 567 jest nieprzejezdna.

KGP: Od piątku ponad tysiąc pijanych kierowców


15 osób zginęło, a 236 zostało rannych w 182 wypadkach - to bilans Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców.

Po I turze grono w sprawie Afganistanu


Po pierwszej turze wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski zwoła posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Będzie ono poświęcone obecności naszych wojsk w Afganistanie. O zwołanie Rady w tej sprawie w trybie pilnym zaapelował Grzegorz Napieralski

Dwa tysiące radomian bez wody


ponad dwa tysiące mieszkańców Radomia bez wody. awaria dotknęła mieszkańców osiedla Gołębiów. Władze osiedla juz zapowiadają, że zostanie ona usunięta nie prędzej jutro.

federacja Ślązaków poparło rosyjską krytykę polskich władz


Ubiegający się od 13 lat o sądową rejestrację Związek Ludności Narodowości Śląskiej (ZLNŚ) przyłączył się w oświadczeniu do - jak napisano - "krytyki władz Polski, w której Rosjanie zarzucają fałszowanie historii dla doraźnych potrzeb".

Sikorski udowadnia, że zrzekł się obywatelstwa


pryncypał MSZ, aspirant PO w prawyborach prezydenckich Radosław Sikorski umieścił dziś na swojej stronie internetowej kopię dokumentu świadczącego o tym, że nuże przed nad trzema laty zrzekł się brytyjskiego obywatelstwa.

J. Kaczyński: w niedzielę przedstawimy Zespół Pracy Państwowej


Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w niedzielę zademonstrowany zostanie Zespół Pracy Państwowej. Powiedział też, że partia polityczna uzgodniła już większość kandydatów na prezydentów w zamian w wyborach samorządowych 2010 roku. Nie chciał choć mówić o konkretnych nazwiskach.

"Bez dialogu i przebaczenia nie ma pokoju"


- Bez szczerego i zbawiennego dialogu przenigdy nie można osiągnąć cel do trwałego i prawdziwego pokoju; chyba że ze sobą nie rozmawiamy, wówczas szukamy pomocy w broni - powiedział abp naganiacz Nossol w homilii podczas Jubileuszowej Mszy Pojednania odprawionej w Krzyżowej (Dolnośląskie).

Tir w nocy wjechał do salonu


niezmiernie nietypową ozdobę salonu ujrzeli obudzeni w środku nocy społeczność przydrożnego domu w Józefowie koło Radomska (Łódzkie). bryłka ściany zastąpiła poza ciężarówki, która zjechała z pobliskiej cenny i wbiła się w ich dom.

Komorowski zatrzymał pościg Kaczyńskiego


"Dziennik periodyk Prawna": Dobre wyniki Jarosława Kaczyńskiego w poprzednich sondażach zmobilizowały elektorat Bronisława Komorowskiego.

Samochód wpadł do J. Solińskiego, jedna ofiara


Samochód regionalny wpadł do Jeziora Solińskiego. Zginęła jedna osoba. Dwóm pozostałym pasażerom pojazdu udało się z niego wydostać.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.