Żołnierze USA napadli na szpital?


Amerykańscy żołnierze wdarli się do szpitala i pobili jego personel - twierdzi prowadząca placówkę w prowincji Wardak w Afganistanie szwedzka pozarządowa zrzeszenie charytatywna SCA. armia USA zapowiada, że przyjrzy się całej sprawie.

- Na naszych oczach spełnia się chęć zapisane w testamencie Jana Pawła II, aby jego śmierć okazała się pożyteczna dla zbawienia ludzi - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w ciągu mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego w Katedrze na Wawelu. 360 metrów długości, 65 metrów wysokości, 18 pokładów i kabiny dla niemal 8 tysięcy pasażerów i członków załogi – to największy na świecie statek pasażerski w liczbach. Największe wrażenie robi lecz inny żart – nieledwie miliard euro, jakie armator zapłacił za zbudowanie "Oazy Mórz". Według najnowszego rankingu Fair Play UEFA, Polacy zajmują wysoką, dziesiątą pozycję. A jest o co grać - od przyszłego sezonu pierwsze trzy kraje dostaną dodatkowe pozycja w Lidze Europejskiej.Spowalnia tok spadku ukraińskiego PKB. W III kwartale system gospodarczy tego kraju skurczyła się o 15,9 procent rok do roku, po spadku o 17,8 odsetki w poprzednich trzech miesiącach tego roku. Kolejne niesamowite amatorskie nagranie z Chile. film przedstawia krajobraz po tsunami w niewielkim miasteczku Penco w południowym Chile. coś niedobrego dzieje się w polskiej demokracji i polityce. Ze zbytnią łatwością rzuca się oskarżenia - powiedział w TVN24 Janusz Piechociński z PSL, komentując afery obciążające polityków koalicyjnej PO. I zaapelował: - Nie dajmy się zwariować, na ziąb analizujmy fakty.

Podczas prac wykopaliskowych prowadzonych w jaskiniach w zachodniej Anglii naukowcy odnaleźli broń sprzed 15 tysięcy lat, wykonaną z rogu renifera - donosi serwis internetowy South Devon Herald Express.

Rodzina, znajomi i dźwięki góralskiej muzyki przywitały na lotnisku w Krakowie szybowcowego mistrza świata, Sebastianę Kawę. A jego powodzenie jest tym cenniejszy, że to jego trzecie zwycięstwo w mistrzostwach świata. Lidera palestyńskiego Hamasu, Mahmuda al-Mabhuha, którego 20 stycznia znaleziono martwego w hotelu w Dubaju, zgładzili za pośrednictwem wstrzyknięcie śmiertelnej trucizny izraelscy agenci - twierdzi niedzielny londyński "The Times".

pod ręką okazji czwartkowych obrad zarządu władze PZPN poinformowały, że nowym rzecznikiem prasowym związku zostanie Agnieszka Olejkowska. Do tej pory tę rolę pełnił Janusz Atlas, który w łysek skutecznie odgrodził federację od mediów. Niedziela to drugi dzień święta miłośników lotnictwa w Góraszce pod Warszawą. To ostatnia szansa w tym roku, by zobaczyć w powietrzu legendarne maszyny z okresu Bitwy o Anglię, latające w towarzystwie najnowocześniejszych polskich myśliwców bojowych F-16. XV internacjonalny Piknik aeronautyczny potrwa do niedzieli do godz. 19. Stolica krajowy środek uwagi firm specjalistycznych? To możliwe. stolica Polski jako jedyne z dużych w zamian naszego regionu ma w tym roku szansę na rozwinięcie na rynku outsourcingu usług (BPO) i lokalizacji tzw. wspólnych centrów usług (SSC) - wynika z przedstawionego we wtorek raportu Colliers Internationali i A.T. Kearney.zanim niemieckimi sądami mogą na dniach nadepnąć para kolejni oskarżeni o porcja w zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej - informuje memoriał "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Joost van der Westhuizen, były gwiazda Republiki Południowej Afryki w rugby, w autobiografii ujawnił kulisy skandalu erotycznego, który wybuchł w lutym tego roku - podaje "Daily Telegraph". dyrektor MSWiA Jerzy Miller wczoraj po południu w tajemnicy przyleciał do Moskwy rejsowym samolotem. dziś odleciał porannym rejsem do Warszawy - usłyszał od jednego z pracowników polskiej ambasady moskiewski wysłannik RMF FM.

Graś: Nie było żadnych nielegalnych podsłuchów


wyraziciel około Paweł Graś powiedział, że minister sprawiedliwości nakazał prokuraturze przewrócić do góry nogami sprawę nagrania rozmów dziennikarzy przy okazji podsłuchu założonego w związku ze śledztwem ws. korupcji. Zapewnił, że nie było żadnych nielegalnych podsłuchów.

Grecja: machnięcie bajerancki w Atenach


Jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne w ataku bombowym, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Atenach.

"Ta data jest znakiem szaleństwa zbrodniarzy"


Pamięć o Auschwitz jest potrzebna po to, by zbrodnie tam dokonane nie miały więcej miejsca - powiedział wprezydent Lech Kaczyński na przestrzeni uroczystości 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

alkohol już nie uchodzi nauczycielom płazem


"Metro": Choć wydaje się, że używanie rózgi, pasa bądź wyzwisk to niegdyś zapomniane metody wychowawcze, skarg na nauczycieli, którzy przekraczają swoje uprawnienia, przybywa.

Kliczko zna Dragona z kaset


Każdy, kto myślał, że bój Alberta Sosnowskiego z Witalijem Kliczką to niedojrzały primaaprilisowi żart, musi asygnować się do błędu. walka się odbędzie, o czym przekonuje sam ukraiński pięściarz na swojej stronie internetowej. niedaleko okazji zapowiada, że "Dragon" bez szwanku nie wyjdzie z ringu. - Nie oddam pasa - zapewnia.

złocisty wygrał wojnę nerwów


Grecki zastój wywołał nerwowość na rynkach walutowych, w tym polskim. W takich okolicznościach nawet błahy powód spowodować może silną reakcję. Niezręczne słowo premiera, znak zza oceanu - całość być może sprawić wahania kursu. Tak jak w czwartek, gdy złocisty w ciągu 20 minut spadł o 5 groszy poniżej euro. Ale w piątek złotówka zaczęła mocno osiągać na wartości.

Nie będzie jest dozwolone wejść do Pałacu Prezydenckiego


W nocy ze środy na czwartek nie będzie jest dozwolone wdzierać się do Pałacu Prezydenckiego by darować kult tragicznie zmarłej parze prezydenckiej - poinformowała sekretariat Prezydenta.

sprzeciw w poprawczaku: Chcieli spalić budowla


opinia w Poznaniu postanowił o aresztowaniu siedmiu wychowanków, którzy we wtorek w nocy wywołali protest i usiłowali podpalić poznański zakład przemysłowy poprawczy - poinformował w piątek PAP szef Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda Piotr Gerke. W sumie w sprawie zatrzymano dziewięć osób, w tym para w wieku niżej 17 lat.

Indie: 8 osób przeżyło katastrofę samolotu


Co w żadnym wypadku osiem osób przeżyło katastrofę lecącego z Dubaju samolotu Air India Express, który rozbił się w sobotę w trakcie lądowania w Mangalurze na południu Indii - poinformowały linie lotnicze. Na pokładzie znajdowało się co bynajmniej 166 osób.

"Miro" po dwóch tygodniach wyjdzie z hotelu


"Gazeta Wyborcza": Mirosław Drzewiecki zostanie dziś przesłuchany za pomocą sejmową komisję śledczą ds. hazardu. czasopismo zdradza w który sposób były członek rządu sportu przygotowuje się na utarczki z posłami komisji.

Pitera: Wieńce w Sejmie, a posłowie nie mają gdzie odbywać karę


Razi mnie ciągła występowanie wymienne wieńców w Sejmie. Zajmują ławki, a nowi wzmianka muszą odbywać wyrok w ławach rządowych - mówi w Przesłuchaniu RMF FM Julia Pitera.

Oryginalny pomysł w sprawie internetu w Polsce


Młodzi samorządowcy SLD opowiedzieli się za wpisaniem do konstytucji prawa do internetu. net jest dobrem ogólnym i winien być dostępny dla wszystkich - argumentował radny Sojuszu z Gniezna Łukasz Naczas.

Pierwsza królówka obecnie w Pałacu


Trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej jest już w Pałacu Prezydenckim. poprzednio na warszawskim lotnisku Okęcie - z udziałem m.in. Marty Kaczyńskiej tudzież Jarosława Kaczyńskiego - odbyła się rytuał powitania prezydentowej. orszak żałobny żałobny przejechał z kolei ulicami Warszawy. Trumny pary prezydenckiej zostaną wystawione ok. godz. 13.30 - 14 w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

Polska to "niewielki cząstka w nowej mozaice Kremla"


Przełom w stosunkach polski z Rosją nie został wywołany przez katastrofę prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem, ale jest elementem nowego kierunku polityki zagranicznej, przyjętej przedtem z inicjatywy Dmitrija Miedwiediewa i Władimira Putina - informuje język rosyjski "Newsweek".

Kaddafi mści się na Szwajcarii


Libia objęła całkowitym embargiem gospodarczym Szwajcarię. To następstwo trwającego od dawna kryzysu dyplomatycznego pomiędzy dwoma krajami, który zaostrzył się w ostatnich miesiącach - po zakazie budowy w Szwajcarii nowych minaretów.

Prezydent udaje się 29 kwietnia do USA


Prezydent Lech Kaczyński udaje się w dniach 29 kwietnia -1 maja do Stanów Zjednoczonych - poinformował prezydencki minister Mariusz Handzlik.

Danuta Olewnik przedtem komisją śledczą


Czy to możliwe, byśmy poznali całą prawdę w sprawie Krzysztofa Olewnika? dziś nie wiemy, gdzie leży prawda - mówiła jego siostra Danuta Olewnik przedtem sejmową komisją śledczą.

Iran: popchnięcie o sile 5 na zachodzie kraju


Wstrząs o sile 5, 0 stopni zanotowano w sobotę w zachodnim Iranie, o tyle o ile miasta Dezful - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS).

Kurtyka: ruszczyzna mit


bajka stała się bardzo ważnym argumentem w rywalizacji politycznej między państwami o uznanie - mówi naczelny Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka w obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

prezes rady ministrów będzie pełnił wartę przy trumnie prezydenta


premier Donald Tusk razem z ministrami swojego około przez godzinę, od 13 do 14, będzie pełnił Wartę Honorową w sąsiedztwie trumnach prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pierwszej damy Marii Kaczyńskiej.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.