Autolokalizator w Orange


Autolokalizator to wybieg pozwalające na monitorowanie samochodów firmowych z wykorzystaniem technologii GPS natomiast transmisji danych w sieci Orange. z powodu urządzeniu montowanemu w pojeździe, w każdej chwili można trwać precyzyjne dane na temat jego aktualnego położenia.

W okresie kryzysu warto skoncentrować się na inwestycjach proekologicznych, na które przedsiębiorcy mogą otrzymać finansową pomoc unijną i rządową. Są to m.in. przedsięwzięcia w odnawialne źródła energii (OZE), które zwiększają bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju i tym samym ustanowić jeden z podstawowych priorytetów w rozwoju polskiej gospodarki - poinformowała interes Management & Consulting Group. 44 dni poprzednio rozpoczęciem ONZ-owskiego szczytu w Kopenhadze, najważniejszego klimatycznego wydarzenia w tej dekadzie, raz za razem bardziej prawdopodobne wydaje się, że państwa świata nie zdołają porozumieć się w sprawie nowego traktatu o redukcji emisji gazów cieplarnianych. Miałby on dać w zamian wygasający w 2012 r. protokół w Kioto. KGHM chce kupić taki plik akcji Tauronu, który dałby mu powyżej 5 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki - poinformował dziennikarzy pryncypał KGHM, Herbert Wirth.grupa Lotos obniżyła ceny wszystkich paliw - poinformowało w piątek gabinet prasowe spółki. O 35 zł na tysiąc litrów spadła koszt benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 38 zł na tysiąc litrów - benzyny bezołowiowej 98. O 43 zł na tysiąc litrów obniżona została wartość oleju napędowego, a o 35 zł na tysiąc litrów - oleju opałowego. Euler Hermes przewiduje, że w 2009 roku na całym świecie liczba firm, które ogłoszą run wzrośnie o 35%. Dla porównania, w roku 2008 liczba upadłych przedsiębiorstw zwiększyła się o 27%. Ten patetyczny postęp jest następstwem kryzysu finansowego i gospodarczego. Po ogłoszeniu przez Apple'a, że nieznany telefon iPhone 4 będzie w sprzedaży, zamówienia na niego sięgnęły 600 tys. i poprzedni w znacznym stopniu wyższe, niż oczekiwano

Iran zawarł umowę w sprawie eksportowania w tym roku do Iraku około 19 tys. baryłek paliwa dieslowskiego dziennie - podały w poniedziałek źródła z branży naftowej.

stopień zapoznał się we wtorek z projektem instrukcji negocjacyjnej z Rosją w sprawie zwiększonych dostaw gazu do Polski. Centrum Informacyjne z grubsza nie podało atoli żadnych szczegółów we wtorkowym komunikacie, gdyż budulec jest objęty klauzulą "zastrzeżony". Radni przyznali wczoraj dodatkowe kapitał na weekendowe frezowania ulic. Niestety, za ociężale i remontów będzie mniej niż rok temu.

Do 12 osób wzrosła ilość zabitych w katastrofie elektrowni wodnej na Syberii - poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek ruszczyzna minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu. Nieznany pozostaje los 64 ludzi. festiwal wiadomości ze spółek, środa 14 października, godz. 20 Jak poinformowała Informacyjna filia Radiowa, biznes Ayrshire Power ma począć dzisiaj w szkockiej miejscowości Hunterston opodal Glasgow budowę pierwszej brytyjskiej elektrowni węglowej wykorzystującej technologię CCS.Kraj nad Wisłą może zarzucić 50 mln zł unijnych dotacji z Programu Operacyjnego kapitał Ludzki. Bruksela zbadała wybieg wydawania pieniędzy przez główny punkt Rozwoju Zasobów Ludzkich (CRZL) i zgłosiła wiele zastrzeżeń - dowiedział się "Dziennik gazeta Prawna". Od 30 grudnia przewoźnicy powietrzny będą wynagradzać pasażerom o 13 proc. wyższe odszkodowania za straty powstałe w wyniku opóźnienia samolotu a za zagubienie lub destrukcja bagażu - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Katarzyna Krasnodębska. - bank światowy poinformował w raporcie opublikowanym w środę, że rozwijająca się gospodarczo Azja Wschodnia przyczynia się do ozdrowienia światowej gospodarki.

74 mln zł na rozbudowę Bydgoskiego Parku Przemysłowego


Ropa naftowa drożeje na rynku paliw w USA, po raz pierwszy od 5 dni. giełda oczekuje, że plik pomocowy dla państw Europy wpłynie na zapanowanie nad kryzysem zadłużenia; to oznacza deprecjacja ryzyka zagrożeń dla wzrostu gospodarczego w regionie i w globalnej gospodarce.

SZJ


...

Gant miał 14,75 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r.


spółka Gant Development miała 14,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku poniżej 11,81 mln zł zysku rok wcześniej, podała korporacja w raporcie.

Nowe taryfy PGNiG do listopada, a nie do września


Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy użytkować mogą podobnie jak samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). gatunek pojazdu natomiast podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na skarbowy wyjście rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo.

ubytek zysku netto Vattenfalla


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Vattenfall zmniejszył w III kwartale korzyść netto o 68 proc. do ok. 81 mln euro.

Turcja ratyfikowała umowę o gazociągu Nabucco


W czwartek parlament Turcji ratyfikował rządową umowę o budowie gazociągu Nabucco, jaki ma dostarczać do Europy gaz zza Rosji. również dzień wczorajszy komitet Europejska przyznała 200 mln euro dotacji na tę rurę.

Ławniczak: rekrutacja wniosków ws. rent strukturalnych zależy od KE


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"uek_logo\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Już w najbliższą sobotę (24 października) rozpoczynają się wykłady dla najmłodszych. Uniwersytet Dzieci - bo tak nazywa się ów wzór - powstaje z okazji 85-tych urodzin Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

NBP potwierdza złożenie wniosku o odnowienie linii kredytowej z MFW


FBI poinformowało, że postara się wyjaśnić warunki wycieku danych 114 tysięcy użytkowników iPadów,, który spowodowały błędy w sposobie przechowywania danych przez Internet AT&T.

Fitch: Polskie banki zachowują się lepiej niż banki w regionie


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Północna Karolina to jeden z cieplejszych stanów USA. Jego mieszkańcy tak bywa nie marzną, ale od kilku tygodni aura nie rozpieszcza także ich. Miasta pokrył śnieg, zamarzają chodniki, rury, a nawet... fontanny. Z zamieciami i zawiejami śnieżnymi walczy przy tym poniekąd całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Czy Gazprom i Naftohaz chcą powrotu RosUkrEnergo?


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w trakcie toczących się negocjacji Gazpromu i Naftohazu prawdopodobnie istnieć rozpatrywana plan powrotu pośrednika w sprzedaży rosyjskiego gazu dla odbiorców na Ukrainie.

Kraj nad Wisłą Żubrówka podbije Amerykę.


Znana Lechistan wódka, która natychmiast dawno zdobyła poklask między koneserów w całej Europie, obecnie trafia na półki w USA. Jej producent, ogólnoświatowy tyka chmielowa rynku alkoholowego CEDC poinformował, że tylko podpisał umowa z firmą Rémy Cointreau USA, Inc. dotyczące wyłącznego importu Żubrówki na jankeski rynek.

Orlen i Lotos w II kwartale zanotują zyski


miliard złotych zysku za II trymestr wykaże Orlen, wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję Reuters. Lotos ma za ten sam okres pokazać 683 mln zł zysku netto.

W MSP aukcja udziałów białostockiej spółki


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

"Metro": bój na łokcie o unijne miliony


Gorąca herbata z termosów, duet konkurencyjne lisy społeczne, wyczytywanie obecności - to nie wspomnieniowy obrazek z PRL-u. Tak dzień dzisiejszy przedsiębiorcy zdobywają unijne dotacje na rozszerzenie swojego biznesu - pisze "Metro".

resort rolnictwa chce ułatwić rolnikom sprzedaż własnej żywności


We francuskich kinach wolno od środy dojrzeć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest skład znanych filmowców.

sfera budżetowa ciągnęła w górę płace w 2009 roku


Według najnowszych danych GUS średnia pensja w całej gospodarce wyniosła w ubiegłym roku 3103 zł. To o 5,5 proc. więcej aniżeli rok wcześniej.

Używane mieszkania tanieją


Od wybuchu kryzysu finansowego ceny transakcyjne używanych mieszkań w największych aglomeracjach spadły już statystycznie o kilkanaście procent - oceniają pośrednicy

Budimex ma portmonetka zamówień użyteczny 6,3 mld zł, oczekuje 2-cyfrowego wzrostu sprzedaży


Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, a uregulowanie na 7!

odsiecz dla przemysłu w sytuacji kryzysu gospodarczego - posłuchanie Rady UE ds. Konkurencyjności


Europejska polityka przemysłowa i posiłki dla sektora MSP to główne tematy posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności, w którym wziął udział wiceminister gospodarki Marcin Korolec. Spotkanie odbyło się 28 maja br. w Brukseli.

Projekty aktów prawnych - Fundusze europejskie


We wrześniu CSREurope rozpocznie szeroko zakrojoną kampanię informacyjną dotyczącą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Propozycje tematów związanych z CSR, które mogłyby zostać poruszone w ramach ww. akcji można zgłaszać do pani Marion Birnstill na adres: mb@csreurope.org.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.