Giełdy osłabiają złotego, rynek długu się umocnił


złoty we wtorek osłabił się wbrew umocnienia euro wobec dolara, co analitycy wiążą z korektą na giełdach. Ich zdaniem, w środę przebieg złotego przypadkiem kształtować się w przedziale 4,20-4,29 za euro.

Analitycy Ipopemy, w raporcie z 25 sierpnia, podnieśli cenę docelową jednej akcji BRE Banku do 319 zł ze 190 zł, ING BSK do 670 zł z 397 zł i Banku Millennium do 5,6 zł z 2,76 zł. Polskie sieci gastronomiczne raz za razem śmielej rozpoczynają ekspansję wyjąwszy granice naszego kraju. Tylko w tym roku w innych państwach - po największej części na Wyspach Brytyjskich - insurekcja kilkadziesiąt restauracji podług polskiego konceptu - pisze "Dziennik periodyk Prawna". Przedstawiamy bogaczy z 10-cyfrowymi fortunami, którzy należeli do amerykańskiego ruchu skautów (tamtejszych harcerzy) - od Bloomberga i Spielberga po Marriotta i Bechtela.Jedną z z większym natężeniem zastanawiających rzeczy w trakcie zniżki na rynkach akcji trwającej od połowy kwietnia jest utrzymująca się wierzenia inwestorów w giełdy z rynków wschodzących. Jej przejawem jest choćby brak większych odpływów kapitałów z funduszy inwestujących w ten rodzaj aktywów. Co więcej w tygodniu zakończonym 2 czerwca zdywersyfikowane podmioty angażujące się w akcje z emerging markets pozyskały 1,6 mld USD, najwięcej od 10 tygodni. Telewizja Lechistan w dalszym ciągu bez prezesa. Obradująca w poniedziałek grupa Nadzorcza TVP po raz dodatkowy nie doszła do porozumienia w sprawie wyboru nowego szefa telewizji publicznej. Czy do porozumienia dojdzie we wtorek? Kto i w jakich okolicznościach może się starać o umorzenie niezapłaconego podatku? W kto podejście powinno się preparować wniosek? Jakie dokumenty należy przedstawić?

Po czwartkowej panice była pewna nadzieja, że dzisiejsze otwarcie przyniesie wprawdzie chwilowe odreagowanie, jednak niedźwiedzie pozbawiły złudzeń kupujących. Od początku sesji trwał spadek, kto rozwijał się w szybkim tempie aby koło godziny 11 zdobyć stan, który można określić paniką.

trzeci kwartał był w Japonii optymalny od nad dwóch lat. W drugiej gospodarce świata zanotowano wzrost gospodarczy wyższy od oczekiwań - obawy o powrót recesji są płonne bowiem gigantyczny jest popyt konsumencki (wzrósł o 0,7 proc.). Złoty zyskał w środę po 3 grosze do dolara i euro, korygując silne straty z ostatnich dni. O godzinie 18-tej kurs USD/PLN testował liczba 2,8641 zł, a EUR/PLN 4,1770 zł.

Chiński państwowy fundusz majątkowy (sovereign wealth fund, SWF) zwiększy w tym roku swoje nowe zagraniczne inwestycje mniej więcej dziesięciokrotnie w stosunku do poprzedniego roku, reagując w ten sposób na sygnały wskazująca na fakt, iż globalna system ekonomiczny zaczęła odbijać się od dna, powiedział w wywiadzie prasowym jeden z głównych menadżerów tej instytucji. Kto finansował największą galę boksu w Polsce? Klienci spółki, założonej za pomocą byłego szefa Art-B. "Puls Biznesu" ma nowe informacje w sprawie afery Digit Serve, brytyjskiej spółki założonej z wykorzystaniem Bogusława Bagsika. Desygnowany na nowego ministra finansów fryc Wolfgang Schaeuble ocenił w niedzielę, że zrównoważenie niemieckiego budżetu w najbliższej kadencji parlamentu to "utopia".koledzy Węglowa, która od kilku miesięcy negocjuje ze spółką pracowniczą i jej czeskim inwestorem sprzedaż kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach, zakłada, że transakcja będzie sfinalizowana do połowy roku - wynika z informacji KW. Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedawał w czwartek euro, co przypuszczalnie być dla rynków sygnałem do realizacji zysków i ufortyfikować polską walutę do 4,10 za euro. jednak dalej kluczowe są informacje odnośnie problemów fiskalnych części krajów strefy euro. Czy w przypadku sprzedaży zorganizowanej przedsiębiorstwa można posłużyć się z 50 proc. kosztów uzyskania przychodu do sprzedaży znaku firmowego i procedury technologii produkcji, jeżeli nie ówczesny one zgłoszone w biurze patentów?

Kolejny dzień na rynku złotego


Piątkowe przedpołudnie upływa pod znakiem kontynuacji wzrostowej korekty na USD/PLN i EUR/PLN. O godzinie 11:08 za dolara trzeba było odwzajemnić się 2,7917 zł, a za euro 4,1513 zł. To właściwie o 2,4 i o 1,9 gr więcej niż dzień wczorajszy na zamknięciu.

Dołożą ci nieznany taksa do paliwa


kategoria szuka pieniędzy na unijną składkę na ochronę klimatu. mnóstwo wskazuje na to, że znajdzie je w kieszeniach kierowców. członek rządu środowiska chce wprowadzenia tzw. "podatku węglowego", płaconego od każdego litra kupowanego paliwa. Dodajmy: paliwa pochodzącego z ropy.

Nerwowo na rynkach. To arche dłuższych spadków?


Barack Obama wezwał wczoraj do ograniczenia zakresu operacji inwestycyjnych przeprowadzanych przez banki na polski rachunek tylko w celu osiągnięcia dodatkowego zysku. Prezydent USA chce też ograniczenia inwestycji banków w fundusze hedgingowe i kieszeń typu private equity. Propozycje te mają egzystować przedstawione pod rozwagę Kongresu USA.

ULC nie zatwierdził opłat terminalowych proponowanych przy użyciu PAŻP


Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie zaakceptował propozycji Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, by od przyszłego roku linie lotnicze płaciły we wszystkich portach jedną stawkę opłaty terminalowej w wysokości około 980 zł - poinformowała w środę PAP rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

Hakerzy atakuj! Straty mog by wielkie


Straty wyrzdzane za pomocą zoliwe program typu ransomware szacuje si na ponad 11,5 miliarda dolarw rocznie w skali caego wiata - przestrzegaj analitycy.

Więcej firm wynajmuje firmowe auta


Spada zapęd firm zakupem aut - rejestracji jest mniej o ok. 30 proc., targ klasycznego leasingu finansowego także skurczył się - o 48 proc. (w I półroczu 2009 r.).

Słabnie pazerność w przybliżeniu na dywidendę


Do tej pory każdy grosz był dla budżetu na wagę złota. chwilowo rząd zmienia taktykę. - ministerstwo Skarbu Państwa nie pobierze w tym roku zaliczkowej dywidendy z zysku za 2009 rok z banku PKO BP i Polskiej Grupy Energetycznej - zapowiedział w TVN CNBC Biznes minister skarbu Aleksander Grad.

czas na wyższe stopy... w Nowej Zelandii


Podczas gdy w największych obszarach gospodarczych nie ma widoków na zacieśnianie polityki pieniężnej, są gospodarki, gdzie banki centralne podnoszą stopy procentowe. Stopy wzrastały w tej chwili w Australii, Norwegii i Kanadzie, a dziś do tego grona przyłączyć się ma Nowa Zelandia. Niestety wpływ tych poniekąd zdrowych gospodarek na globalne rynki jest znikomy. Na Wall Street po raz kolejny udało się obronić tegoroczne minima, ale do optymizmu przez cały czas daleko.

Bruksela klepnęła kryzysowy plan Greków


komitet Europejska zatwierdziła idea wyjścia Grecji z kryzysu. obręb zostanie objęty wzmożonym nadzorem i będzie musiał wprowadzić dalsze oszczędności budżetowe, tak by zniżyć niedobór z 12,7 do 3 proc. PKB do 2012 r. jednocześnie KE wszczęła czyn przeciw Grecji za przenoszenie Brukseli fałszywych danych o sytuacji ekonomicznej państwa.

ZUS-u to my coś nie lubimy...


To właściwie nie zaskakuje - ale czy fisza się spodziewał, że jest aż tak źle? powyżej połowa z ankietowanych Polaków negatywnie ocenia zakład przemysłowy Ubezpieczeń Społecznych, przeciwnego zdania jest przeciwnie co piąty, z tego entuzjastą ZUS-u jest... jeden na 50 z nas.

Raty kredytów walutowych najniższe w historii


Polacy posiadający kredyty hipoteczne w walutach obcych mają wzgląd do radości. z przyczyny umocnieniu złotego i stopom procentowym pozostającym na najniższym od lat poziomie raty kredytów zaciągniętych rok, czy dwa temu są dzień dzisiejszy niższe o kilkadziesiąt procent - wynika z najnowszego raportu Open Finance.

Handlowcy mogą egzystować spokojni o pracę


W kryzysowych czasach wielu przedsiębiorców, w wyższym stopniu aniżeli kiedykolwiek, decyduje się na wzmacnianie działów sprzedaży i dociekanie specjalistów, którzy nie ale wręcz pomogą im utrzymać układy z obecnymi klientami, ale plus zdobędą nowych.

kieszeń zakładowy, inaczej zyska gorsza połowa ewentualnie żona?


Pracodawca, kto utworzył zakładowy kasa świadczeń socjalnych, przeznacza środki zgromadzone na funduszu m.in. na dofinansowanie wypoczynku dzieci pracowników. Czy w regulaminie funduszu można zastrzec, iż pracownik może wykorzystać z takiego dofinansowania pod warunkiem, że jego ślubny w swoim zakładzie pracy nie otrzymał podobnego świadczenia? Czy jest dozwolone dofinansowywać wypoczynek dzieci pracowników np. co inny rok?

Złoty uzależniony od eurodolara


Zdaniem dilerów złoty w piątek będzie uzależniony od globalnych sentymentów a notowań pary eurodolar. rynek długu będzie głównie uzależniony od notowań złotego, ale zdaniem analityków jest dozwolone spodziewać się lekkiego wzrostu rentowności.

Agroma przypuszczalnie odbyć na GPW po jesiennej emisji


Agroma, zajmująca się dystrybucją specjalistycznego sprzętu ogrodniczego i rolniczego, liczy, że uda jej się przenieść notowania z rynku NewConnect na giełdę po jesiennej emisji akcji - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Piotr Staszewski.

Zysk netto grupy Noble Banku wyniósł w trzecim kwartale 2009 roku 42,79 mln zł


zbiorczy zysk netto Noble Banku wyniósł w trzecim kwartale 2009 roku 42,79 mln zł przy 45,92 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w czwartkowym komunikacie.

zagranica kusi nas "wyprzedażami"


Silna ekspansja, kiedy rocznie polscy przedsiębiorcy wydawali na zagraniczne biznesy po kilkanaście-kilkadziesiąt miliardów złotych, załamała się pod basta 2008 r. W 2009 r. nakłady niechybnie skoro tylko przekroczą 7 mld zł - ocenia "Puls Biznesu".

Tak niedbale nie było od 14 lat


Zeszłoroczna produkcja samochodów w Unii Europejskiej padła o 17,3 proc. w porównaniu z 2008 rokiem i wyniosła 13,4 mln sztuk - wynika z danych europejskiej federacji producentów samochodów ACEA. To najniższy stan od 14 lat.

Analitycy DI BRE obniżyli cenę Polnordu


Analitycy DI BRE, w raporcie z 2 czerwca, obniżyli cenę docelową Polnordu do 51,6 zł z 52,6 zł, opinia pozytywna "kupuj" została podtrzymana.

Możemy stracić kasa


Na Litwie rusza właśnie konstrukcja odcinka transeuropejskiego korytarza kolejowego Rail Baltica, który ma być dojrzały do roku 2013. W Polsce do tego czasu budowa tej linii najpewniej poniekąd nie ruszy z miejsca - informuje "Nasz Dziennik".

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.