Nowe DVD Metalliki


Pod tytułem "Francais Pour Une Nuit" ukaże się nowe DVD zespołu Metallica. zestaw dostępny będzie 23 listopada.

W ramach projektu "Kinoterapia" w dniach 19 -20 grudnia w Kino.Lab, w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się filmowa czyn "Wzmacniający plik Zimowy". W programie - "pokazy filmów, pozwalających przywrócić położony wewnątrz zadowolenie i wzmocnić się przedtem kolejnymi miesiącami zimy". Na rozpoczynającym się 4 grudnia Toruń Short błona fotograficzna Festival pojawia się prawdziwe perły krótkiego metrażu. Filmy nagrodzone Oscarem, Srebrnym Leopardem z Locarno czy Złotymi Lwami z Gdyni. Trzydniowa działanie stawia w tym roku na prezentacje zjawisk kina krótkometrażowego. Nagrodę główną w Konkursie Polskim przyzna publiczność. Na 31 maja 2010 roku zaplanowano polski występ Marizy. przedstawienie odbędzie się w stołecznej Sali Kongresowej.najpóźniejszy klaser O.S.T.R. "Tylko dla dorosłych" nuże trzeciego dnia sprzedaży przekroczył próg potrzebny do przyznania tytułu Złotej płyty. Po raz dziewiczy w historii Festiwalu Misteria Paschalia organizatorzy przygotowali płyty sygnowane marką Festiwalu. Znalazły się na nich rejestracje koncertów, które odbyły się w ramach kolejnych edycji tego wydarzenia. La Toya Jackson ujawniła tajemnicę rodziny Jacksonów.

Grupa Fleet Foxes uprzedziła fanów, że nowa płyta może wydać im się nudna.

Marc Blucas dołączy do obsady filmu znanego pod roboczym tytułem "Wichita". kontrowersyjny clip Erykah Badu do piosenki "Window Seat" najwyraźniej przyciągnął uwagę władz.

Po tym jak siedmioro zbiegłych na wolność byków zraniło dwójkę ludzi, zawieszone zostały prace nad nowym filmem Cameron Diaz i Toma Cruise'a: "Knight & Day". W 2010 roku Moon, wzorzec dowodzony dzięki Cezara z olsztyńskiego Christ Agony, przypomni o sobie nowym albumem "Lucifer's Horns". Inspirowany operą Bizeta musical "Carmen Latina" przygotowuje Teatr ogólny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Sztuka, która odniosła sukcesy za granicą, nie była do tej pory wystawiana w Polsce. W niedzielę w radomskim teatrze odbędzie się premiera spektaklu.Michael Haneke, reżyser "Białej wstążki", w ciągu wizyty promującej klisza w Londynie wyjawił, że on i sporny francuski literat Michel Houellebecq, dyskutowali nad wspólnymi projektami - informuje "Guardian". Uzbecka reżyserka Umida Achmedowa została oskarżona o potwarz w związku z nakręconym z wykorzystaniem nić filmem, dokumentującym obrzędy zaślubin w Uzbekistanie. Pięciu laureatów wyłoniono w drugiej edycji konkursu Dobroczyńca Kultury Polskiej za rok 2008. W ogłoszonym przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego konkursie tytułem dobroczyńcy honorowane są osoby lub firmy, które angażują się w finansowanie polskiej kultury.

Vespa: Starsi, grubsi, bogatsi


12 piosenek o miłości, tańcu, seksie, alkoholu, pieniądzach, zdradzie, nienawiści i morderstwie - tak nową płytę "Starsi grubsi bogatsi" zapowiadają muzycy szczecińskiej grupy Vespa.

nowy film Jacksona zawiódł


"Nostalgia anioła" - najnowszy film twórcy "Władcy Pierścieni", którego oficjalna premiera odbędzie się w styczniu 2010 roku - obecnie zbiera nie najlepsze recenzje. "Zauroczenie Petera Jacksona efektami specjalnymi śmiertelnie rani obraz" - recenzuje film "Variety".

Nowa płyta Soulfly wiosną


Na 4 maja szyk Soulfly wyznaczyła datę premiery nowego albumu. Dzieło nosi tytuł "Omen".

Ostre sceny z Portman


W swoim najnowszym filmie Natalie Portman będzie mieć romans z Milą Kunis - rzekomo aktorki mają napłynąć w ostrych scenach erotycznych.

W poniedziałek odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kapuścińskiego


Cesarz reportażu, jak określany bywa Ryszard Kapuściński, zaczynał karierę jak pismak agencyjny. Dla Polskiej Agencji Prasowej opisywał m.in. kraje Afryki i Ameryki Południowej. Tę pracę Kapuściński wspominał po latach jak nadzwyczaj ciężką, do końca życia miał wszelako dla PAP sentyment.

Black Rebel Motorcycle Club w Warszawie


W niedziel (23 maja) odbdzie si dugo wyczekiwany klubowy koncert Black Rebel Motorcycle Club. Amerykanie wystpi w warszawskiej Stodole. Publiczno przed wystpem gwiazdy rozgrzeje powstawanie Spindrift.

Połowa duetu Blackfield w Polsce


12 listopada, w warszawskim klubie Proxima, wystąpi na jedynym koncercie w Polsce Aviv Geffen - połowa duetu Blackfield.

Leonardo DiCaprio wspiera Haiti


Leonardo DiCaprio dołączył do grona gwiazd, które postanowiły wesprzeć finansowo, dotkniętą trzęsieniem ziemi społeczeństwo Haiti. aktor przekazał na ten cel okrągłą sumę miliona dolarów.

Nie będzie sequela filmu "Narzeczony obok woli"


Wytwórnia Walt Disney Company nie zamierza zrealizować sequela komedii romantycznej "Narzeczony mimo woli".

Królowa mody i lodu Anna Wintour bohaterką Off plus Camery


Co wspólnego mogą mieć ze sobą przegląd kina niezależnego, autorskich produkcji, powstających z dala od blichtru wielkiego świata wybiegów w Nowym Jorku, Paryżu, czy Rzymie, z dala od Hollywood i wychudzonych celebrytek? Więcej niż moglibyście się spodziewać. Na Off wartość Camerę z Sundance trafił dowód "The September Issue" opowiadający o Annie Wintour.

Vnv Nation i Desdemona w Warszawie


W czwartek, 17 grudnia, w warszawskiej Progresji zagra kultowa na scenie synth-pop grupa Vnv Nation.

Bad Religion wystąpi w Polsce?


Na stronie agencji koncertowej Noeke pojawiła się informacja, że 17 sierpnia w warszawskim Parku Sowińskiego zagra skład Bad Religion.

Muzyczna Telekamera dla...


Do pokaźnej kolekcji nagród Andrzej Piaseczny dołączył przed chwilą kolejną - Telekamerę 2009 dla najlepszego muzycznego wykonawcy.

Steven Soderbergh zabiera się za Liberace


Steven Soderbergh może i stracił pracę przy filmie "Moneyball", ale przygotowuje się do kolejnej realizacji.

James Marsters w serialu "Caprica"


James Marsters dołączy do obsady nowego serialu "Caprica".

Ruszył festiwal animacji w Annecy


międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy, który w tym roku świętuje 50. urodziny, został otwarty w poniedziałek, 7 czerwca, projekcją "L'Illusioniste" ("Iluzjonista"), nowego filmu Sylvaina Chometa ("Trio z Belleville"), w którym reżyser inspiruje się scenariuszem Jacquesa Tati.

Elbow pracują nad nowym krążkiem


grupa Elbow zgromadziła już kilkadziesiąt piosenek na nową płytę.

Włosi też robią w 3D


coraz w tym miesiącu ruszy praca pierwszego trójwymiarowego filmu włoskiego.

niedźwiedź Uszatek na dukacie lokalnym


Miś Uszatek będzie promował Łódź. Podobizna najpopularniejszego polskiego misia z klapniętym uszkiem znalazła się na rewersach dukatów lokalnych, które dla Łodzi wybiła Mennica Polska. Ich emitowanie rozpocznie się 24 października. Tego samego dnia na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - odsłonięty zostanie pomnik Misia Uszatka.

Graffiti na Dniach Sztuki Współczesnej


Ponad 30 graficiarzy z nasz i z zagranicy wzięło udział w czwartek w malowaniu graffiti na ścianie białostockiej fabryki. Całodniowa przedsięwzięcie otworzyła 25. Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

W ofercie naszej galerii znajduje się kolekcja rzeźba Igora
Mitoraja
. Jeśli interesuje cię Igor Mitoraj i jego rzeźba
koniecznie sprawdź jakie prace tego artysty mamy obecnie
wystawione na sprzedaż. Rzeźby Igora Mitoraja od wielu
lat cieszą się rosnącą popularnością, a sam artysta jest
znany na całym świecie. Rzeźby Igora Mitoraja to doskonały
pomysł na inwestycje, nie tylko na uatrakcyjnienie swojej
kolekcji.